mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2450
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 5 sty 2010, 11:09 
Cytuj  
Prosiłbym o radę.

Z racji różnych potrzebuję poza stałym łączem łącza mobilnego do laptopa. Z racji oczywistych zacząłem zastanawiać się na nad usługą dostępu do netu swiadczoną przez jednego z operatorów telefonii komórkowej. Jako, że w ostatnim Komputer Swiecie był artukół o necie na kartę i porównanie cen modemów oferowanych przez sieci komórkowe oraz ich cen w sklepach (jest sporo drożej w salonach niż gdy kupuje się osobno modem i starter),sprawdziłem allegro i znalazłem dwa dość tanie modemy GSM:

1. ZTE MF 627
http://allegro.pl/item869823122_modem_g ... _nowy.html

2. HUAWEI E160
http://allegro.pl/item871085786_modem_u ... yslas.html

3. HUAWEI E1550
http://allegro.pl/item870877314_modem_g ... legro.html

Pytanie No1:
Czy ktoś mogłbym mi polecić jeden z nich?

Net jest mi potrzebny do odbierania maili/stron www/gg więc nie potrzebuje jakiś super duper osiągów i wodotrysków. Ponadto wolałbym kupić od "sklepu" w polce a nie od kolesia z UK, bo jak mi pokazały ostatnie zakupy via net, róznie to bywa i czasem trzeba towar odesłać.

Pytanie No2:
Czy macie doświadczenia z netem na kartę? Zastanawiałem się nad netem w Play. Atutem jest tani starter (19zl - 1Gb) i dość tania opferta (30zł - 2Gb). Gorzej jest z transferem bo wychodzi na to ze max to 1Mb/sec, ale z drugiej strony czy będę realnie potrzebował więcej?
Tylko jak to jest z naliczaniem opłat? Liczy się zarówno 100kb danych sciągniętych jak i wysłanych? Czy tylko dane ściagane? Jednym słowem czy to jest 2Gb na wysyłył/odbiór? No i oczywiście czy mogółby mi ktoś polecić jakieś w miarę tanie, ale dobre łącze (może macie net od innych operatorów)??


_________________
Ludzie żyją po to żeby mogli walczyć.

*****

Posty: 2293
Dołączył(a): 25.12.2004
Offline
PostNapisane: 5 sty 2010, 11:17 
Cytuj  
http://www.nordiskpolska.pl/i.html

Moge Ci polecic cos takiego, ja uzywam tego rzadko, ale kolezanka 24/h - sredni transfer to 60kilo na sekunde. Polecam sie skontaktowac z nimi co i jak bo chyba maja dosc tanio, bo kumpela napierdala tym czyms seriale 24/7, ma laptopa caly czas przy sobie i po prostu sciaga sie jej wszystko gdzie by nie szla:]. Ja uzywam jej modemiku sporadycznie, jak potrzebuje cos sprawdzic na lapie jak u niej jestem i zawsze fajbie wszystko smiga, wiec jest ok chyba. A i na wioskach rowniez zapiernicza jak zloto;].

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2450
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 5 sty 2010, 11:31 
Cytuj  
Tylko ze to chodzi raczej o rozwiązania typu net via modem GSM.


_________________
Ludzie żyją po to żeby mogli walczyć.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2206
Dołączył(a): 27.03.2006
Offline
PostNapisane: 5 sty 2010, 11:45 
Cytuj  
Ja zakupiłem starter PLAY 31GB, ale nie wnikałem w szczegóły umowy :(
Obstawiam, że w transfer wlicza też upload.


_________________
Walter Sobchak: Fuck it, Dude, let's go bowling.

***
Avatar użytkownika

Posty: 865
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 5 sty 2010, 14:11 
Cytuj  
Internet na kartę (pre-paid / system przedpłacony ) http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=74352#74352
co wybrać(modemy) http://www.bez-kabli.pl/viewforum.php?f=11
Sam mam orange fredom pro, ale to na abonament, limit 3 giga a potem prędkość spada do 6KB/s


_________________
KISS - Keep It Simple, Stupid
http://gry-linux.blogspot.com/

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 5 sty 2010, 14:16 
Cytuj  
KromeR napisał(a):
Pytanie No2:
Czy macie doświadczenia z netem na kartę? Zastanawiałem się nad netem w Play. Atutem jest tani starter (19zl - 1Gb) i dość tania opferta (30zł - 2Gb). Gorzej jest z transferem bo wychodzi na to ze max to 1Mb/sec, ale z drugiej strony czy będę realnie potrzebował więcej?
Tylko jak to jest z naliczaniem opłat? Liczy się zarówno 100kb danych sciągniętych jak i wysłanych? Czy tylko dane ściagane? Jednym słowem czy to jest 2Gb na wysyłył/odbiór? No i oczywiście czy mogółby mi ktoś polecić jakieś w miarę tanie, ale dobre łącze (może macie net od innych operatorów)??

Bawilem sie kiedys netem z Playa (przez jakis modem Hauwei) i w zasiegu dobrej sieci bylo poprawnie. Sam na codzien uzywam w Diamondzie BlueConnect. Wrazenia srednie, czesto duze opoznienia w ladowaniu stron, ale moze to wina przegladarki. Jak masz 3G to jest ok, ale na gorszych sieciach potrafi dlugo ladowac strone, rzedu kilkunastu sekund nawet. Do sprawdzania poczty, www i jakies mapy moze byc. Nic ponadto. Era zlicza zarowno w gore jak i w dol.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 6 sty 2010, 23:36 
Cytuj  
Mam hujweja e160 z playem na kartę i... da się grać w MMO. Są lagi czasami. Generalnie łapie w pociągach, ale zdarzają się wyrwy po 100km, że nie złapiesz nawet na chwilę.
Modem jest strasznie badziewny - na różnych systemach i różnych komputerach to samo - trzeba czasami kilka razy wyciągnąć i włożyć by zadziałał prawidłowo. Jednak za całokształt sobie chwalę.
Przy ostatniej podróży Gdańsk-Opole (jakieś pół roku temu) naszą koleją 60% czasu miałem zasięg.
Na autostradzie A1 Tczew - Gdańsk mam przez cały czas.
Przy doładowaniu 30zł masz 2GB na miesiąc, przy 50zł 4GB na 3 miesiące. Gdy korzystasz w trakcie podróży i nie ściągasz za dużo filmów to to całkowicie starcza.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***

Posty: 772
Dołączył(a): 21.04.2006
Offline
PostNapisane: 7 sty 2010, 00:28 
Cytuj  
rozlancza wam czasem neta ? ja korzystam z HTC Diamond (Win.mobile) sluzy jako modem , net plus gms (simplus pakiet) , zasieg 2 do 3 kresek.W domu testowalem i na full kreskach (edge) tak co 10-15 mam disconnect ;/ , modem by cos naprawil ? ( w telefonie mam ustawione ze ma byc polaczenie gprs caly czas ).

****
Avatar użytkownika

Posty: 1588
Dołączył(a): 17.11.2004
Offline
PostNapisane: 7 sty 2010, 15:28 
Cytuj  
KromeR napisał(a):
Pytanie No2:
Czy macie doświadczenia z netem na kartę? Zastanawiałem się nad netem w Play. Atutem jest tani starter (19zl - 1Gb) i dość tania opferta (30zł - 2Gb). Gorzej jest z transferem bo wychodzi na to ze max to 1Mb/sec, ale z drugiej strony czy będę realnie potrzebował więcej?
Tylko jak to jest z naliczaniem opłat? Liczy się zarówno 100kb danych sciągniętych jak i wysłanych? Czy tylko dane ściagane? Jednym słowem czy to jest 2Gb na wysyłył/odbiór? No i oczywiście czy mogółby mi ktoś polecić jakieś w miarę tanie, ale dobre łącze (może macie net od innych operatorów)??


Moja żona korzysta z netu w Plusie (iPlus Simdata - czyli pre-paid) i mogę powiedzieć że gdzie by nie była łączność jest ok.
Ja z kolei korzystam z usługi Blueconnect z Ery i w "dobrym" zasięgu (np. w Warszawie) też działa dobrze ale jak jestem gdzieś gdzie nie jest max EDGE (czyli 2/2,5G) to jest po prostu masakra ...

Najczęściej używamy obydwu usług w lokalizacji ok. 70 km od Warszawy (za Wyszkowem) i żona spokojnie korzysta z maila/www a ja głównie klnę na czym świat stoi ... :har:

Do tego iPlusa ma jakiś modem PCMCIA Option Globetrotter a ja korzystam w tej chwili z Nokia Internet Stick CS-10 (wcześniej też miałem takiego samego Optiona).


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.