mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7635 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67 ... 382  Następna strona
Autor Wiadomość
*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 6 cze 2010, 16:56 
Cytuj  
ja jadę na takim marki carrefour, wsadzonym w przejsciowke marki carrefour na dvi, obraz żyleta :D


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 6 cze 2010, 17:03 
Cytuj  
roznica moze byc w tzw monster cable czyli 10 m> , tu warto zadbac o dobre ekranowanie


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 6 cze 2010, 18:39 
Cytuj  
na co zwracac uwage kupujac filmy blue-ray? chodzi mi o to by byly na serio w hd, a nie wersja dvd przegrana na nowy nosnik.
http://www.allegro.pl/item1070458178_do ... kazja.html

np chce sobie kupic Obraz (format): 16:9, 2,35:1 Rozdzielczość: 1920x1080 - jest to jakos przerabiane na hd, czy nie?


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 6 cze 2010, 18:42 
Cytuj  
Prawdziwe filmy w HD, są nagrywane kamerami HD. Także, wszystko poniżej ~2008 roku (strzelam rok) jest tylko polepszone rozdzielczością full hd. Także ten film który wklejałeś, jest nagrany na nośnik i polepszony jakością jak sami swoii z czarno białego na kolorowy :)

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 6 cze 2010, 18:43 
Cytuj  
problem w tym, ze mnie glownie interesuja filmy z lat 60-70 ;P


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 6 cze 2010, 19:39 
Cytuj  
tylko filmy nagrywane kamerami IMAX , jak Sob napisal wszystko inne jest takie sub-hd albo remastering . Zwracaj uwage na bitrate najlepiej jak bedzie w przedziale 8mb-12mb


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 6 cze 2010, 20:30 
Cytuj  
Wszystko inne to jest analogowa tasma filmowa, ktora ma duzo wieksza rozdzielczosc, niz jakies HD. Szacuje sie, ze tasma 35mm ma rozdzielczosc w okolicach ultra hd (7680 x 4320) albo i wiecej. Do kina nie chodzicie? Chcecie jakosc kinowa do HD porownywac?

X.

PS. Wy naprawde uwazacie, ze BluRaye robi sie z remasterowanych DVD? ROTFL :lol:


_________________
http://zaginiony.net

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 6 cze 2010, 21:01 
Cytuj  
rufen -korzystaj z tego:
http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1168342

ten film który Cię interesuje jest w "brązowych" czyli jakościowo nie jest najlepszy:

The titles in this tier typically represent below-average picture quality that is subpar for the Blu-ray format. While still visually better than upscaled standard definition material, the differences are less obvious upon casual inspection. The image may have deficiencies in one or more areas. The picture will look flat and lack the sharpness seen in higher tiers. Compression artifacts, softness, poor black levels, questionable source material, and poorly transferred masters are just some of the problems exhibited in tier four. Some Blu-rays in this tier are significant upgrades over the dvd but are constrained in image quality due to the limitations inherent in the source material or the director's intended look.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 7 cze 2010, 07:23 
Cytuj  
Pytanie z serii HDMI:
Mam dwa źródła sygnału i jeden monitor. W danej chwili pracuję tylko z jednym, a nie chce mi się bawić w żonglerkę kablami. Padł pomysł na rozdzielacz sygnału i teraz pytanie: warto inwestować prawie 180 zł w to:
http://www.ultima.pl/Rozdzielacz_HDMI_1_3_BigBen/i6476/

czy też wybrać wariant ekonomiczny za niecałe 17 zł np. to:
http://www.allegro.pl/item1057554851_ro ... d_sw2.html

Czy jest jakaś istotna różnica poza ceną w tych urządzeniach? (siła/jakość sygnału etc.)

Edit: znalazłem jeszcze wariant pośredni za 99 zł - rozdzielacz automatyczny Vivanco: http://www.allegro.pl/show_item.php?ite ... 22&bid=413


_________________
For the pony!

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 7 cze 2010, 12:45 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
roznica moze byc w tzw monster cable czyli 10 m> , tu warto zadbac o dobre ekranowanie

No nie wiem. Ekranowanie to chyba może byc wazne w przypadku sygnału analogowego. Tutaj po prostu masz albo sygnał(1) albo jego brak(0), niewiele zależy od jego kształtu. Przy długich kablach trzeba za to stosować jakieś wzmacniacze sygnału czy coś takiego.

Dokładnie się nie znam, więc powyższa opinia jest kompilacją strzępków wiedzy i logicznego myślenia.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 8 cze 2010, 10:22 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
Prawdziwe filmy w HD, są nagrywane kamerami HD. Także, wszystko poniżej ~2008 roku (strzelam rok) jest tylko polepszone rozdzielczością full hd. Także ten film który wklejałeś, jest nagrany na nośnik i polepszony jakością jak sami swoii z czarno białego na kolorowy :)


Nie koniecznie, większość dobrych filmów od lat 90-tych było zapisywanych w formatach analogowych na tyle dużych ze można spokojnie przenieść to z zachowaniem jakości na 2k lub nawet 4k co i tak jest za duzo bo w cyfrowych kinach mamy teraz 2k.
Pierwszym w pełni cyfrowym filmem był chyba star wars zemsta sithow gdzie zastosowano jeśli sie nie mylę zapis 8k.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 8 cze 2010, 10:34 
Cytuj  
A powiedźcie mi. Parę miesięcy temu, biegał na TVP HD Janosik :) w 16:9. Pełen wypas. Widać było dosłownie paprochy na filmie nie raz.

Możecie mi powiedzieć, jak to jest możliwe, żeby tak stary film miał format 16:9? i nie skalowane jakoś ciulowo, tylko pełna panorama. Czyżby nawet stare filmy nagrywane były w takim formacie?

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 8 cze 2010, 11:08 
Cytuj  
Zapewne był nagrany na taśmie w formacie 1,66:1, 1,78:1 lub 1,85:1, czyli masz spokojnie 16:9, które przecież jest okrojonym formatem na potrzeby domowego kina.
Jeśli nie oszczędzali na taśmie jak to często za komuny było to dało się przenieść na cyfrowy format ładnie.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

****
Avatar użytkownika

Posty: 1491
Dołączył(a): 14.03.2004
Offline
PostNapisane: 10 cze 2010, 00:58 
Cytuj  
Dla ludzi co szukają uniwersalnych ustawień dla swojego Full HD tv, pod mim Samsungiem działają wspaniale :)

http://www.avsforum.com/avs-vb/showpost ... count=1500

I jeśli ktoś narzeka na głośniki pod Samsungiem tu solucja

Obrazek

Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1021
Dołączył(a): 8.08.2008
Offline
PostNapisane: 10 cze 2010, 11:04 
Cytuj  
Ziolo napisał(a):
Mam 3 kompy, na jednym z nich jest zainstalowana drukarka. Udostpnilem ja przez siec. Wszystkim wszystko dziala, tylko jak ja chce drukowac to nic sie nie dzieje.
Dodaje normalnie drukarke przez dodaj drukarke > drukarka sieciowa.
Wszystko sie instaluje normalnie i drukarke jest wykrywana.
Niestety jak chce cos wydrukowac to nic nie dziala :/ Widze ze jest wysylany dokument do drukarki, a potem nic.

Ma ktos jakis pomysl co to moze byc ?


Bumpuje temat bo porada robala nie zadla egzaminu.

Kolejny dzien mija mi pod znakiem reinstalowania sterownikow, szperania w googlach, rzucania kurwami przed kompem. Nic nie pomaga.

Otwieram oknow dokumentow ktore ida do druku i widze jak kazdy sobie swobodnie drukuje. W momencie gdy ja daje drukuj, rowniez pojawia sie moja strona w kolejce, widnieje napis drukowanie - gosc - stron 1 i tak przez kilka chwil a nastepnie dokument znika i oczywiscie nic sie nie drukuje.

Pomoc mile widziana bo moje cisnienie zaczyna dobijac do 200 i widmo nieuchronnego harakiri staje sie coraz bardziej realne.

PS. Nie dalej jak tydzien temu wszystko dzialalo mi normalnie.
Wszystko zaczelo sie chrzanic od momentu gdy na kompie hoscie ( drukarka polaczona przez USB ) zaczely sie dziac jakies dziwne rzeczy z koncentratorem USB.
Ale po 2-3 restartach znowu USB dzialalo normalne tylko ze mi juz drukarka nie dziala.

Edit: Firewalle + nortony - wszystko odlaczone


_________________
Be cool,be Ziolo.

****

Posty: 1439
Dołączył(a): 7.09.2005
Offline
PostNapisane: 10 cze 2010, 13:08 
Cytuj  
Sprawdzałeś czy po podpięciu drukarki do innego kompa możesz drukować po sieci ? Ewentualnie po odpięciu wszystkich innych hostów ?

Usuwałeś i reinstalowałeś koncentratory usb spod menedżera urządzeń ?


ps. w razie krytycznego poziomu ciśnienia

Obrazek


_________________
MO - the last hope of mmoRPG

****
Avatar użytkownika

Posty: 1021
Dołączył(a): 8.08.2008
Offline
PostNapisane: 10 cze 2010, 13:09 
Cytuj  
Podpinam drukarke pod innego kompa i mam to samo. Dalej nie mgoe drukowac ( natomiast komp z ktorego drukarke zabralem drukuje po sieci normalnie).

USB w tym momencie dzial, ale usune i reinstalne, moze to cos zmieni.


_________________
Be cool,be Ziolo.

**
Avatar użytkownika

Posty: 427
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 10 cze 2010, 13:30 
Cytuj  
Znalazłem w szafie stary router edimax br-6216Mg, trochę zakurzony, ale jest. I w tym cały problem, bo w zasadzie to on tylko jest.

Po podłączeniu zasilania bez podłączonych kabli sieciowych świeci dioda PWR, mrugnie kilka razy WLAN, po czym mrugnie PWR, wszystko gaśnie i zaczyna się wszystko od nowa. Kiedy podłączam go kablem do kompa, żeby wejść do panelu admina, diody LAN mrugają w rytm PWR/LAN, zaś na kompie połączenie sieciowe pojawia się i znika i oczywiście wejście do panelu jest niemożliwe. Sprawdzałem z innym zasilaczem i jest dokładnie tak samo. Reset na różne sposoby nie działa.

I teraz pytanie. Da się to jakoś w miarę prosto naprawić we własnym zakresie? Oddawał nigdzie nie będę, bo szkoda zawracania dupy, przeniesie się z szafy z kosza i tyle.


_________________
__________________________
putting the 'F' back in freedom

neocron - ao - coh - cov - aa - ddo - pe - eq2 - gw - hgl - rfo - vo - swg - ps - tr - mxo - fom - fe - ga - eve - vg - lotro - aoc - war - aion - star trek - perpetum - gw2 - wot - skyforge

****

Posty: 1439
Dołączył(a): 7.09.2005
Offline
PostNapisane: 10 cze 2010, 13:33 
Cytuj  
Ziolo napisał(a):
Podpinam drukarke pod innego kompa i mam to samo. Dalej nie mgoe drukowac ( natomiast komp z ktorego drukarke zabralem drukuje po sieci normalnie).

USB w tym momencie dzial, ale usune i reinstalne, moze to cos zmieni.


a podpięta lokalnie też nie drukuje ?
Spróbuj restartnąć usługę "bufor wydruku".
Wyda się to śmieszne jeśli działa net na twoim kompie, ale z kabelkiem wszystko jest ok ?

btw. nie lepiej zainwestować trochę grosza w ruterek lub chociaż hub z serwerem wydruku ?

Innych zdalnych pomysłów nie mam.
Wszystkie drukarki wywołują u mnie odruch jak na załączonym wyżej img.


_________________
MO - the last hope of mmoRPG

*****

Posty: 2392
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 10 cze 2010, 21:37 
Cytuj  
http://img18.imageshack.us/gal.php?g=da ... 230002.jpg

Takie cos mam w darkfallu i w settlers 7. Sterowniki juz duzo razy reinstalowalem i zmienialem na inne. Nic nie pomaga. Co robic?;]

Inne gry dzialaja ok.


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7635 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67 ... 382  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.