mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1286 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 65  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 23 paź 2011, 19:44 
Cytuj  
no to to wiadomo vercin ;)
ale niestety ja potrzebuje lapka do grania :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 23 paź 2011, 20:56 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
daj sobie spokoj z laptopem, po co Ci?

Nie kazdy potrzebuje szafy pod biurkiem. Ja stacjonarnego pozbylem sie 3 lata temu na rzecz 17" lapka i ani przez sekunde nie zalowalem. A dzieki temu mam o 3m2 wieksza powierzchnie mieszkalna i komputer ktory moge przeniesc w inne miejsce w kazdej sekundzie. I do grania mi wystarcza, a w bardziej wymagajace tytuly gram na konsoli ;)

X.


_________________
http://zaginiony.net

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 23 paź 2011, 23:50 
Cytuj  
Nie no sam mam teraz lapka tylko, ale bez przesady jakie 3m2?

Przecież jak dobrze zorganizujesz to skrzyneczka zajmuje tyle miejsca (nie licząc na wysokość) co pudełko na buty albo i mniej. Kable robisz w wiązkę, a monitor 20' to zajmuje niewiele więcej co lapek 17'.

Jak kupowałem lapka to potrzebowałem przewozić go z miejsca na miejsce - następny zakup to skrzyneczka na pewno - bo cena / możliwości nieporównywalne.

edit:

no chyba, że wy Bigtowery ze SLI, wodnym chłodzeniem i PSU trzymaliście wcześniej,a o kable można się było zabić bo się walały wszędzie - no to wtedy rozumiem ;p

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 24 paź 2011, 07:52 
Cytuj  
Dokładnie, ja mam dobre warunki na stacjonarkę, nie potrzebuję przemieszczać się wraz z komputerem no i wolę jednak duży monitor, normalną klawę i mysz (wiem, ze można to podłączyć do lapsa ale po co). Buda mała micro atx to spokojnie można za monitorem postawić 22/24" i jej nie będzie widać. ;>
No i faktycznie stosunek cena/wydajność/rozbudowa to stacjonarka nie ma sobie równych.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 24 paź 2011, 07:55 
Cytuj  
no cen nie ma co porownywac. nie wspominajac o mozliwosciach rozbudowy/zmian.
ale ja mam tyle kabli, ze juz sam pierdolca dostaje :)
tylko wlasnie zaczalem sie zastanawiac, co tu laptop zmieni (jesli chodzi o kable) :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 24 paź 2011, 08:15 
Cytuj  
Jakby zarzucić bezprzewodową mychę i klawę to kable by się ograniczały w zakresie buda<->monitor. No jeszcze głośniczki, ale tutaj nie ma wyjścia. ;>

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 24 paź 2011, 08:18 
Cytuj  
taaaaa. glosniki, telefon, monitor, myszka, klawa, 2 konsole, htpc itd. itp.
gorka kabli na jakies pol metra :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 24 paź 2011, 08:19 
Cytuj  
Ale co masz telefon i konsole pod pc podpięte ? Czy chcesz się pozbyć wszystkiego i tylko lapka używać ? :>

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 24 paź 2011, 08:22 
Cytuj  
hehe nie, ale caloksztalt powoduje, ze wymiana stacjonarki na lapka chyba niewiele u mnie zmieni, bo w sumie kable od pc to najmniejszy problem :)
tylko, ze faktycznie laptop -5k.
na upgrade stacjonarki wydam 2k i bedzie lepiej chodzilo.
no nic, dosc duze znaczenie ma tutaj WAF ;p

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 24 paź 2011, 08:45 
Cytuj  
sula napisał(a):
Przecież jak dobrze zorganizujesz to skrzyneczka zajmuje tyle miejsca (nie licząc na wysokość) co pudełko na buty albo i mniej

Plus fotel, plus biurko. Nie kazdy ma stumetrowe mieszkanie ;)

X.


_________________
http://zaginiony.net

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 24 paź 2011, 14:09 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
Plus fotel, plus biurko. Nie kazdy ma stumetrowe mieszkanie ;)

X.

No tak, ale lapek co w tym zmienia? Przecież i tak na czymś musisz siedzieć i gdzieś lapka mieć postawionego. No chyba, że grasz w FPS-y, mmo, moby i inne tego typu trzymając laptop na kolanach i siedząc na wersalce? Ani wygodnie ani zdrowo.

Zresztą nawet grać w strategie turowe przez dłuższy czas np leżąc na łóżku też nie jest za fajne. Sam tak robiłem często, ale złapałem się na tym, że a) daje po oczach b) wszystko robi się wolniej - więcej się czasu traci.

Zresztą ja sobie nawet najmniejszego mieszkania nie wyobrażam bez choćby malutkiego biurka(a mieszkałem w mega małych klitkach też choćby na studiach) - nawet jak bym nie miał kompa. Teraz mam tylko laptopa,ale i tak jak go używam w mieszkaniu to przeważnie przy biurku - wygodniej po prostu.

Małą skrzyneczkę można trzymać gdzie bądź w jakimś rogu. Myszka i klawa bezprzewodowe i na półkę pod biurkiem, a w epoce monitorów LCD to wystarczy dosunąć do ściany i 90% nawet najmniejszego biurka wolna. Zresztą można to równie łatwo jak laptopa jedną ręką zdjąć z biurka.

Miałem różne kompy od młodego i dzisiejsza stacjonarka jak się ją dobrze zorganizuje, a dawne to zajmują nieporównywalnie mniejszą ilość miejsca niż kiedyś. Jak sobie przypomnę ile miejsca zajmowało i ilę kabli było w moim Pentium 60 + monitor CRT. lol

Mendol napisał(a):
no cen nie ma co porownywac. nie wspominajac o mozliwosciach rozbudowy/zmian.
ale ja mam tyle kabli, ze juz sam pierdolca dostaje :)
tylko wlasnie zaczalem sie zastanawiac, co tu laptop zmieni (jesli chodzi o kable) :)

Kup sobie takie "łączki" czy nie wiem jak to się dokładnie nazywa do spinania kabli w wiązki.
Mają one formę albo pasków albo stosunkowo wąskich siatek.
Kupujesz takich kilka spinasz kable od kompa razem i jest spokój.
Myszkę i ew. klawe bezprzewodowo, żeby kable nie przeszkadzały.

Obudowę wybierasz pod względem ergonomii - małą / średnią obudowę można tak 'skitrać" , że w zasadzie siedząć na krześle nie będzie jej widać bo będzie np. z boku biurka schowana.
Teraz i tak z czytnika DVD się prawie nigdy nie korzysta, a złącze USB teraz są np. w monitrze czy klawiaturze.

Ogólnie dobrze jest się z godzinę zastanowić co kupić i jak zorganizować sprzęt (nie tylko PC) w chacie. Też mi się nie chciało kiedyś, ale jak w końcu się zebrałem to o ile wygodniej jest. Nie trzeba nic poprawiać, podciągać kabla, rzucać mięchem bo się nogą o kabel zaczepiło, słuchać innych domowników, że jest burdel, etc

Najgorzej jest się zebrać i zorganizować sobie miejscówę raz a porządnie :) ;p


--------------------
Ja się noszę powoli z kupnem stacjonarki i już wiem mniej więcej jak chcę to zrobić. Skrzynkę to mam zamiar widzieć tylko przez ułamek sekundy jak naciskam power :p
Postawie ja albo w jakimś ciemnym koncie, obok biurka czy za monitorem albo do biurka? Nie wiem coś wymyślę tak, żeby mi się nie walała.

Choć sam się zastanawiam czy już ktoś patentu nie wymyślił żeby np. przyciskiem na monitorze nie dało się kompa całego włączyć - będzie trzeba poczytać.

Kiedyś jak myślałem o kompie to liczyło się tylko jak się będzie kręcił i ile będzie kosztował. Myszka obowiązkowo na kablu bo przecież bezprzewodowa nie jest taka dobra/ dokładna/etc
Skrzynia olbrzymia bo wiadomo - miejsce w niej się zawsze może przydać.
Kablami się nie przejmowałem leżały spłatane gdzie popadnie i kurz zbierały.

Trochę mi się śmiać teraz z samego siebie chcę. Zajmowało to miejsca w cholerę i wkurzało, bo trzeba coś było poprawiać cały czas i dłubać.

W każdym razie, kompa kupuję chyba dopiero jakoś na początku przyszłego roku bo mam teraz inne wydatki, a poza tym, w Q1 2012 mają wyjść nowe procki od Intela, Buldożery mają być już rozpowszechnione, nowe karty od ATI/AMD i Nvidii chyba też mają być, poza tym SDD mają zanotować w 2012 olbrzymie spadki cen (mają być produkowane w innym procesie technologicznym).

Ja nie będę high-enda za niewiadomo jaką kasę kupował, ale i tak spadki cen na poprzednią generację mają być sporę i sobie jakiegoś porządnego i wygodnego mid-enda zamierzam kupić.

Do tej pory zawsze kompy( i komórki też ;p) kupowałem w okresie wrzesień-grudzień i potem kurwiłem bo po nowym roku prawie zawsze ceny spadają i nowe rzeczy na rynek wchodzą, tym razem zacisnę zęby i się powstrzymam :D


Ostatnio edytowano 24 paź 2011, 14:14 przez sula, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 24 paź 2011, 14:13 
Cytuj  
no tylko nie bardzo wyobrazam sobie wlozenia i7 i nowej karty graficznej do mini towera ;/

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 24 paź 2011, 14:24 
Cytuj  
Wiesz co jakiś czas temu przeglądałem sobie z nudów jakie są opcje na rynku atm. Bo jedna mini tower a druga są sobie nierówne, podobnie z midi-tower - jedna to będzie duża krowa a druga już będzie znacząco mniejsza.

Poza tym dobrze jest mieć np. zasilacz modularny z odpinanymi wszystkimi kablami - naprawdę duża różnica z miejscem w środku.
Płyty główne też mają różne rozmiary i to drastycznie czasem.

Wiesz ja będę miał chwilkę czasu to spróbuje odkopać to co sobie tam kiedyś wyguglowałem i wrzucę wieczorkiem może.

Zresztą w grafę to ja celuje w jakiś silny mid-end, a nie w high-endowe za 1000 + zł - bo takie zajmują wiadomo przeważnie dużo więcej miejsca. Mi też osobiście nie potrzebne bo nie zamierzam grać na Full HD monitorze.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 24 paź 2011, 15:03 
Cytuj  
to podrzuc cos fajnego jak znajdziesz. moze to i dobre rozwiazanie bedzie.
i o polowe tansze :)

****
Avatar użytkownika

Posty: 1741
Dołączył(a): 13.09.2006
Offline
PostNapisane: 24 paź 2011, 15:06 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
no tylko nie bardzo wyobrazam sobie wlozenia i7 i nowej karty graficznej do mini towera ;/

do micro atx mozna wepchnac dual gpu, do micro itx zreszta tez bardzo mocne bebechy mozna wlozyc.
trzeba sie tylko liczyc z wiekszymi wydatkami chlodzenie, bude itd ale i tak wyjdzie 2k taniej niz lapek i conajmniej 2x wydajniej


_________________
http://steamcommunity.com/id/crunozaur

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 24 paź 2011, 15:11 
Cytuj  
jak macie przyklady jakies to podajcie. obudowa plus plyta pod i5 i jakas sensowna grafika.

***

Posty: 756
Dołączył(a): 9.10.2003
Offline
PostNapisane: 30 paź 2011, 12:51 
Cytuj  
Od miesiąca jestem posiadaczem HP Pavilion dv6-6150ew i póki co nie miałem z nim żadnych problemów. Po podbiciu BIOSu można ręcznie przełączać, która grafa ma być używana a trzeba przyznać, że jest to bardzo pomocne, ponieważ Radek grzeje się dość mocno (jak to zwykle w Pavilionach). Mimo wszystko, nawet po kilku godzinach grania nie stwierdziłem żadnych problemów. Wykonanie całkiem fajne - aluminium.

Myślę, że w tym przedziale cenowym jest to jedna z lepszych opcji, szczególnie ze względu na Radka (HD 6770M), który jest mocniejszy od zwykle spotykanych u konkurencji GF (za tą cenę, ma się rozumieć).

Jeżeli jakość serwisu HP się poprawiła to dałbym 10/10.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 13 lis 2011, 21:07 
Cytuj  
To ja wroce do Vostro 3750, pogralem sobie w pare roznych gier i naprawde jest niezle. Pozwolilem sobie nawet na podlaczenie do telewizora full hd (do tego bezprzewodowa mysz i klawa), odpalilem Rage na max detalach i rozdzielczosci i... smiga. Normalnie w szoku jestem, czuje ze ten wlektop zostanie u mnie na dluzej ;)

X.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 13 lis 2011, 21:09 
Cytuj  
o to az dziwne. bo karta graficzna w tym vostro to jakis wypas chyba nie jest?

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 13 lis 2011, 21:11 
Cytuj  
Akurat rage ma silnik, który dynamicznie dostosowuje się do posiadanego sprzętu. Odpal bf3 najlepiej w multi i zdaj relację. ;> Do mnie wymagających gierek na pewno taki lapek styknie, nie mówię, że nie.


_________________
@polygamia

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1286 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 65  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.