mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 202 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 9 gru 2008, 22:16 
Cytuj  
tej ociec ile ci bateryjka trzyma w omni?

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 9 gru 2008, 22:48 
Cytuj  
ciezki wybór ;p
ale chyba jednak wezne omnie..
Zastanawiam sie tylko czy ten lepszy wyswietlasz ktory ma xperia nie bedzie lepszy do przegladania sieci?

******

Posty: 4017
Dołączył(a): 26.02.2005
Offline
PostNapisane: 9 gru 2008, 22:56 
Cytuj  
Koleś napisał(a):
ciezki wybór ;p
ale chyba jednak wezne omnie..
Zastanawiam sie tylko czy ten lepszy wyswietlasz ktory ma xperia nie bedzie lepszy do przegladania sieci?


nie lepiej iphone ?

ja od dluzszego czasu sie do niego przymierzam, WM6.1 mimo ze jest duzo lepszy od WM6 dalej jest... windowsem... co sprawia ze telefon czesto sie haczy, nie smiga plynnie po menusach i ma wiekszosc problemow opartych o 'windows' (no, moze poza BSOD'em). Najlepiej jest zobaczyc roznice w predkosci telefonu miedzy dniem zakupu, pierwszym miesiacem i po pol roku. Spadek wydajnosci telefonu wyglada mniejwiecej 20% po miesiacu i ~60% po pol roku, co tworzy potrzebe tradycyjnego windowsowego 'formata' i nowej instalki systemu, nie wspominajac juz o dogrywaniu calego tego szajsu, po ktorym dopiero telefony oparte na WM staja sie do czegos uzyteczne.


_________________
Friends come and go, but enemies accumulate.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 9 gru 2008, 23:04 
Cytuj  
iPhone? Ten gadzet z US&A? Ktory nie otworzy .doc albo .xls?

Srsly no thx.

Ja wole swoja Omnie gdzzie moge sie polaczyc z vpn, stunelowac, NIESTETY korzystac z aplikacji MS (takie czasy, nie ma opcji) i robic mase innych rzeczy plynacych z korzysci uzywania WM6.1.

Nie mieszkamy w US i uzywanie iPhone w PL ma podtekst czysto gadzetowy.

Generalnie moglem sobie wybrac kazdy istniejacy na rynku telefon i bez dwoch zdan po krotkiej zabawie paroma modelami wybralem Omnie. Czas pokaze w sumie czy dobrze, jak narazie jest zadowolony w przeciwienstwie do znajomych uzytkownikow iPhone, blackberry, htc...

Mendol - nie wiem, od Soboty ladowalem 2 razy ale ruchalem ja ostro, jechalem na WiFi, bawilem sie navi (swoja droga nawigacja Navigo 8i prowadzi lepiej niz Garmina), bluetooth, aplikacjami i innymi pierdolami + rozmawialem czesto i gesto.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 9 gru 2008, 23:11 
Cytuj  
iPhone hehe, gadzet, nie telefon. Jego jedyna zaleta, to duza czulosc ekranu, nic wiecej. Bo dotyk reaguje tylko na cieplo ciala, czyli nie "klikniesz" rysikiem, czy paznokciem. Pozatym brak mmsow, bluetooth tylko do podlaczenia sluchawek (zero transmisji plikow), niby 3G, ale brak video rozmow.... zaraz, w ogole brak nagrywania video. Czeste zrywanie polaczen w 3G. GPS dziala tylko z Google Maps, bo nie ma zadnych innych aplikacji, ktore umieja z niego korzystac (o Tomtomie zapomnijcie, nie dogadali sie z Apple co do praw autorskich i ceny). Aplikacje TYLKO z appstore, niekontrolowane polaczenia z internetem (bo apple musi sprawdzic, czy nie masz lewizny na komorce) i kupa, kupa innych bzdur. Jednym slowem duzy crap w ladnym opakowaniu. Jak najdalej od tego gowna, szczerze radze :)

Enhu napisał(a):
Najlepiej jest zobaczyc roznice w predkosci telefonu miedzy dniem zakupu, pierwszym miesiacem i po pol roku. Spadek wydajnosci telefonu wyglada mniejwiecej 20% po miesiacu i ~60% po pol roku, co tworzy potrzebe tradycyjnego windowsowego 'formata' i nowej instalki systemu, nie wspominajac juz o dogrywaniu calego tego szajsu, po ktorym dopiero telefony oparte na WM staja sie do czegos uzyteczne.

Hehe, oto wypowiedz czlowieka, co to WM widzial tylko na obrazku. Mam 2 palmofony na WM 6.1 (HTC Polaris i Omnia) i uwierz, format robilem tylko raz, w czasie flashowania nowej wersji romu. Nic nie haczy, nic nie zapycha, pamieci ani RAMu nie ubywa, wszystko smiga jak zloto. Co najciekawsze, HTC uzywa moja zona i mowi, ze nie chce juz widziec zadnego innego gowna (a chciala wpierw iPhona hehe) :)

X.

PS. Pozatym, jakiej "instalki systemu"? Wiesz co to jest hard reset i unbackup? WM sie nie reinstaluje, system jest zaszyty na stale w romie ;)


_________________
http://zaginiony.net


Ostatnio edytowano 9 gru 2008, 23:16 przez Xanth, łącznie edytowano 2 razy
******

Posty: 4017
Dołączył(a): 26.02.2005
Offline
PostNapisane: 9 gru 2008, 23:15 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
iPhone? Ten gadzet z US&A? Ktory nie otworzy .doc albo .xls?

jestem pewien ze da sie doinstalowac cos co otworzy .doc albo .xls

w sumie do dzis nie wiem po holere to na telefonie, jak sie otwiera plik doc majacy ~300stron to trwa to mniej wiecej tyle, ile bogu zajelo stworzenie swiata

Oyci3C napisał(a):
Ja wole swoja Omnie gdzzie moge sie polaczyc z vpn, stunelowac, NIESTETY korzystac z aplikacji MS (takie czasy, nie ma opcji) i robic mase innych rzeczy plynacych z korzysci uzywania WM6.1.


stunelowac? vpn?

po holere to casualowemu uzytkownikowi?

co sie stalo, nikt juz nie uzywa staromodnego WiFi?

Oyci3C napisał(a):
Nie mieszkamy w US i uzywanie iPhone w PL ma podtekst czysto gadzetowy.


kazdy telefon po nokii 3210 mozna nazwac jedynie gadzetem, bo jedyne czego nie robi to dobre latte

Oyci3C napisał(a):
Generalnie moglem sobie wybrac kazdy istniejacy na rynku telefon i bez dwoch zdan po krotkiej zabawie paroma modelami wybralem Omnie. Czas pokaze w sumie czy dobrze, jak narazie jest zadowolony w przeciwienstwie do znajomych uzytkownikow iPhone, blackberry, htc...


tylko powiedz mi czym ta omnia rozni sie od blackberry czy htc, skoro jest to ten sam sprzet tylko ze w innym opakowaniu i z innym wrzuconym screenem na defaultowy shell?

Ja nie znam uzytkownika iphone'a, ktory byl by nie zadowolony, za to znam cala mase osob narzekajacych na WM6.1 spv/blackberry/samsungi i inne smiszne firmy, w tym i na 'omnie' ktora jest zwyczajnym rip-offem nawet wygladu iphone'a


_________________
Friends come and go, but enemies accumulate.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 9 gru 2008, 23:21 
Cytuj  
enhu a po co casualowemu uzytkownikowi smart/pdaphone?
...staromodne wifi... w dzisiejszych czasach nikt rozsadny juz nie uzywa tylko wifi.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 9 gru 2008, 23:23 
Cytuj  
Posiadaczom Omnii polecam stronke (i czegokolwiek innego na WM 6.x): http://www.imarche.net/omnia/
Oczywiscie do tego potrzeba zainstalowac soft SPB Mobile Shell (kto zainteresowany, ten sam sobie znajdzie wersje "bezplatna") ;)

X.


_________________
http://zaginiony.net

******

Posty: 4017
Dołączył(a): 26.02.2005
Offline
PostNapisane: 9 gru 2008, 23:25 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
Hehe, oto wypowiedz czlowieka, co to WM widzial tylko na obrazku. Mam 2 palmofony na WM 6.1 (HTC Polaris i Omnia) i uwierz, format robilem tylko raz, w czasie flashowania nowej wersji romu. Nic nie haczy, nic nie zapycha, pamieci ani RAMu nie ubywa, wszystko smiga jak zloto. Co najciekawsze, HTC uzywa moja zona i mowi, ze nie chce juz widziec zadnego innego gowna (a chciala wpierw iPhona hehe) :)

X.

PS. Pozatym, jakiej "instalki systemu"? Wiesz co to jest hard reset i unbackup? ;)


Hehe, wypowiedz osoby ktora miala stycznosc tylko z 2ma telefonami na WM

przez moje grabie przelecialy m. in. spv E650, M650, TyTN2, M3000, Mot Mpx200, Samsung i900 (ta wasza omnyja), asus Jupiter, i jeszcze 2 asusy i jeden HTC, ktorego nazwy nie pamietam.

Zaden w/w telefon nie spelnil moich oczekiwan, a z racji ze jestem perfekcjonista strasznie 'wnerwia mnie' szarpanie menu, zwalnianie i inne dolegliwosci WM

Iphone co prawda bawilem sie tylko w salonie w Leeds, ale juz spodobalo mi sie w nim ze nic nie zwalnia w menu, a co najwazniejsze nie zwiesza.

Po roku uzywania telefonu nawet i hard reset nie pomaga, bo telefony z WM maja jakas taka wrodzona umiejetnosc dogrywania sobie jakiegos szajsu do tego calego 'system recovery', i kazdy nastepny wydaje sie byc coraz wolniejszy.

To ze nie mozna sobie zainstalowac czegos nie z itunes jest brednia, niech ktorys wlasciciel iphone sie wypowie w temacie bo sam tego nie robilem (jedynie o tym czytalem)


_________________
Friends come and go, but enemies accumulate.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 9 gru 2008, 23:28 
Cytuj  
enhu to moze inaczej.
iphone to dobry telefon dla gadzeciarzy i szpanerow.
omnia dobra dla ludzi, ktorzy potrzebuja czegos wiecej od 'telefonu' - remote desktop, office, outlook, vpn.

******

Posty: 4017
Dołączył(a): 26.02.2005
Offline
PostNapisane: 9 gru 2008, 23:29 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
enhu to moze inaczej.
iphone to dobry telefon dla gadzeciarzy i szpanerow.
omnia dobra dla ludzi, ktorzy potrzebuja czegos wiecej od 'telefonu' - remote desktop, office, outlook, vpn.


dla mnie ten telefon ma raczej zastapic 2 rzeczy ktore nosze caly czas przy sobie - telefon i ipoda


_________________
Friends come and go, but enemies accumulate.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 9 gru 2008, 23:31 
Cytuj  
no widzisz :-) i doszlismy do porozumienia. czyli dla ciebie iphone.
dla mnie omnia.

******

Posty: 4017
Dołączył(a): 26.02.2005
Offline
PostNapisane: 9 gru 2008, 23:33 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
no widzisz :-) i doszlismy do porozumienia. czyli dla ciebie iphone.
dla mnie omnia.


ale dalej nie zgodze sie, ze na plus omnii jest office czy outlook.

Na bank jest na iphone'a jest jakas aplikacja zastepujaca w/w

Remote desktop tez pewnie jest


:wink:


_________________
Friends come and go, but enemies accumulate.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 9 gru 2008, 23:35 
Cytuj  
Enhu, oczywiscie, ze mozesz zainstalowac aplikacje z poza app store, pod jednym warunkiem: ze zlamiesz system w iPhonie. Co oznacza utrate gwarancji ;)

Jak pisalem, moja zona chciala kupic iPhona, wiec pozyczyla od kolezanki na pare dni. Potem pobawila sie Polarisem i powiedziala iPhonowi won (pierwsza podstawowa wada: kobieta z dlugimi paznokciami bedzie miala problem z obsluga). A WM mozesz zcustomizowac jak tylko chcesz, dla dziewczyny, dla chlopaka, komu co potrzebne (vide link wyzej, moja zona sobie ten interface bardzo chwali) ;)

Misiu, przez moje rece przewinela sie setka roznych telefonow (moj szef zarzadza komorkami w firmie i podrzuca mi co nowsze modele do testow) i jakos poza WM nie widze nic innego dla siebie. Ale fakt, ja potrzebuje do pracy "wszystkomajacego" PDA, nie tylko zwyklego telefonu.

X.

PS. przyznaje, Omnia jest sluzbowa, HTC prywatny ;)


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 9 gru 2008, 23:40 
Cytuj  
no wlasnie. 'pewnie jest', 'pewnie mozna zastapic'.
w omni to po prostu mam/instaluje i dziala.
nie musze kombinowac.

******

Posty: 4017
Dołączył(a): 26.02.2005
Offline
PostNapisane: 9 gru 2008, 23:42 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
Jak pisalem, moja zona chciala kupic iPhona, wiec pozyczyla od kolezanki na pare dni. Potem pobawila sie Polarisem i powiedziala iPhonowi won (pierwsza podstawowa wada: kobieta z dlugimi paznokciami bedzie miala problem z obsluga).


Jako ze tipsow nie posiadam, rzecza lepsza dla mnie bedzie iphone :wink:
Xanth napisał(a):
Misiu, przez moje rece przewinela sie setka roznych telefonow (moj szef zarzadza komorkami w firmie i podrzuca mi co nowsze modele do testow) i jakos poza WM nie widze nic innego dla siebie. Ale fakt, ja potrzebuje do pracy "wszystkomajacego" PDA, nie tylko zwyklego telefonu.


Polecam przerzucenie sie na jakis PDA ze slotem sim, bedziesz mial lepsza wydajnosc. Albo od razu na jakis tablet albo netbook - bedzie jeszcze lepiej :wink:


_________________
Friends come and go, but enemies accumulate.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 9 gru 2008, 23:47 
Cytuj  
Mam Della Latitude XT z modemem GSM, za duzy na uzywanie w formie telefonu ;)
A na wydajnosc Omnii nie narzekam, ma calkiem niezly procek, Intela zreszta i wszystkie aplikacje smigaja, az milo. Warunek: wywalic samsungowy rom z tysiacem dorzuconych, nikomu niepotrzebnych gowien i wrzucic rom w wersji lite. Omnia dostaje kopa z marszu, a i bateria potrafi trzymac do 6 dni nawet ;)

Szczerze? Kup iPhona, pobaw sie, zobaczysz jego ulomnosc dosc szybko i szybko sprzedasz :)

X.

PS. Wiesz, ze w iPhone bateria jest wlutowana na stale i nie ma slotu na karty pamieci? :)


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 10 gru 2008, 00:43 
Cytuj  
Enhu bierz iPhone i koniec, nie dla Ciebie PDA czym iPhone nie jest (to zabawka z telefonem).

I oh srsly plx plx casualowy user nie uzywa PDA bo na ch** mu to? Nie powiesz, ze do gier ror. Chociaz nie powiem, emulator GBA to pierwsza rzecz, ktora wrzucilem :>

X. moglbys sie odezwac na PM? Z checia bym podyskutowal o ROMie bo jestem przeciwnikiem tego typu dzialan, a jednak mnie to kusi...

****
Avatar użytkownika

Posty: 1139
Dołączył(a): 6.01.2002
Offline
PostNapisane: 10 gru 2008, 05:03 
Cytuj  
Ja rozumiem ze moze komus iPhone nie pasowac, nie jest idealny ale...
Brak funkcji otwierania .doc .xls .ppt? Brak slotu na zewnetrzna pamiec?
Bluetooth nie do transferu plikow?

1)Iphone otwiera microsoftowe formaty i pdfy.
2)Jezeli urzadzenie posiada wbudowany dysk to na cholere mi SD
3)Kopiowanie plikow po bluetooth nie wymaga za bardzo komentarza

Cytuj:
Ja wole swoja Omnie gdzzie moge sie polaczyc z vpn, stunelowac, NIESTETY korzystac z aplikacji MS (takie czasy, nie ma opcji) i robic mase innych rzeczy plynacych z korzysci uzywania WM6.1.


... takich jak internet explorer? Seriously, projektujesz rakiety na tym telefonie czy sie po prostu niezdrowo podniecasz.
Ja rowniez korzystam z vpn, dziala doskonale nie wiem w czym widzisz problem. Co cie zmusza do korzystania z aplikacji MS?

Faktem jest ze iPhone bez nieograniczonego dostepu do 3G to nic wiecej jak lans i gadzet. Z PDA nie korzystalem ale niby jakie super zajebista funkcjonalnosc ma to offline.

Natomiast mapa, mail, pogoda, przegladarka, kalendarz, mp3, podcasty dzialaja super, sa przemyslane i uzyteczne.
Z nieoficjalnego softu korzystam tylko z clienta IM, terminala bsd, serwera apache, okazjonalnie torrenty. Jedyne czego mi brakowalo to skype ale widze ze juz zrobili.
Do zabawy i appstore nie uzywalem bo mi to niepotrzebne.

Ale to wszystko z perspektywy uzytkownika ktory nie oczekuje wodotryskow tylko niezawodnosci i prostoty.

Mimo wszystko przekonany ze sie nie znam obejrzalem prezentacje Omni i nadal mnie nic na kolana nie powalilo, cena identyczna.
Myslalem ze przekona mnie .NET bo duzo w tym pisze ale SDK oczywiscie 300$.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 10 gru 2008, 10:15 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
Z checia bym podyskutowal o ROMie bo jestem przeciwnikiem tego typu dzialan, a jednak mnie to kusi...

Czemu jestes przeciwnikiem? Jesli wychodzi nowa, poprawiona wersja systemu, to ja instalujesz, czyz nie? Po pierwsze, najnowsza oficjalna wersja samsungowego romu jest duzo lepsza, niz to, co masz aktualnie w urzadzeniu (wydajniejsza, bateria dluzej trzyma, pare dodatkowych pierdol). Po drugie nie zgadzac sie mozesz z instalowaniem nieoficjalnych romow, ale... jesli ten nieoficjalny rom bazuje na oficjalnym, tylko wywalone jest z niego masa nikomu niepotrzebnych pierdol zawalajacych system, to... Jedna wada romow nieoficjalnych: nie ma wersji w PL ;)

Czyli, jesli producent udostepnia najnowszy, mocno poprawiony soft do swojego telefonu, to go wrzucam, prawda? ;)

X.

PS. Tak exodus, to bardzo dziwne, prawda? Ale faktem jest, ze w iPhone bluetooth sluzy TYLKO do podlazcania sluchawek. Nie wierzysz? Sam sprawdz :)


_________________
http://zaginiony.net

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 202 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.