mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 667 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 34  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 30 lip 2015, 23:02 
Cytuj  
odnośnie fontów to zaczęło się od metro i 8

" In short, this ugly font rendering affects the Metro UI, Metro style apps including IE and desktop IE. You can't do anything to fix it. This "fixed", terrible font-rendering is fully optimized for tablets and small new laptops. They completely ignored traditional PC users in general on Windows 8, it's well known.

Fortunately IE10 on Windows 7 will be better and you can apply all previous tricks to fix it, like Compatibility mode, HWA on/off or playing with Cleartype settings.

However, you just use Chrome and you're more than fine either on 8 or 7. As for the Metro apps, you delete all of them and you're done. You will only have to deal with this rendering on your normal shortcuts on Start-Screen."


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 31 lip 2015, 11:55 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
kto mi wyjaśni.

Moje Windows 8.1 Pro mógłbym zainstalować za 5 lat na nowym komputerze i aktywować. Czy upgrade do Windows 10 oznacza że moja licencja umrze z komputerem? Rozumiem że oni zrobili taki globalny, prawdziwy OEM.


Na powrót do starego systemu jest chyba miesiąc z tego co czytałem, później pewnie nasz stary klucz przestanie się aktywować.

A co wiąże się z przesiadką na 10 to taka luźna obserwacja po tym co wyczytałem na innych forach.

Upgrade robiony z 7/8 na 10, aktywacja, powstaje nasz unikalny hardware id, który jest zapisywany w ich bazie. Przy czystej instalacji z ISO nie ma już potrzeby wpisywania klucza, system sam się aktywuje, bo odczyta w bazie, że to ten sam sprzęt co wcześniej. Nie jest wymagane żadne logowanie do konta ms jak to błędnie embe wszystkim udowadniał.
Sprawa prosta jeśli chodzi o lapsy, bo przeważnie nikt tam nic nie wymienia, jak jest ze stacjonarkami to wiadomo, wymienimy za dużo, wykryje inny hw id i już nie aktywujemy.
Na innym forum wyczytałem, że ktoś aktywował sobie system po zwykłym upgrade, później włożył dysk ssd zamiast wcześniejszego talerzowego, bo chciał zrobić czystą instalkę windy już po wymianę dysku i nie mógł aktywować, bo system pewnie wykrył zmianę w hardware.
Jeśli tak ma wyglądać ten darmowy upgrade to w sumie sprawdza się stare powiedzenie, że za darmo to tylko w ryj można dostać. ;>
Ja na szczęście sobie zassałem klucz do czystej 10 z dreamsparka, tak na przyszłość.


_________________
@polygamia

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 31 lip 2015, 12:05 
Cytuj  
Atherius napisał(a):
Nie jest wymagane żadne logowanie do konta ms jak to błędnie embe wszystkim udowadniał.

a gdzie dokładnie udowadniam ? :)
Napisałem że logowanie do konta ms upraszcza problemy jakie ludzie mają i zalewają nimi fora
czytaj ze zrozumieniem Atherius !!

Ja sobie zrobiłem aktualizacje win8.1 do win10, na drugi dzień zmieniłem hdd na ssd i postawiłem system z pena od zera, ekran powitalny krzyczał o klucz, więc zalogowałem się do konta MS i system został aktywowany.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."


Ostatnio edytowano 31 lip 2015, 12:07 przez Teo, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 31 lip 2015, 12:07 
Cytuj  
no w tym rzecz. dotychczas oem to był jak box ale nie miał pudełka. na jednej licencji używałem już z 5 komputerów teraz to jest prawdziwy oem.

mój win 8.1 pro kosztuje 600 zł.

dx12 jest dla mnie nic nie warte


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 31 lip 2015, 12:17 
Cytuj  
embe napisał(a):
Atherius napisał(a):
Nie jest wymagane żadne logowanie do konta ms jak to błędnie embe wszystkim udowadniał.

a gdzie dokładnie udowadniam ? :)
Napisałem że logowanie do konta ms upraszcza problemy jakie ludzie mają i zalewają nimi fora
czytaj ze zrozumieniem Atherius !!

Ja sobie zrobiłem aktualizacje win8.1 do win10, na drugi dzień zmieniłem hdd na ssd i postawiłem system z pena od zera, ekran powitalny krzyczał o klucz, więc zalogowałem się do konta MS i system został aktywowany.

Raczej odczytał hw id niż rzeczywiście logowanie na konto mu pomogło w aktywacji. No i kiedyś czytałem, że wymiana HDD nie powinna mieć znaczenia, bo to inny rodzaj sprzętu niż płyta i procek. Ja sobie wrzucę do x201 inny HDD i sprawdzę na czystej 10 czy się aktywuje bez logowania do ms.


_________________
@polygamia

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 31 lip 2015, 12:25 
Cytuj  
Pamiętaj że od trzech lat w EU jest dyrektywa, która wymusiła na MS aktywowanie kluczy OEM po zmianie nie tyle części w kompie co całego kompa, oddział MS w Polsce jako ostatni, w tym roku też się do tego dostosował i musi ci telefonicznie uaktywnić klucz OEM na nowym kompie.

Zamieszanie z win10 i z aktywacją klucza jest duży, logowanie do konta MS w wielu przypadkach pomaga, potwierdzają to zagraniczne fora, u nas oczywiście gdzie 90% ludzi ma lewe klucze OEM ( sprzedawane kilka razy ) lub klucze MSDNAA ( które utraciły już ważność ) problem jest gigantyczny, do tego ludzie ściągają torrentowe wersje i wpisują klucze z dupy.

Co do powrotu do win8/8.1 to tak jak MS podaje informacje, do 30 dni od aktualizacji win10 masz czas na powrót, jednak cały czas możesz wrócić jeśli zrobiłeś recovery poprzedniego systemu i tu nie ma ograniczenia czasowego.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 31 lip 2015, 12:38 
Cytuj  
dobra czyli rozumiem że jest duża szansa że aktywacja przez telefon zadziała praktycznie zawsze jak dotychczas. jeszcze nie zdarzyło mi się żeby przez telefon odmówili mi aktywacji klucza który generalnie jest legalny. nawet przez pomyłkę miałem w domu dwa kompy na tym samym kluczu ... (zrobiłem później zmianę klucza w Windows mimo że był aktywowany żeby było jak trzeba)


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 31 lip 2015, 12:50 
Cytuj  
Embe ale klucze do dreamspark/dawnego msdnaa mają licencję dożywotnią to jak mogą wygasnąć, tak jest napisane w licencji. Chyba, że ktoś ma z allegro jak piszesz i mają go setki/tysiące ludzi aktywowany na raz to jak najbardziej ms może taki zbanować.

Desh ale będziesz chciał aktywować później czystą 10, tylko skąd będziesz miał klucz? Bo przecież aktywacja tel. polega na podaniu identyfikatora wygenerowanego przez wklepany wcześniej klucz? A darmowy upgrade z 7/8 jest tylko przez rok.


_________________
@polygamia

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 31 lip 2015, 13:18 
Cytuj  
no to 10 mam, a aktywuje 8.1 pro przez telefon jak komputer zdechnie kiedyś :D
taka myśl mnie uspokaja :P


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 31 lip 2015, 13:20 
Cytuj  
Ale fakt jest taki, że fonty w niektórych miesjcach wyglądają fatalnie:

Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 31 lip 2015, 13:31 
Cytuj  
kurwa mam to samo, cieszę się że ktoś jeszcze to widzi bo bałem się że zwariowałem :P


_________________
psn

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 31 lip 2015, 13:47 
Cytuj  
Atherius napisał(a):

Na powrót do starego systemu jest chyba miesiąc z tego co czytałem, później pewnie nasz stary klucz przestanie się aktywować.


Bzdura, z twoim normalnym kluczem nic się nie dzieje, miesiąc masz na powrót bo przez tyle czasu win10 trzyma backup starego systemu, po tym czasie po prostu musisz zrobić format, jeżeli chcesz wrócić do tego co miałeś wcześniej.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 31 lip 2015, 13:49 
Cytuj  
Goatus napisał(a):
Atherius napisał(a):

Na powrót do starego systemu jest chyba miesiąc z tego co czytałem, później pewnie nasz stary klucz przestanie się aktywować.


Bzdura, z twoim normalnym kluczem nic się nie dzieje, miesiąc masz na powrót bo przez tyle czasu win10 trzyma backup starego systemu, po tym czasie po prostu musisz zrobić format, jeżeli chcesz wrócić do tego co miałeś wcześniej.

Rewelacja! Dzięki.
On skasuje folder Windows.old po 30 dniach (można go usunąć w oczyszczaniu dysku)


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 31 lip 2015, 13:55 
Cytuj  
Mam jedną komplikację. Używam do kalibracji Spyder Express 3.0 in niestety pod WIN10 mam troszkę inne kolory po rekalibracji. Dziwne, napisałem do datacolor zobaczymy co odpowiedzą w temacie nowego softu którego nie ma pod WIN10.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 31 lip 2015, 15:11 
Cytuj  
W drukarni gdzie oddaje materiał jeden komp testowo aktualizowali do win10 i mają podobny problem z kalibracją, tzn wszystko było ok ale dla pewności uruchomili kalibracje i się zrypało, czekają na aktualny soft.
Dziwie się że firmy docierające wyłacznie do komercyjnego klienta przespały tak ważną rzecz, przecież win10 mieli od końca 2014 roku, a softu nie wydali nawet beta.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 31 lip 2015, 18:42 
Cytuj  
Dzisiaj dwa kompy aktualizowałem, jeden desktop z kluczem oem z allegro za 70zł czyli jakies lewe gówno ale działa i co dziwne aktualizacja była zrobiona wczoraj, dzisiaj zmieniałem dysk na ssd i z pena od zera, klucz po wpisaniu niepoprawny, wiec pominąłem to i po naciśnięciu aktywuj normalnie system został aktywowany, drugi komp do win7 box i tu instalacja szła z pena i z ciekawości nie wpisywałem klucza tylko zalogowałem się na konto gościa bo miał zrobione, aktywacja przeszła.

Wydaje mi się że wystarczy posiadać połączenie z internetem i normalnie działa aktywacja bez wpisywania klucza, teoretycznie powinien byc ten sam sprzęt jeśli chodzi o OEM, a klucze BOX powinny być wpisywane ale jak widać w praktyce poszło inaczej.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 1 sie 2015, 12:15 
Cytuj  
Hmm a ja mimo rezerwacji do Win 10 mam cały czas w tray info "Powiadom mnie, gdy aktualizacja do Win10 będzie gotowa". Rozumiem, ze moja kolejka jeszcze nie nadeszła i jedyny sposób to wymuszenie aktualizacji w jakiś sposób?


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 1 sie 2015, 12:31 
Cytuj  
setup.exe i już. popatrz na poprzednich stronach
nie słyszałem żeby ktoś się doczekał z traya


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 1 sie 2015, 12:48 
Cytuj  
zajebisty system , wszystko zapierdala

virtual desktops , ludzki cmd z copy and paste i wiele innych


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 1 sie 2015, 12:57 
Cytuj  
a to wczesniej cmd z copy i paste nie dzialalo?

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 667 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 34  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.