mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5055 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 ... 253  Następna strona
Autor Wiadomość
******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 16 sie 2012, 14:44 
Cytuj  
embe napisał(a):
(...)
Kolejna ewolucja to chińskie fabryki budowane w indiach lub innych krajach po to by omijać cła i embarga na jakieś towary.

Chiny na szczęście nie idą droga taką jak japonia i korea bo to zawsze kończy się tym że tracąc rynki zbytu popada się w recesje, chiny to ewenement.

To ten sam model, wg kórego działają koncerny w USA czy EU. Jeśli tylko się da produkcję zlecają podwykonawcom np. z chin, z kolei ci jak mogą spychają to dalej. Różnica może jest tylko taka, że część z tych chińskich podwykonawców może wybić się ze "swoim" produktem jak np. te smartfony.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1741
Dołączył(a): 13.09.2006
Offline
PostNapisane: 16 sie 2012, 16:50 
Cytuj  
no nie powiem, na papierze telefon po prostu mega :)


_________________
http://steamcommunity.com/id/crunozaur

***

Posty: 861
Dołączył(a): 24.02.2005
Offline
PostNapisane: 16 sie 2012, 17:15 
Cytuj  
Takich telefonow jest sporo w Chinach, lecz jest problem z dostepnoscia tzn premiery sa na papierze a faktycznie pojawiaja sie dopiero po miesiacach (aby dostac poprzedniego Meizu organizowane byly loterie).

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 17 sie 2012, 21:40 
Cytuj  
Czy tylko ja od 2 dni sikam pod siebie INSTANGRAMEM? :D

******
Avatar użytkownika

Posty: 3592
Dołączył(a): 30.07.2005
Offline
PostNapisane: 17 sie 2012, 21:53 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
Czy tylko ja od 2 dni sikam pod siebie INSTANGRAMEM? :D

jak już to insagramem, a po drugie coś późno się dowiedziałeś o jego istnieniu... no i nie jest jakiś super ekstra, aby sikać pod siebie z powodu kilku filtrów


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 17 sie 2012, 21:58 
Cytuj  
Varenthin napisał(a):
Sobtainer napisał(a):
Czy tylko ja od 2 dni sikam pod siebie INSTANGRAMEM? :D

jak już to insagramem


Nie ma to jak poprawić czyiś błąd swoim błędem.

Varenthin napisał(a):
no i nie jest jakiś super ekstra, aby sikać pod siebie z powodu kilku filtrów


Ale jest przynajmniej na tyle dobry, by wziąć jakąś medicore fotkę, "upiększyć" i wrzucić w ava.

Co do samego Instagrama (nie "instangrama" ani nie "insagrama") to ot ciekawostka dla ludzi którzy swoje braki umiejętności w robieniu/obróbce zdjęć chcą wynagrodzić poprzez automatyczne filtry.

Czasem wychodzi, w większości jednak przypadków chce się po prostu rzygać na widok fotek przemielonych tym softem.

IMO.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.


Ostatnio edytowano 17 sie 2012, 22:02 przez Razoth, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 17 sie 2012, 22:01 
Cytuj  
https://play.google.com/store/apps/deta ... am.android

X.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 17 sie 2012, 22:04 
Cytuj  
Varenthin napisał(a):
Sobtainer napisał(a):
Czy tylko ja od 2 dni sikam pod siebie INSTANGRAMEM? :D

jak już to insagramem, a po drugie coś późno się dowiedziałeś o jego istnieniu... no i nie jest jakiś super ekstra, aby sikać pod siebie z powodu kilku filtrów


Instagram, obydwoje się pomyliliśmy jak widać nazwa jest po prostu durna. Po drugie, efekty które przedstawia ten program od dawna są dostępne w Photoshopie, ale to domniemam pewnie wiesz bo Ty przecież wszystko wiesz, natomiast program który pozwala robić takie fekty w komórce jest czymś rewolucyjnym imo. Aha bym był zapomniał, nie siedzę w Google Play dzień w dzień żeby wiedzieć jaki soft jest na czasie w przeciwieństwie do Ciebie. A trafiłem na niego przypadkowo na twiterze widząc jak Agassiz wrzucił swoją fotę z lasu na tym sofcie.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 17 sie 2012, 23:07 
Cytuj  
to uważaj Sobtainer program ma niezłego babola w wersji na androida:
http://www.cultofmac.com/185326/bug-in- ... oid-users/

******
Avatar użytkownika

Posty: 3592
Dołączył(a): 30.07.2005
Offline
PostNapisane: 18 sie 2012, 12:16 
Cytuj  
Razoth napisał(a):
Varenthin napisał(a):
Sobtainer napisał(a):
Czy tylko ja od 2 dni sikam pod siebie INSTANGRAMEM? :D

jak już to insagramem


Nie ma to jak poprawić czyiś błąd swoim błędem.

zabawnie to wyszło ;P

Razoth napisał(a):
Varenthin napisał(a):
no i nie jest jakiś super ekstra, aby sikać pod siebie z powodu kilku filtrów


Ale jest przynajmniej na tyle dobry, by wziąć jakąś medicore fotkę, "upiększyć" i wrzucić w ava.

no właśnie dobra, ale nie taka aby sikać pod siebie z zachwytu

Sobtainer napisał(a):
Aha bym był zapomniał, nie siedzę w Google Play dzień w dzień żeby wiedzieć jaki soft jest na czasie w przeciwieństwie do Ciebie

ja na Google Play/Android Market wchodziłem ostatnio z pół roku temu - mam kilka aplikacji na krzyż i to mi wystarczy


_________________
Obrazek

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 26 sie 2012, 09:41 
Cytuj  
http://www.tvn24.pl/samsung-naruszyl-pr ... 875,s.html

W skrócie apple wygrało pozew - samsung ma zapłacić ponad 1mld doladów za kopiowanie ich produktów.

Hejterzy jabłek do boju, Korea was potrzebuje!

Warto też zobaczyć w jaki sposób samsung to robił:

http://www.businessinsider.com/heres-sa ... 012-8?op=1

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 26 sie 2012, 11:01 
Cytuj  
Szczerze mówiąc to nie wiem z czego się cieszysz. Z tego, że apple opatentowało zaokrąglony prostokąt i ikonki?

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 26 sie 2012, 12:01 
Cytuj  
Havok - rotfl... ty kompletnie nie rozumiesz.

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 26 sie 2012, 12:40 
Cytuj  
"Sąd przyznał rację firmie Apple, uznając, że Samsung skopiował między innymi takie rozwiązania jak zbliżenie widoku po szybkim dwukrotnym dotknięciu ekranu, wygląd ikon, czy wygląd samych urządzeń"

No kompletnie nie rozumiem. Zrobili podobne urządzenie, które działa i jest tańsze. To źle?
Jakiś czas temu kupowałem noże kuchenne, też wszystkie były podobne :/

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 26 sie 2012, 12:43 
Cytuj  
Havok napisał(a):

No kompletnie nie rozumiem. Zrobili podobne urządzenie, które działa i jest tańsze. To źle?


Wg chorego prawa patentowego, które skutecznie tamuje postęp cywilizacji ludzkiej - tak.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 26 sie 2012, 13:04 
Cytuj  
Nie jest tańsze to po pierwsze. Samsung jest w identycznej cenie, o ile nie droższy.
Jakby skopiowali tylko wygląd ikonek to ok, jakby skopiowali tylko kształt telefonu to też ok - nikt takich rzeczy nie patentuje (razoth).
Problem w tym, ze samsung rżnął po kolei wszystko jak leci. I za to dostał MILIARD USD kary. Zajrzyjcie sobie do drugiego linka.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4672
Dołączył(a): 20.03.2007
Offline
PostNapisane: 26 sie 2012, 13:42 
Cytuj  
ech, no i zamiast rywalizowac pod wzgledem jakosci i nowych ciekawych features po prostu sie sadza. nam jako klientom, niewazne czy fanbojom appla czy androida nie wychodzi to na dobrze wiec nie widze powodu do zadowolenia.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1741
Dołączył(a): 13.09.2006
Offline
PostNapisane: 26 sie 2012, 16:05 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Nie jest tańsze to po pierwsze. Samsung jest w identycznej cenie, o ile nie droższy.


nawet jesli porownasz najlepszy telefon samsunga to przestarzaly i4s jest drozszy. zanim zarzucisz argument w stylu "na zachodzie jest inaczej", zerknalem na newegg i SGS3 jest 100$ tanszy od ajfona :)

co do tej kary dla samsunga, wklejalem to wczesniej w ciekawostkach. w sumie chyba troche slusznie, bo samsung celowo probowal skopiowac interfejs iOS wg ich wewnetrznej prezentacji/zalecen


_________________
http://steamcommunity.com/id/crunozaur

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 26 sie 2012, 16:18 
Cytuj  
Jak skopiować? Przeciez to jest android. Co ma do tego szajsung?
Cała sprawa to niezły fail. Żeby w ogóle móc opatentować oczywistą oczywistość - interfejsy nie powinny w ogóle podlegać ochronie patentowej.
Bo na dobrą sprawę to tak naprawdę ajpel zakurwił rozwiązania xeroxa z lat 70tych i zastosował w ajfonie :P
Dalej do zakurwili rozwiązania z palmosa, z windowsa ce i nikt się o to nie przypierdalał.
Wykrywanie obracania ekranu itp. to jest naturalna kolej rzeczy w technologii i sam fakt opatentowania tego zasługuje na potępienie.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 26 sie 2012, 16:19 
Cytuj  
był droższy - typowy problem samsunga ich telefony nie trzymają się cenowo. Jak tylko rynek zacznie kształtować ceny (podaż/popyt) to szajsungi lecą na ryj.

Do androida mozesz wjebać i 16 rdzeni oraz 2TB Memory a i tak będzie działał identycznie jak iphone który nie ma nawet połowy tej teoretycznej mocy. Poczytaj sobie dlaczego android tak wolno działa i potrzebuje dużo lepszego hardwaru by uzyskać identyczny do iOS-a komfort pracy.

I nie rozumiem dlaczego mam się cieszyć czy tak jak hejterzy apple załamywać ręce i ronić łzy. Generalnie mam to w dupie - dobrze tylko, że plagiatowanie i kopiowanie się skończyło. Może całość szybciej pójdzie do przodu jak każda z firm zacznie pracować nad swoim produktem zamiast kopiować od konkurencji.

tczewiak - skończ bełkotać. W ogóle to apple zajebało rozwiązania ze średniowiecza - bo już wtedy były pierwsze kwadraty z wygładzonymi krawędziami - widoczne w sztuce czy architekturze... Tylko wytłumacz mi dlaczego szajsung zajebał ponad 100 takich szczegółów od apple - przecież oni nie kopiowali...

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5055 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 ... 253  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.