mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4779 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70 ... 239  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 29 paź 2013, 11:03 
Cytuj  
ty tak będziesz każdy ruch cenowy analizował dogłębnie ?
przecież było info że nvidia obniża ceny, teraz będzie ruch amd i o to chodzi, jak się ceny unormują to obie firmy będą miały podobny współczynnik cena/wydajność, będą jedynie małe różnice w segmentach gdzie obie karty nie mają podobnej wydajności wtedy jeden czy drugi może mieć hit rynkowy.

To kręcenie kart graficznych to co ci daje bo nie kumam, chyba że chodzi o fap fap.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 29 paź 2013, 11:04 
Cytuj  
zaboleq napisał(a):
Ale kumpli boli dupa bo kupili 770 jakieś 2 tygodnie temu :D.

A to 770 już podkręcić nie mogą?


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 29 paź 2013, 11:17 
Cytuj  
No i 760 to downclockowany 770? Nikt takich głupot już nie robi, a kiedyś i tak trzeba był robić update biosu, żeby odblokować wyłączone kawałki GPU.


_________________
Χ Ξ Σ

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 29 paź 2013, 11:44 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
zaboleq napisał(a):
Ale kumpli boli dupa bo kupili 770 jakieś 2 tygodnie temu :D.

A to 770 już podkręcić nie mogą?



Raczej chodzi o to, że przepłacili prawie 300zł a w sumie kupili głównie dla BF4. Tak to by wyszło, że mieli by kasę w kieszeni.

Ogólnie to nigdy nie fanbojowałem Nvidi alep przeżyłem spory szok i jestem pozytywnie zaskoczony po przesiadce na NV. Raz, że teraz dostałem ShadowPlaya a lada moment będę mógł z niego streamować do Twitcha. NA AMD miałem baardzo dużo problemów w wielu grach w sumie(najbardziej pamiętam Stalkera o Neverwintery). Dodatkowo w NV mam PhysX, które np w takim Metro bardzo fajnie wygląda (tak samo fajnie prezenetuje się na filmach z nowego batmana). Karta jest cicha i nie żre sporo prądu :). Wydajność w bf4 na wysokich/ultra jest zadowalająca (dzisiaj pomierzę ale na pewno powyżej 50-60 fps.). Dam znać jak w multi to wygląda.

@Embe

Nie uwierzę póki nie zobaczę, że sklepy obniżą ceny kart AMD. Póki co to AMD jest drogie w średniej i górnej półce wydajnościowej. Na tą chwilę NVIDIA wypada lepiej.

Co mi daje OC karty? Np to, że dzięki OC moją 760 zyskuje w wielu grach między 14-20% dodatkowej wydajności. To nie żaden fap, fap tylko realny i to spory wzrost wydajności. Do tego za darmo w sumie.

Oczywiście, że 760 to nie downlockowany gtx 770 ale karta po OC praktycznie dogania a czasami przegania(ale rzadko) gtx 770 na stocku. Trzeba tylko dodac, że gtx 770 też się kreci ;).


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 29 paź 2013, 11:57 
Cytuj  
@zaboleq

Nie nie masz 770, bo 770 ma 1536 rdzeni CUDA i 128 TMU, a 760 odpowiednio 1152 i 96.
Zresztą najlepiej kręcącymi się kartami obecnych dwóch generacji były i są 7950, licząc na podstawie wzrostu wydajności po podkręceniu vs stock.

Cenami 290x się tak nie podniecaj, bo karta wyszła parę dni temu. No i już w ogóle porównywanie referenta do Twin Frozora.
Teraz na przestrzeni najbliższych paru tygodni będzie kilka ruchów premierowo-obniżkowych z obu stron barykady. Jeszcze cię czeka premiera referentów 290 bez X, potem nie-referentów 290 i 290X oraz być może premiera 760ti. GTX 770 musiało spaść w cenie bo był zupełnie nieopłacalny ze względu na cenę 280x.

Gdzieś w grudniu / styczniu będziesz miał unormowanie cen na następne 6-12 miesięcy, do czasu premiery nowych kart. Zresztą historia się przecież powtarza cały czas w sferze GPU.

Co jest niefajne niestety to umocowanie się prawdopodobnie na stałe nowej struktury cenowej na rynku GPU.
Segment średni i lekko powyżej średniej - trzyma wysoką cenę. Obniżek 7950 i 760 raczej nie będzie.

Segment wysoki jest wypychany ceną coraz wyżej. Nawet biorąc pod uwagę, że Titan to była abberacja i karta promowana także jako tania entry-card do zastosowań pół-profesjonalnych / profesjonalnych, to już 780ti jest tylko konsumencką kartą do gier, ale taką która ustala nową wysokość pułapu cenowego. ( 700$ ).


EDIT:

Nie. Droga jest 290x bo jest nowai tu NV stoi lepiej dzisiaj rzeczywiście, biorąc pod uwagę, że 290X się tylko nadaje dla uber-nerdów / entuzjastów do zwodowania lub samodzielnego założenia innego Air coolera.

W średniej i średnio-wysokiej półce wydajnościowej - AMD do niedawna było dużo bardziej opłacalne od NV. Teraz NV w miarę dorównało, choć jak ktoś kręci to dalej się bardziej opłaca wziąć 7950 niż 760. Tak samo jak do wczoraj dużo bardiej opłacało się kupić 280X zamiast 770. Tylko przez chwilę się bardziej opłacało wziąć 660ti, ale ta karta bardzo szybko zdrożała znowu.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 29 paź 2013, 12:55 
Cytuj  
7950 to jest hicior nie do przebicia cena/wydajność, czekam z wymianą swojego 560ti na coś z nvidii ale nie mogę się doczekać


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 29 paź 2013, 13:04 
Cytuj  
Gdy wybierałem kartę to musiałem wybrać między GTX 760 a 7950. Z racji tego, iż ugrade monitora planuje dopiero na święta i obecnie gram w 1440x900 (czeka mnie przesiadka na fullHD za miesiąc) to nie planowałem kupować mocniejszej karty. I tak obecnie we wszystko gram na very high/ultra z wodotryskami (a nie mam mocnarnego proca, tylko i5 Sandy Bridge)

Gdy lookałem na ceny przed zakupem to 7950 Flex OC był po 1150zł (i za tyle w necie chodzą sztuki z odblokowanym napięcie). Za swojego GTX 760 dałem 950zł. Natrafiłem w końcu na to: http://www.techpowerup.com/reviews/MSI/ ... WK/29.html
I zdecydowałem się na GTX 760. Osiągi karty mnie zadowalały. I tak wiem (co zresztą już napisałem), że 760 to nie 770 ale karta sporo zyskuje na OC i tego nie można jej zabrac. Tak samo jak 7950 dostaje kopa po OC.

Nie twierdzę, że AMD ma złe karty bo seria 7xxx była bardzo udana. Wiem też, że 7950 ma najlepszy potencjał OC z tych wszystkich kart - głównie dzięki 3gb ramu. Nie mniej jednak nie miałem zamiaru dać więcej niż 1000 suwerenów.

Ogólnie to obie karty są warte swojej ceny i pokazują pazur na tle droższych braci. Powinny starczyć jeszcze na długo o ile producenci nie oleją totalnie optymalizacji. Karty te nie nadają się też zbytnio to rozdziałki wyższej niż 1080p. Trzeba czekać na maxwalle i ewentualnie myśleć o upgrejdzie karty (chociaż wpierw proca na jakieś i7 trzeba zmienić....)

A co do nowych kart to maxwelle mają chyba wyjść w I kwartale 2014?? Do tego czasu niestety zamieszania z cenami większego nie będzie (ruch będzie jeszcze jak sie pokażą niereferenty gtx 290x i 290). Pożyjemy - zobaczymy.

Jedyne co chciałem powiedzieć to to, że referent r9-290x to porażka i to nie jest tylko moje zdanie ale większości ludzi co testują karty na co dzień dla milionów graczy :). Tylko slepiec porównywałby czystą wydajność nie patrząc na całą resztę. No ale zawsze można być po prostu nieobiektwynym....


@Embe
Ale co Cię powstrzymuje? 560Ti to raczej taka sobie karta jak na dzisiaj. Nie wiem jakiego proca masz co prawda ale... 7950 to dobra opcja, tak samo jak gtx 760 (zależy od kasy). Branie GTX 770 w tej cenie to też rewelka - taniej raczej nie będzie w tym roku coś czuję...


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 29 paź 2013, 13:07 
Cytuj  
Dobra, a jaka karta teraz/za miesiąc do grania i pracy na trzech monitorach? W sensie do grania na jednym w 1920x1080, a na dwóch pozostałych jakiś odpalony sofcik.
Budżet około tysiaczka. Mam teraz ati 5770, ale ta karta jednocześnie obsługuje tylko 2 monitory. Potrzebuję obsługującą trzy.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 29 paź 2013, 13:18 
Cytuj  
zaboleq napisał(a):
A co do nowych kart to maxwelle mają chyba wyjść w I kwartale 2014??

Niby były takie ploty, ale coś nie jestem przekonany. To musiała by być kolejna 3 już linia na tym samym ( 28nm ) procesie technologicznym (dla przypomnienia GTX 4xx i 5xx były na 40nm, a 6xx i 7xx na 28nm), także trochę nie chcę mi się w to wierzyć, biorąc pod uwagę, że nowy proces technologiczny (20nm) w koncernie z którego usług NV i AMD przy produkcji GPU korzysta, ma być gotowy w drugiej połowie 2014 niby.

Nie chce mi się już w to bardziej zagłębiać i tego mocniej śledzić, ale imo do Q3-Q4 to raczej kompletnie nowych kart nie będzie. No chyba, że na zasadzie szybkiego cash-grabu hehe.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 29 paź 2013, 13:36 
Cytuj  
zaboleq napisał(a):
Ale co Cię powstrzymuje? 560Ti to raczej taka sobie karta jak na dzisiaj. Nie wiem jakiego proca masz co prawda ale... 7950 to dobra opcja, tak samo jak gtx 760 (zależy od kasy). Branie GTX 770 w tej cenie to też rewelka - taniej raczej nie będzie w tym roku coś czuję...

i5 4570 z 560ti wystarcza mi do wszystkiego i dlatego czekam spokojnie na serie 9xx od nvidii

zaboleq, ty masz wielkie dylematy odnośnie sprzętu, jak dawniej gdzie nowa gra oznaczała full upgrade kompa, spokojnie, fullHD to standard w rozsądnej cenie od dobrych czterech lat

nvidia ma pokazać przecież serie mobilna 8xx i normalna 9xx za jakiś czas i nie ma to być nowy proces technologiczny, tu troszkę spanikowali bo seria 7xx była przygotowana na koniec 2013 ale jak amd przyspieszyło odgrzewanie kotletów to i oni musieli


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 29 paź 2013, 13:50 
Cytuj  
zaczna wychodzic konsolowe porty to zabolek zrobi FUUUUUUUUUUUUUUUUU ze swoja nvidia
h3h3h


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 paź 2013, 14:35 
Cytuj  
Dobrze, że NV nie uważała jak zaboleq, że 290x to gówno i w reakcji na wyniki obniżyła ceny swoich gpu, amd jest trochę w dupce bo dopiero co karty wypuścili i pewnie nie mogą sobie pozwolić na obniżki. Z drugiej strony mało kto podkręca sprzęt i przy karcie za 2k ma się w dupie rachunki za prąd, także jak niereferenty będą ciche to będzie spox. Grunt to żeby obie firmy ciągle się kąsały i żadna nie wyskoczyła jakimś cudem za bardzo do przodu, bo będzie lipa w dłuższej perspektywie.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 29 paź 2013, 15:51 
Cytuj  
Ciekawe kiedy wyjdzie pierwsza gra na UE 4 - zobaczymy wtedy jak poradzą sobie z nimi nowe radki i GTX 7xx.
AMD w przyszłym roku wydaje PirateIsland także wtedy będziemy mogli mówić o bitwie nowej generacji - Szwedzki Matematyk VS Pirat z Karaibów :).
NV odgraża się, że do 2016 chce osiągnąć 1TB przepustowości pamięci. Póki co te plany wydają się dość realne w sumie.

@Alda
Akurat o to się raczej nie boję. Większośc speców wypowiada się pozytywnie na temat portowania gier na z nowych konsol na PC. W końcu to to samo API tylko teraz będzie prościej bo architektura znacznie bardziej przypomina PC niż to co zostało zaserwowanie w poprzedniej generacji.

@Embe

Maxwelle (czyli seria 9xx) to nowy proces technologiczny - 20 nm.
Taki gtx 560ti chyba bedzie nie domagać w bf4 i nowszych tytułach zapewne (przynajmniej nei na full detalach). Inna kwestia, że obecnie sporo gier na PC wygląda hmm dość biednie biorąc pod uwagę możliwości sprzętu. Mam nadzieję, że teraz to się zacznie zmieniać...


@Morgul
Nie wiem czy nvidia uważa 290x za gówno ale ja uważam za co najwyżej średnio udaną kartę - na tą chwilę(pewnie w kuluarach też się śmieją engi z NV). Mieli znacznie więcej czasu a wydali niereferenta badziewie pod względem ergonomi. Wydając ponad 2k na kartę to oczekuję nie tylko wydajności ale również jakiejś kultury pracy. Nie chce też martwić się o to, że karta będzie się sypać jak fermi... I nie interesuje mnie tutaj czysta wydajność. Kwestię rachunków za prąd przemilcze bo to śmieszne jest. Po prostu mają gorszych inżynierów niż NV i tyle. Jakby od razu pojawiły się niereferenty to co innego. A tak to jeszcze wyszło, że mieli problem z dostawami i na niereferenty poczekamy do grudnia. Do tego czasu NV znowu sprzeda trochę kart (BF4, CoD). Dodatkowo r9-290x ma i tak wyśrubowane zegary więc zapewne na mocne OC nie ma co liczyć - dasz lepsze chłodzenie a po OC i tak będzie jak na referencie. Tą kartą ratują tylko bloki wodne chyba... Pożyjemy i zobaczymy.

Z drugiej strony - jak ktoś wydaje 2500k na kartę (niereferenta np) to pewnie w dupie ma pieniądze. Ale ile jest takich ludzi?? Żadna z tych obecnie wydanych nie nadaje się do 4k. Powyżej fullHD też mega różowo nie jest (ale da się spokojnie grać). Z racji tego, że tytuły AA i tak dobrze radzą sobie w SLI/Crossfire, to dołożenie drugiej karty nie jest dzisiaj takim zły rozwiązaniem(tyle, że na tą chwilę nie jest to konieczne, lepiej poczekać na rozwój wydarzeń).

Dzisiaj mega wymagających gier jest może kilka. Dodatkowo kilka z nich jest fatalnie zoptymalizowana albo co najmniej kiepsko.
Do grania w fHD na high detalach styka każda karta od 900zł wzwyż (a do większości gier styknie spokojnie gtx 560ti czy radek 7870).


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 29 paź 2013, 16:03 
Cytuj  
zaboleq napisał(a):
CMaxwelle (czyli seria 9xx) to nowy proces technologiczny - 20 nm.
Taki gtx 560ti chyba bedzie nie domagać w bf4 i nowszych tytułach zapewne (przynajmniej nei na full detalach). Inna kwestia, że obecnie sporo gier na PC wygląda hmm dość biednie biorąc pod uwagę możliwości sprzętu. Mam nadzieję, że teraz to się zacznie zmieniać...

Oczywiście docelowo tak to ma być ale pierwsze na rynek będą trafiać w starym procesie, jest to często stosowany zabieg ponieważ rynek nie lubi przestoju, musi być cały czas coś nowego, wystarczy czasami nowy box.

560ti tak teraz to słaba karta, bf4 na maxa zapomnij ale nie kupiłem tej gry bo nie mam czasu na kilka gier, z na gwiazdkę pewnie będzie bf4 premium tanio :)


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 29 paź 2013, 16:06 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Dobra, a jaka karta teraz/za miesiąc do grania i pracy na trzech monitorach? W sensie do grania na jednym w 1920x1080, a na dwóch pozostałych jakiś odpalony sofcik.
Budżet około tysiaczka. Mam teraz ati 5770, ale ta karta jednocześnie obsługuje tylko 2 monitory. Potrzebuję obsługującą trzy.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 29 paź 2013, 16:17 
Cytuj  
Zarówno 280X jak i 770GTX wyświetlają na 3 monitorach, programistyczny cyganie.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 29 paź 2013, 16:27 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Budżet około tysiaczka.

gtx770 to już ~1500zł.
280x to ~1200zł
Coś do 1000 się znajdzie sensownego?
Jeszcze monitor, dysk i ps4 trzeba kupić, szkoda marnować mi pieniądze na GPU, z którego korzystać i tak będę do ff14 :D


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 29 paź 2013, 16:28 
Cytuj  
GTX 770 to trochę ponad 1100. Popatrz na ceny w sensownych sklepach. Radek podobnie. Taniej masz 760GTX ten chyba tez sobie radzi z 3 monitorami.


_________________
Χ Ξ Σ

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 29 paź 2013, 17:55 
Cytuj  
Oprócz tego co Tor podał, to jeszcze ewentualnie 7950 z dobrym chłodzeniem i "Boost".

Sensowne 7950 / 760 to 900-950
280x to 1100-1150
770 to 1150-1200

No i tak jak powiedział, sprawdzaj ceny z normalnymi sklepami a nie Komputronik tylko. W trójmieście esc.pl chyba ma niezłe ceny i dość długo istnieje, ale nie orientuje się czy są "dobrzy" w przypadku jakiś klocków.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 30 paź 2013, 07:50 
Cytuj  
sula napisał(a):
W trójmieście esc.pl chyba ma niezłe ceny i dość długo istnieje, ale nie orientuje się czy są "dobrzy" w przypadku jakiś klocków.


Jak wszędzie, nic ponad przeciętną. Gości z obsługi mają dość apatycznych i niezbyt przyjemnie nastawionych do klienta. Ceny mają faktycznie przyzwoite.

----------------------------------------------------------------------------------

BTW - wiele osób kupuje podzespoły komputerowe w sklepach online (agito, morele etc) i czasami korzysta z możliwości zwrotu towaru bez podania przyczyny w 10 dni od daty nabycia (Ustawa z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny - Dz.U. 2000 nr 22 poz. 271). Ostatnio sklepy wycwaniły się i klient składając wniosek o odstąpienie od umowy może się zdziwić.

Dzieje się tak w przypadkach kiedy klient wybiera odbiór osobisty (a wiele osób tak robi ze względu na koszty). Kluczem do zastosowania przepisu w/w ustawy jest zawarcie umowy na odległość. Jeśli jednak z regulaminu sklepu wynika, iż klient składając zamówienie poprzez internet/telefon dokonuje wyłącznie rezerwacji tegoż sprzętu, a odbiera go osobiście (w filii, oddziale itp.) to zawarcie umowy następuje w chwili odbioru i płatności. Przesłanką uzasadniającą taką argumentację jest fakt, iż klient miał możliwość zapoznania się z właściwościami towaru przed zapłatą. Ponadto, domniema się, że w chwili składania zamówienia na odległość był zaznajomiony z treścią regulaminu sklepu.

Także uwaga na przyszłość - jeśli chcecie coś kupić ale macie wątpliwości i wolelibyście mieć w odwodzie możliwość zwrotu towaru bez konieczności podawania przyczyny to nie korzystajcie z odbioru osobistego.


_________________
For the pony!

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4779 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70 ... 239  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.