mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 389 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 20  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 24 wrz 2009, 12:20 
Cytuj  
Tak rufen dokladnie, i chce sie na to zalapac, gdy sie loguje na swoja uczelnie w msdn:

"Windows 7 Professional-English (32 bit and 64bit) is now available in ELMS
2009-08-14

Use the product search drop-down to download Windows 7. Unable to locate Windows 7? Contact your Program Administrator."

więc wnioskuje, ze admin AE lami ;)

Desh- o tym slyszalem, ze juz nie mozna tego sciagac i klucza zalapac.

A cholera potrzeba mi, a xp juz nie chce ;)


_________________
.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 24 wrz 2009, 12:31 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
Tak rufen dokladnie, i chce sie na to zalapac, gdy sie loguje na swoja uczelnie w msdn:

"Windows 7 Professional-English (32 bit and 64bit) is now available in ELMS
2009-08-14

Use the product search drop-down to download Windows 7. Unable to locate Windows 7? Contact your Program Administrator."

więc wnioskuje, ze admin AE lami ;)

Desh- o tym slyszalem, ze juz nie mozna tego sciagac i klucza zalapac.

A cholera potrzeba mi, a xp juz nie chce ;)

prawdopodobnie przeciagaja to,zeby nie wypuscic windowsa dla studentow na miesiac przed premiera sklepowa :P


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 24 wrz 2009, 13:37 
Cytuj  
Aktualnie Win7 jest dostepny glownie dla firm partnerskich w pakietach Technet Plus i MAPS. No i w MSDN oczywiscie :)

X.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 24 wrz 2009, 15:34 
Cytuj  
Ja mam na MSDN AA, wiec nie wiem.. Idz powiedz adminowi co oni myslisz :D.

EDIT:.
Juz od okolo miesiaca jest dostepne, wiec doprawdy masz strasznego pecha najwyraźniej :D.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 25 wrz 2009, 01:18 
Cytuj  
a z jakiej uczelni korzystasz? ;) Polibuda?


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 3 paź 2009, 09:22 
Cytuj  
a mam takie pytanie, wczoraj instalnowalem winde 7 Proffesional. Nie mozna w tym systemie zmienic jezyka z poziomu klikania, przez windows update itp. Czy spolszczanie tego systemu jest legalne w świetle prawa? ;]


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 3 paź 2009, 10:11 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
a mam takie pytanie, wczoraj instalnowalem winde 7 Proffesional. Nie mozna w tym systemie zmienic jezyka z poziomu klikania, przez windows update itp. Czy spolszczanie tego systemu jest legalne w świetle prawa? ;]

Nie mozna ? To po cholere zes odrazu aktywował. Nie aktywuj sciagnij MUI, i potem aktywuj.
Hint - bez aktywacji masz Ultimate ;p


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 3 paź 2009, 10:13 
Cytuj  
Wielojezykowy jest tylko Ultimate. W Win 7 Pro jezyka nie zmienisz.

X.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 3 paź 2009, 10:36 
Cytuj  
nie no mozna, ale ręcznie ;)

iniside- a bo ja wiedzialem, ze tak to dziala ;]


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 3 paź 2009, 10:54 
Cytuj  
Chcesz spolszczyc jednorazowo? To jaki problem zainstalowac PL wersje? Klucz bedzie pasowal.

X.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 3 paź 2009, 11:10 
Cytuj  
moze i bylo trzeba tak zrobic. Nie przeszkadza mi to zbytnio. Na MSDN dali win 7 pro i multilanguage pack, niektorzy mowia, ze tylko do ultimate, ale napisane nie jest ;) sam windows w sumie podpowiada, ze w Win7 pro moge tylko przez konsole to zrobic.

Ale zrobie tak (ze stronki windows7.pl, wiec nie sadze by to bylo jakies illegal):

Kod:
Gdy już będziemy posiadać LP otwieramy konsolę z uprawnieniami administratora. W tym celu wchodzimy do Start → Programs → Accessories i prawym przyciskiem myszy klikamy na Command Line. Z menu wybieramy Run as administrator i zatwierdzamy. W otwartej konsoli wpisujemy:

DISM /Online /Add-Package /PackagePath:(ścieżka do pliku np. G:\langpacks\pl-pl\)

Następnie czekamy aż rozpakowanie pliku dobiegnie końca i wpisujemy kolejną komendę:

bcdedit /set {current} locale pl-PL

a potem:

bcdboot %WinDir% /l pl-PL

Po tych operacjach wpisujemy:

regedit

(aby wejść do rejestru), po kolei otwieramy:

HKEY_LOCAL_MACHINE → SYSTEM → CurrentControlSet → Control → MUI → UILanguages

i usuwamy:

en-US

(prawym przyciskiem myszy → Delete)

Na koniec wystarczy uruchomić ponownie komputer i możemy cieszyć się polską wersją Windows 7 Professional.


Działa jak złoto.


_________________
.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5356
Dołączył(a): 6.10.2004
Offline
PostNapisane: 6 paź 2009, 15:16 
Cytuj  
Pytanie o opcje kontroli konta uzytkownika: da sie jakos wylaczyc query o uruchomienie programow dla konkretnych aplikacji? Wiem, ze da sie to zrobic ogolnie (tzn dla wszystkich), ale chcialbym to zrobic dla kilku konkretnych zamiast na chama wylaczyc calkowicie ta opcje.


_________________
cypis#2942
Obrazek

****

Posty: 1391
Dołączył(a): 23.02.2006
Offline
PostNapisane: 9 paź 2009, 14:43 
Cytuj  
Jak sie ma teraz kupno w7? Czekac, czy kupowac? Oplaca sie? Jest jakis upgrade do visty??

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 9 paź 2009, 16:24 
Cytuj  
Oplaca sie. Upgrade z Visty zrobi ci ta sama wersja Win7 (home z home, professional z biznes, ultimate z ultimate) pod warunkiem, ze nie jest to wersja E. Win 7 E jest bez przegladarki, ma byc sprzedawana w Europie i wymaga tylko i wylacznie czystej instalacji, nie da sie zrobic upgrade.

X.

****

Posty: 1391
Dołączył(a): 23.02.2006
Offline
PostNapisane: 9 paź 2009, 16:43 
Cytuj  
30 Funtow... Milo z ich strony tak troszczyc sie o studentow.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 9 paź 2009, 20:10 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
Oplaca sie. Upgrade z Visty zrobi ci ta sama wersja Win7 (home z home, professional z biznes, ultimate z ultimate) pod warunkiem, ze nie jest to wersja E. Win 7 E jest bez przegladarki, ma byc sprzedawana w Europie i wymaga tylko i wylacznie czystej instalacji, nie da sie zrobic upgrade.

X.


A na przykład, mam kumpla który pracuje w sklepie komputerowym. W jaki sposób mam z nim załatwić ten upgrade? mam mu pokazać fakturkę za win vista home żeby mi zamówił win 7?

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 9 paź 2009, 20:33 
Cytuj  
nie znam sie ale nei czasem na stronie producenta lapka?

np. https://www.toshibawin7upgrade.com/Endc ... nding.aspx


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 9 paź 2009, 22:20 
Cytuj  
Jesli kupiles laptopa z Vista po 26 czerwca, to przysluguje ci darmowy upgrade do Win7. W tym celu musisz zglosic sie do producenta laptopa, albo zarejestrowac sie na specjalnej stronie jesli producent taka udostepnia (np. http://win7.dell.com ).

Jesli jednak kupiles laptopa przed 26 czerwca, to przykro mi, ale Win7 musisz sobie kupic sam (i za niego zaplacic, chyba, ze masz wejscia w Technecie, MSDNie albo MAPSie, ale wtedy nie potrzebujesz zadnego upgrade, bo Win7 juz masz ;) )

X.

PS. Jak to sie ma do Visty pudelkowej kupionej w sklepie, nie mam pojecia, ale podejrzewam, ze bedzie mozna dokonac upgrade bezposrednio w MS.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 9 paź 2009, 23:16 
Cytuj  
Cytuj:
Jedną z pozytywnych cech systemu Windows 7 (przynajmniej według Microsoftu) jest jego krótki czas uruchamiania. Jednak z przeprowadzanych analiz jasno wynika, że to właśnie mało lubiana Vista zwycięża w tej kwestii. Badanie dotyczące szybkości uruchamiania się systemów przeprowadziła firma iolo Techlologies i wykazała ona, ze na identycznych komputerach Windows 7 uruchamia się 1 minutę i 34 sekundy a Vista aż o 28 sekund szybciej.


http://www.vista.pl/artykuly/13211_wind ... ws_8_.html

dla mnie windows 7 to wyłacznie obsługa tableta w jezyku polskim, tablet tak nie powiem zadowolony jestem (rozpoznaje polskie pismo odręczne) ale reszta u mnie zostaje vista i vista x64


_________________
psn

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 10 paź 2009, 00:23 
Cytuj  
Nie podali platformy testowej a pewnie znowu jakis komp z kosmosu z 8GB RAMU. U mnie SEVEN uruchamia sie nawet szybciej niz goly XPek wiec nie zgadzam sie z wynikami tego testu.

Zrobmy testy na przecietnym kompie z 2GB RAM i low end procem to pewnie 7ka wygra. To ze na super hiper maszynie cos osiaga dobre rezultaty nie znaczy wcale ze jest dobre i szybkie. Nie zapominajmy takze ze Vista to produkt spatchowany (SP) a 7ki nawet jeszcze w sprzedazy nie ma.
Podobne wyniki byly w testach z grami gdzie na hiper highend kompie Vista byla na rowni z Seven a im komp slabszy tym 7ka lepsza. :-)

"dla mnie windows 7 to wyłacznie obsługa tableta w jezyku polskim, tablet tak nie powiem zadowolony jestem (rozpoznaje polskie pismo odręczne) ale reszta u mnie zostaje vista i vista x64" Dla mnie i pewnie dla wiekszosci ludzi Seven to przedewszystkim szybkosc XPka w grach polaczona ze stabilnoscia i bajeranckim wygladem, ktory moge zostawic wlaczony mimo dosc slabego sprzetu. I to wszytko przed premiera - bez 3 Service Packow. Plus obsluga Dx11 bo planuje kupic nowego Radeonka. :)

To juz kolejny twoj post probujacy udowdnic ze Vista jest fajna z Seven nie. Daj spokoj - Seven to nejlepszy system (IMO) jaki stworzyl MS, niebo a ziemia w porownaniu z Vista bez SPkow.
Ja wiem ze ty od poczatku miales Viste i podobno nie miales z nie zadnych problemow i masz o tym systemie bardzo dobra opinie ale odpusc plz. Albo daj jakies wieragodne testy, ktore pokaza mi ze Vista jest lepsza niz 7ka dla normalnego uzytkownika z normalnym kompem - nie maszyna z NASA.

Z ciekawosci zrobilem testa: System Win7 Enterprise instalowany w zeszlym tygodniu.

Czas WLACZANIA (od nacisniecia Power do wlaczenia wszystkich rzeczy z mojego autostartu): 55 sekund
Czas RESTARTU (Od klikniecia "restart" do j/w): 1 min 19 sekund

XPek potrafil sie dwie minuty u mnie wlaczac, Vista podobnie plus mlocenie dyskami jeszcze jakis czas.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 389 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 20  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.