mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5055 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76 ... 253  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 10 paź 2012, 15:52 
Cytuj  
Wina iphona i iOS:
Obrazek

Puffin Browser - ta przegladarka nie zglasza urzadzenia jako mobile.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 11 paź 2012, 06:51 
Cytuj  
Zmieńmy temat i ponajeżdżajmy trochę na androida - przecież nie jesteśmy fanbojami i nie trzymamy sztywno jednej strony, bo google kreuje się na firmę która robi zajebisty sprzęt i oprogramowanie.

Co to za fail:
http://thedroidguy.com/2012/06/develope ... -security/
może jakiś komentarz? Na serio android jest dziurawy jak ser szwajcarski?
I nie przeszkadza wam, że nawet powstały firmy zbierające dane z waszych dziurawych jak ser szwarjcarski sprzetów.
fail na max-a. /clap /clap /clap

Proszę o liczne komentarze!

Potężna luka w samsungach galaxy:
Obecna luka jest obecna także w starszych modelach, grożąc wymazaniem ich danych.

Winne są kody USSD. Na co dzień używamy ich do sprawdzenia stanu konta lub aktywacji usług operatora. Za ich pomocą możemy jednak także rozpocząć restart telefonu do fabrycznych ustawień, skutkujący wymazaniem danych. Jak ten fakt zostaje wykorzystany w luce?

Wystarczy wrzucić do źródła strony banalny (wędruje już po Twitterze, spokojnie mieszcząc się w 140 znakach) kod z poleceniem wybrania przez telefon feralnej kombinacji znaków. Wejście na taką stronę skutkuje rozpoczęciem procedury restartu. Złośliwy kod łatwo może się rozprzestrzenić, link wystarczy bowiem przesłać SMS-em, zaszyć w kodzie QR lub NFC.


Wg doniesień, zagrożony jest nie tylko Samsung Galaxy S3, ale także Galaxy S Advance, Ace, Beam i S2. Rozprzestrzenienie luki wynika ze specyfiki "nakładki" Samsunga na Androida, TouchWiz. Koreański producent instaluje ją na swoich telefonach, aby wyróżnić je spośród tłumu innych telefonów opartych o system Google'a. O ile jednak sam Android nie wywołuje z automatu wprowadzonego przez internet kodu, TouchWiz domyślnie to robi, oszczędzając co prawda użytkownikowi kliknięcia, ale, jak widać, narażając jego dane na szwank. To poważne niedopatrzenie w kwestii bezpieczeństwa telefonu, które może bardziej zaszkodzić Samsungowi, niż feralne mapy Apple'owi.

i filmik pokazujący jak średnio ogarnięty nastolatek może wyjebać nasz cud techniki spod znaku poważnej kreującej się bóstwo internetowych oszołomów korporacji:

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... 2-0B04HPhs

/clap /clap /clap
Google ogarnij się w końcu!! Przeznacz pieniadze na udoskonalenie zabezpieczeń a nie na czarny marketing konkurencji którym podniecać się będą bezmózgi.


I na koniec trochę o samsungu S3:
http://www.ibtimes.co.uk/articles/36549 ... videos.htm

http://www.ibtimes.co.uk/articles/35942 ... eating.htm

/clap /clap /clap ale failowo

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 11 paź 2012, 07:16 
Cytuj  
Perrin napisał(a):
Ravushimo napisał(a):
Ale jak to... przecież mark udowadnial że jest normalna 2 letnia gwarancja! oh wait...


Żeby mieć drugi rok, to trzeba sobie zapłacić, chociaż prawo obowiązujące w całej UE mówi, że konsumentowi przysługuje dwuletnia, darmowa gwarancja. ;) Reasumując, przeciętny użytkownik sprzętu Apple płaci za rzeczy darmowe ;).


dokładnie tak samo jak samsungowi (który tylko na smartphony ma 2 lata, na ich TV bodajże 3 lata), HTC ma smartphony ma dokładnie 1 rok (tak jak apple), Sony podobnie (tu najniższy okres gwarancji handlowej to raptem 90dni), LG też 12 miesięcy i ani dnia dłużej.
Napisz mi teraz jaki sens jest wytykać coś apple - jak reszta firm ma identyczną politykę odnośnie gwarancji? Nawet Samsung na 80% swojego sprzętu daje zaledwie rok, a kreuje się na poważną i przyjazną dla użytkownika firmę.
Do tego naprawdę w cywilizowanych krajach czy masz rękojmię, czy masz gwarancję producenta czy jedziesz na jakimś wewnętrznym płatnym planie serwisowym to jesteś traktowany identycznie. Sprzęt się popsuł - dają nowy i do widzenia. To, że w PL na jakiejś tam rękojmi musicie wykłócać/sądzić się ze sprzedawcą to naprawdę nie jest zasługą samsunga czy winą apple. Ja mam pełne 24 miesiące gwarancji od T-Mobile, i nie ma znaczenia czy to sprzęt apple, samsunga, HTC, Sony czy Huaweii.
Fanboje....

***

Posty: 590
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 11 paź 2012, 09:02 
Cytuj  
Hipokryta

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 11 paź 2012, 09:43 
Cytuj  
Ja? Rotfl, w ogole nie wytykalbym zadnych wad androidowi czy jakims smartfonom gdyby nie (moim zdaniem) zupelnie nieuzasadniona nagonka na sprzet apple. Chcesz uzywaj nokii 3310, chcesz to sobie twierdz ze to Twoj wymarzont model telefonu. Ale na Boga bieganie jak kot z pecherzem z jakimis demotywatorami stworzonymi przez oplacony przez kogos zespol od black marketingu (bo nie wierze, ze ktos to robi za darmo), klamanie i gubienie sie w zeznaniach bo "ja wole samsunga" to czysta dziecinada.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 11 paź 2012, 10:19 
Cytuj  
Zaczął wzywać nieistniejącego boga, robi się coraz lepiej...

Wracając do tematu, widziałem ostatnio prezentacje Lumii z WP8. Robi spore wrażenie i zapowiada się najlepszy technicznie smartfon na rynku. Wie ktoś jak wygląda sytuacja z aplikacjami na platformę MS?


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 11 paź 2012, 11:09 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Wie ktoś jak wygląda sytuacja z aplikacjami na platformę MS?

Różowo jeszcze nie jest, ale z nia na dzien coraz lepiej.
http://www.windowsphone.com/pl-PL/Store

X.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 11 paź 2012, 11:26 
Cytuj  
Wchodzenie w tę platformę wydaje się ryzykowane chwilowo. Z drugiej strony patrząc na nową Lumię to może warto kupić akcje Nokii. ;)


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 11 paź 2012, 11:37 
Cytuj  
Z drugiej strony patrzac na to jak MS wychujal Nokię (dając wpierw WP8 dla Samsunga i HTC, a dla Nokii na koncu), bym sie zastanawial czy jest sens w Nokię z WP się pchac ;)

X.


_________________
http://zaginiony.net

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 11 paź 2012, 11:48 
Cytuj  
Xanth moze odniesiesz sie do swoich klamstewek? Moze skomentujesz liczne issues jak chociazby brak podstawowych zabezpieczen w telefonach na androidzie a glownie w tych od samsunga?
Ja rozumiem, ze nawet bezzasadne najezdzanie na apple jest trendi, fanboj androida to cool ziom mimo ze wypisuje brednie, ale nie sama moda czlowiek zyje...

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 11 paź 2012, 11:52 
Cytuj  
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... j7pE#t=17s

i tyle w tym temacie.


_________________
Obrazek

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 11 paź 2012, 12:00 
Cytuj  
Zapomniales dopisac "Niestety mam tylko 6 lat i nie stac mnie na nic wiecej"
z pozdrowieniami kabraxis

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 11 paź 2012, 12:20 
Cytuj  
Obrazek


_________________
Obrazek

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 11 paź 2012, 12:21 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):

dokładnie tak samo jak samsungowi (który tylko na smartphony ma 2 lata, na ich TV bodajże 3 lata), HTC ma smartphony ma dokładnie 1 rok (tak jak apple), Sony podobnie (tu najniższy okres gwarancji handlowej to raptem 90dni), LG też 12 miesięcy i ani dnia dłużej.

Specjalnie poświęciłem te 5 minut i sprawdzłiłem.
Ogólnie bullshit.
HTC:
http://dl4.htc.com/Web_materials/Manual ... 76x126.pdf strona nr.3
Sony:
http://www-support-downloads.sonymobile ... _GB_24.pdf strona nr.12
LG:
http://www.lg.com/pl/wsparcie-telefonow ... rrentyInfo

24 miesiące wszędzie na telefony. Tak HTC też.


Cytuj:
Napisz mi teraz jaki sens jest wytykać coś apple - jak reszta firm ma identyczną politykę odnośnie gwarancji? Nawet Samsung na 80% swojego sprzętu daje zaledwie rok, a kreuje się na poważną i przyjazną dla użytkownika firmę.

Mowa była o smartfonach i do tego się odnosiłem.
Cytuj:
Do tego naprawdę w cywilizowanych krajach czy masz rękojmię, czy masz gwarancję producenta czy jedziesz na jakimś wewnętrznym płatnym planie serwisowym to jesteś traktowany identycznie. Sprzęt się popsuł - dają nowy i do widzenia. To, że w PL na jakiejś tam rękojmi musicie wykłócać/sądzić się ze sprzedawcą to naprawdę nie jest zasługą samsunga czy winą apple. Ja mam pełne 24 miesiące gwarancji od T-Mobile, i nie ma znaczenia czy to sprzęt apple, samsunga, HTC, Sony czy Huaweii.
Fanboje....

Nie odwracaj kota ogonem, mowa była o gwarancji producenta.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 11 paź 2012, 13:20 
Cytuj  
lol mark...
Błąd u szajsunga to nie błąd w androidzie - to primo.
Secundo - android to OS - każdy producent powinien pod swój telefon ten system dostosować - skoro szajsung daje się wykładać za pomocą USSD to jest to wina szajsunga, a google nie ma nic do tego.
Reszta to już kompletny bullshit.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 11 paź 2012, 13:55 
Cytuj  
Tczewiak jest drugi artykul o zabezpieczeniach w androidzie thedroidguy - doczytaj sobie. Za dodatkowa dziure w samsungach odpowiedzialny jest samsung. Nigdzie nie sugerowalem nic innego.

reszta to juz kompletny bullshit
Identycznie jak na temat iphone, wiec nie wiem w czym problem :)


Poczytajcie sobie:

http://www.techrepublic.com/blog/10thin ... -help/2650

Skrocona do minimum wersja dla kabraxisa, tor-bled-nam-a:
Obrazek


Sula - wypraszam sobie ja pisalem tylko i wylacznie o gwarancji. Zacytuj mnie prosze gdzie pisalem o gwarancji producenta? Nie odwracam kota ogonem - przyznalen racje Xanthowi w tym przypadku. Z drugiej strony dla mnie jako konsumenta jest zupelnie bez roznicy kto mi padniety egzemplarz wymieni/naprawi.
Tak apple pod tym wzgledem jest chujowe.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 11 paź 2012, 17:20 
Cytuj  
Od początku była mowa o tym, że konkurencja daje 2x dłuższą gwarancję niż apple na smartfony.
Ja tam przeciwko ejplowi nie byłem. Sam kilka maczków i ipoda mam. Ale to co robią to jebanie klienta w dupę obecnie.
Telefon za 4000zł LOL.
Ty czepiasz się bezpieczeństwa, które jest zależne od użytkownika - nie producenta.
Akurat w szajsungu jest spora luka, ale w androidzie to tylko kwestia tego czy użytkownik jest idiotą czy nie. Naprawdę potrzebujesz prowadzenia za rączkę by wiedzieć co instalować, a czego nie?


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2262
Dołączył(a): 18.01.2002
Offline
PostNapisane: 11 paź 2012, 17:38 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Wracając do tematu, widziałem ostatnio prezentacje Lumii z WP8. Robi spore wrażenie i zapowiada się najlepszy technicznie smartfon na rynku. Wie ktoś jak wygląda sytuacja z aplikacjami na platformę MS?

Mój typ - http://www.youtube.com/watch?v=a--JFskPL3Q
Ale i tak zostanę przy hybrydzie dotyk + fizyczna klawiatura.


_________________
.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 11 paź 2012, 20:15 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Sula - wypraszam sobie ja pisalem tylko i wylacznie o gwarancji. Zacytuj mnie prosze gdzie pisalem o gwarancji producenta? Nie odwracam kota ogonem - przyznalen racje Xanthowi w tym przypadku. Z drugiej strony dla mnie jako konsumenta jest zupelnie bez roznicy kto mi padniety egzemplarz wymieni/naprawi.
Tak apple pod tym wzgledem jest chujowe.


Najpierw:

Mark24 napisał(a):

wkleje jeszcze raz:
https://www.apple.com/pl/legal/statutory-warranty/

dla porównania znajdzcie sobie gwarancje samsunga, LG czy SOny.


Mark24 napisał(a):
Razoth pisał, ze Samsung daje dwukrotnie dłuższą gwarancję (dokładnie, to, że apple daje dwukrotnie krótszą). W którym miejscu:
http://www.samsung.com/uk/support/warra ... Y.WARRANTY
headsety - 12 miesięcy
telewizory, dvd, bluray-e, etc. - 12 miesięcy
drukarki - 12 miesięcy


Jaki przypadek, rotfl! :D


Piszesz wyraźnie o gwarancji udzielanej przez producenta.

Potem:

Mark24 napisał(a):
Ok zwracam honor w zakresie gwarancji na smartphony.


Następnie:

Mark24 napisał(a):
dokładnie tak samo jak samsungowi (który tylko na smartphony ma 2 lata, na ich TV bodajże 3 lata), HTC ma smartphony ma dokładnie 1 rok (tak jak apple), Sony podobnie (tu najniższy okres gwarancji handlowej to raptem 90dni), LG też 12 miesięcy i ani dnia dłużej.
Napisz mi teraz jaki sens jest wytykać coś apple - jak reszta firm ma identyczną politykę odnośnie gwarancji? Nawet Samsung na 80% swojego sprzętu daje zaledwie rok, a kreuje się na poważną i przyjazną dla użytkownika firmę.



Piszesz o producentach i jakiej długości gwarancji oni udzielają przez ładnych kilka postów, a potem jak jednak ktoś ci pokazuje, że podałeś złe informacje to zaczynasz mówić, że nie o to ci chodziło? Naprawdę trochę szacunku dla innych i samego siebie.

Żeby nie było - zauważyłem fanbojstwo i brak chęci przyznawania się do błędu też u innych. Hah samemu mi się czasem zdarza, ale akurat nie w tym przypadku.
Zresztą Samsunga i HTC też mam głęboko w dupie, całkiem blisko Apple. To już by pewnie był prawie 1 bln $ wartości giełdowej w tyłku ;p

To czy T-Mobile albo inny operator daję ci dodatkową gwarancję na drugi rok? Nie wiem ty masz swoje dokumenty i tam gdzieś to piszę.
Podejrzewam, że po prostu naprawiają na podstawie rękojmii EU, choć w sumie cholera wie. Nie była mowa o gwarancjach operatora, ale jak chcesz to możemy przeprowadzić kolejny test-porównanie i zacząć grzebać w regulaminach i ofertach operatorów w UK, Polsce czy gdziekolwiek chcesz :wink:

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 12 paź 2012, 07:24 
Cytuj  
Sula zwrocilem honor.
A pisalem co pisalem bo bylem pewien, ze gwarancja innych producentow tez jest rownie krotka. Htc np. Sprawdzilem na stronie US gdzie jest 12miesiecy.
Jak juz pisalem dwukrotnie - dla mnie absolutnie nie ma zadnego znaczenia czy sprzet wymieni mi apple czy O2.

Przyznałem, że apple w tym wzgledzie zasysa i już.
Zauważ, że Xanth perfidnie kłamał i do tej pory się do swoich kłamstw nie przyznał.

Tczewiak - w Polsce są dziwne ceny. Pewnie jakieś oszołomy je ustalają. Na zachodzie Iphone nie jest telefonem najdroższym. Ale różnica w cenie pomiędzy nowym Samsungiem Note 2 a Iphone 5 to 50-60GBP - i to samsung jest droższy. Ja nie mam pojęcia dlaczego cena produktów apple w Polsce są tak zawyżone - pewnie ze względu na mikroskopijny wręcz rynek (sprzedaje się mniej iphonów niż np. na Białorusi czy w Egipcie).
400GBP za Samsunga s3 to bardzo dobra cena (hot na hotukdeals), podczas gdy normalna cena w sklepie to 470-500GBP, nawet teraz dobre pol roku po premierze, iphone 5 wersji podstawowej to 515GBP. Jezeli ktos woli iOS to dolozenie nawet 50GBP do sluchawki apple nie jest jakas finansowa tragedia dla budzetu rodzinnego.
Zreszta Cex.co.uk skupuje je 50-80GBP drozej ;)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5055 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76 ... 253  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.