mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7635 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78 ... 382  Następna strona
Autor Wiadomość
**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 3 sie 2010, 21:09 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
http://pclab.pl/news42353.html

Ja tam szykuje szmal ;P

jesli bedzie "wygodne" to ja sie na to pisze - mam myszke w lapie przez 250-300h/miesiac :)


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2206
Dołączył(a): 27.03.2006
Offline
PostNapisane: 4 sie 2010, 11:02 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
pooma napisał(a):
No więc taki problem mam...
System (webowy) naszego partnera wyświetla formularz do wypełnienia. Zakładam póki co że nie da żadnego ludzkiego interfejsu (webservice czy chociaż import danych z excela) żeby wsadzić dane z naszej bazy do jego - pozostaje więc ten formularz. Myślę nad czymś takim: wypełniam jedno pole i dzięki jakiemuś pluginowi przeglądarki na podstawie wartości tego pola zasysam dane z mojej bazy i wypełniają się pozostałe pola formularza. Czy do tego może posłużyć GreaseMonkey? Ewentualnie coś innego?

Sprawa i tak nie będzie tak prosta jak to widzę (piękny system zrobili, inputy nawet id ani name nie mają~... no ale od czegoś trzeba zacząć...) Dzięki za wszelkie sugestie...


A nie lepiej postarać się o access do jego bazy i po prostu napisać simple interface w javie/c#/pythonie/czymkolwiek?


Jeśli to jest jakiś "zwykły" htmlowy formularz (przekazujacy dane w "linku") to można automatem mu wciskać gotowe formularze


_________________
Walter Sobchak: Fuck it, Dude, let's go bowling.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 4 sie 2010, 11:57 
Cytuj  
No ale po co wciskać gotowe formularze jak można po prostu "zinterfejsować" dane.

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 4 sie 2010, 12:46 
Cytuj  
Buffchef napisał(a):
Oyci3C napisał(a):
pooma napisał(a):
No więc taki problem mam...
System (webowy) naszego partnera wyświetla formularz do wypełnienia. Zakładam póki co że nie da żadnego ludzkiego interfejsu (webservice czy chociaż import danych z excela) żeby wsadzić dane z naszej bazy do jego - pozostaje więc ten formularz. Myślę nad czymś takim: wypełniam jedno pole i dzięki jakiemuś pluginowi przeglądarki na podstawie wartości tego pola zasysam dane z mojej bazy i wypełniają się pozostałe pola formularza. Czy do tego może posłużyć GreaseMonkey? Ewentualnie coś innego?

Sprawa i tak nie będzie tak prosta jak to widzę (piękny system zrobili, inputy nawet id ani name nie mają~... no ale od czegoś trzeba zacząć...) Dzięki za wszelkie sugestie...


A nie lepiej postarać się o access do jego bazy i po prostu napisać simple interface w javie/c#/pythonie/czymkolwiek?


Jeśli to jest jakiś "zwykły" htmlowy formularz (przekazujacy dane w "linku") to można automatem mu wciskać gotowe formularze

Właśnie nie jest taki całkiem zwykły, strasznie przekombinowany, wielokrokowy formularz w jsp. W kodzie strony są inputy więc powinienem je zidentyfikować jak trzeba. Problem tylko co mi zorganizuje połączenie z moją bazą i wypełni dane na stonie, na moje oko jakiś plugin do przeglądarki... Tylko jaki.

Jeśli chodzi o interfejs - walczymy o to ale wątpię żeby coś z tego wyszło. Ciężko się gada, firma jest dość duża, decyzyjność rozproszona, każdy jakby swojego kubika się trzyma i boi nosa wychylić. Ich nie obchodzi jak to wsadzimy, "mo być, jest system to klepta". Zakładam że nic z tego nie wyjdzie więc już kombinuję.


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2206
Dołączył(a): 27.03.2006
Offline
PostNapisane: 4 sie 2010, 13:16 
Cytuj  
Jeśli JSP to OK, powinno się dać zrobić tak jak pisałem, czyli samemu zrobić HTML requesta analogicznego do tego, który wysyła twoja przeglądarka po kliknięciu "Submit". Jeśli dane formularza są wysyłane metodą GET wystarczy po poprostu spreparować link.


_________________
Walter Sobchak: Fuck it, Dude, let's go bowling.

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 4 sie 2010, 14:45 
Cytuj  
Nie no nie idą GET'em ;-)


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2206
Dołączył(a): 27.03.2006
Offline
PostNapisane: 4 sie 2010, 14:50 
Cytuj  
No to trudniej, albo sam składasz requesty HTMLowe, albo generujesz "stronki" html z wypelnionymi danymi i trzeba na nic kliknać submit.


_________________
Walter Sobchak: Fuck it, Dude, let's go bowling.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 4 sie 2010, 15:35 
Cytuj  
Ej nie mów mi, że nikt w całej firmie nie może Ci podać ip, user, pass do db, pls.

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 4 sie 2010, 15:55 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
Ej nie mów mi, że nikt w całej firmie nie może Ci podać ip, user, pass do db, pls.

To dość duża firma notowana na giełdzie, jako partner mamy swojego opiekuna który też mało może a chce mu się jeszcze mniej.
Wydali sporo kasy żeby zrobić ten swój system, który przeprowadza wiele powalonych walidacji przy okazji wypełniania tego formularza. Do tego ta baza to ich główna baza produkcyjna, z dużą ilością poufnych danych. Wyobraź sobie w tej chwili że mówię im że chcę sobie inserta zrobić do jakiejś tam tabelki :P Najlepszym rozwiązaniem byłby web serwis bo wtedy mogą sobie zatriggerować wszystkie walidacje i nawet zwrócić mi co w przesłanych danych nie jest OK. Ale żeby coś takiego zrobić musi być wola działania z ich strony a tego nie ma.
Interfejs póki co jest poza tą dyskusją, mnie interesuje działanie na DOMie dostępnym z przeglądarki. No nic, na razie najbliższym rozwiązaniem wydaje mi się GreaseMonkey, zobaczę na co on pozwala bo w sumie minimalną z nim styczność miałem...

Edytka:
No wygląda na to że da się. Z małym mykiem bo GM leci na javascripcie a trzeba się z bazą moją połączyć, ale ma swoją funkcję która zawoła stronę w moim systemie i na podstawie tej odpowiedzi wypełni po xpathie odpowiednie inputy w formie.


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

**

Posty: 326
Dołączył(a): 10.02.2010
Offline
PostNapisane: 4 sie 2010, 18:02 
Cytuj  
krótkie pytanie jaki net na łączu tp netia czy tp ?????

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 4 sie 2010, 19:58 
Cytuj  
Morn napisał(a):
krótkie pytanie jaki net na łączu tp netia czy tp ?????

AFAIK z 90% łączy na których Netia sprzedaje swoje usługi to sieć należąca do TP, więc raczej na to samo wychodzi. Różni się to tylko firmą której płacisz rachunki. Jeśli chodzi o własną sieć Netii to nie wiem, Wimaxa obecnie bym odradził, w wielu lokalizacjach łącze jest przesycone (lub się może wkrótce przesycić). Generalnie w kwestii TP vs Netia patrzyłbym jedynie na ofertę, technicznie to to samo.


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

**

Posty: 326
Dołączył(a): 10.02.2010
Offline
PostNapisane: 4 sie 2010, 20:00 
Cytuj  
tak myślałem a generalnie w netii taniej jest

*
Avatar użytkownika

Posty: 5772
Dołączył(a): 23.01.2008
Offline
PostNapisane: 4 sie 2010, 20:12 
Cytuj  
Ostano w netii maja niezly burdel juz 3 miesiac prosze sie o zmiane umowy z zwiększonym transferem.

Za pierwszym razem od zgłoszenia zmiany nic nie zrobili, dzwoniąc tam dowiedzialem sie ze nic takiego nie bylo zglaszane. Po malej zjebie pana siedzacego po drugiej stronie poprosilem drugi raz o zmiane umowy.

Nastepnego miesiąca okazalo sie, że dalej nic nie zrobili tlumaczac ze u mnie nie może byc taka predkosc z przyczyn technicznych(mial byc pakiet 10mb z czym mialo isc 6mb bo wiecej nie puszcza centrala) wiec pozostałem przy swoich 2 mb

Następnie od jakis 2 tyg nie mam neta, kolejny raz dzwoniac do netii okazalo sie ze jednak zmienili transfer lacza ale ze wzlgledow technicznych nie dziala, czego rezultatem jest brak internetu.

Złożyłem reklamacje jak do 5 dni nie bede mial neta i od 1 wrzesnia zmiany na ustalone 6mb wypierdalam netie w chuj.


_________________
Vanilla Wow: Nyxs - Rogue Undead

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 5 sie 2010, 16:29 
Cytuj  
Ja własnie dzisiaj dzwoniłem do netii i zwiększyłem z 6mbit na 10mbit plus tele bez limitu, wychodzi 30zl taniej za całość niż wcześniej, cale załatwianie trwało 10 minut, linia tepsy.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*
Avatar użytkownika

Posty: 5772
Dołączył(a): 23.01.2008
Offline
PostNapisane: 6 sie 2010, 08:40 
Cytuj  
Zmienili Ci tak od razu prędkość czy musisz czekać na nowy okres rozliczeniowy?


_________________
Vanilla Wow: Nyxs - Rogue Undead

*

Posty: 104
Dołączył(a): 26.01.2005
Offline
PostNapisane: 6 sie 2010, 11:24 
Cytuj  
Gram w WoWa na laptopie i laptop caly czas smiga na zasilaczu (na kablu),ale gdy niechacy odlaczy sie kabel,laptop sie restartuje. Jezeli zaczynam gre bez kabla,na samej baterii to nic takiego sie nie dzieje. Zaznaczam ze tydzien temu robilem format laptopa i przed formatem nic takiego sie nie dzialo

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 6 sie 2010, 13:01 
Cytuj  
Nyx napisał(a):
Zmienili Ci tak od razu prędkość czy musisz czekać na nowy okres rozliczeniowy?

Musze czekać ale zmiana podobno będzie po paru dniach.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 7 sie 2010, 09:56 
Cytuj  
co jest godne wyboru w segmencie kart graficznych do 350-400 ?


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 7 sie 2010, 10:09 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
co jest godne wyboru w segmencie kart graficznych do 350-400 ?


4850


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 7 sie 2010, 12:10 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
co jest godne wyboru w segmencie kart graficznych do 350-400 ?


Za ok. 450zł już możesz wyrwać nówkę asusa 5770 512mb, tylko trzeba dobrze poszukać. :]

A poniżej tej kwoty to za 300 nówka 4850 jak napisał wyżej Piotr :D


_________________
@polygamia

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7635 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78 ... 382  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.