mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1529 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 77  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 1 gru 2007, 00:02 
Cytuj  
artykulik z GOL-a:

W internetowym wydaniu Reutersa ukazał się interesujący artykuł dotyczący problemów, przed którymi stanął obecnie rynek gier video. Jego autor, Kemp Powers, stara się udowodnić, że jesteśmy świadkami początku końca wydawania tytułów na jedną, konkretną platformę.

Obecnie koszt wyprodukowania gry klasy AAA, czyli mającej należeć do światowej czołówki, kształtuje się pomiędzy 10 a 50 milionami dolarów. Dane te powodują, że producenci chwytają się każdego możliwego sposobu, aby poszerzyć grono odbiorców. Dlatego też sprzedaż każdego z oferowanych przez wydawców, pierwszoligowych tytułów powinna przekraczać pułap co najmniej jednego miliona egzemplarzy. Owszem, zdarzy się, że gra taka znajdzie zaledwie 500 tysięcy odbiorców, to normalne ryzyko zawodowe. Ale dwie lub trzy takie wpadki potrafią nadwątlić siły nawet największych wydawców.

Z tego też powodu wyjątkowo trudna przyszłość jawi się przed konsolą Sony, PlayStation 3. Te problemy doskonale widać na amerykańskim rynku, na którym do października sprzedało się jedynie 2 miliony PS3. Dla porównania Wii znalazło 5,2 miliona nabywców, a konsola Microsoftu, Xbox 360, 7,2 miliona (z tym jednak, że jej premiera odbyła się ponad rok wcześniej niż platform konkurencji). Dopiero wprowadzenia modelu PlayStation 3 z 40GB dyskiem twardym i znaczna obniżka ceny pozwala japońskiej firmie pewniej spojrzeć w przyszłość.

Trudno więc dziwić się wydawcom, którzy aby godziwie zarobić, masowo wręcz zapowiadają na konkurencyjne platformy tytuły kojarzone do tej pory z marką Sony. Los ten spotkał serię Devil May Cry, Virtua Fighter, a nawet Grand Theft Auto IV, czyli tytuł, który z pewnością znacznie podciągnąłby sprzedaż PS3.

Pomimo tego kierownictwo Sony nie zraża się i informuje, iż pomiędzy wrześniem tego roku, a kwietniem 2008 ich konsola otrzyma aż piętnaście tytułów na wyłączność.

Podobno, według autora artykułu, jedną z ostatnich wielkich gier, posiadających status wyłączności na jedną platformę ma być Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots. Co prawda do tej pory dość często pojawiały się plotki, jakoby przygody Snake’a zawitać miały również na Xboxa 360, jednakże asystent producenta gry szybko je ucina: „Mówimy naszym fanom, że jeśli chcą zagrać w Metal Gear Solid 4, to muszą kupić PlayStation 3”. Problem jednak w tym, że aby producent, firma Kojima Productions wyszła na swoje, już pierwszego dnia powinno się sprzedać co najmniej milion egzemplarzy gry. Biorąc pod uwagę nienajlepszą dotychczas sprzedaż konsoli, może to być niezmiernie trudne do osiągnięcia. Jako ciekawostkę należy przytoczyć również fakt, że w dotychczasowej historii PlayStation 3 tylko dwie gry przekroczyły jeden milion sprzedanych egzemplarzy. Siedmioletnia PlayStation 2 ma ich ponad sto.
[/b]

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 1 gru 2007, 00:05 
Cytuj  
PS3 = falstart (albo paststart).

Szkoda bo jestem wiernym fanboiem sony a rozwazam x-geja360 :E

******

Posty: 4017
Dołączył(a): 26.02.2005
Offline
PostNapisane: 1 gru 2007, 00:13 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
PS3 = falstart (albo paststart).

Szkoda bo jestem wiernym fanboiem sony a rozwazam x-geja360 :E


przesadzasz Oyci3C, xbox wcale nie jest taką złą konsolą jak ci się wydaje.
Jest na nią masę fajnych tytułów, przy których można przyjemnie spędzić
dużo czasu. Jeżeli wydaję ci się, że ps3 nie ma błędów konstrukcyjnych poza
procesorem Core, to jesteś w błędzie niestety, w ps3 psuje się najczęściej
napęd blu-ray (laser, albo podajnik płyty), konsola również się przegrzewa
(ciężko tu akurat mówić o ring of death, bo po prostu radośnie mruga sobie
zieloną diodą od powera, do tego gwarancja jest zmontowana tak sprytnie,
że jak zjara ci się konsola od przegrzania, to jest to twoja wina, a oni za to
nie odpowiadają :)


_________________
Friends come and go, but enemies accumulate.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 1 gru 2007, 00:22 
Cytuj  
Czy ja napisalem, ze XboX obsysa? Wrecz przeciwnie wydaje mi sie, ze po zniwelowaniu wbudowanej wady grzejnika pokojowego jest naprawde super konsola.

PS3 ma potezna moc obliczeniowa ale co z tego. Wydaje mi sie, ze skonczy jak Dreamcast.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 1 gru 2007, 00:28 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
PS3 ma potezna moc obliczeniowa ale co z tego.


Procek ma potezna moc obliczeniowa. Reszta bebechow nie ma w sobie nic zajebiscie poteznego czy rewolucyjnego w porownaniu do X'a czy tegorocznych highend PCtow.

Doskonale to widac np. w Heavenly Sword gdzie procek bez problemu liczy setki postaci naraz i ogromne pole widzenia a gpu sie wyklada i to dosc mocno.


_________________
Obrazek

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 1 gru 2007, 00:46 
Cytuj  
Enhu nie wypowiadaj się na temat ps3 gdyż jak widać z sigu jesteś nieobiektywny~~


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 1 gru 2007, 01:07 
Cytuj  
A co ma sig do tego? Ogolnie "I hate WoW" ale gram bo nie ma nic lepszego na rynku.

******

Posty: 4017
Dołączył(a): 26.02.2005
Offline
PostNapisane: 1 gru 2007, 15:21 
Cytuj  
MagPS napisał(a):
Enhu nie wypowiadaj się na temat ps3 gdyż jak widać z sigu jesteś nieobiektywny~~


co jest nie tak z moim sigiem ?

byłem posiadaczem PS2, w którym laser padał jeszcze częściej, jak na xboxie sie pojawia red ring of death, PS3 też bym kupił, gdyby było warto, a nie jest warto


_________________
Friends come and go, but enemies accumulate.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 1 gru 2007, 18:24 
Cytuj  
z ps3 warto sie wstrzymac minimum do premiery FFXIII , podobno ma byc tez remake VII , czy skonczy jak dreamcast nie wiem czy ojczul napisal to w zartach czy nie ale jak narazie to Sony pakuje gruba kase w ps3 a nic z tego nie ma , w efekcie te szczwane lisy utrzymuja ps2 przy zyciu bo im sie to paradoksalnie bardziej oplaca . Sprzedaz ps3 moga podniesc tylko to co jest kojarzone z ta marka : finale i mgsy , gry typu heavenly sword czy uncharted to efektowne produkcje ale starcza na 12 h rozrywki max , taka niestety cena jest wysokich kosztow produkcji gier

uwazam ze Finale i MGSY to byc albo nie byc ps3 , Sony nie bedzie pchac w nieskonczonosc kasy , platforma potrzebuje gier a tych jak na lekarstwo aktualnie


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 1 gru 2007, 18:58 
Cytuj  
Tam remake VII, Square ciągle zaprzecza.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 1 gru 2007, 22:49 
Cytuj  
ja ogolnie uwazam ze remaki szmaca dobra reputacje dawnego square . Fnale byly wlasnie z tego powodu unikatowe ze kazdy z nich opowiadal zupelnie inna historie


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 1 gru 2007, 23:04 
Cytuj  
E, remake'i na DSa są dobre, full 3D. Dissidia tez może być całkiem niezła, szkoda, że na PSP.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 2 gru 2007, 04:43 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
ja ogolnie uwazam ze remaki szmaca dobra reputacje dawnego square . Fnale byly wlasnie z tego powodu unikatowe ze kazdy z nich opowiadal zupelnie inna historie


Uhum, jestem pewnien że gdyby zrobili remake VII zmieniając tylko grafikę na "next endową" to cały zapas gier sprzedałby sie na pniu w pierwszym tygodniu.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 2 gru 2007, 10:32 
Cytuj  
w pierwszym dniu raczej.
pisalem juz co o prawda o tym z 10 razy.
na x'a i na ps3 sa juz JAKIES gry.
ale xbox poza 2 hiciorami - halo3 i mass effect tez jakos nie zachwyca tytulami. mysle ze tak naprawde wszystko rozstrzygnie sie w przyszlym roku, ew. za dwa.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 2 gru 2007, 10:53 
Cytuj  
Dodałbym

-The Orange Box
-Assassins Cred
-CoD4
-Bioshock
-Gears of War
-Virtua Fighter 5
-Ace Combat 6
-Rock Band
-Forza Motorsport 2

******

Posty: 4017
Dołączył(a): 26.02.2005
Offline
PostNapisane: 2 gru 2007, 10:59 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
na x'a i na ps3 sa juz JAKIES gry.

Resistance fall of Men i Motorstorm ?

Mendol napisał(a):
ale xbox poza 2 hiciorami - halo3 i mass effect tez jakos nie zachwyca tytulami. mysle ze tak naprawde wszystko rozstrzygnie sie w przyszlym roku, ew. za dwa.

zapomniałeś o:
- Gears of War
- Bio Shock
- Forza 2 Motorsport
- Project Gotham Racing 4
- Final Fantasy XI (nie nowe, a mimo wszystko nie ma go na ps3)
- Crackdown
- Lost Planet
- Blue Dragon
- Saint's Row
- Call of Duty 2
- Call of Duty 3
- Battlefield 2 Modern Combat
- Test drive Unlimited
- Tomb Rider Legend
+ te, których nie chciało mi się wypisywać

przypomniała mi się ta reklama
Xbox 360 - 260$
Mass Effect - 25$
Gears of War - 19$
Bio Shock - 22$
Seeing face of a ps3 fanboy saying that ps3 has been "only" a year out... PRICELESS


_________________
Friends come and go, but enemies accumulate.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 2 gru 2007, 13:24 
Cytuj  
Od paru dni nosze sie z zamiarem kupna konsoli i po pierwszym zafascynowaniu PS3 jakos mi emocje opadly. Zalezy mi na grach HD i upscalingu DVD, a gier jest duzo wiecej na X360. Blu-raya nie potrzebuje, bo narazie nie mam ochoty inwestowac w filmy na tym nosniku, szczegolnie, ze ripy w HD moge sciagnac sobie z sieci za gratis i odtworzyc sobie komputerem na TV w HD.
Glownie odrzucil mnie brak kompatybilnosci wstecznej w PS3 40GB (za wersje 60GB nie mam ochoty placic 2k. zetow, a i starter packow juz nie ma) i naprawde mizerna ilosc tytulow (ktore tez maja ceny z kosmosu wziete), wole doplacic sobie pare zet i kupic X360 Elite.
I kupie, jutro. Chyba, ze jakos sie jeszcze przekonam do PS3 (w co coraz bardziej watpie).

X.

PS. Linuksa na konsoli tez nie potrzebuje, od tego mam peceta.


_________________
http://zaginiony.net

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 2 gru 2007, 13:26 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
w pierwszym dniu raczej.
pisalem juz co o prawda o tym z 10 razy.
na x'a i na ps3 sa juz JAKIES gry.
ale xbox poza 2 hiciorami - halo3 i mass effect tez jakos nie zachwyca tytulami. mysle ze tak naprawde wszystko rozstrzygnie sie w przyszlym roku, ew. za dwa.


wez Mendol bez urazy ale to ostry fanboizm. Na X360 masz tytułów ze 150, na PS3 ze 20-30. Nie mów, że oprócz 2 tytułów na X nie ma w co grać, podczas gdy na PS3 jest przesyt dobrych gier.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 2 gru 2007, 15:59 
Cytuj  
mam ze 150. ale ile z nich nadaje sie do grania? poza tym polowa gier z xboxa jest na pc wiec mozna wykreslic polowe z tego co podajecie. takie sa fakty. mialem kupic x360 tydzien temu i ciezko nad tym myslalem, i sorry poza assassinem (ktory jest na ps3 zreszta) mass effectem nie znalazlem innych powodow do zakupienia tej konsoli. masz racje marek ze jest 150 gier na xboxa, na pc jest pol miliona gier a w ile grasz? kiedy kupilem 1go xboxa faktycznie bylem zafascynowany kazdym tytulem ktory wychodzil, nawet jesli 90% to byl crap totalny. nie neguje tego ze w tej chwili xbox jest lepszym zakupem dla wiekszosci z was. dla mnie jest bez sensu.
enhu - gow, bio shock, lost planet, cody, bf, test drivy wszystko jest na pc.
mija sie dla mnie z celem kupowanie konsoli po to zeby zobaczyc jaka jest roznica w wersji pc a x360. moze wiec nie przesadzajmy z ta wyzszoscia x'a nad reszta. ale kazdy ma prawo do wlasnej opinii i niech opiera sie na niej, ew. na zdaniu znajomych jak ja to zrobilem kiedy podejmowalem decyzje.
btw. na ps3 jest juz troche wiecej gier niz wymieniles, polecam doczytanie w tej kwestii :-)

i tak marek twierdze ze na x'a poza dwoma, no moze trzema tytulami nie MIALBYM w co grac.

******

Posty: 4017
Dołączył(a): 26.02.2005
Offline
PostNapisane: 2 gru 2007, 16:41 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
enhu - gow, bio shock, lost planet, cody, bf, test drivy wszystko jest na pc.


na pc jest... ale nie ma na ps3 :wink:


btw. pr0 f4nb0i p53 j3st3s


_________________
Friends come and go, but enemies accumulate.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1529 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 77  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.