mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 389 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 20  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 10 paź 2009, 01:00 
Cytuj  
wg testow znajomych, w7>vista pod wzgledem szybkosci, a kazdy z nich jest w temacie, porownuja nawet z xp, chociaz to raczej zalezne od konfiguracji :) u mnie xp dzialal szybciej ale tutaj mam aero etc odpalone.. dziala wystarczajaco szybko w kazdym badz razie, a mam

AMD64 3k+ (jeden z wczesnych modeli, bez sse3)
1gb ram
gf6600gt.


co do uruchamiania to nawet u mnie odpala sie szybciej niz xp

dunno co ci ludzie musieli spierdolic by uzyskac takie wyniki... albo wyraznie probowali uzyskac taki wynik w testach..



Vista to wlasciwie produkt niedorobiony... jak wyszla to failowala, teraz moze daje rade po patchach... ale co z tego jak wyszedl w7 ktory juz na starcie mial pozytywne opinie ? Zarowno ja jak i wielu innych znajomych visty nawet nie ruszalo bo jedyne co za soba niosla to bardziej kolorowy pulpit.


anyway, starczy zerknac na opinie osob ktore siedza w komputerach by zauwazyc ze win7 szybko wyprze viste.


Szybszy, ladniejszy, bardziej bezpieczny i bardziej ergonomiczny... vista to chyba byla takim beta testem aero i kilku pomyslow ktore mieli wprowadzic w w7 ;) tlumaczyloby to niedopracowanie systemu.


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 10 paź 2009, 01:55 
Cytuj  
Kabraxis napisał(a):
Dla mnie i pewnie dla wiekszosci ludzi Seven to przedewszystkim szybkosc XPka w grach


Predkosc Visty i 7 w grach jest praktycznie identyczna ( przykladowy test http://www.guru3d.com/article/windows-7 ... formance/1 ), roznice sa w granicach bledu pomiarowego. Ramu zdaje sie, ze tez tyle samo zra. No ale M$ przylozyl sie do marketingu 7 :)
Od 1,5roku mam Viste 64 i nigdy mi przez mysl nie przeszlo wracac do XP... 7 moze kupie za dwa lata jezeli bedzie sens, obecnie nie widze takowego. Chociaz jak za 2/3 juz ma byc nastepny system... to w sumie nie wiem czy w ogole zdarze. Na pewno oplaca sie przesiadac z XP na 7, za sprawa ogolnej stabilnosci (jaka obecnie oferuje rownierz vista).

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 10 paź 2009, 02:55 
Cytuj  
nie wiem co masz na mysli mowiac o stabilnosci u mnie xp byl srednio resetowany raz na miesiac, czasami rzadziej wiec...


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 10 paź 2009, 03:02 
Cytuj  
no wlasnie - byl resetowany ;)

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 10 paź 2009, 03:08 
Cytuj  
no resetowalem komputer jak robilem updejty etc. czasami jak starsza gra sie sypala.


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 10 paź 2009, 06:38 
Cytuj  
Morgul napisał(a):
Kabraxis napisał(a):
Dla mnie i pewnie dla wiekszosci ludzi Seven to przedewszystkim szybkosc XPka w grach


Predkosc Visty i 7 w grach jest praktycznie identyczna ( przykladowy test http://www.guru3d.com/article/windows-7 ... formance/1 ), roznice sa w granicach bledu pomiarowego. Ramu zdaje sie, ze tez tyle samo zra. No ale M$ przylozyl sie do marketingu 7 :)
Od 1,5roku mam Viste 64 i nigdy mi przez mysl nie przeszlo wracac do XP... 7 moze kupie za dwa lata jezeli bedzie sens, obecnie nie widze takowego. Chociaz jak za 2/3 juz ma byc nastepny system... to w sumie nie wiem czy w ogole zdarze. Na pewno oplaca sie przesiadac z XP na 7, za sprawa ogolnej stabilnosci (jaka obecnie oferuje rownierz vista).
dokładnie się pod tym podpisuje.
trzeba pamietać tylko że x64 żre troche wiecej ramu niż 32 bity wiec nie polecam x64 jak ktos musi oszczedzac ram.
na starcie to jakieś 700mb vs 1.2 GB


_________________
psn

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 12 paź 2009, 05:35 
Cytuj  
mam atm win 7 x64 w tej wersji beta czy jak to sie tam nazywalo 7100. dostalem juz moj klucz do x64 professional i zastanawiam sie,czy bede mial w tym retailu cos,czego nie mam w tej becie, czy nie ma roznicy?
tak sobie mi pasuje teraz zmieniac system(wolalbym robic to w okresie swiatecznym, gdy nie pracuje na kompie), ale jesli bedzie jakis fajny feature w pelnym win7 to zaraz wrzucam plytke do napedu :)


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 12 paź 2009, 06:36 
Cytuj  
RufeN napisał(a):
mam atm win 7 x64 w tej wersji beta czy jak to sie tam nazywalo 7100. dostalem juz moj klucz do x64 professional i zastanawiam sie,czy bede mial w tym retailu cos,czego nie mam w tej becie, czy nie ma roznicy?
tak sobie mi pasuje teraz zmieniac system(wolalbym robic to w okresie swiatecznym, gdy nie pracuje na kompie), ale jesli bedzie jakis fajny feature w pelnym win7 to zaraz wrzucam plytke do napedu :)
też mam to 7100 na tablecie, pamiętaj że to Ultimate wiec pewnie w retailu bedziesz miał mniej.

w marcu będziesz musiał zacząć to robić, ja bede czekał jak najdłużej żeby dali juz jakieś fixy to przeinstaluje jak już sie retail odrobine ułoży - pomijam że używam go w szkole wiec bede przeinstalował po sesji zimowej - idealnie :P
na twoim miejscu bym poczekał i poeksperymentował na tym systemie a potem już zainstalował retaila i nic nie grzebał - taki mam plan u siebie.

mozesz zaktualizować jak chcesz
Cytuj:
Na płycie instalacyjnej w pliku: sources/cversion.ini zmień wartość MinClient na 7100.
Zapisz obraz płyty z tym zmienionym plikiem i zrób podczas instalacji Upgrade. U mnie ładnie śmiga, aktualizowałem z późniejszego buildu (7201), ale nie powinno być problemu z RC.


jeżeli chodzi o różnice pomiędzy 7100 a OEM ciężko jest znaleźć jakiekolwiek info o tym zeby cokolwiek się zmieniło - większość ludzi pisze że nie widzi różnicy żadnej.

btw, wielu powie że bzdura może i tak ale warto przeczytać :P
http://www.vista.pl/artykuly/13217_az_8 ... wanie.html


_________________
psn

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 12 paź 2009, 08:31 
Cytuj  
http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_7_ ... ison_chart - różnice między wersjami W7.

Co do linka, to sprawa raczej dość stara i dotyczy pierwszego wycieku W7, jeszcze z z maja, czyli zanim MS udostępnił RC 7100.

Co do upgrade'u, to sam się zastanawiałem nad nim, bo nie chciało mi się robić czystej instalacji, ale z tego co czytałem i tak połowę programów trzeba instalować jeszcze raz, więc zdecydowałem się jednak na format i nie żałuję.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 12 paź 2009, 08:33 
Cytuj  
Co do stabilnosci w7 (64) to mam pewne watpliwosci. Postawilem go jakies 2 tygodnie temu. Przez tydzien chodzil bez problemow.. Potem zaczal sie zawieszac. Wczoraj zawiesil mi sie 3 razy. Mam podejrzenie co do ramu, bo oprocz zmiany systemu wrzucilem dwie nowe kosci. Niestety system wieszal sie po jakis 3 min dzialania mem testa. Postawilem wczoraj viste 64, mem test dzialal cala noc i nie wykryl zadnych bledow. Wychodzi na to, ze raczej wina systemu. Moze kwestia niedopracowanych sterownikow. Po raz pierwszy w zyciu postawilem viste :] jak bedzie stabilna to zostane przy niej na jakis czas. Pzynjamniej dopoki win7 nie okrzepnie na rynku.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 12 paź 2009, 08:39 
Cytuj  
znowu będzie flame ale napisze to :P

moim zdaniem jak już załatają tą siódemkę to okaże się że nie uruchamia się ani szybciej ani nie jest lżejsza, a gry już chodzą identycznie z vistą (zresztą gry działają identycznie na xp i na viscie - w kwesti FPS)
imo jedyny plus siódemki to to że rozpoznaje polskie pismo odręczne i tyle.

jakbym miał xp to pewnie bym kupił 7 ale mając viste, imo nie ma najmniejszego sensu się przesiadać


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 12 paź 2009, 08:52 
Cytuj  
Lzejszy od Visty jest napewno. Mialem na laptopie Viste, zrobilem upgrade systemu (bez czystej instalacji) do Win7 i katalog Windows "schudl" o ok. 20 giga. Ciekawe, dlaczego? ;)

X.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 12 paź 2009, 08:54 
Cytuj  
dla mnie strzalem w dziesiatke jest pasek zadan z mozliwoscia podpiecia plikow i miejsca programow "na stale" :)


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 12 paź 2009, 08:58 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
Lzejszy od Visty jest napewno.
Oczywiście, chodzi doskonale na 5 letnim tablecie.
Tak jak napisałem wcześniej, zobaczymy jak będzie chodzić jak ją połatają.


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 12 paź 2009, 09:02 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
znowu będzie flame ale napisze to :P

moim zdaniem jak już załatają tą siódemkę to okaże się że nie uruchamia się ani szybciej ani nie jest lżejsza, a gry już chodzą identycznie z vistą (zresztą gry działają identycznie na xp i na viscie - w kwesti FPS)
imo jedyny plus siódemki to to że rozpoznaje polskie pismo odręczne i tyle.

jakbym miał xp to pewnie bym kupił 7 ale mając viste, imo nie ma najmniejszego sensu się przesiadać

Dlaczego flame? Masz calkowita racje. Praca w systemie nie jest szybsza, aplikacje dzialaja tak samo wydajnie. Kilka usprawnien w interfejsie i dx11 to troche malo jak na nowy system. Ja przez ostanie 8 lat jechalem na xp. Na razie vista zaspokoi mi "glod" nowego systemu. Jak polataja w7 i pojawia sie jakies warte uwagi tytuly pod dx11 to dam mu druga szanse.


_________________
Χ Ξ Σ

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 12 paź 2009, 09:24 
Cytuj  
Swoją drogą, jutro pierwsze patche do 7, łatające luki w bezpieczeństwie.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 12 paź 2009, 09:24 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Kilka usprawnien w interfejsie i dx11 to troche malo jak na nowy system.

Bo Win7 to Vista po kosmetyce oraz zagranie marketingowe typu "bierzcie chujowy system, powkurwiajcie sie, za rok kupicie go jeszcze raz".

Pomiedzy Win98 a XP jest przepasc i dlugi okres czasu. Pomiedzy XP a Vista tak samo. Az tu nagle kolejna wersja Windowsa pojawia sie blyskawicznie i cudownie naprawiajac bledy poprzednika, wygladajac przy tym prawie identycznie i zachowujac prawie identyczna funkcjonalnosc.

Moze jestem paranoikiem, ale "cos mi tu smierdzi" ;)

X.

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 12 paź 2009, 10:35 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Kilka usprawnien w interfejsie i dx11 to troche malo jak na nowy system.

Bo Win7 to Vista po kosmetyce oraz zagranie marketingowe typu "bierzcie chujowy system, powkurwiajcie sie, za rok kupicie go jeszcze raz".

Pomiedzy Win98 a XP jest przepasc i dlugi okres czasu. Pomiedzy XP a Vista tak samo. Az tu nagle kolejna wersja Windowsa pojawia sie blyskawicznie i cudownie naprawiajac bledy poprzednika, wygladajac przy tym prawie identycznie i zachowujac prawie identyczna funkcjonalnosc.

Moze jestem paranoikiem, ale "cos mi tu smierdzi" ;)

X.



win95
win98
win98se (po poprzedni byl totalnym crapem)
windows 2000/ME
Windows XP
Windows Vista
Windows 7

vista to wlasciwie byla beta wersja 7ki ;)


od win95 nie bylo zadnych bardziej widocznych zmian az do xp... niby win2k/me byly juz na bazie nt, ale to byly fail systemy wiec nawet niema co o nich wspominac

Windows Vista poszla odrobine dalej z mozliwosciami administracji, ale tak pozatym to dx10 i wiecej fajerwerkow graficznych... Jednoczesnie po starcie sporo gier nie dzialalo, a jak chodzily to byly wolniejsze etc...

Teraz wyszedl Win7 i juz na starcie ma w sobie to cos co sklania ludzi do przejscia z xp na nowy system. Cos czego vista nie miala.


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 12 paź 2009, 12:01 
Cytuj  
Oj, troche ci sie rozjechalo... Win2k byl nastepcą NT4, w przeciwienstwie do WinME, ktore bazowalo na Win98. I jak Win2k byl innowacją i bardzo udanym systemem, tak WinME raczej wiele nowego nie wniosl po Win98SE. Dopiero WinXP polaczylo linie NT i 9x w jedna - XP.

X.

PS. Pomiedzy Win95, a Win98 byly bardzo duze roznice. Jedno obie wersje mialy wspolne: byly nakladkami na DOSa.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 12 paź 2009, 12:03 
Cytuj  
ja jak poszedłem pierwszy raz do pracy to mój komputer dysponował Windows 3.11

Obrazek

instalowało się to z kilkudziesięciu dyskietek.


_________________
psn

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 389 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 20  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.