mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 912 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 46  Następna strona
Autor Wiadomość
**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2010, 19:49 
Cytuj  
za duzo tu piszecie o roznych czytnikach - wskazcie mi plz jeden,polecany przez siebie e-ink do czytania (bez bajerow) z dobrym stosunkiem cena/jakosc.


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2010, 19:53 
Cytuj  
PRS505 - 110F x 4.47zł = 491.7zł
Stosunek cena/jakośc zajebisty.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2010, 20:00 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Sony obsługuje wszystko co trzeba i kosztuje niecałe 500zł

Nowy z 2 letnia gwarancja? Wg Sony, kosztuje 279$ (w promocji) ;)

Sony PRSa w Polsce oficjalnie nie kupisz (tym samym, jesli kupisz nieoficjalnie, to nie zrealizujesz gwarancji). I nie obsluguje jednego podstawowego formatu: prc czyli mobipocket. Ja wiem, ze to jest tylko i wylacznie kwestia oprogramowania, bo wewnatrz jest on identyczny jak Hanlin/Bebook. To jest dokladnie sa sama technologia i dokladnie ten sam vizplex. Tyle tylko, ze ma znaczek Sony ;)

X.

PS. Recenzja Bebooka, ktory aktualnie jest w sprzedazy:
http://www.eksiazki.org/2010/04/22/bebo ... -recenzja/

PS2. Wlasnie doczytalem o czyms takim jak Openinkpot, czyli alternatywne oprogramowanie do e-readerow. Jest wersja i na Hanliny/Bebooki i na Soniacze. Trzeba sie tym blizej zainteresowac :)
http://openinkpot.org/


_________________
http://zaginiony.net

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 24 kwi 2010, 06:37 
Cytuj  
PRC mi jest do niczego nie potrzebny - 99.9% książek w necie to PDF/RTF czy nawet doc do czytania na komputerach osobistych. Z tego bez żadnego problemu robisz calibrą ltr - oczywiście jeżeli zależy Ci by tekst na czytniku wyglądał jak książka - był ładnie wyjustowany etc. Bo jak rozpierdziel Ci nie przeszkadza (tak jak to widać na Twojej fotce) to mozesz wrzucać bezpośrednio pdfy i rtfy.

Sony daje gwarancję na 1 rok - standardowo. Komis w którym sprzedają te czytniki daje swoja gwarancję - 1 rok. Działa bez problemu - zanosisz, mówisz, że nie działa, dostajesz identyczny lub zwrot kasy - sprawdzałem. W ciągu bodajże 7dni (lub 14 nie pamiętam) mozesz też odnieść zakupiony sprzęt i bez podania przyczyny zażądać zwrotu kasy.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 24 kwi 2010, 06:54 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Komis w którym sprzedają te czytniki daje swoja gwarancję - 1 rok.

Czyli uzywany. I pewnie nie w Polsce (jesli stosujesz przeliczniki). To ja dziekuje.

X.

PS. PRC uzywam z prostego powodu: nie ma lepszego konwertera niz Mobipocket Creator (Calibre sie chowa). A format jest na tyle uniwersalny, ze mozna go czytac praktycznie na wszystkim (na wiekszosc urzadzen jest klient). Dzieki temu moje ksiazki sa przenoszalne i wygladaja identycznie na PC, WinMo, Nokii i Bebooku. I wszedzie mam taka sama strukture biblioteki. A jak uwazniej przyjrzysz sie wczesniejszym fotkom, w PRC nie ma zadnego "rozpierdzielu". Uzywam tego software i formatu od lat, i nie mam zamiaru zamieniac na cokolwiek innego. Dlatego jednym z argumentow za zakupem Bebooka bylo to, ze obsluguje wlasnie PRC. I robi to idealnie.
http://www.mobipocket.com/en/DownloadSoft/

PS2. A przy okazji Mobipocket Creator robi bardzo ladne i czytelne htmle :)


_________________
http://zaginiony.net

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 24 kwi 2010, 15:48 
Cytuj  
no pewnie, że nie w Polsce, przecież nie będę specjalnie sprowadzał sprzętu z naszego kraju by przepłacić 200-300% ;)
Rozpierdziel na fotce mialeś w pdf-ie. PRC, epub, ltr etc. to standardy na e-readerach i wszędzie wygladają mniej więcej tak samo. Anyway na komputerze osobistym znacznie lepiej się sprawdza rtf/pdf - komputerki mają zazwyczaj trochę większy ekran niż 6" więc bez sensu jest katowanie się i czytanie na nich formatów z e-reader-a.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 24 kwi 2010, 18:00 
Cytuj  
Marek ma rację, zrobiłem mały rekonensans i ceny za granicą są rzeczywiście atrakcyjne.

Znalazłem fajnego Soniaczka PRS-300 za 450zł na ebaju, nówka. Bebooki też oscylują w granicach 400-600 złotych. Nowsze modele używane można kupić za podobną cenę.

Byle do pierwszego i sobie machnę z 2 takie.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 24 kwi 2010, 18:26 
Cytuj  
btw. a co do sprzętów używanych Xanth - Twój też już jest używany :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 24 kwi 2010, 19:04 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Twój też już jest używany :)

Tylko i wylacznie przeze mnie. Nikt obcy go nie macal brudnymi lapami! ;)

X.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 kwi 2010, 20:16 
Cytuj  
Dana napisał(a):
Marek ma rację, zrobiłem mały rekonensans i ceny za granicą są rzeczywiście atrakcyjne.

Znalazłem fajnego Soniaczka PRS-300 za 450zł na ebaju, nówka. Bebooki też oscylują w granicach 400-600 złotych. Nowsze modele używane można kupić za podobną cenę.

Byle do pierwszego i sobie machnę z 2 takie.


Daj znać jak Ci wyjdą zakupy z Ebay.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2010, 10:44 
Cytuj  
No właśnie nic wcześniej nie kupowałem na ebaju, także pozostaje mi pozytywne myślenie.

Swoją drogą, czy te (albo jakiekolwiek) readery posiadają możliwość zmiany rozmiaru czcionki w locie ?

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2382
Dołączył(a): 2.12.2001
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2010, 10:53 
Cytuj  
Ma ktoś jakąś zabawkę z 5" wyświetlaczem? Da się w miarę normalnie korzystać z takiego ekranu? Czy może jednak te 6" to minimum?


_________________
Obrazek

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2010, 11:01 
Cytuj  
imho celuj w 6" ekranik.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2382
Dołączył(a): 2.12.2001
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2010, 11:06 
Cytuj  
Tego się właśnie obawiałem ;). Trzeba będzie trochę więcej dołożyć na większego...


_________________
Obrazek

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2010, 11:15 
Cytuj  
no chyba, że Ci nie przeszkadza przerzucanie strony co 5s :) Nawet na 6" mieści się znacznie mniej tekstu niż w standardowej książce.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4672
Dołączył(a): 20.03.2007
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2010, 11:18 
Cytuj  
@up
Ja mam soniacza prs-300 ktory ma wlasnie 5" ekranik i nie narzekam.
W sumie nawet nie wyobrazam juz sobie czytania na wiekszych ekranikach, imo te beda akurat za duze.
@Dana
PRS-300 ktory kupiles ma 3 rodzaje zmiany wielkosci czcionki. Z reguly dziala to dobrze, ale jak wrzucasz np. obrazkowego pdfa (jakis magazyn czy cos) to zazwyczaj normalna wielkosc bedzie za mala, a powiekszanie okaze sie o duzo za duze.

Co do czcionki to trzeba podkreslic (jesli tego jeszcze nie wiesz), ze bedzie problem z polskimi znakami. Domyslnie reader nie bedzie ich rozpoznawal i zeby zaczal rozpoznawac sa dwie metody - pierwsza to flashowanie readera, a druga to przed wrzuceniem ksiazki na e-readera, trzeba ja przeformatowac programem book designer. Ja korzystam z tej drugiej metody i nie przeszkadza mi to za bardzo, trzeba poswiecic jakas minutke na przeformatowanie i mozna zgrywac.
Troche sie rozpisalem, ale nie bylem pewien czy o tym juz wiesz. W razie czego pytaj smialo.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2010, 11:23 
Cytuj  
ja proponuję flashowanie, szczególnie że ten nowy firmware ma kilka innych przydatnych opcji (np. zegarek)
Generalnie mam spore doświadczenie we flashowaniu 505 - jak ktoś ma problemy to może walić w ciemno. O ile zony PRS sflashował się zgodnie z instrukcją, to z moim (nowszy soft) było trochę pod górkę - ale się udało.

Imho najlepiej na soniaczach działa format ltr. Zmiana wielkości czcionek trochę trwa (1-2min) ale tylko za pierwszym razem - reader justuje całą książkę pod nową wielkość czcionki, zmiania się ilość stron, zmienia się spis treści (jeżeli jest) etc. Po pierwszej zmianie powrót trwa tyle co przerzucenie strony.
Zresztą format ltr ma bardzo dobrze dobraną wielkość czcionki do czytnika - na small (defaultowy) czyta się zajebiście.


Ostatnio edytowano 25 kwi 2010, 11:34 przez Mark24, łącznie edytowano 1 raz
******
Avatar użytkownika

Posty: 4672
Dołączył(a): 20.03.2007
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2010, 11:30 
Cytuj  
No ja zaryzykowalem flashowanie mojego prs300, dostalem bricka :<
Na szczescie odzyskalem jakims tam programem do odzyskiwania, sflashowalem jeszcze raz i juz dziala.
Wszystko niby fajnie, ale tego wkurwiania sie jak wyszedl brick nikomu nie zycze, hehe.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2010, 14:35 
Cytuj  
no ja drugi musiałem zbrickować - co prawda wyszło mi to niechcący ;) Problem był taki, że żeby wgrać nieoficjalny soft trzeba było mieć odpowiednią wersję firmware, na moim czytniku była już nowsza. Nie było możliwości downgradu, na szczęście grzebiąc w opcjach zwiesiłem czytnik, zwieszony podpiąłem kabelkiem do PC, updater wykrył software w wersji 0.00.00.00 i dalej już poszło z górki.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 1 maja 2010, 09:50 
Cytuj  
kuźwa no mam problem z tą calibrą (copy&paste z eksiazki.org bo nie chce mi sie od nowa pisac):

Po ostatnim updatach calibre nie mogę uzyskać polskich znaków w formacie lrf. Plik z którego konwertuję to najczęściej RTF. Bez problemu wyświetla mi się poprawnie pod windowsem z polskimi ogonkami, jednak po przerobieniu na lrf-a zamiast polskich czcionek mam krzaczki, puste miejsca etc.
Zaznaczam, że wszystko było ok dokładnie 3 updaty calibre wstecz..
Próbowałem zmianieć kodowanie czcionek w rtf-ach - jednak nie przynosi to żadnych skutków.
Szukałem jakichś opcji w samym calibre - nic nie znalazłem.

Mój czytnik to Sony PRS 505 z softem igorsk.

Jeżeli problemu szybko się nie pozbędę będę musiał poszukać innego softwaru.

Włączyłem debugowanie konwersji i wygląda to mniej więcej tak:
Źródło (preprocessed.rtf):
Szczere podziękowania i wyrazy wdzięczności dla Simona Kavanagha, Petera Lavery’ego i Juliet Pulman, trójki ludzi o takim bogactwie talentów, że zastanawiam się, czy w puli genowej zostało coś dla reszty nas.

w {parsed} plik index.xhtml już nie ma polskich czcionek:
Szczere podziêkowania i wyrazy wdziêcznoœci dla Simona Kavanagha, Petera Lavery’ego i Juliet Pulman, trójki ludzi o takim bogactwie talentów, ¿e zastanawiam siê, czy w puli genowej zosta³o coœ dla reszty nas.


Inny motyw to podmiana polskich czcionek wielkich na polskie czcionkie małe, to akurat jest do przełknięcia, ale irytuje.

PS. ściągnąłem starszą wersję calibre i jest dokładnie to samo - czyli to chyba nie wina updatów.

Help Xanth :/ Generalnie niektóre rtf po przerobieniu mają polskie czcionki i jest super, niektóre nie mają ich wcale, z niektórymi są cyrki w stylu duże polskie czcionki podmieniane są na małe polskie czcionki. Gdzie pogrzebać co przestawić?
Nie mam czasu trochę nad tym posiedzieć i popróbować bo za 3h mam lot - będę za tydzień ;)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 912 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 46  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.