mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 294 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 15  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 3 lut 2009, 18:52 
Cytuj  
Spox. 8)

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 3 lut 2009, 19:06 
Cytuj  
Jeszcze tylko napisze jedno: "smolista czern" na LCD..... hmmmm.
Z technologicznego punktu widzenia uzyskanie 100% czerni nie jest mozliwe na matrycy LCD. Akurat tu nie trafiles Sob bo czern to atut plazm i to niepodwazalny. jesli nawet w sklepie nie widzisz roznicy, zwlaszcza przy rogach ekranow i na gorze/dole matrycy to IMHO jestes slepy i masz po -20 na oko. :-)

Ja mam na Vierze bez grzebania w zadnych ustawieniach smole. obojetnie czy podepne SD kablowke, kompa czy konsole.

W monitorach LCD do kompa, i to w kazdym ktory testowalem przy gornych i dolnych krancach matrycy czarny zdecydowanie nie byl czarny - w monitorach to widac najbardziej. W TV pewnie mniej ale i tak czern plazmy>czern LCD. :P

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 3 lut 2009, 19:18 
Cytuj  
A być może, co nie zmienia faktu że po włączeniu opcji czerń hdmi naprawdę czerń zlewa się dosłownie z ramą od telewizora (przenośnia). Fajnie się patrzy na film, w którym na głównym planie jest twarz postaci a reszta się zlewa z tłem czarnym, przykładowo w Ojcu Chrzestnym takie pozycję były.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 3 lut 2009, 20:04 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
dosłownie ... (przenośnia)

Hahah


Ja tam na dobrym LCD tv widze, ze czern nie jest idealna i nikt mi nie w mowi, ze jest inaczej.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 3 lut 2009, 20:49 
Cytuj  
Mialem mozliwosc porownania trzech modeli LG 42LG6000, SHARP 42SB55E i plazme Panasonic TH42PY8, moglem sie pobawic ustawieniami i zobaczyc jak to chodzi, wszystkie trzy modele sa w podobnej cenie ~2800zl.
Zrodlo to byla c+ i blueray, nie interesowalo mnie sd i inne rzeczy, warto zaznaczy ze bylo zaciemnione pomieszczenie.

Zdecydowanie najlepiej prezentowal sie LG pod kazdym wzgledem, czern jak w panasonicu, lepsze kolory, plynnosc i ostrosc.
Panasonic minimalnie gorszy ale tu zawinila chyba typowa wada plazm, czyli obraz wydawal sie lekko rozmyty i mniej wyraziste kolory.
Sharp mial problem z czernia i przeszkadzalo to troszke ale tylko jak sie na to zwraca uwage.
Jednak wszystkie trzy modele mialy pdoobna jakosc na tych zrodlach, nie wiem jak sd, analogowa tv, konsolami, kompem itd.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 4 lut 2009, 14:17 
Cytuj  
konsole, komp - pewnie nie ma żadnego problemu w końcu to obraz high definition i cyfrowy.


W końcu jakiś sensowny i nie fanbojowski post Embe. Bo już nie mogę czytać tego nawoływania "kupujcie plazmy bo ja mam i moja jest najlepsza". Dziwi mnie tylko, że LG wypadł Ci najlepiej ja bym tej firmy kijem nie tknął ;)

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 4 lut 2009, 14:24 
Cytuj  
Kabraxis napisał(a):
To ze tobie odpowiada bo masz -20 na kazdym oku nie znaczy ze kazdemu odpowiada. Plazma jest technologia lepsza i to nie jest moj wymysl.
http://hdtvmania.pl/2007/10/26/poradnik-plazma-czy-lcd/

Pierwszy z brzegu link mowiacy o wadach i zaletach LCD/plazma.
Potwierdza w 100% to o czym ja i inni pisza. 99% poradnikow na necie pisze dokladnie to samo.

LCD ma gorsze odwzorowanie barw, smieszne katy patrzenia, chujowo sobie radzi z sygnalem slabej jakosci i skalowaniem obrazu. I to sa FAKTY.
Plazma za 2,5k > LCD za 4k.......... dla mnie.
Sam ma w domu plazme panasa i wiem jak to hula, mam tez xx znajomych z LCD i naogladalem sie u nich obrazow z kablowek w SD i konsol. Kazdy z tych TV to wiekszy czy mniejszy fail.

Kumpel miesiac temu kupil sobie 26 monitor do kompa "do filmow" i wystarczy ze siedze pol metra z boku i juz mnie wkurwia przeklamywanie barw - LCD to fail.

Do ogladania mam plazme, przy kompie dalej 22 cale CRT kupiony za 150 zeta, ktoremu wiekszosc LCD crapu za 800 zeta moze naskoczyc jesli chodzi o jakosc obrazu i nikt mi nie wmowi ze LCD jest mi do czegokolwiek potrzebne. :-) W kompie moze bym i zmienil na LCD ale musialby to byc co najmniej EIZO i w gore.


kabra o czym ty chrzanisz dziecko. Mimo spędzenia połowy życia przed kompem nie noszę jeszcze okularów tak jak zapewne większość z was i generalnie wzrok może nie sokoli ale na razie nie wiem kto to okulista..
Po drugie kąty i odwzorowanie barw - człowieku ja używam LCD (monitorów) od lat ~10. Więc nie mów mi o kątach i odwzorowaniu barw. Bo matryca TNT już dawno wyszła z użycia, kąty jakie ma mój 2-letni monitorek na PVA biją na głowę wszystko co wyświetla obraz, generalnie robiłem kiedyś i wrzucałem na to forum zdjęcia robione prawie dokładnie z góry i z boku i nie było żadnych przebarwień czy ściemnień. Owszem patrząc dokładnie od tyłu nic nie widać, ale czy plazma, czy crt, czy kuro ma dokładnie ten sam problem - z tyłu nic się nie wyświetla :lol: Więc bajerować idź innych.. bo mi już takie kąty jakie ma mój stary monitor wystarczają w zupełności.
Odwzorowanie barw - kolejny banał powtarzany od czasów wojny crt vs LCD. Jak podłączyłem pierwszy LCD jakieś 8-10 lat temu prawie spadłem z krzesła takie kolorki były ładne i soczyste.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 4 lut 2009, 14:34 
Cytuj  
no ciekawe jak 'okreslisz 'wasze' wypociny odnosnie lcd.
zachwalaniem dobrego produktu ze wzgledu na chec prowadzenia ozywionej dyskusji w tym temacie?

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 4 lut 2009, 14:51 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
...Dziwi mnie tylko, że LG wypadł Ci najlepiej ja bym tej firmy kijem nie tknął ;)

Tez tak zawsze uwazalem, moze dlatego ze dawno temu handlowalem GoldStar ;)
Podobnie zawsze podchodzilem do Samsunga, a okazuje sie ze robia jedne z najlepsze na swiecie matryc lcd, do tej pory mialem LOEWE ale rozwalila mnie aktualna ich cena, wiec szukam czegos bardziej przystepnego cenowo.

Mark24 napisał(a):
W końcu jakiś sensowny i nie fanbojowski post ...

Najczescie to fanboj widzi w innym fanboja.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 4 lut 2009, 15:23 
Cytuj  
Mark24 -> Generalnie malo mnie obchodza twoje 10letnie odczucia na temat LCD. Dla mnie jest to technologia slaba. DOBRY monitor do PC to wydatek 2-2,5k, reszta ma mniejsze lub wieksze faile wlasnie ze wzgledu na matryce TN. DOBRY tv lcd to wydatek 5k w gore.

Wszytko co jest tansze to dla mnie jakosciowy crap - sorry ale mam wyczulone oko. :-)

Tak jak pisalem mam plaskiego CRT 22 cale przy kompie - nie kupie zadnego LCd na TNie bo sa chujowe, nie wydam tez 2,5k na monitor do PCta - wniosek = LCD dla mnie ssie.

TV mam 42 plazme - kosztowala (kiedys) 3,5k. Abym poczul (hipotetycznie i teoretycznie) jakakolwiek roznice w jakosci obrazu musialbym kupic LCD za ponad 5k (albo i wiecej) a i tak pewnie nie bylbym zadowolony bo obraz z plazmy jest dla mnie poprostu ladniejszy, miekkszy, bardziej naturalny i podobny do tego co widze IRL. Jak popatrze przez okno to nie jebie mi po oczach dynamicznym pseudo kontrastem pirdyliard:1 - to jest sztuczne, przejaskrawione i chujowo na dluzsza mete wyglada i mi sie takie "jaskrawe LCDki" nie podobaja. Moja plazma kontrast ma nie najgorszy a przy tym kolrki sa miekkie, naturalne, nie meczy oczu nawet przy ogladaniu z 1 metra. Wniosek = LCD dla mnie ssie.

Prosciej juz nie moge. Sa ludzie ktorym do sluchania muzyki wystarczy MP3 za 50zl i sluchawki za 10 sa tez tacy ktorzy na same kable wydaja pare tysiecy. Kwestia wymagan. Moich wymagan LCD nie spelnia.
Tanie jest za chujowe a dobre jest za drogie. Plazma idealnie trafia w moj gust "wizualny" i przy tym mozna miec zajebista jakosc za rozsadna cene, min przez to ze firmy sie staraja i nie odpierdalaja masowej chinskiej fuszerki jak w przypadku LCD.

I nie kreuje sie na jakiegos guru tak jak ty to robisz w kazdym temacie w jakim postujesz chociaz chuja sie znasz tak i na grach tak i na TV. To jest moja subiektywna opinia.

/kiss

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 4 lut 2009, 15:44 
Cytuj  
Kabraxis napisał(a):

Tak jak pisalem mam plaskiego CRT 22 cale przy kompie - nie kupie zadnego LCd na TNie bo sa chujowe, nie wydam tez 2,5k na monitor do PCta - wniosek = LCD dla mnie ssie.




rotfl, to nie o czym z tobą dyskutować. Jeżeli w 2009r roku twierdzisz, że technologia LCD w dalszym ciągu przegrywa z CRT to... respect człowieku :lol:

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 4 lut 2009, 15:48 
Cytuj  
No Kabraxis troszkę się chyba już zapędził.

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 4 lut 2009, 16:11 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
No Kabraxis troszkę się chyba już zapędził.


Delikatnie mówiąc.

Jeśli mój Samsung to fail, to może nawet dobrze, że nie mam jakiegoś nowego CRTka jeszcze dostałbym zawał. :lol:


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 4 lut 2009, 16:13 
Cytuj  
ja tam z mojego 5000 series philipsa jestem zadowolony , katy moglby miec lepsze , czern zostawia do zyczenia , ale ma fajne kolorki zwlaszcza barwy podstawowe slicznie wyswietla , i ma jedna zajebista ceche dlugo olewana a teraz zdobywajaca duzo zwolennikow , jest to seria Eco i z wlaczonymi wszystkimi bajerami do oszczedzania energii pobiera pradu tyle co 75 watowa zarowka , to mniej niz jakikolwiek panel 42 na rynku , ofc jakosc troche siada ale tak czy inaczej , ten tv set jest swietny dla skapcow :wink:

gry na x360 wyglada tak ze slinisz sie na pada :) ,zreszta 720p/1080i wyglada ladnie na wiekszosci paneli


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 4 lut 2009, 16:20 
Cytuj  
http://allegro.pl/item536126240_lacie_m ... rator.html

Zobaczcie sobie jaka cene wylicytowali. Taki monitor oferuje lepsza jakosc obrazu niz 3/4 masowego crapu za >1k. Jak mowilem - ja mam wyczulone oko i sam (w dodatku sztucznie podbijany) kontrast to nie jedyny wazny parametr obrazu.

Wogole jesli rozmawiamy o LG, Samsung i jakis Gatewayach to nie mamy o czym rozmawiac - dla mnie matryca TN to szajs a dobre monitory tak jak pisalem od EIZO w gore. :-) Koniec kropka.

A tu macie pare LCDkow obecnie produkowanych i sprzedawanych tejze firemki:
http://www.cortland.com.pl/LCD-20_idc=13_870.html

http://www.cortland.com.pl/LCD-21-i-wie ... 3_871.html

I tak - to sa dobre LCDki. :-) Ofc sa drogie ale coz..... :-) Tak naprawde za 2-2,5k mozna miec zajebiste 22-24cale do kompa - nizej nie bardzo.

Nie wiem jak mam jeszcze wyrazniej napisac ze monitory LCD za mniej niz 1,5k i TV LCD za mniej niz 4-5k to dla mnie szajs i masowka made in china i ze nie spelniaja wogole moich wymagan co do obrazu.

"rotfl, to nie o czym z tobą dyskutować. Jeżeli w 2009r roku twierdzisz, że technologia LCD w dalszym ciągu przegrywa z CRT to... respect człowieku "

Oczywiscie ze to o czym wy piszecie czyli low end LCD przegrywa z high end CRT, ktore mozna miec teraz za grosze. Tak jak mowie sam kontrast (bo to LCD maja dobre - nawet ten tani szajs) nie wystarczy abym mogl nazwac monitor dobrym. :-)
Pisalem juz ze chuja sie na wszystkim znasz a usilujesz sprawiac wrazenie znawcy? chyba tak........


Ostatnio edytowano 4 lut 2009, 16:28 przez Kabraxis, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 4 lut 2009, 16:26 
Cytuj  
Kabraxis, siedziałem 2 lata na 24 calowym monitorze crt mitshubishi, jeden z pierwszych z tak duza przekatna ekranu. Po zmianie w pracy na zwyklego lcdka stwierdzilem, ze bylem przez 2 lata oklamywany kolorami na tym crtku. Do tego mialem kalibrator spydera jezeli wiesz co to jest.

A ochronke zeb sie swiatlo na ekran nie dostawalo, to sobie z kartonu zrobilem kiedys ;P

Gdybym mial teraz wybierac monitor, to uderzalbym w neca, ewentualnie w eizo. Samsunga juz bym nie kupil, chociaz mialem 2xlcd i 1 crt w swoim zyciu i nigdy nie mialem problemu z nimi.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 4 lut 2009, 16:34 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
Kabraxis, siedziałem 2 lata na 24 calowym monitorze crt mitshubishi, jeden z pierwszych z tak duza przekatna ekranu. Po zmianie w pracy na zwyklego lcdka stwierdzilem, ze bylem przez 2 lata oklamywany kolorami na tym crtku. Do tego mialem kalibrator spydera jezeli wiesz co to jest.


1. Wiem co to jest.
2. Miales chujowego CRT jednak.
3. Przesiadles sie na b. dobrego LCD

Odwzorowanie barw w markowych monitorach CRT przeznaczonych do prac graficznych jest bardzo dobre (wrecz idealne), podobnie jak wyswietlanie czerni. Moze jednak ten LCD cie oszukuje? :-)

Nigdy nie uwierze ze pierwszy lepszy LCDek ma lepsze odwzorowanie barw niz markowy CRT 24cale (no chyba ze tak jak pisze - mogl byc jednak do dupy) bo to jest raczej niemozliwe.

Przez dlugi czas po wejsciu technologii LCD nikt ani myslal przesiadac sie z CRTkow ze wzgledu na ich ujowa jakosc. Teraz jest lepiej ale i tak - monitory za 1k nie maja nic oprocz dynamicznego kontrastu czego nie oferuje mi high end CRT.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 4 lut 2009, 16:38 
Cytuj  
Chyba nie wiesz o czym mówisz. Kiedyś mieliśmy sytuację, w której projekt poszedł na offset po akceptacji i okazało się że zamiast koloru zielonego w pdfie, w czasie druku wyszedł kolor sraczkowato-brązowy. Żaden z monitorów w naszej firmie, nie pokazał tego koloru jako sraczkowatego tylko jako zielony.
Plik zrobiony dobrze, pełna paleta cmykowa. Żeby zrobić idealne kolory, to musisz mieć podłączenie kolorów na każdym kanale.

Kabraxis napisał(a):
Przez dlugi czas po wejsciu technologii LCD nikt ani myslal przesiadac sie z CRTkow ze wzgledu na ich ujowa jakosc. Teraz jest lepiej ale i tak - monitory za 1k nie maja nic oprocz dynamicznego kontrastu czego nie oferuje mi high end CRT.


Yeap, ale to było 5 lat temu.

Słuchaj, po co się spierać, LCD ma lepszą jakość obrazu i zabiera 1% miejsca od CRT :) i tyle, to są 2 potężne plusy które deklasują każdey monitor CRT do użytku domowego.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 4 lut 2009, 17:38 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
Chyba nie wiesz o czym mówisz. Kiedyś mieliśmy sytuację, w której projekt poszedł na offset po akceptacji i okazało się że zamiast koloru zielonego w pdfie, w czasie druku wyszedł kolor sraczkowato-brązowy. Żaden z monitorów w naszej firmie, nie pokazał tego koloru jako sraczkowatego tylko jako zielony.

Monitory nie pokazują cmyka, nawet go nie przeliczają ale skoro tak mówisz... Sprawdzić profile kolorów i/lub stworzyć osobny profil do maszyny drukującej, poza tym było zrobić najpierw proofa ;P


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 4 lut 2009, 18:55 
Cytuj  
No nie pokazują, ale jak odpalisz projekt w Photoshopie to profile z shopa pokażą Ci odpowiedni kolor. Przykładowo, C0M100Y0K0 pokaże Ci jako różową czerwień, ale jak zaczniesz dodawać Y to z różowego będziesz miał idealną czerwień.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 294 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 15  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.