mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 912 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 46  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 1 maja 2010, 14:13 
Cytuj  
Przykro mi, nie uzywam Calibre (i sie na nim nie znam). Uzywam Mobipocketa.

X.

PS. Pytanie, czy w lrf mozna tak jak w epub zaszyc fonty. Jesli mozna, to zaszyj polska czcionke, jesli nie, to konwertuj do epuba. Gdzies na forum.eksiazki.org jest szablon css do tego.


_________________
http://zaginiony.net

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 10 maja 2010, 10:28 
Cytuj  
zbliza sie sesja i na szybko potrzebuje czegos,co bedzie sobie radzilo dobrze z duzymi plikami (np. kodeksy po kilkaset stron). z rzeczy, ktore bym chcial to hmm:
- obsluga pdf, doc itp
- polskie znaki!
- funkcja wyszukiwania frazy
- mozliwosc przeskoczenia do wybranej strony, a bez koniecznosci "kartkowania" po jednej stronie
- fajnie, jakby strona A4 byla widoczna i czytelna bedac wyswietlona w calosci na wyswietlaczu.
- dostepnosc W POLSCE

przestalem troche obserwowac topic i generalnie przestalem sie interesowac tematyka,gdy Que failnelo, ale teraz jestem zdecydowany na zakup ;P


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2708
Dołączył(a): 10.08.2003
Offline
PostNapisane: 10 maja 2010, 12:18 
Cytuj  
ipada sobie kup:P

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 10 maja 2010, 12:37 
Cytuj  
RufeN napisał(a):
- fajnie, jakby strona A4 byla widoczna i czytelna bedac wyswietlona w calosci na wyswietlaczu.

No to tylko LCD albo e-ink minimum 10". Na 6" e-inku A4 nie miesci sie czytelnie w calosci (litery sa zbyt male by komfortowo czytac). Za to A5 calkiem milo sie czyta ;)

Pozostale warunki spelnia Bebook One (Mini jest za maly, 5"). Dostepny w Vobisie, Komputroniku i iSpocie w edycji 2010 (wiecej pamieci, szybszy procesor).

X.

PS. A4 czytelnie na 6" e-inku mozesz czytac w pozycji poziomej, ale wtedy na raz masz widoczne tylko pol strony.


_________________
http://zaginiony.net

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2382
Dołączył(a): 2.12.2001
Offline
PostNapisane: 10 maja 2010, 13:58 
Cytuj  
Ja mam Onyx Booxa 60 i wszystkie cechy, ktore wymieniles posiada.
Oprocz tego nieszczesnego ekranu, na 6" wyswietlaczu to jest no way.
Zeby komfortowo czytac cala strone A4, to i 10" bedzie za malo...


_________________
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 10 maja 2010, 15:19 
Cytuj  
w Poznaniu w CH Malta mam Vobis i Komputronik pod jednym dachem to sie przejde i zobacze, czy dadza mi odpalic jakis pdf/doc na tym sprzecie,zeby zobaczyc jak to wyglada.


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 10 maja 2010, 19:01 
Cytuj  
oba będą wyglądały kiepsko, potrzebujesz specjalnie sformatowanego tekstu pod wielkość swojego wyświetlacza. Takie standardy jak doc/pdf to czyta chyba wszystko (a jak nawet nie to konwerterów jest zatrzęsienie i konwersja trwa sekundy), tylko, że żeby dokument ładnie wyglądał na twoim sprzęcie potrzebujesz domyślnych i cwanych formatów - prc, ltr, epub etc.
Chyba, że rozpiździel na ekranie Ci nie przeszkadza - wtedy ładujesz z marszu pdf/doc/rtf czy co tam jeszcze ludzkość do tej pory wymyśliła ;)

Xanth - a coś do porównania plików rtf? Bo kompletnie nie rozumiem dlaczego niektóre rtf-y po przerobieniu mają polskie czcionki a inne nie. Z boku wyglądają identycznie, identyczna czcionka - może gdzieś można podejrzeć sposób kodowania znaków etc? Calibre mi pasi bo konwersję robi się jednym kliknięciem, za bardzo nie chce mi się bawić w zaszywanie czcionek etc.. Imho rozwiązanie jest proste, tylko ja go nie widzę :oops:
edit: problem rozwiązany, wystarczy nagrać takiego rtf-a zagnieżdżając w nim czcionki i calibre ładnie sobie już radzi.

I może kogoś zainteresuje przy okazji:
Z okazji Warszawskich Targów Książki Kolporter zaoferuje swój eCzytnik, eClicto, w wyjątkowej cenie - za 499 zł (obecnie eCzytnik kosztuje 899 zł). Specjalna cena będzie obowiązywać tylko w dniach 13 - 19 maja lub do wyczerpania zapasów.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 13 maja 2010, 08:04 
Cytuj  
http://blog.eclicto.pl/eclicto-przez-tydzien-za-499-zl/

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2252
Dołączył(a): 10.12.2001
Offline
PostNapisane: 13 maja 2010, 09:59 
Cytuj  
O fajnie. Wart cos ten czytnik?

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 13 maja 2010, 10:09 
Cytuj  
no wlasnie tez sie zainteresowalem,bo cena smieszna jak za ebook readera, maly troche ekran, ale moze bym przezyl...
http://wieza.org/eclicto-recenzja/
http://forum.eksiazki.org/eclicto-f163/moja-recenzja-eclicto-t8475.html

czy Kolporter w jakichs swoich salonach wystawia ten czytnik do obejrzenia? jak ktos gdzies widzial w Poznaniu wystawiony to prosze o info ;)


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2252
Dołączył(a): 10.12.2001
Offline
PostNapisane: 13 maja 2010, 10:12 
Cytuj  
Chyba jak zwykle jeszcze poczekam na ciekawsza propozycje. ;)

http://dailytech.pl/7761/laboratorium-d ... k-eclicto/
http://kaznowski.blox.pl/2010/01/eClict ... enzja.html
http://www.komputerswiat.pl/nowosci/int ... tknal.aspx

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 13 maja 2010, 10:18 
Cytuj  
ech, no ja jednak potrzebuje tego urzadzenia glownie do wrzucenia kodeksow i skryptow na uczelnie, i opcja wyszukiwania tekstu to dla mnie must have w takim urzadzeniu jednak ;/


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 13 maja 2010, 10:23 
Cytuj  
Cytuj:
bo cena smieszna jak za ebook readera


Soniaczka nówkę wyrwiesz za 800 na allegro.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 13 maja 2010, 10:53 
Cytuj  
Oferta tej ksiegarni z eclito to porazka. Da sie na takie urzadonko wrzucac ksiazki kupione na amazon na ten przyklad?


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 13 maja 2010, 13:17 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Da sie na takie urzadonko wrzucac ksiazki kupione na amazon na ten przyklad?

Eclicto to jest to samo co Cybook gen3, czyli tajwanski Netronix EB-600. Jest dosc przestarzaly, ale czytac sie da, pod warunkiem, ze sie do eClicto wrzuci firmware z Cybooka. Bo firmware eClicto to jakas porazka jest...

X.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 13 maja 2010, 13:40 
Cytuj  
To chyba spasuje i poczekam na jakas ciekawsza oferte. Moglby ten wiekszy bebook pojawic sie w pormocji jakiejs.


_________________
Χ Ξ Σ

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2708
Dołączył(a): 10.08.2003
Offline
PostNapisane: 13 maja 2010, 15:15 
Cytuj  
RufeN napisał(a):
ech, no ja jednak potrzebuje tego urzadzenia glownie do wrzucenia kodeksow i skryptow na uczelnie, i opcja wyszukiwania tekstu to dla mnie must have w takim urzadzeniu jednak ;/

Do takiej nauki gdzie czesto chce sie jakis teskt "przekartkowac" wyszukac cos to ja bym chyba naprawde wolal jakiegos ipada czy innego netbooka a nie epapier.
Nie wiem moze w nowszych cos lepiej ale na sony readerze to wszystko tak wolno sie zmienia i odswieza ze jak dla mnie nadaje sie tylko do czytania strona po stronie.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2382
Dołączył(a): 2.12.2001
Offline
PostNapisane: 13 maja 2010, 16:59 
Cytuj  
To prawda, e-bok reader nie bylby najlepszym rozwiazaniem przy takich akurat potrzebach uzytkownika.
To urzadzenie jest idealne do czytania ksiazek, jest nawet wygodniejsze niz ksiazka papierowa, ale skakanie od dokumentu do dokumentu, z jednej strony na zupelnie inna, ktora nie jest nastepna w kolejnosci i na dodatek wpisywanie wyszukiwanej frazy tekstu...
W swoim Onyxe z 532MHz procesorem na predkosc nie narzekam, po menu poruszam sie blyskawicznie, strony przerzucaja sie w okamgnieniu, dotykowy ekran i klawiatura ekranowa sprawiaja, ze wyszukiwany tekst mozna wpisac latwo, szybko i wygodnie, ale...
po 10 minutach przeskakiwania z dokumentu na dokument i ciaglego wyszukiwania roznych fraz trafilby mnie chyba szlag.

Netbook w tym przypadku bedzie wygodniejszym, tanszym i bardziej uniwersalnym rozwiazaniem.


_________________
Obrazek

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 13 maja 2010, 18:42 
Cytuj  
Tor - no jak koniecznie chcesz płacić to wybór polskich e-booków jest żałosny. Jak bierzesz pod uwagę też alternatywne źródła to jest co tylko dusza zapragnie ;)
A po opanowaniu calibre - w ciągu 2 min mogę każdego pdf-a, rtf-a, doc-a, lib-a, etc. etc. przerobić na dowolny format e-readerowski, ładnie sformatowany, z okładką etc.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 14 maja 2010, 10:06 
Cytuj  
hmm no moze racja z tym netbookiem, w sumie na moim msi wind nie jest zle, tylko szkoda,ze nie da sie ekranu obrocic ;)
dp takich zastosowan jednak ipad czy inne ustrojstwo tego typu bylyby jednak chyba fajne :-?


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 912 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 46  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.