mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2007, 13:38 
Cytuj  
Logain Darkthorn napisał(a):
Dobra, prawda jest taka ze jesli sie sklada kompa do normalnej pracy, nie bierze sie pod uwage podkrecania ani max wydajnosci to, szczegolnie za ta cene, sa to bardzo ciekawe pamieci. Chociaz, powiem ci ze ciezko mi uwierzyc w to CL5 przy 1000MHz (w ogole ciezko mi uwierzyc w to 1000 na tych pamieciach :) ), szczegolnie ze podane jest przez producenta CL5 przy 667.

Nie, nie pomylilo ci sie. Pracuje w CHIPie, a dokladnie rzecz ujmujac w laboratorium :)


pozdrawiam


No widzisz, Ty opierasz sie na tym co widzisz i przeczytasz a ja na tym co osobiscie przetestuje. :]
A wyobraz sobie pamieci na slynnych hynixach d9, ktore wg. producenta oznaczone sa jako 533 cl5 a najczesciej podkrecaja sie do 1000-1200 cl4 ? Rekord to chyba cos w granicach 1400mhz na cl4.
Dawniej slynne winbondy bh-6 i bh-5 z oznaczeniami np. 333mhz cl3, ktore smigaly na 600mhz cl2.
To co pisze producent to jedno, jaki maja potencjal o/c to zupelnie inna sprawa.
Podane przeze mnie kingstony sa na prawde bardzo ciekawa propozycja i moge zagwarantowac, ze kazda parka zrobi z palcem 800 cl4 a za mem z takimi fabrycznymi oznaczeniami trzeba juz troche wiecej beknac (wg. skapca najtansze mem 1gb 800 cl4 sa prawie 2krotnie drozsze od tych kingow). :]
Sztuka jest kupic cos taniej i podkrecic, otrzymujac moc za free.

ps. kiedys czytalem chipa, bylo kilka ciekawych artow jak z czegos taniego @ cos lepszego (odblokowywanie potokow w 9700, cache w duronach, dovoltowanie 9550), tyle pamietam ,bo juz pisemka nie kupuje, brakowalo mi po prostu recenzji ludzi, ktorzy sa prawdziwymi znawcami i koneserami sprzetu, dobrze znaja rynek, regularni czytaja fora tj. XS, sa w temacie i wiedza, co obecnei oplaca sie kupic, z czego mozna tanim kosztem wycisnac soki itp. , to tak odnosnie ot co do tego CHIP'a :]


_________________
@polygamia

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2007, 13:47 
Cytuj  
Fakt, w przypadku pamieci, opieram sie tylko na swojej wiedzy i opiniach innych. Poniewaz nie zajmuje sie nimi, nie przechodzi mi ich xx przez rece, dlatego nie mam opinii popartej wlasnymi doswiadczeniami :)

Co do CHIP-a, to po prostu nie jest pismo dla ciebie, mnie czy innych osob faktycznie znajacych sie na sprzecie, z prostej przyczyny - gdyby zrobic magazyn mocno specjalistyczny, padlby on w przeciagu kilku miesiecy. Po pierwsze dlatego ze glownymi odbiorcami takiej prasy sa ludzie znajacy sie na sprzecie srednio, ale interesujacy sie tematem. A po drugie ludzie tacy jak ty i tak predzej poszukaja informacji w necie niz kupia pismo :) Co z tego ze jest tutaj mnostwo ludzi ktorzy znaja sie na sprzecie, interesuja sie tym i sa, jak to nazwales, koneserami skoro gdybym napisal artykul w tym stylu dostalbym zwrot z dopiskiem "jak myslisz, ilu czytelnikow to zainteresuje?" :) Takie sa niestety prawa rynku.


pozdrawiam

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2007, 16:17 
Cytuj  
No dokladnie mam takie samo podejscie, w sumie od CHIP'a zaczynalem swoja przygode z pc i duzo sie dowiedzialem, lecz w miare jedzenia rosnie apetyt i poszerzylem swoja wiedze.
Nie wiem jak obecnie, ale dobrze, aby pojawialy sie lwasnie od czasu do czasy jakies arty o podkrecaniu (jak wspomnialem wczesnie to co pamietalem, rasowanie kart, procow), bo na prawde duzo os. to moze zaciekawic i przyciagnac do overclockingu. :]


_________________
@polygamia

*****

Posty: 2293
Dołączył(a): 25.12.2004
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2007, 16:38 
Cytuj  
Pamietam jak dzis, kiedy w chipie zamieszczono podkrecanie athlona 1,8 xp poprzez doklejanie folii aluminowej;], warto bylo wtedy kupic to akurat wydanie, moj byly procek dalej smiga gdzies u kogos z allegro;].

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2007, 17:46 
Cytuj  
To co pisze producent to jedno, jaki maja potencjal o/c to zupelnie inna sprawa.


Dokladnie, z tym ze w innym ulozeniu zdania to powinno byc napisane. Odkad zaczely sie wojny i trendy o dluzsze gwarancje, niezawodnosc i ewentualnie pozniej pojawila sie wieczysta gwarancja - producenci zaczeli zanizac lekko potencjal kosci, tylko dlatego aby uchronic swoj wizerunek niezawodnosci, a jak uzytkownik podkrecal i spalil kosc, to co, nie musi oddawac kosci.
Chociaz i tak wiemy, ze firmy markowe produkuja takie kosci, ze jak juz jakas sie zjebie, to nie z powodu lekko podwyzszonego timingu, poprostu sie zjebie tak czy siak, bo fabryka nie dala ;)


Wracajac do prockow, to hipotetycznie, powiecmy ze AMD sie podniesie z tym k10 (co by bylo fajnie, bo i tak AMD targetuje do graczy, a intel bardziej hybrydowo - wiec mi to roznicy nie robi, AMD zawdzieczam ogolnie nizsze ceny intela) i intel znowu utraci maly % rynku.
No i? Po tym co odwalili z c2d, ze zrobili, wglednie tanszy, szybszy i zuzywajacy mniej pradu procek, po czym wypuszczaja w okresie rownym 1/3 okresu generacji procesorow nastepna generacje quatro. wtf?
Sorry ale ja mysle ze jak wyjdzie k10, to sobie intel odwali znowu ten numer i predzej czy pozniej bede musial wyplacic sie na procka ehhh

Tak czy siak, czy to priceless czy nie bywale, ale napisze, ze zycze aby AMD > Intel przez conajmniej tyle co za czasow koncowych pentium 3 i poczadkow pentium 4 przed HT.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2007, 18:40 
Cytuj  
Pieszczoch napisał(a):
To co pisze producent to jedno, jaki maja potencjal o/c to zupelnie inna sprawa.


Dokladnie, z tym ze w innym ulozeniu zdania to powinno byc napisane. Odkad zaczely sie wojny i trendy o dluzsze gwarancje, niezawodnosc i ewentualnie pozniej pojawila sie wieczysta gwarancja - producenci zaczeli zanizac lekko potencjal kosci, tylko dlatego aby uchronic swoj wizerunek niezawodnosci, a jak uzytkownik podkrecal i spalil kosc, to co, nie musi oddawac kosci.
Chociaz i tak wiemy, ze firmy markowe produkuja takie kosci, ze jak juz jakas sie zjebie, to nie z powodu lekko podwyzszonego timingu, poprostu sie zjebie tak czy siak, bo fabryka nie dala ;)


Wracajac do prockow, to hipotetycznie, powiecmy ze AMD sie podniesie z tym k10 (co by bylo fajnie, bo i tak AMD targetuje do graczy, a intel bardziej hybrydowo - wiec mi to roznicy nie robi, AMD zawdzieczam ogolnie nizsze ceny intela) i intel znowu utraci maly % rynku.
No i? Po tym co odwalili z c2d, ze zrobili, wglednie tanszy, szybszy i zuzywajacy mniej pradu procek, po czym wypuszczaja w okresie rownym 1/3 okresu generacji procesorow nastepna generacje quatro. wtf?
Sorry ale ja mysle ze jak wyjdzie k10, to sobie intel odwali znowu ten numer i predzej czy pozniej bede musial wyplacic sie na procka ehhh

Tak czy siak, czy to priceless czy nie bywale, ale napisze, ze zycze aby AMD > Intel przez conajmniej tyle co za czasow koncowych pentium 3 i poczadkow pentium 4 przed HT.


Niby co, ze ha ? Nie rozumiem Ci co nie pasuje...

Wracajac do mysli przewodniej amd ostatnio lyknelo ati, wiec kase maja, w sumie jak wyjdzie k10 jako odpowiedz na c2d to intel juz bedzie mial cos nowego itd. tylko, ze jest jeden maly szczegol, intel ma 'troszke' wiecej kaski i doswiadczenia niz amd.


_________________
@polygamia

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2007, 19:01 
Cytuj  
Nie, nie maja kasy. Maja jakies 3,5 mld $ dlugow. Po pierwsze AMD przynosi od jakiegos czasu straty, a dodatkowo wzieli kredyt na kupno ATI i modernizacje fabryk. Dodatkowo ciagle traca rynek procesorow x86, a z rynku urzadzen serwerowych wypadli juz prawie calkowicie. Wiec cieeniutko przeda i to baaardzo.



pozdrawiam

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2007, 19:15 
Cytuj  
Niby co, ze ha ? Nie rozumiem Ci co nie pasuje...

Poprostu dodalem pewien szczegol, opisalem powod dlaczego czesto (w przypadku ramu) producenci podaja mniejsze timingi czy osiagi, poniewaz jest to ich gwarantowany tryb dzialania, ze sie nic nie popsuje, a jak sie popsuje, to wymieniamy, a przy wiekszych gwarantowanych timingach, zwiekszyli by tylko ilosc zwrotow i utrate opinii u klientow.
Tentego jeszcze tak niedawno, najwazniejszym aspektem przy kupowaniu ramu byla wlasnie jego niezawodnosc. Takze pierwsze firmy co wprowadzily wieczyste gwarancje, przejely najwiekszy % rynku.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2007, 19:42 
Cytuj  
Logain Darkthorn napisał(a):
Nie, nie maja kasy. Maja jakies 3,5 mld $ dlugow. Po pierwsze AMD przynosi od jakiegos czasu straty, a dodatkowo wzieli kredyt na kupno ATI i modernizacje fabryk. Dodatkowo ciagle traca rynek procesorow x86, a z rynku urzadzen serwerowych wypadli juz prawie calkowicie. Wiec cieeniutko przeda i to baaardzo.



pozdrawiam


No nie tak calkowicie, seria fx byla bardzo popularna i dobrze schodzila nie tylko do przeznaczen serwerowych.
Obecnie amd nie prezentuje nic nowego defakto od wupuszczenia k8 - athlona 64, nawet ten najnowszy x2 0,65 to tylko 2 takie zlepione procki w mniejszym procesie tech. Ogolnie amd nie odpowiedzialo niczym na c2d (na pentiuma d odpowiedz to wlasnie x2) i tak jak pisalem, zanim wyjdzie k10 jako odpowiednik c2d to intel bedzie juz mial nowego asa w rekawie, no chyba, ze amd zareswuje cos naprawde niesamowicie wydajnego.
Podobna sytuacja jest z ati, ktore swoje r600 szykuje jako kontratak na g80, jednak zanim to wyjdzie to nv bedzie mialo juz cos nowego. Amd i ati sie troche zapuscily technologicznie, dlatego sie polaczyly, biedny ciagnie do biednego. :]


Btw:

Cytuj:
Spadająca sprzedaż procesorów AMD, jak również ich coraz niższe ceny, postawiły firmę w dosyć trudnej sytuacji. Najnowszy raport AMD mówi o stratach netto w wysokości 611 milionów dolarów, przy dochodzie 1,223 miliarda dolarów.

Dochód jest niższy od zakładanego na koniec czwartego kwartału 2006 roku o ponad 20%. Na stratę składają się koszty związane z przejęciem firmy ATI, ale głównym powodem jest rosnąca konkurencja z Intelem na rynku procesorów. Przez ostatni rok marża spadła z 59% do zaledwie 31%. Jest to spowodowane głównie przez gorszą sprzedaż procesorów, ich niższe ceny, a także przejęcie ATI, której produkty generalnie były niskomarżowe.

W poprzednim tygodniu AMD przekazało społeczności finansowej komunikat o znacząco niższych dochodach. Firma ogłosiła również, że zamierza zrestrukturyzować swój model biznesowy, aby podnieść efektywność i obniżyć koszty struktury operacyjnej.


Źródło: TG Daily / 4Press


_________________
@polygamia

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2007, 19:51 
Cytuj  
Nie wiem skad ta informacja, ale w drugim zdaniu jest ewidentny blad.
Cytuj:
Najnowszy raport AMD mówi o stratach netto w wysokości 611 milionów dolarów, przy dochodzie 1,223 miliarda dolarów.

Powinno byc "(...) stratach netto w wysokosci 611 mln dolarow, przy obrocie 1,223 mld dolarow.

Generalnie to co napisales potwierdza to co ja napisalem wczesniej. AMD jest w fatalnej sytuacji finansowej. Nie dosc ze ma olbrzymi dlugi to jeszcze generuje straty. I nie zanosi sie na to zeby sytuacja miala sie zmienic szybko. Gorzej jak firma padnie bo wtedy znowu wroca czasy kiedy na procesor Intela trzeba bylo wydac od cholery kasy.


pozdrawiam

*

Posty: 108
Dołączył(a): 12.09.2006
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2007, 20:18 
Cytuj  
Czy kupowanie teraz czegoś takiego miałoby sens:
1. Athlon 64 3000+
2. płyta główna za ok 300PLN
3. 2x1GB RAM Kingston 667 CL5
4. GF 7900GS,
czy faktycznie poczekać aż jeszcze troszkę stanieją C2D i kupić 4300 + reszta jak wyżej?
Drugie pytanko. Czy zestaw: Athlon 1800XP + 512MB RAM + Gigabyte GA7VAX + Gigabyte 7600GS (pasywny) jest wart 500-600PLN?
Dzięki za odp.
Pozdrawiam

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2007, 20:36 
Cytuj  
Superbart napisał(a):
Czy kupowanie teraz czegoś takiego miałoby sens:
1. Athlon 64 3000+
2. płyta główna za ok 300PLN
3. 2x1GB RAM Kingston 667 CL5
4. GF 7900GS,
czy faktycznie poczekać aż jeszcze troszkę stanieją C2D i kupić 4300 + reszta jak wyżej?
Drugie pytanko. Czy zestaw: Athlon 1800XP + 512MB RAM + Gigabyte GA7VAX + Gigabyte 7600GS (pasywny) jest wart 500-600PLN?
Dzięki za odp.
Pozdrawiam


Ja bym zrobil tak, albo doplacil do x2 3600+ (~230-240zl), albo kupil semprona 3000+ (~110zl), bo ten athlon jest chyba obecnie najmniej oplacalnym procesorem.
Plyta gl. abit kn9 - 250zl , albo dfi (na allegro ostatnio widzialem nowe za 300zl, normalnie ~350zl).
Ramy ok, grafa tez.

A co do zestawu, jest na moje oko wlasnie tyle wart. :wink:


_________________
@polygamia

*

Posty: 108
Dołączył(a): 12.09.2006
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2007, 20:59 
Cytuj  
Dzięki Atherius. Czy to, że w wielu sklepach nie ma płyt Abita spowodowane jest spadkiem jakości ich wykonania (gdzieś tak słyszałem). Ten Sempron mi nawet bardziej pasuje bo mi obniża cenę zestawu :) a i podkręcić powinien się dać z lekka.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2007, 21:25 
Cytuj  
Nie slyszalem, jakoby plytki kn9 padaly czesciej niz inne... no jesli sie boisz to doplac do dfi, ale mysle, ze nie ma co, podkrecony sempek nie bedzie go zbytnio katowal no i ma fajne chlodzenie mostka/mosfetow - heatpipe. :]
Polecam sklepik agito.pl - wysylka kurierem 10zl, wlasnie przed chwila kompletowalem tam sprzet (kn9 - 241zl , semp 3200+ [3000+ nie ma cool&quiet a warto do tego dorzucic te kilka zl, bo super sprawa] - 134zl , 2x1gb kingston 667 - 295zl). To nie autoreklama, tylko po prostu najtaniej w sieci wychodzi. :]


_________________
@polygamia

*

Posty: 108
Dołączył(a): 12.09.2006
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2007, 21:41 
Cytuj  
THX raz jeszzcze. Teraz bym musiał tylko stare bebechy opchnąć :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2007, 22:01 
Cytuj  
Teraz najlepszy okres, obnizka amd, obnizka intela, ceny leca na leb na szyje, codziennie spadaja ceny ramow, mobo, procow jak tak przegladam cenniki, juz dawno takiego czego nie widzialem. :o
Niedawno sprzedalem 1gb ddr1 za 210zl dorzucilem 70zl i mam 2gb.
Zmieniac stare bebechy o ile jeszcze maja jakas wartosc. :wink:


_________________
@polygamia

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2007, 22:03 
Cytuj  
Logain Darkthorn napisał(a):
Nie wiem skad ta informacja, ale w drugim zdaniu jest ewidentny blad.
Cytuj:
Najnowszy raport AMD mówi o stratach netto w wysokości 611 milionów dolarów, przy dochodzie 1,223 miliarda dolarów.

Powinno byc "(...) stratach netto w wysokosci 611 mln dolarow, przy obrocie 1,223 mld dolarow.


Afaik obrot = wszystkie akcje finansowe firmy, zysk, straty, dochod, pozyczki itd. (suma wszystkich zmian na bilansie finansowym).
dochod = otrzymana kasa
zysk = dochod - koszta

W takim razie jak dochod wyniosl 1223mln, to koszta wyniosly 1834 mln, i odejmujac koszta od dochodu, wynioslo im 611mln strat.

*

Posty: 108
Dołączył(a): 12.09.2006
Offline
PostNapisane: 27 kwi 2007, 08:31 
Cytuj  
Atherius napisał(a):
Teraz najlepszy okres, obnizka amd, obnizka intela, ceny leca na leb na szyje, codziennie spadaja ceny ramow, mobo, procow jak tak przegladam cenniki, juz dawno takiego czego nie widzialem. :o

Bo ludzie kupują konsole nowej generacji zamiast komputery upgradować :wink:

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.