mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 5 lis 2007, 15:18 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
natomiast przyznasz chyba że warto mieć system odzielnie


Tak :)

Deshroom napisał(a):
i przyznasz chyba że jak dysk czyta plik gry który jest w jednym kawałku to idzie mu szybciej


Tak, ale to kwestia defraga, a nie partycjonowania.

Deshroom napisał(a):
a przyznasz również że nie warto deftagmentowac moich 8000 mp3, 500 teledysków itd.


Tak, dlatego trzymam to wszystko na oddzielnym zewnetrzym dysku podpietym pod USB 2.0. Transferu starcza. Ale i tak musze tam zrobic porzadek, bo ostatnio doliczylem sie 220 GB seriali .... Oczywiscie wiekszosc widzialem, ale przeciez nie wyrzuce :P

Deshroom napisał(a):
przyznasz również ze swapfile w jednym kawałku wpływa na wydajność systemu .. i tak wiem że jak go sobie wsadze na oddzielny fizyczny dysk z fat16 to bedzie szybciej


Tak, Tak.

Happy ? :D

Wlasnie optymalne rozwiaznie to 3 dyski - system, swapfile i software :P

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 5 lis 2007, 15:30 
Cytuj  
Happy :),
bo mam bzika na punkcie swojego dysku. zbieram pliki medialne od wielu lat i uważam swój dysk za najbezpieczniejsze miejsce. bezpieczniejsze niż DVD czy CD które często nie daje się czytać po paru latach.

nigdy nie straciłem danych :P backup mam w szufladzie bo dyski padają ale jak dotąd padł mi tylko raz - jakis super wypasiony IBM Deskstar chyba ze 12 GB z 10 lat temu. 90% tej seri padło, jakies problemy z higiena w fabryce węgierskiej

btw wiem że kwestia defraga a nie partycjonowania ale jak masz gry oddzielnie to defragmentujesz tylko je a nie filmy i mp3 - o to mi chodziło :wink:


_________________
psn

******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 5 lis 2007, 15:40 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
bo mam bzika na punkcie swojego dysku


http://www.psychoterapeuci.pl ? :)

A tak na powaznie - mi caly jeden dysk w karierze umarl .. Niestety nie wytrzymal 3 godzinnej podrozy w bagazniku samochodu w zime (a raczej podlaczenia go bezposrednio po tym :P). 200MB possssssssszlo sie czesac (w tym m.in. pierwszy C&C). Z opowiesci kombatanta kumpel mi jeszcze kiedys zrobil "kill " na dysku .. przez przypadek :P

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 5 lis 2007, 17:57 
Cytuj  
No ja kiedyś [Jak była moda przenoszenia dysku na inny komp kumpla w celach zgrania czegoś tam] to zostawiłem swój na parapecie jak było -15 zimą bo mi się podłączać nie chciało. Następnego dnia włączam kompa z montażem dysku a tu zonk.

******

Posty: 3440
Dołączył(a): 18.02.2004
Offline
PostNapisane: 5 lis 2007, 18:04 
Cytuj  
dysk jest praktycznie jedyna czescia pc-ta która nie przetrzyma ujemnej temperatury. Takze jak w zime bawicie sie w podkrecanie przy otwartym balkonie polecam owinac dysk jakims cieplym kocem :] (btw osiagi sa fajne)


_________________
oumn da lololegend

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 5 lis 2007, 18:09 
Cytuj  
Kiedyś miałem monitor na parapecie drewnianym i otworzyłem okno zimą żeby się wywietrzyło... oj były cuda, przynajmniej z mojej strony.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3478
Dołączył(a): 27.05.2005
Offline
PostNapisane: 5 lis 2007, 18:36 
Cytuj  
imo sprawdz ile KOSZ zabiera ci partycji ! \o/

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 5 lis 2007, 19:32 
Cytuj  
Z ta minusowa temp. nie do konca hehehe.

Pewnego razu (dawno temu, jakies 10 lat) czekajac na kolega co mial przyjsc z hdd wygladam przez okno i akurat szedl. Na dworzu bylo -milion i zobaczylem tylko, ze wymachuje siateczka wesolo i leci do mojej klatki.

Przyszedl, wyjal dysk z siateczki luzem (kiedys owijalo sie je w reczniki i inne cuda jak sie wychodzilo na przegrywanie hehe - on mial go tylko w kieszeni ;o ), podlaczyl, odpalil kompa, zgral co trzeba i poszedl ;O

Nic sie nie stalo. Od tamtej pory dysk latal u mnie w plecaku luzem i nigdy sie nie wywalil hehe :)

******
Avatar użytkownika

Posty: 3592
Dołączył(a): 30.07.2005
Offline
PostNapisane: 5 lis 2007, 19:53 
Cytuj  
ok jestem już po formacie całego dysku i normalnie trybi

mam jeszcze dyskietki z Partition Magic które kiedyś zrobiłem, przed instalacja chciałem jeszcze sprawdzić czy coś się nim zdziała to nie chciał ruszyć dysku, dysk był określony jako BAD i wyskakiwał jakiś error jak chciałem go sformatować


_________________
Obrazek

******

Posty: 3440
Dołączył(a): 18.02.2004
Offline
PostNapisane: 5 lis 2007, 20:27 
Cytuj  
asekuracyjnie defragmentuj go raz na tydzien czy dwa. Nie powinno byc takich prblemow jak miales.


_________________
oumn da lololegend

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 5 lis 2007, 20:45 
Cytuj  
btw, mam nadzieje ze to był i jest NTFS


_________________
psn

******
Avatar użytkownika

Posty: 3592
Dołączył(a): 30.07.2005
Offline
PostNapisane: 5 lis 2007, 21:27 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
btw, mam nadzieje ze to był i jest NTFS

tak


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.