mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 732
Dołączył(a): 23.06.2008
Offline
PostNapisane: 4 lis 2008, 15:37 
Cytuj  
Powalcz na jakimś lewym XP (no nie ma się co czaić :D) przez pół roku, a później sobie elegancko na nowym sprzęcie wskocz na Vistę i tyle.

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 4 lis 2008, 15:41 
Cytuj  
Jako plus dla Visty dodam jeszcze komplikacje z obsluga kart dzwiekowych i brak wsparcia dla najnowszych EAX-ow Creative'a. Postep technologiczny pelna geba.

Testowalem Viste i nie widzialem ani jednego feature, ktory przemawialby za "upgrade" do tego systemu, DX10 to niestety zarcik. XP jest wystarczajco stabilny jesli sie go nie destabilizuje wlasnymi dzialaniami. Z Win98 na XP przeskoczylem z usmiechem, ale upgrade z XP do Visty to tak jak upgrade z 98 do ME - wiecej bloat i useless bajerkow nikomu do niczego niepotrzebnych, ktore nie maja nic wspolnego z postepem.

*

Posty: 112
Dołączył(a): 9.12.2007
Offline
PostNapisane: 4 lis 2008, 15:53 
Cytuj  
Im dluzej kozystam z Vista tym bardziej mi sie podoba. fakt 1 rok temu to byla wielka kupa a nie system operacyjny ale teraz jak dla mnie to jest cudo !!

2 sprawa do tych co tak bardzo kochaja XP co z ludzmi z mega kompami albo powiedzmy normalnymi na dzisiejsze czasy ? Jak ja mam to zainstalowac na Dual Core i 4 Gb ram 2x PCI ? Z tego co wiem XP daje rade tylko do 3 Gba nie za bardzo mi sie chce szperac w sieci jak wymusic dzialanie tego czy owego.

XP jest OK na starszych kompach i tyle masz cos nowego instaluj Viste na poczatku moze przerazac ale po apry dniach przychodzi ci do glowy np : "tak ten przycisk lepiej tu pasuje niz w XP" "tak to powinno byc wlasnie tak zrobione a nie tak jak w XP"

Nikt nie lubi zmian ale czasem okazuja sie one pomocne.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 4 lis 2008, 16:15 
Cytuj  
Windows XP 32 bit moze zaadresowac 4GB RAM, niestety wlicza sie w to pamiec na karcie graficznej. Jesli ktos ma grafike z 512 MB, to mozna spokojnie zainstalowac sobie 4GB RAM, a pol GB sobie darowac.

Spoko. Juz niebawem ma wyjsc Vista final, czyli Windows 7. Co prawda, Microsoft wszystko potrafi ... spaprac, wiec sie nie nastawiam na jakies cuda.

Btw, ja bardzo lubie zmiany, ale na lepsze.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 4 lis 2008, 16:29 
Cytuj  
Zychoo napisał(a):
o/
Mam Windowsa xp, ktorego dostalem z uczelni kiedys, na zasadzie jakiejstam darmowej licencji dla studentow, ale raczej juz mi sie skonczyla ta licencja, wiec sie zastanawiam nad przejsciem na windowsa vista, ale mam troche watpliwosci. Zadowolony jestem ze swojego XPka, bo to ogolnie dobry system, ale Vista to jakby krok naprzod. I tu wlasnie sie rodzi moje pytanie. Czy na pewno naprzod? Slyszalem, ze ten system to ogolnie srednio udany jest. Z tego co widzialem u znajomego to wyglada ladnie, ale momentami muli.
Ogolnie to chcialem sie was (graczy, czyli najbardziej wymagajacych userow komputerow) zapytac, czy warto przejsc na Viste, czy orac na razie na starym, dobrym XPku i czekac az bedzie cos fajniejszego.

A, jesli to ma znaczenie to mam athlona 64 3200+, 1GB ramu, gforca 7600 z 256vRAM.

AFAIR softu z MSDNAA mozesz uzywac po skonczeniu uczelni o ile nie korzystasz z niego komercyjnie.
Odpusc Viste poczekaj na Win7..

Po prezentacji na PDC i po tym, ze wkoncu nad Win7 pracują normalni ludzie, jest nadzieja, ze to bedzie dobry system. Napewno lepszy niz nie wypal Vista (hint. nauka dla menagerow, nie resetuje sie projektu w polowie bo konczy sie jak Vista -;-).
Hint: Na prezentacji uzywalni sprzety z 1ghz(single-core) i 1GB ramu.

Cytuj:
a podrugie za pol roku max chce zmienic caly komputer, wiec to bez sensu teraz kupowac gorszy ram, ktorego nie wsadze do nowej plyty.

Tym bardziej nie kupuj Visty. Za rok to Win7 bedzie, a za pol to pewnie bedzie go mozna spokojnie instalowac :P.

Tak czy inaczej Viste odradzam. Nie oferuje absolutnie nic, w moim odczuciu to cos, cos Microsoft musial pokazac zeby plamy nie bylo, po to jak zresetowali Longhorna, to cos trzeba było pokazać.. Win7, bedzie juz prawie tym czym miał być Longhorn. Oczywiscie balastu dalej sie nie pozbyli ale przynajmniej zredukowali :E.

Cytuj:
Vista jest na rynku juz chyba dwa lata, a ludzie nadal maja takie dziwne podejscie do tego systemu, nie wiem dlaczego mam uzywac XP jak na rynku jest Vista.

Bo Vista poza eee DirectX 10 i kompletnie zjebanym i niedorobionym Aero, nie oferuje nic nowego..(naprawe nie widze zeby Aero uzywal karty graficznej do czego kolwiek, napewno nie w takim stopniu jak Aqua/Compiz). Wyglada tak jakby MS dostarczyl API do tego (WPF .NET 3.0), a sam je olal i Aero napisał w MFC ( :lol: :lol: ).
Albo kompletnie zjebana wyszukiwarka, ktora dziala jakby chciala a nie moglo (znowu nasuwa sie porownanie ze Spotlight, gdzie wpisywalem co chcialem i wyniki mialem doslownie natychmiast).
Dobra dalej mi sie niechce wymieniac. Vista to niedorobiony system i tyle.
To taki XP, nie po tuningu a po przytyciu.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 4 lis 2008, 16:52 
Cytuj  
Fumoffu napisał(a):
Z tego co wiem XP daje rade tylko do 3 Gba nie za bardzo mi sie chce szperac w sieci jak wymusic dzialanie tego czy owego. .

Nie zmusisz. Tak samo, jak nie zmusisz Visty do obslugi 4GB. To, ze w systemie tyle wyswietla, nie znaczy, ze tyle obsluguje. Jak chcesz miec obsluge 4GB i wiecej, to tylko system x64.

X.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 4 lis 2008, 19:22 
Cytuj  
eee jakie komplikacje kon? moj sb smiga az milo ;-p
wiecej problemow z sb mialem pod xp niz mam w viscie.
windows generalnie nie ma wiele wspolnego z postepem od czasow 95 ;-p
3.11 to bylo cos!

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 4 lis 2008, 19:35 
Cytuj  
Mam viste64 od kilku miesiecy i 0 jakichkolwiek problemow z czymkolwiek, wszystko dziala, kompik smiga... nie wiem na co ludzie narzekaja. Zdecydowanie stabliniejszy sys od xp. Co prawda gdyby nie to ze mam 4gb to pewnie bym nie kupowal visty i zostal przy xp.

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 4 lis 2008, 19:42 
Cytuj  
Windows Vista features a completely re-written audio stack. Because of the architectural changes in the redesigned audio stack, a direct path from DirectSound to the audio drivers does not exist. DirectSound and other APIs such as MME are emulated as WASAPI Session instances. DirectSound runs in emulation mode on the Microsoft software mixer. The emulator does not have hardware abstraction, so there is no hardware DirectSound acceleration, meaning hardware and software relying on DirectSound acceleration may have degraded performance. It's likely a supposed performance hit might not be noticeable, depending on the application and actual system hardware. In the case of hardware 3D audio effects played using DirectSound3D, they will not be playable.

(...)

As of 2007, a solution to re-enable hardware acceleration of DirectSound3D and Audio Effects, such as EAX, called 'Creative ALchemy' was launched. Creative ALchemy intercepts calls to DirectSound3D and translates them into OpenAL calls to be processed by supported hardware such as Sound Blaster X-Fi and Sound Blaster Audigy.


"upgrade"

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 4 lis 2008, 20:08 
Cytuj  
kon mozna sie czepiac visty. mozna sie czepiac xp.
masz xp, jestes zadowolony to dobrze.
jak instalujesz system od nowa/dostajesz komputer to nie widze roznicy pomiedzy xp a vista. ani w domu, ani w pracy.
w viscie dziala mi wszystko, w xp w przypadku 20% gier mialem bluescreen zwiazany z sb.
xp nie supportuje 4gb ramu, a z tego co zauwazylem support dla xp 64bit troche kuleje.
i tak trzeba czekac na windows 7 ;-p

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 4 lis 2008, 20:21 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
i tak trzeba czekac na windows 7 ;-p

Lepiej od razu na pierwszy service pack do niego.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

*

Posty: 5321
Dołączył(a): 19.11.2004
Offline
PostNapisane: 4 lis 2008, 20:59 
Cytuj  
Czyli, co panowie, nie kupować atm kompa z 4gb ramu bo vista to syf ?

No bo przecież nie w chodzi w gre XP 64 bitowy amirite ?


_________________
I say starighten yuh crooked ways.
Blessed is the man that walketh not in the counsel of the ungodly.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 4 lis 2008, 21:03 
Cytuj  
Shadhun napisał(a):
Czyli, co panowie, nie kupować atm kompa z 4gb ramu bo vista to syf ?

No bo przecież nie w chodzi w gre XP 64 bitowy amirite ?

To zalezy.
Ja bym wogole teraz kompa nie kupowal, tylko najwczesniej na przyszle wakacje w sezonie ogorkowym.
Jak ma sie parcie i trzeba kupic, to mozna wziasc z 4GB ramu. Ram jest tani jak woda, 100zl w ta czy w tamta przy nowym kompie nie robi zadnej roznicy. A potem sobie zainstalujesz 64-bitowego Win7.

A najgorszym wypadku 32-bit xp, w 4GB bedzie w stanie obsluzyc 3,5Gb.
Cytuj:
Lepiej od razu na pierwszy service pack do niego.

Nie przesadzaj. Vista była juz gowniana na prezentacja Win7 wypada duzo lepiej. Jak wycieknie najnowszy build to az sprawdze. Bo ten co jest atm, to sie nie oplaca sciagac.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 4 lis 2008, 21:03 
Cytuj  
vista dziala. i nie jest syf. jest stabilniejsza od xp.
jak pisalem, nie widze roznicy w predkosci pomiedzy xp a vista 64bit.

*

Posty: 5321
Dołączył(a): 19.11.2004
Offline
PostNapisane: 4 lis 2008, 21:18 
Cytuj  
A co do XP 64 bit to rzeczywiście sie nie nadaje do gier ?


_________________
I say starighten yuh crooked ways.
Blessed is the man that walketh not in the counsel of the ungodly.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 4 lis 2008, 21:46 
Cytuj  
zanim zainstalujesz zorientuj sie jaki jest support driverow pod xp 64.
wiem, ze np dla laptopow moze byc problem ze sterownikami do karty graficznej (nvidia 7300).
takze proponuje albo xp (i 2gb ramu), ew. vista 64bit i wtedy spokojnie 4gb ramu.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 5 lis 2008, 00:46 
Cytuj  
embe napisał(a):
Vista jest na rynku juz chyba dwa lata, a ludzie nadal maja takie dziwne podejscie do tego systemu, nie wiem dlaczego mam uzywac XP jak na rynku jest Vista.
Nigdy mi do glowy nie przyszlo by by cofac sie i instalowac starszy system, zawsze tak bylo win 2.0, 3.1, 3.11, 95, 98, millenium, xp i teraz vista.

Swietne podejscie, zaraz jak microsoft wymysli kolejny system to sie przesiadajmy bo nowy. Upgrade do visty nie mial zadnego sensu dla uzytkownika indywidualnego ani biznesowego. Rynek sie nasycil xp wiec ms musial wypuscic nowy system bo na czyms musza zarabiac. System nie daje zupelnie nic poza candy style interejsem i nieuzasadnionymi wiekszymi wymaganiami sprzetowymi. Oczywiscie ms wciska viste gdzie moze. Kupowac bo nowe? Zajebiste podejscie. Zadna firma, z ktora mam stycznosc w pracy nie korzysta z visty. Rozsadne wyjscie to odpuszczenie sobie visty i przejscie z xp na kolejny system od ms, bo pewnie support sie skonczy i zupelnie wycofaja xp z oferty. Przecietny uzytkownik nie potrzebuje do niczego 64-bitowego systemu,napewno nie do gier.
@Mendol Mam na stacjonarce zainstalowany system od okolo roku. W tym czasie nie mialem zadnych problemow ze stabilnoscia. W jaki sposob vista bedzie dla mnie stabilniejsza? :) Nie twierdze, ze vista jest syfem bo to nie prawda. Zwyczajnie powstanie tego systemu nie ma zadnego racjonalnego uzasadnienia, oprocz zarobku dla ms.


_________________
Χ Ξ Σ

****
Avatar użytkownika

Posty: 1139
Dołączył(a): 6.01.2002
Offline
PostNapisane: 5 lis 2008, 00:51 
Cytuj  
konrador napisał(a):
Windows Vista features a completely re-written audio stack. Because of the architectural changes in the redesigned audio stack, a direct path from DirectSound to the audio drivers does not exist. DirectSound and other APIs such as MME are emulated as WASAPI Session instances. DirectSound runs in emulation mode on the Microsoft software mixer. The emulator does not have hardware abstraction, so there is no hardware DirectSound acceleration, meaning hardware and software relying on DirectSound acceleration may have degraded performance. It's likely a supposed performance hit might not be noticeable, depending on the application and actual system hardware. In the case of hardware 3D audio effects played using DirectSound3D, they will not be playable.

(...)

As of 2007, a solution to re-enable hardware acceleration of DirectSound3D and Audio Effects, such as EAX, called 'Creative ALchemy' was launched. Creative ALchemy intercepts calls to DirectSound3D and translates them into OpenAL calls to be processed by supported hardware such as Sound Blaster X-Fi and Sound Blaster Audigy.


"upgrade"



Tragedia. Moze gdyby geniusze z creative labs sami wpadli na pomysl ze przerzucenie sie z biblioteki napisanej do DX3 na cos bardziej na czasie to dobry pomysl to ms nie musialby dropowac supportu.
Problem tkwi w tym ze wiekszosc softu / driverow dzisiaj to polatane antyki i to wola o pomste do nieba. Ja sie ciesze ze ms probuje przewietrzyc atmosfere w driverach grafiki/audio bo kiedys trzeba.

Z drugiej strony oprocz wielu pozytywnych zmian w rzeczach ktore zwyklego uzytownika gowno obchodza vista nie oferuje zupelnie nic.
Ja mam windowsa za darmo, dobrego kompa ktory w 90% czasu idluje
wiec niby czemu nie mam dzialac na viscie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 5 lis 2008, 01:03 
Cytuj  
Nigdy nie mialem problemow z XP, a tym bardziej ze stabilnoscia. Jesli juz to byla to wina hardware i czy to XP czy Vista wysypalby sie w taki sam sposob (pamieci, plyta gl. czy procesor).

Tez nie widze sensu przesiadania sie na Viste, ktora oferuje mi jedno wielkie nic w porownaniu do XP.

Have fun being jazzy.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 5 lis 2008, 01:17 
Cytuj  
1. MSDNAA to licencja dożywotnia instalacji - masz dopóki nie skasujesz softu.
2. Downgrade z Visty jest możliwy. W wypadku Visty Home do XP Home, w wypadku Buisness/Ultimate do Pro.
3. Viśta vio to tragedia. Doskonały przykład na to jak system operacyjny nie powinien być napisany. Te wszystkie ficzery zwane interfejsem Aero... od roku 2001 istniały w systemie Mac OSX. Z drobną różnicą. Działały !!!!!!!PŁYNNIE!!!!!!! na systemach składających się z ATI 128, 256MB RAM i procesorze 450Mhz (wprawdzie 64-bitowy G3, a nie architektura x86). Jednak dla porównania Najnowszy Mac OSX 10.5 zainstalowany na staruteńkim p4 z SSE2 działa lepiej niż viśta na takim samym sprzęcie. Dużo lepiej.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.