mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 14 lis 2012, 22:08 
Cytuj  
ja nie mam ciśnienia. lubie pokombinowac skoro nic nie ryzykuje.

samo rootowanie to wlasciwie odpalenie pliku na telefonie. nie ma opcji żeby zdechl. jedynie kwestia gwarancji.


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 14 lis 2012, 22:10 
Cytuj  
Tylko, że ja w końcu nie odczuwam takiej potrzeby, hehe.
Telefon śmiga, wszystkie potrzebne aplikacje śmigają, nigdy się nie zawiesił/zresetował.
Dunno jak w innych - wcześniej też i rootowałem, wrzucałem custom romy itd.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 14 lis 2012, 22:21 
Cytuj  
no to nie czytasz. ja korzystam z roota głównie do nagrywania rozmów i backupu. te apki wymagaja roota, są płatne i dość drogie.

sprawdź osttnie dwie które wymieniłem


_________________
psn


Ostatnio edytowano 14 lis 2012, 22:22 przez Deshroom, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 14 lis 2012, 22:21 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
no to nie czytasz. ja korzystam z roota głównie do nagrywania rozmów i backupu. te apki wymagaja roota, są płatne i dość drogie.


Ah okej - nie potrzebuję tego więc pewnie zignorowałem. W takim razie do tego używam BB ;>

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 14 lis 2012, 22:25 
Cytuj  
spoko

wiesz nagrywanie się przydaje - ostatnio dużo nagrywałem jak musiałem wyrzucić wynajmującego moje mieszkanie :P
bez roota nagrasz tylko przez głośnik telefonu. to modyfikuje pliki i nagrywa wewnętrznie.


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 14 lis 2012, 22:28 
Cytuj  
O to ja się podepnę.
Szukam apki działającej na Motoroli Milestone, która w momencie odebrania/rozpoczęcia połączenia od razu rozpocznie nagrywanie na SD.
Bez wciskanie niczego dodatkowego - ot po prostu by robiła to standardowo przy odebraniu.

I to samo odnośnie iPhone'a.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 14 lis 2012, 22:47 
Cytuj  
z tym jest problem bo wszystkie będą bez roota nagrywać przez głośnik. efekt hujowo nagrywa i musisz mieć tryb głośnomówiący włączony (sam się przełączy).

ja mam ustawione tak że po rozpowie moge odrzucić zapisanie czyli się skasuje, a jak zrobie cokolwiek innego zapisze. moge odfiltrować numery które chce ignorować (oczywiście mogę nagrywać wszystko z automatu)
jak widzisz ta apka jest tylko do sgs2 bo zmienia dużo rzeczy w systemie podczas instalacji - dobrze wydane 30zł

apki niededykowane do konkretnego telefonu zwykle źle działają.


_________________
psn

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 14 lis 2012, 23:32 
Cytuj  
Desh, coś się spierdzieliło z twoim avatarem :/.


Jak ktoś nie potrzebuje to nie rootuje. Szkoda, że na Andka nie ma czegoś na wzór Cydi :/...


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 14 lis 2012, 23:35 
Cytuj  
zaboleq napisał(a):
Desh, coś się spierdzieliło z twoim avatarem :/.


Jak ktoś nie potrzebuje to nie rootuje. Szkoda, że na Andka nie ma czegoś na wzór Cydi :/...
nie każdy kradnie :P z tego co pamiętam cydia była wyłącznie do piracenia szybko aplikacji. ja tam lubie update tym bardziej że teraz to bym się chyba bał z cydi ściągać. mam na telefonie hasła, hasła jednorazowe, spideroak, dropbox i puszczam przelewy. wole legalnie :P

avatar poprawie


_________________
psn

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 15 lis 2012, 09:09 
Cytuj  
Desh ale nie chodzi o kradzież ...

W Cydii jest sporo aplikacji płatnych, coż na wzór tego co np masz na andku. Są aplikacje typowo do zarządzania fs, fajna konsola z mnóstwem dodatków, aplikacje do wifi etc. To są normalne legalne aplikacje, których nie ma w appstore z wiadomych przyczyn. Dodatkowo w Cydii jest milion tapet, dzwonków i innego softu do customizacji. Więc cydia słuzy nie tylko do piracenia :).


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 15 lis 2012, 09:37 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
z tym jest problem bo wszystkie będą bez roota nagrywać przez głośnik

Telefon mam od dawna zrootowany.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 15 lis 2012, 09:46 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Deshroom napisał(a):
z tym jest problem bo wszystkie będą bez roota nagrywać przez głośnik

Telefon mam od dawna zrootowany.

zaczalbym od tego ale jako test
https://play.google.com/store/apps/deta ... all.market

wiele osób wystawia slabe oceny bo nie konfiguruje właściwie. po instalacji trzeba wybrac skuteczna metode nagrywania z 5 dostepnych. setup prowadzi za raczke.
jedyna wada na sgs2 (sgs2 ma inna apke tego wydawcy) nie nagrywa wlasciwoe ze sluchawka BT ale jest opcja nie nagrywać jak jest podłączona

@zabolek
chodzi o to ze na cydi za latwo bedzie sciagnac trojana. nie zaryzykowalbym w dzisiejszych czasach


_________________
psn

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 15 lis 2012, 10:17 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
@zabolek
chodzi o to ze na cydi za latwo bedzie sciagnac trojana. nie zaryzykowalbym w dzisiejszych czasach



Desh, to na androida jest najwięcej syfu obecnie i to kilka razy więcej :).


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 15 lis 2012, 10:26 
Cytuj  
nie chce mi się dyskutować w taki sposób, nie chodzi gdzie jest ile syfu tylko o to że cydia akceptuje źródła nieoficjalne, prywatne, niepewne, niekontrolowane ... dopisz co chcesz - używałem cydi.

nie chodzi o prawdopodobieństwo. wystarczy jeden trojan na całe życie. najbezpieczniejszym źródłem dla androida jest google play a dla iphone appstore i tyle


_________________
psn

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 15 lis 2012, 13:54 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
nie chce mi się dyskutować w taki sposób, nie chodzi gdzie jest ile syfu tylko o to że cydia akceptuje źródła nieoficjalne, prywatne, niepewne, niekontrolowane ... dopisz co chcesz - używałem cydi.

nie chodzi o prawdopodobieństwo. wystarczy jeden trojan na całe życie. najbezpieczniejszym źródłem dla androida jest google play a dla iphone appstore i tyle


Desh, również dobrze można zakładać, że wszystkie piękne cf-y i inne bajery mają backdoora. To już jakaś skrajność niestety jak dla mnie. prywatne, niepewne, niekontrolowane etc - masz bzika na punkcie security czy co?

A co mają źródła Cydii do tego? Przecież repo sam sobie dodajesz i przy dodawaniu repo masz info, co repo zawiera, dodatkowo nawet jakbyś nie był czegoś pewien, to możesz sobie spokojnie sprawdzić czym ta apka jest w necie albo na forach. Ryzyko jest zawsze, jednak na andku jest ono większe. Koniec i kropka.

Akurat na google play jest najwięcej syfu ze wszystkich smartfonów. System weryfikacji apek przez googla leży i kwiczy o czym pisał kaspersky, symantec i chyba każda bardziej znana i szanowana gazeta lub stronka.


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 15 lis 2012, 14:57 
Cytuj  
zaboleq napisał(a):
masz bzika na punkcie security czy co?
tak mam.

będziesz mnie tak maglował bo mam inne zdanie o cydi niż ty, proszę cie. mogę ci przyznać racje jak chcesz tylko odpuść mi.

tak masz racje ale nie wiem po co komu cydia bez pirackiego source, chyba tylko po to żeby ominac appstore dla jakis legalnych aplikacji które nie są w appstore. w andku wrzucasz apk na karte i klikasz zeby zainstalować

oba źródła sa dla mnie obecnie nieakceptowalne ze względu na bezpieczeństwo mojego telefonu (cydia i .apk)

mam takie zdanie proszę nie prostuj moich skrzywień


_________________
psn

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 15 lis 2012, 15:05 
Cytuj  
Widzę, że cydia to taki system repozytoriów jak w każdym distro desktopowego linucha? Z tym, że są same 'external' repo.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 15 lis 2012, 15:12 
Cytuj  
tak,
w andku to masz PRZYKŁADOWO strone http://lucky-patcher.netbew.com/ ściągasz, instalujesz i samo ci mówi że jest update i ściąga. działa i aktualizuje się niezależnie od google play

w ip tego tak nie zrobisz. do tego jest np. cydia

tak, nie używam lucky patchera bo się boje.


_________________
psn

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 15 lis 2012, 17:10 
Cytuj  
Ok dzięki teraz mam już jasność.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.