mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 912 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 46  Następna strona
Autor Wiadomość
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2262
Dołączył(a): 18.01.2002
Offline
PostNapisane: 23 cze 2010, 11:12 
Cytuj  
Dobra trochę info o Eken m001. Bateria jest naprawdę słabiutka, u mnie teraz wyrobił 2,5h a przez połowę czasu miał wyłączony ekran. Ładowanie to około 1h, można oczywiście wtedy korzystać z urządzenia jeśli komuś nie przeszkadza kabel. Procesor też dość słaby ale jeszcze ujdzie, zwłaszcza po zainstalowaniu custom romu, przy okazji lepiej działa wtedy wyświetlacz i g-sensor (obrót).
Z plusów - całkiem miło czyta się strony www, wifi działa ok i nawet szybko wczytuje normalne strony. Ebooki czyta się wygodnie za pomocą FBReadera lub innego programu, dodatkowo mamy pakiet Documents 2 Go (Word, Excel, Powerpoint), dorwałem też jakiś darmowy program do pdf i otwiera spore pliki bez problemów. Youtube jest ale w wersji low quality, także wygląda to gorzej niż na komórkach.
Generalnie sprzęt byłby jak najbardziej do zaakceptowania, nawet z tym prockiem ale mocno na minus działa tu bateria, chyba że nie przeszkadza nikomu używanie urządzenia z kablem, ewentualnie częste ładowanie.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 23 cze 2010, 14:01 
Cytuj  
A jeśli wyłączysz WIFI i inne com pierdoły?

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2262
Dołączył(a): 18.01.2002
Offline
PostNapisane: 23 cze 2010, 14:41 
Cytuj  
Who knows.. wyłączę wifi i zobaczę ile wytrzyma, w sumie wg miernika zużycia baterii to wifi ssało ponad 40% i było pierwsze na liście :roll:

edit.
Mniej więcej tak samo trzyma bez wifi..


_________________
.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 23 cze 2010, 18:56 
Cytuj  
2.5h nędza imho :(

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2262
Dołączył(a): 18.01.2002
Offline
PostNapisane: 23 cze 2010, 20:29 
Cytuj  
Ano marnie, ale weź pod uwagę że to sprzęt za 100$. Batka to podobno LiPoly 1050mAh także nieduża pojemność. Może ktoś na slatedroid w końcu wymyśli zamiennik to będzie śmigać dłużej. Jeszcze jedno, nawet po wyłączeniu ekranu procesor nie jest wyłączany (nie przechodzi w stan uśpienia), może w nowym fw coś z tym zrobią.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 6 lip 2010, 17:16 
Cytuj  
Czy ktos z posiadaczy e-readerow ma w swoim modelu slownik angielski? Interesuja mnie wrazenia z uzytkowania tego podczas czytania. Czy wygodnie i szybko mozna sprawdzic znaczenie slowa podczas czytania czy trzeba sie naklikac?


_________________
Χ Ξ Σ

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2382
Dołączył(a): 2.12.2001
Offline
PostNapisane: 6 lip 2010, 18:32 
Cytuj  
U mnie w Onyxie sprawa jest banalna, wlaczam slownik (automatycznie przeskakuje na dol lub na gore strony, zeby nie zaslaniac tekstu na ktorym pracuje) i piorkiem przejezdzam po wyrazie, ktory mnie interesuje (Onyx ma dotykowy ekran) i w slowniku automatycznie pojawia sie wyjasnienie danego slowa (albo nie, slownik szczegolnie zasobny w slowa nie jest).
O ile slownik jest wlaczony, to klikania nie ma zadnego, zeby go wlaczyc: jeden klik i jedno musniecie poirkiem.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 6 lip 2010, 21:31 
Cytuj  
Czyli dziala to tak jak powinno. :] Dzieki.


_________________
Χ Ξ Σ

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2252
Dołączył(a): 10.12.2001
Offline
PostNapisane: 6 lip 2010, 22:18 
Cytuj  
Perrin napisał(a):
U mnie w Onyxie...


Onyx Boox 60?

Gdzie to mozna kupic?


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 6 lip 2010, 23:50 
Cytuj  
na allegro troche jest. Poczytalem troche, poogladalem. Ale, ze jestem uprzedzony do czytania w innej formie niz na papierze. To czy np. takiego Onyxa czy innego readera mozna gdzies zobaczyc/wyprobowac?


_________________
.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 7 lip 2010, 06:32 
Cytuj  
Oj highlander....
E-ink wygląda dokładnie tak jak papier, a zobaczyć można pewnie w wielu miejscach - nie bój się, poproś w jakimś punkcie sprzedaży, to dadzą ci to pomacać.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2382
Dołączył(a): 2.12.2001
Offline
PostNapisane: 7 lip 2010, 07:59 
Cytuj  
Mac napisał(a):
Perrin napisał(a):
U mnie w Onyxie...


Onyx Boox 60?

Gdzie to mozna kupic?


Tak, Onyx Book 60.
Kupic mozna w zasadzie wszedzie, od salonow Vobis, poprzez mase sklepow internetowych az po Allegro. Cena moze odrobine wyzsza niz najtanszych urzadzen tego typu, ale funkcji tez ma wiecej.
No i wygrywa kazdy test w naszej rodzimej "prasie branzowej".
Pozatym polski serwis z tego co slyszalem z opowiesci "poszkodowanych" dziala bardzo preznie (gosc dzwoni, na drugi dzien przyjezdza kurier i daje nowe urzadzenie, a zabiera wadliwe).
Uzywam juz troche ponad 2 miesiace i nie zdazylem jeszcze tego pozalowac.


_________________
Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1594
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 7 lip 2010, 08:23 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Czy ktos z posiadaczy e-readerow ma w swoim modelu slownik angielski? Interesuja mnie wrazenia z uzytkowania tego podczas czytania. Czy wygodnie i szybko mozna sprawdzic znaczenie slowa podczas czytania czy trzeba sie naklikac?


W sumie kiepsko sie wstrzeliwuje w temat, ale na temat slownika cos powiem - na iPhone 3gs (4g tez na pewno, 3g- nie wiem) apple razem z softem 4.0 wypuscil aplikacje do e-bookow. Mozna sciagnac naprawde w cholere ksiazek za darmo (starsze + klasyka, nowosci pewnie tez beda dostepne ale za oplata), mozna tez uzywac tej aplikacji jako ebook reader.

Jedna z ciekawszych opcji jest wg mnie wlasnie slownik ktory pozwala _blyskawicznie_ sprawdzic znaczenie pojedynczego slowa lub zwrotu - zaznaczasz slowo, klikasz 'dictionary' i doslownie od razu masz wyswietlony result. Wynika to z tego ze slownik jest cache'owany na iphonie.

co do samego readera - pewnie dla wielu wyswietlacz jest zbyt maly zeby w ogole uwazac to za reader - zgadzam sie z tym. tyle ze nie kazdy reader jest rowniez telefonem.
Dla mnie ekran jest ok. Bateria w iphonie z wylaczonymi wifi, nawigacja etc trzyma dosc dlugo, wiec problemow z 1-2h bateriami raczej nie bedzie.

Aplikacje polecam sprawdzic wszystkim posiadaczom jaTelefonu, jest dostepna w appstore (free) ale chyba wymaga firmware'u 4.0.


_________________
Obrazek
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 7 lip 2010, 08:39 
Cytuj  
Mark- myslalem po prostu, ze jestesmy tu w polsce na tyle zacofani, ze nie mamy tego jeszcze w sklepach ;)


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 7 lip 2010, 09:26 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
To czy np. takiego Onyxa czy innego readera mozna gdzies zobaczyc/wyprobowac?

Onyxa mozesz pomacac w Vobisie w Zlotych Tarasach. Zaraz obok, w iSpocie pomacasz Bebooka.

X.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 7 lip 2010, 09:39 
Cytuj  
Drogi ten onyx na vobisie. Za tyle mozna sciagnac nowego Kindle DX, z nieporownywalnie wiekszym ekranem i free gsm dla amazon store albo nowego sony prs 900. Soniak teraz po 300$ jest.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 7 lip 2010, 10:22 
Cytuj  
Drogie ciagle, ale przeliczylem ile ostatnio na ksiazki wydalem i wyszlo mi pol taniego readerka ;[


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2252
Dołączył(a): 10.12.2001
Offline
PostNapisane: 7 lip 2010, 10:51 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
Highlander napisał(a):
To czy np. takiego Onyxa czy innego readera mozna gdzies zobaczyc/wyprobowac?

Onyxa mozesz pomacac w Vobisie w Zlotych Tarasach. Zaraz obok, w iSpocie pomacasz Bebooka.

X.


O dzieki, trzeba sie bedzie przejechac i pomacac.


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2252
Dołączył(a): 10.12.2001
Offline
PostNapisane: 7 lip 2010, 11:12 
Cytuj  
Wlasnie zauwazylem ze mniej wiecej od 2 tyg. Kindle kosztuje $189.00.

Gief plx.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 7 lip 2010, 11:52 
Cytuj  
Sciagniecie go do Polski z podatkiem i vat wychodzi jakies 800PLN, czyli w miare ok. Z tym, ze ja bym chcial cos z wiekszym ekranem. Niestety DX jest dwa razy drozszy.


_________________
Χ Ξ Σ

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 912 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 46  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.