mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1033 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 52  Następna strona
Autor Wiadomość
******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 28 lip 2012, 14:38 
Cytuj  
White Trox napisał(a):
(...) Oba w gruncie rzeczy różnią się dla mnie tylko softem, a jedyne co potrzebne to na dobrą sprawę zainstalowany skype i przeglądarka.
(...)
Chyba ekranem się różnią, co imo jest największym + ipada. Reszta może i jest podobna.

*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 28 lip 2012, 15:00 
Cytuj  
Ekranem się tak różnią na zasadzie jak jest z słuchawkami, 99% ludzi nie zauważy różnicy, tylko jacyś audiofile i w większości przypadków gdy zobaczą specyfikacje. 8)

Nie jestem typem gadżeciarza, dla mnie się nie różnią i to moja ocena.

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 28 lip 2012, 19:01 
Cytuj  
White Trox napisał(a):
dla mnie się nie różnią i to moja ocena.

Ja używam tabletu głównie do czytania pdf i ekran o większej rozdzielczości w moim odczuci sprawdza się lepiej. Przy innych zastosowaniach pewnie też nie widziałbym wielkiej różnicy.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 28 lip 2012, 21:40 
Cytuj  
White Trox - oj różnią się, no chyba, że ktoś ma problemy ze wzrokiem.

Do czego ludziska to wykorzystują - głównie filmy w metrze, rzadziej książki (bo rządzi kindle). Do tego to bydle jest non-toper gotowe do pracy, więc zanim włączy się mój PC to ja mimo tylko dotykowej klawiatury zdążę odpisać na kilka maili. Przydaje się też jak siedzisz na kanapie, pykasz w coś na konsoli - a na kolanach masz ipada z youtube gdzie sobie zerkasz w trudniejszych momentach. Ewentualnie łazisz po stronkach - nie musisz siedzieć przy biurku, nie musisz trzymać kilkukilogramowego, wyjącego i gorącego laptopa.
Oczywiście to nigdy nie zastąpi laptopa czy PC. Pracuje się na tym cięzko.
No i zajebiste dla małego bobasa, który obsługę ipada ogarnia w 18 miesiącu życia. I wbrew pozorom prosta intuicyjna obsługa to nie jest wada :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 29 lip 2012, 10:29 
Cytuj  
tablet do czytania ebookow? to jaki to ma ekran? bo jak na razie to tylko czytanie na e-papierze mi podeszlo, na kazdej innej matrycy sie męcze.


_________________
.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 29 lip 2012, 10:38 
Cytuj  
bardziej chyba chodzi o jakies pdfy z grafika (hoho miliony komixow za free) niz zwykly tekst - do tekstu wiadomo,ze e-papier jest lepszy ;)


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 29 lip 2012, 13:45 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
tablet do czytania ebookow? to jaki to ma ekran? bo jak na razie to tylko czytanie na e-papierze mi podeszlo, na kazdej innej matrycy sie męcze.

10 cali. Napisałem wyraźnie głównie do PDF. Mam dużo książek skanowanych (różna jakość) i wersji cyfrowej których nie da się czytać na kindlu. Na większym ekranie czyta się wygodniej (chociaż jeśli ktoś uważa inaczej nie zamierzam się sprzeczać) + do tego możliwość zaznaczania czy wyróżniania tekstu. Wadą ipada jest błyszczący ekran, ale po dodaniu matowej folii problem refleksów znika i nie odczuwam dyskomfortu po kilku godzinach czytania.

Ps. Rufen może nie zauważył, że polska to nie usa i w polska wybór ebookow w sklepach jest na żenującym poziomie. Większość ebooków w obiegu to funkcjonalny crap. Większość jest w pdf co wymaga zabawy z Calibre (polecam jak ktoś lubi). W przypadku ipada (czy tam innego tabletu) można czytać pdf zrobionego bezpośrednio ze skanu bez bawienia się w OCR.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 4 sie 2012, 05:41 
Cytuj  
Calibre nie radzi sobie z pdf-ami, zresztą nie ma darmowego softu który dobrze by sobie radził z pdf-ami więc się nie dziwię. NIe jestem pewien co do płatnych - swego czasu sprawdzałem trochę tralli i było to samo - nic porządnego nie znalazłem. Oczywiście jak ktoś chce czytać książkę a nie "rozpizdziel"..

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 4 sie 2012, 06:16 
Cytuj  
Bo chyba nie ma dobrego softu do pdf. O ile te z samym tekstem jeszcze dają się jako tako konwertować to text + obraz wypada kiepsko. Dla odmiany skany nie nadają się do np. kindla.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 4 sie 2012, 06:38 
Cytuj  
Dokładnie.
Znalezienie książki w odpowiednim formacie tak by calibre zrobiło z tego ksiażkę a nie przysłowiowy "rozpizdziel" to czasami mission impossible. Aktualnie czytam taki rozpizdziel - Mroczną Wieżę Kinga cz. 4 - szukałem dobrego zródła od ponad roku i się poddałem.
Numery stron mam w tekscie, tekst jest w ogóle nie wyjustowany, liczne literówki (lub znaki zapytania). Ale innego chyba nie ma.

Generalnie calibre radzi sobie bardzo dobrze jedynie z RTF (z zapisanymi czcionkami bo czasami gubi polskie ogonki) - chyba, ze coś się zmieniło, bo ostatni raz próbowałem coś nim wykrzesać z innych formatów ponad rok temu.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2382
Dołączył(a): 2.12.2001
Offline
PostNapisane: 4 sie 2012, 08:05 
Cytuj  
Ja już dawno przestałem się bawić w konwersję z pdfów czy innych dziwnych formatów. Zawsze wychodziła z tego jakaś kupa. Po prostu szukam danej książki w "normalnym" formacie (epub albo mobi). Nie wiem jak inni to robią, ale zazwyczaj można znaleźć książkę której się szuka (w wyżej wymienionych formatach), która na ekranie wygląda jak książka a nie puzzle.


_________________
Obrazek

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 4 sie 2012, 08:30 
Cytuj  
Perrin - niektórych nie ma i tyle - poszukaj w swoich zródełkach Mrocznej Wieży - od tomu 4. Serio daj mi znać na PM-a jakbyś coś znalazł - będę wdzięczny.
Czasami epub czy mobi też jest "gówniany" bo jest stworzony przy pomocy calibre z jakiegoś shitu...

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 4 sie 2012, 08:48 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Dokładnie.
Znalezienie książki w odpowiednim formacie tak by calibre zrobiło z tego ksiażkę a nie przysłowiowy "rozpizdziel" to czasami mission impossible. Aktualnie czytam taki rozpizdziel - Mroczną Wieżę Kinga cz. 4 - szukałem dobrego zródła od ponad roku i się poddałem.
Numery stron mam w tekscie, tekst jest w ogóle nie wyjustowany, liczne literówki (lub znaki zapytania). Ale innego chyba nie ma.

Jeśli te "ebooki" są robione przez dobrych ludzi z internetu to tak będzie. Mało komu się chce bawić w OCR, poprawianie błędów i formatowanie tekstu. Ja to olałem głównie dla tego, że podczas poprawek "niechcący" czyta się całą książkę :lol:.

@Perrin skąd w takim razie bierzesz książki? W polsce jest tragedia bo wydawane ebooki to w 99 shit niewart uwagi. Jedyne źródło to właściwie chomik, a jakość siłą rzeczy jest różna (najczęściej słaba). Jeśli masz inne źródło to chętnie rzucę okiem ;).
Sensowną ofertę ma tylko amazon. Tyle że tam po polsku jest mało książek, albo jest jakiś gówno. O cenach nie wspomnę. Przy obecnym stanie rynku "książek elektronicznych" za całkiem dobre rozwiązanie uważam bibliotekę + skaner + tablet :lol:

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2262
Dołączył(a): 18.01.2002
Offline
PostNapisane: 4 sie 2012, 10:46 
Cytuj  
Próbowałem swego czasu program PDF2EPUB i działa całkiem nieźle, przy okazji konwertuje też na HTML i MOBI. Ale najlepiej jak sam program do czytania umie sobie poradzić z PDF, bo sprawa głównie się rozbija o za duże marginesy.


_________________
.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4646
Dołączył(a): 31.01.2006
Offline
PostNapisane: 4 sie 2012, 18:53 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Perrin - niektórych nie ma i tyle - poszukaj w swoich zródełkach Mrocznej Wieży - od tomu 4. Serio daj mi znać na PM-a jakbyś coś znalazł - będę wdzięczny.
Czasami epub czy mobi też jest "gówniany" bo jest stworzony przy pomocy calibre z jakiegoś shitu...

Sprawdzales http://chomikuj.pl/snikers999/King+Step ... Wie*c5*bca ? ;)


_________________
Once upon a time games was fun and too quickly became about winning, being the best or leveling up to get sick loot. Screw that... it is the time to have fun. - Day9

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 4 sie 2012, 19:29 
Cytuj  
Ravushimo napisał(a):
Mark24 napisał(a):
Perrin - niektórych nie ma i tyle - poszukaj w swoich zródełkach Mrocznej Wieży - od tomu 4. Serio daj mi znać na PM-a jakbyś coś znalazł - będę wdzięczny.
Czasami epub czy mobi też jest "gówniany" bo jest stworzony przy pomocy calibre z jakiegoś shitu...

Sprawdzales http://chomikuj.pl/snikers999/King+Step ... Wie*c5*bca ? ;)


Swoja droga zna ktos jakies fajne 'ksiegarnie' oprocz chomika? 8)
Nie wszystko tam moge znalezc a ksiazek z paru pokolen mam w domu tyle, ze nowe mi sie nie zmieszcza wiec nie kupuje. :) Moze byc na PM.
Choc wydaje mi sie ze jesli na chomiku czegos nie ma, to tego nie ma bo tam jest w uj rzeczy a nawet i wiecej. :)
PS. Chodzi ofc o polskie ebooki, bo znalezc angielskie to zaden problem.

Np dzis szukalem tych dwoch ksaizek i za chuj na chomiku (i wogole nigdzie - nawet w PDF) tego nie ma (co wydaje mi sie dziwne):

Cytuj:
David Mitchell - Konstelacje
David Mitchell - Atlas Chmur


Bieda z tym ebookami jest w tym kraju. 8)


_________________
Obrazek

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 4 sie 2012, 20:02 
Cytuj  
Kabraxis napisał(a):
Swoja droga zna ktos jakies fajne 'ksiegarnie' oprocz chomika? 8)
Nie wszystko tam moge znalezc a ksiazek z paru pokolen mam w domu tyle, ze nowe mi sie nie zmieszcza wiec nie kupuje. :) Moze byc na PM.
Choc wydaje mi sie ze jesli na chomiku czegos nie ma, to tego nie ma bo tam jest w uj rzeczy a nawet i wiecej. :)
PS. Chodzi ofc o polskie ebooki, bo znalezc angielskie to zaden problem.

Niestety chyba tylko tam jest jako taki wybór. Szukałem swego czasu info o ebookach na poświęconych tematowi forach, ale siedzą tam głównie ludzie dla których wrzucenie skanu do internetu to zuo :). Zresztą odkąd popadały serwisy typu filesonic masa ciekawych książek (głównie techniczne) poszła się je** :/. Przy obecnej polityce wydawnictw dałem sobie spokój. Niech dale sprzedają wątpliwej jakości "poradniki" i powieści la kur domowych. Wolę pójść do biblioteki.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2382
Dołączył(a): 2.12.2001
Offline
PostNapisane: 4 sie 2012, 21:00 
Cytuj  
Tutaj jest całkiem niezła księgarnia, ceny umiarkowane, ciągle się rozwija ;P
http://www.ebooks4you.pl/index.php


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 4646
Dołączył(a): 31.01.2006
Offline
PostNapisane: 5 sie 2012, 05:32 
Cytuj  
Jak juz doszlismy do cen :D pomylka sa ceny tych ebookow... wolalbym kupic te ksiazki niz szukac po chomikach i innych syfach, ale jak czesto sie zdarza ebook jest drozszy (ebooki Martina po 49zl np) od fizycznej ksiazki to mnie kurwica zalewa.


_________________
Once upon a time games was fun and too quickly became about winning, being the best or leveling up to get sick loot. Screw that... it is the time to have fun. - Day9

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2382
Dołączył(a): 2.12.2001
Offline
PostNapisane: 5 sie 2012, 08:27 
Cytuj  
No cóż, polskie ceny są mocno przegięte i nic (oprócz chciwości) nie tłumaczy ich poziomu. Z najtańszych polskich sklepów jest chyba Gandalf (http://www.gandalf.com.pl/), różnica między nim a innymi sklepami jest czasem kolosalna. Z zagranicznych sklepów, to najczęściej korzystam z BooksOnBoard (http://www.booksonboard.com), mam to szczęście, że radzę sobie nieźle z czytaniem w języku Szekspira więc i zaoszczędzić na oryginalnych książkach można sporo (w każdym razie sporo więcej niż u nas).


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1033 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 52  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.