mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4779 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201 ... 239  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 20 lip 2016, 13:33 
Cytuj  
Ten ma cholernie wysoki input lag na poziomie 12ms.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 20 lip 2016, 13:52 
Cytuj  
Nie sądzę, żebyś odczuł taki input lag. Tobie te monitory wymieniają? Nie udało się w przewalczyć naprawy danego egzemplarza?


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 20 lip 2016, 14:05 
Cytuj  
Jeśli wyślę na reklamację to już nie będę mógł zwrócić. Ale zastanawiam się czy tak nie zrobić przy kolejnym razie jeśli znowu będzie źle.
A może EIZO wypuści g-synca fajnego w międzyczasie :D


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 20 lip 2016, 14:11 
Cytuj  
No właśnie ja mam tylko niewielki bleed w jednym rogu i boję się wymieniać, bo może być znacznie gorzej. Gdyby jednak to naprawiali, to bym skorzystał. Jakby ten Foris 27" był z gsync za te pieniadzę, to chyba przełknąłbym cenę nawet.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 20 lip 2016, 15:15 
Cytuj  
Najgorsze są nierównomierności w barwie bieli, nawet monitory za ponad 3k mają przejścia od ciepłego do zimnego, niestety dopiero za ponad 5k są regulowane w pełni podświetlenia, masakra.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 20 lip 2016, 17:16 
Cytuj  
do tego to wychodzi z czasem. Moj panas byl praktycznie bez zarzutu pod tym wzgledem - po 3-4 latach nierownosci sa gigantyczne. Niestety LEDy tez wypalaja sie z rozna predkoscia.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 20 lip 2016, 20:06 
Cytuj  
embe napisał(a):
Najgorsze są nierównomierności w barwie bieli, nawet monitory za ponad 3k mają przejścia od ciepłego do zimnego, niestety dopiero za ponad 5k są regulowane w pełni podświetlenia, masakra.


To mój czwarty IPS i żaden nie miał równomiernej bieli. Jedyny monitor bez wad jaki miałem to pierwszy 19" LCD, na PVA od BenQ. Im większe monitory tym chyba trudniej im wykonać jednorodny panel. Tani IPS ma sporo wad, a ciągle nie ma nic lepszego co nie rujnuje budżetu. :< Tak porównując tego Asusa do mojej plazmy, która kosztowała raptem 1.5k więcej, to ten Asus jest jak z biedronki w zakresie czerni, kontrastu i reprodukcji kolorów.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 20 lip 2016, 22:26 
Cytuj  
Próbka 40 sztuk PG279Q pod kątem BLB. Życzę powodzenia tczewiak w wymianie. ;)

http://imgur.com/a/jWO59


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 20 lip 2016, 22:40 
Cytuj  
To jak Panowie? ile za ten szrot? 3600? :D

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 20 lip 2016, 22:50 
Cytuj  
W innych markach masz to samo. Kwestia szczęścia na co trafisz. Może ten Eizo za 4.5k nie ma problemów tego typu. hehe Tak czy inaczej tylko uświadamiam tczewiaka. Ja tego problemu w grach nie widzę, poza bardzo ciemnymi scenami, a i tu muszę patrzeć się w sam róg. Kładę na to laskę, bo gra na tym monitorze to esencja master race.


_________________
Χ Ξ Σ

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 20 lip 2016, 23:24 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Próbka 40 sztuk PG279Q pod kątem BLB. Życzę powodzenia tczewiak w wymianie. ;)

http://imgur.com/a/jWO59


o kurwa ale tragedia. Jak to przechodzi testy jakosciowe?

Chociaz w sumie do gimbazowego klikania nic wiecej nie trzeba.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 20 lip 2016, 23:32 
Cytuj  
Faktycznie masakra jakaś, ja zaraz zrobię testa u siebie bo tego nie sprawdzałem.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 20 lip 2016, 23:36 
Cytuj  
Ciekawe z czym producenci mają problem przy tej technologii. Bardziej mi to wyglada na wady samych paneli niż konstrukcje obudów.


_________________
Χ Ξ Σ

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 20 lip 2016, 23:43 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Ciekawe z czym producenci mają problem przy tej technologii. Bardziej mi to wyglada na wady samych paneli niż konstrukcje obudów.

Niekoniecznie musi być jakikolwiek problem. Może być tak, że wyprodukować takie panele jest taniej i bardziej się opłaca użerać z jakimś mniejszym lub większym odsetkiem klientów wymieniających monitory (jak np. tczewiak) niż wydawać więcej i produkować lepiej. Kurier tani, czas pracy typa w sklepie internetowym, supporcie w korpo przyjmującym zgłoszenia czy nawet sklepie komputerowym stacjonarnym też tani. W dzisiejszym czasach takie rzeczy dużo łatwiej obliczyć to i optymalizować produkcję można łatwiej, a że wychodzi z fabryk szajs? No cóż.

Mark24 napisał(a):
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Próbka 40 sztuk PG279Q pod kątem BLB. Życzę powodzenia tczewiak w wymianie. ;)

http://imgur.com/a/jWO59


o kurwa ale tragedia. Jak to przechodzi testy jakosciowe?

Normalnie. Ustawia się, że ta jakość ze zdjęcia jest ok, to spokojnie test jakościowy przechodzi.


Ostatnio edytowano 20 lip 2016, 23:49 przez sula, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 20 lip 2016, 23:49 
Cytuj  
Podświetlenie LED nie jest na całości matrycy bo drogie tylko punktowo lub ramkowo/krawędziowo i odpowiednio rozprowadzane ale przynajmniej to jakoś równo powinni robić, zresztą za co ta kasa w takim razie, że sobie pyka 144Hz lub więcej ?
W tym nec-u co mam jest cała matryca z tyłu podświetlana, wiec nic mi nie dało sprawdzanie bo mam zwyczajnie czarny ekran lub na szarym też jest jednolite wszystko, na starym LG są prześwietlenia ale to ma już ponad 4 lata i nie jest na ledowym podświetleniu.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 21 lip 2016, 07:40 
Cytuj  
Tylko ten NEC to juz wyższa półka patrząc na cenę. Zobacz ile eizo krzyczy za freesync. W Asusie i jemu podobnych płacisz przede wszystkim za te Hz i gsync, plus gamingowe bajery jak niski impet lag.

@ sula Całkiem możliwe, ale jak pisałem ten problem dotyczy wszystkich popularnych marek, w asus może byc co najwyżej nasilony. Ipsy robią wiele lat, można by oczekiwać udoskonalenia produkcji.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 21 lip 2016, 08:46 
Cytuj  
W tych asusach problem to najgorszy producent matryc czyli firma AUO, która zaopatruje marketowy złom za 500zł, w tej matrycy postawili na Hz i g-sync, a podobno nawet gamut 8bit to ściema programowa, o podświetleniu nie wspomnę.
Lepiej wypada Asus MG279Q zwłaszcza jak biorą do testów sztuki sklepowe, a nie sample jakie za free dostawały redakcje gejmingowe.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 21 lip 2016, 08:51 
Cytuj  
Przecież MG279Q ma tę samą matrycę.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 21 lip 2016, 09:11 
Cytuj  
Według TFT to normalne 8-bit, a nie 6-bit + symulacja. Wczoraj sprawdziłem swój w całkowitej ciemności i wygląda mniej więcej jak ten drugi na liście. Mogłem trafić gorzej. hehe Taki sam bleed mniej więcej miałem na dwóch poprzednich Dellach. Przy graniu i ciemnych scenach widoczny jest tylko ten prawy dolny trochę, lekkie rozjaśnienie. Jak Mareczek zauważył to sprzęt do grania i prac biurowych, więc nie ma tragedii. Nie umiałbym już wrócić do 1200p 60hz. :<


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 21 lip 2016, 09:22 
Cytuj  
No ja nie brałem egzemplarza kolejnego przed wyjazdem na woodstock i dopiero zamówiłem. Jutro ma być. Zobaczę, ale raczej nie mam zamiaru sprawy olać jak TBN. Monitor chcę mieć porządny, ale też mam ten syndrom, że teraz 1200p się mało wydaje :(


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4779 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201 ... 239  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.