mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 20 wrz 2005, 15:11 
Cytuj  
Logain Darkthorn napisał(a):
No jesli to ma byc plyta do Radka to polecam Asusa A8N-E. To jest praktycznie to samo co podales, tylko ze nie ma wlasnie SLI.


Mark24 napisał(a):
Potrzebuję propozycji płyty głównej. Ma być bezproblematyczna i super stabilna, bez zbętnych bajerów, dyskotekowych diodek itd. PCI-E, NForce4; Sound, LAN i tak każda płyta ma. Bez bzdurnego SLI oczywiście. Główny priorytet - bezproblematyczna, secondary - cena/wydajność.


Jak wyzej. Jedynym problemem jest to ze najlepiej od razu wymienic wiatrak na NorthBridge'u. To male gowno kreci sie na jakies 6000rpm wiec szumi. Jako wymiennik polecam radiator Zalmana - koszt wymiany 17pln.
Acha, plyta dziala na nForce4 Ultra, ma 1GBit Lan, sound i takie tam. I oczywiscie, bez bzdurnego SLI :) Cena <400 (ja kupilem pare tyg. temu za 375)

pozdrawiam

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 24 wrz 2005, 17:27 
Cytuj  
własnie sobie wszystko zamontowałem. Kupiłem tą płytę Asus-a na razie wiatrak na chipsecie nie wyje za bardzo.

W biosie cały czas mam info, że mój wiatrak na procku kręci się za wolno. Wiatrak tak na oko zachrzania. Mozna to wyłączyć, ale nie wiem czy wszystko OK z wiatrakiem. Temperatura w biosie to 37 stopni na cpu, no ale to czysty bios...

Kartę graficzną kupiłem 6600GT. Od razu widać, że to Nvidia - co do jakości obrazu jestem rozczarowany. Jak sie nie przyzwyczaję to ją opchnę i kupię jakiegoś radeonka. Zaraz sobie ją testnę pod 3d Markami..

cholerka co to za dziwne zasilanie na tej płycie? 4 piny obok tego dużego łącza ATX zostały wolne. Działa bez tego ale w sumie dziwne. 4 pinowa końcówka do płyt głownych została wpięta (obok tego szerokiego nie pasowała po prostu). Jest jakiś nowy standard zasilania?
czyli 20 pinowe podpięte, 4-pinowe podpięte i zostało na płycie wolne 4-pinowe miejsce tuż obok 20pinowego (jedna całość z 20pinowym).

**

Posty: 441
Dołączył(a): 13.02.2005
Offline
PostNapisane: 24 wrz 2005, 20:45 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
cholerka co to za dziwne zasilanie na tej płycie? 4 piny obok tego dużego łącza ATX zostały wolne. Działa bez tego ale w sumie dziwne. 4 pinowa końcówka do płyt głownych została wpięta (obok tego szerokiego nie pasowała po prostu). Jest jakiś nowy standard zasilania?
czyli 20 pinowe podpięte, 4-pinowe podpięte i zostało na płycie wolne 4-pinowe miejsce tuż obok 20pinowego (jedna całość z 20pinowym).


w sumie mozna- dziala i to jest najwazniejsze ;) ale proponowalbym zaopatrzyc sie w dobry zasilacz - nawet z takim wyjsciem do zasilania ATX co ma 20pin

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 25 wrz 2005, 10:40 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
cholerka co to za dziwne zasilanie na tej płycie? 4 piny obok tego dużego łącza ATX zostały wolne. Działa bez tego ale w sumie dziwne. 4 pinowa końcówka do płyt głownych została wpięta (obok tego szerokiego nie pasowała po prostu). Jest jakiś nowy standard zasilania?
czyli 20 pinowe podpięte, 4-pinowe podpięte i zostało na płycie wolne 4-pinowe miejsce tuż obok 20pinowego (jedna całość z 20pinowym).


Po prostu twoj zasilacz pracuje w standardzie ATX 1.x natomiast plyta jest przystosowana do standardu ATX 2.x. Standardy te roznia sie m.in. tym ze zasilanie plyty jest 24 a nie 20 pinowe. Ale jak sam zauwazyles w wiekszosci przypadkow plyty pod 2.x dzialaja z zasilaniem 1.x, nawet jesli nie ma przelotki 20>24pin.


pozdrawiam

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 25 wrz 2005, 13:31 
Cytuj  
pod 3d Markiem 2005 mam 3441 punkty. Z tym, że testy procesora to tragedia: odpowiednio 1,5FPS-a i 3,5FPS-a. Nie pamiętam ile miał poprzednik, ale chyba podobnie..

Jaki trzeba mieć procek by te testy wypadły jakoś sensownie?

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 25 wrz 2005, 13:37 
Cytuj  
W sklepach takowego raczej nie znajdziesz :o .
Procek przejmuja cala moc obliczeniowa z karty graficznej i wykonuje wszystkie czynnosci - takie software tryb.


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2005, 09:21 
Cytuj  
2 dni ma system i tak:
1 blue screen dzisiaj rano - genialnie :/ Cholera wie dlaczego, w mieszkaniu zimno i cały czas mam alerty o tym, że wiatrak na procku kręci się za wolno.. a temp. procka to 3? stopni (40+ ma pod obciążeniem 3d marki gry itd.). Generalnie ten wiatrak chyba tak wolno się kręci - jak procek ma 34 stopnie to ma 600 obrotów, jak ma 45 to wyciąga 1500 obrotów, a płyta się i Asus Probe się pluje i alertuje.. wyłączyłem to co prawda ale blue screen jest zastanawiający.
1 twardy zwiech pod demkiem FEAR-a - nie wiem dlaczego

System jest czysty jak łza jeszcze nic nie zainstalowałem praktycznie - komp w fazie testów. Co lepsze to mój pierwszy blue screen w historii komputerów. A ostatni twardy zwis miałem na starym kompie z rok temu... jak nie więcej (generalnie nie pamiętam), a system instalowany 2 lata temu miałem już dokładnie zrypany.

Chyba zmienię zasilacz, ten daje za niskie napięcia praktycznie na wszystko, z tym 12V jest bliższe 11V niż 12.

Generalnie jestem typem który stawia system raz na kilka lat - więc stąd panika o każdą bzdurkę bo nie chcę po prostu tego robić co tydzień.

Słówko windows XP - cholernie daje radę.
Podłączyłem nową płytę, nowy procek, kartę graficzną, podpiąłem dyski, odpaliłem licząc na serię błędów - system wystartował bezproblemowo, odpalił się do puplitu i zaczął wyszukiwać nowy sprzęt i prosić o sterowniki :o szok generalnie, byłem na 101% że się wypierdzeli na pierwszym zakręcie.

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2005, 13:35 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Cholera wie dlaczego, w mieszkaniu zimno i cały czas mam alerty o tym, że wiatrak na procku kręci się za wolno.. a temp. procka to 3? stopni (40+ ma pod obciążeniem 3d marki gry itd.).


Bo alert o zbyt niskiej ilosci obrotow wiatraka nie zalezy od temperatury ale od tego jak sie wiatrak kreci :) W tym asusie jest mozliwe ustawienie w biosie ponizej jakiej ilosci obrotow ma wywalac warning (w biosie menu power, potem hardware monitor czy cos takiego). U mnie bylo standardowo na 1200rpm ustawione.

Jesli chodzi o system, to polecam Windows XP x64 Edition. Zdecydowanie bije zwykle XP na glowe, jesli chodzi o dopracowanie, choc problemem jest to ze potrzebuje nowych sterownikow (do tej pory nie znalazlem sterownikow do mojego Canona iP3000 i monitora :( )


pozdrawiam

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2005, 13:37 
Cytuj  
Asmax napisał(a):
W sklepach takowego raczej nie znajdziesz

Eeeee tam, przesadzasz. Prosze npTEN :D. Drozszy niz moj caly komp :) BTW, Mark, on pasuje do twojej plyty ;)

pozdrawiam

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2005, 14:26 
Cytuj  
to, że alerty mogę wyłączyć to wiem. Problem w tym skąd ten zwis i skąd blue screen na powitanie z rana? :/

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 27 wrz 2005, 18:42 
Cytuj  
Logain Darkthorn napisał(a):
Eeeee tam, przesadzasz. Prosze npTEN :D. Drozszy niz moj caly komp :) BTW, Mark, on pasuje do twojej plyty ;)


No to tutaj na CPU tescie dostaniemy jakies 6FPS:)


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 27 wrz 2005, 23:22 
Cytuj  
Asmax napisał(a):
No to tutaj na CPU tescie dostaniemy jakies 6FPS:)


No to teraz wszystko zalezy od tego co uznamy za 'sensowny wynik' ;)

BTW skad mozna 3d Marka sciagnac?


Mark24 napisał(a):
Problem w tym skąd ten zwis i skąd blue screen na powitanie z rana?


Wlasciwie to tez mialem podobne problemy jak zainstalowalem XP (dodam ze sprzet mam podobny do twojego. plyta A8N-E, Ath64 3000+, GF6600GT). Np jak zostawialem na noc kompa to rano 'wisial', ze 2 razy mi sie tez blue screen trafil. Potem sciagnalem ze stronki MS Windowsa XP 64 Edition (120 dniowy trial) i problemy zniknely jak reka odjal. Nie wiem czy wina jest w tym jak zainstalowalem tego pierwszego Windowsa czy w ogole w windowsie XP, czy moze tego ze zlapalem jakiegos syfa po podlaczeniu do netu bez firewalla (btw, w zwyklym xp nVidia Firewall nie zainstalowal sie poprawnie. Dopiero na XP64).

pozdrawiam

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2005, 08:25 
Cytuj  
3d marka mozna ściągnąć z kilkunastu miejsc w necie - wpisz w google.

Generalnie ta płyta ma dużo minusów, siedzę na forum tweak.pl i owszem płyta jest jednocześnie polecana dla overclockerów ze względu na możliwości podkręcania, mniej więcej taka sama ilość osób pisze, że płyta potrafi być jednak problematyczna.
1. Czujnik obrotów wiatraka na procesorze - u każdego źle rozpoznaje speed i wywala alerty, po updacie firmware na 1.008 (bodajże) cały czas jest ten sam problem
2. faktycznie po 2 dniach cooler na chipsecie płyty głównej jest do wywalenia, bo napierdziela tak głośno, że razi to każdego... no może oprócz tych mieszkających obok Okęcia.

Stabilność też stoi pod znakiem zapytania. Lowendowy Soltek z poprzedniej konfiguracji wykrzaczał mi się raz na rok (generalnie mi się nie wykrzaczał). Highendowy i polecany ASUS 2 razy dziennie na świeżym systemie.
Co lepsze w moim egzamplarzu karta sieciowa jest padnięta. Przy uploadzie w okolicy ~800kB/s blokuje całkowicie download. Przy uploadzie ~1MB/s karta sieciowa się po prostu zawiesza. Twardy reset i mamy net z powrotem...
co dziwne w drugą stronę wszystko działa - download 8MB/s i nie ma problemu (LAN jest na 100Mb/s)

W sobotę sprawdzę jak działa serwis Asus-a :/ Na razie sieciówkę na płycie wyłączyłem, włożyłem jakąś starą i wszystko w końcu ruszyło..

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2262
Dołączył(a): 18.01.2002
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2005, 09:14 
Cytuj  
Bylo brac MSI jak pisalem, malo problematyczna plyta no i ma 2 sieciowki :)


_________________
.

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2005, 09:40 
Cytuj  
No u mnie ta plyta chodzi stabilnie :D Komp mi chodzi 24/7 juz od jakiegos 1.5 tygodnia i ani zwisu ani zadnych innych problemow. Czujnik obrotow wyglada na dzialajacego dobrze, pokozuje caly czas powyzej 5000rpm co mniej wiecej chyba odpowiada rzeczywistosci. Jak juz mowilem, mialem problemy z windowsem na zwyklym xp, ale po instalacji xp64 zniknely jak reka odjal. Do tej pory nie wiem co bylo przyczyna. Sieciowka dziala jak zloto tak samo jak firewall na niej. Wszystko bez update'u biosu.

Wiec po prostu miales chyba pecha :)


pozdrawiam

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2005, 10:01 
Cytuj  
jest już pełna wersja xp64?
ta płyta ma problem tylko z wolnoobrotowymi wiatrakami - mój się kręci od 500 do 2000 obrotów na minutę i z takimi są problemy. Te wysokoobrotowe odczytuje poprawnie.

Będę jeszcze zmieniał zasilacz, może stabilność się poprawi, nie wiem tylko czy naprawi to kartę sieciową ;)


Ostatnio edytowano 28 wrz 2005, 10:05 przez Mark24, łącznie edytowano 1 raz
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2262
Dołączył(a): 18.01.2002
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2005, 10:05 
Cytuj  
Nie.. sam bym sie przesiadl ale nadal nie ma wielu sterownikow (min. do mojego modemu adsl i mychy Logi), do tego czesc programow nie dziala.


_________________
.

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2005, 12:19 
Cytuj  
No fakt, ze sterownikami jest problem. Tzn wlasciwie jedynym problemem jest to ze nie mam sterow do drukarki, bo bez sterow do monitora i mychy to sie obejde :) A co do tych programow to nie spotkalem sie jeszcze (nie liczac Splinter Cella, ale to problem z zabezpieczeniem plyt czy cus)


pozdrawiam

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 4 paź 2005, 09:13 
Cytuj  
Do sieciówki na płycie głównej na tej płycie ASUS-a potrzebny jest jakiś driver? Po wymianie zasilacza na Chiefteca 420W karta się nie wiesza tylko nie pokazuje downloadu. Tzn. po ściągnięciu filmu DVD z LAN-a mam 1.600.000 pakietów wysłanych, 200 odebranych <- tak to nie pomyłka ;) zlicza tylko wysyłane (jakies kontrolne)..

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 4 paź 2005, 09:37 
Cytuj  
Zazwyczaj jest potrzebny i jest na plytce dołączonej do płyty.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.