mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7635 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 276, 277, 278, 279, 280, 281, 282 ... 382  Następna strona
Autor Wiadomość
*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 13 gru 2014, 09:15 
Cytuj  
Jaka przeglądarka na WIndowsa jest najlższejsza? Nie chochodzi mi zupełnie o funkcjonalność, a jedynie o to, żeby pobierała jak najmniej zasosbów. Może być jakaś zupełnie z dupy :P

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 13 gru 2014, 10:35 
Cytuj  
QupZilla


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 15 gru 2014, 11:03 
Cytuj  
Jak zwracam coś na allegro, bo towar nie działa i sprzedawca ma mi wymienić na działający. Jakieś potwierdzenie nadania mam dostać czy coś żeby potem się nie okazało że sprzedawcy nic nie wysłałem gdy wysłałem :P??

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 15 gru 2014, 11:37 
Cytuj  
przesyłka rejestrowana, czyli na poczcie polecone lub paczki, ewentualnie kurier,

powiadom o wysyłce sprzedawce by ci czasem nie odesłał bez odbioru


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***

Posty: 695
Dołączył(a): 18.03.2005
Offline
PostNapisane: 16 gru 2014, 14:05 
Cytuj  
Jaki NAS do domu? Na min. 2 dyski (raid), z opcję dostępu z zewnątrz bez stałego IP.

Najpierw myślałem nad Linksys NMH410, ale później zorientowałem się, że ich stronka z dostępem do dysków z poziomu przeglądarki już nie jest wspierana.

Teraz na celowniku mam Synology DS215j, ale to już wydatek (z dyskami) w okolicach 1k.

Jest coś tańszego ale na porównywalnym poziomie?


_________________
Altaya | BF4

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2270
Dołączył(a): 20.12.2004
Offline
PostNapisane: 18 gru 2014, 17:22 
Cytuj  
Ktoś się zna trochę na serwerach i wie jak zmiejszyć czas odpowiedzi serwera, który u mnie wynosi około 1 s.


_________________
Turbot

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 18 gru 2014, 17:24 
Cytuj  
Serwera czego? www, poczty? Sendmail, postfix, apache, iis, exchange... szczegóły, szklane kule wyszły.

X.


_________________
http://zaginiony.net

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2270
Dołączył(a): 20.12.2004
Offline
PostNapisane: 18 gru 2014, 17:48 
Cytuj  
Serwera www,

dokładnie sklep, i jak testuję go czy to google speed testem czy tools.pingdom to zawsze najdłużej wynosi czas odpowiedzi serwera. A ostanio mam błędy, czesto niektóre jpg ładują mi sie po 15-30 sek.

Spoiler:


_________________
Turbot

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 18 gru 2014, 18:26 
Cytuj  
Masz dostęp do systemu, czy tylko web panel? Jeśli nie masz dostępu, to niewiele zdziałasz, nie jesteś w stanie stwierdzić, co i dlaczego obciąża, czy to wina daemona, czy samego systemu, nie wiesz, czy to braki pamięci czy czkawka dysku, czy tez może sql nie wyrabia... Stukaj do sysadmina.

X.


_________________
http://zaginiony.net

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2270
Dołączył(a): 20.12.2004
Offline
PostNapisane: 18 gru 2014, 19:04 
Cytuj  
mam dostęp do roota, bo to vps na ssd z 4gb ramu.

A ile by kosztował taki raport sprawdzający co jest nie tak ?


_________________
Turbot

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 gru 2014, 19:22 
Cytuj  
Bardziej skupiłbym się na wygooglaniu problemu i przyjrzeniu się httpd.conf.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 18 gru 2014, 20:53 
Cytuj  
Odpal htop i zobacz co się dzieje.
apache czy nginx?
mysql czy coś innego?
php moduł czy php-fpm?

Chłopie to jest VPS i jakiś obciążony skrypt sklepu. Używaj memcache lub redis do trzymania wyników z bazy.
Magia niezoptymalizowanych gotowców. To nigdy nie będzie działać dobrze - co najwyżej wystarczająco.

Na magento i prestashopy to używa się "klastrów" i varnishy żeby to JAKOŚ działało. Przenieś grafiki na chmurę. To Ci podniesie trochę wyniki w googlach.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2270
Dołączył(a): 20.12.2004
Offline
PostNapisane: 18 gru 2014, 22:34 
Cytuj  
apache
mysql
php moduł

Czyli bardziej się opłaca np płacić za 2x vps po 35 zł i jeden wykorzystać tylko do grafik ? niż 1 za 70 zł ?

U mnie coś jest nie tak moi znajomi mają sklepy na preście i mają niskie respond timy, ja coś zwaliłęm bo próbowałem połączyć 2 sklepy przez multistore.


_________________
Turbot

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 19 gru 2014, 07:32 
Cytuj  
Najbardziej to opłaca się mieć kawałek kabla ze stałym IP i na tym postawić jakies raspberry pi lub jakiś inny mini pc i mieć w dupie sharowanie zasobów pomiędzy vpsami ;)

X.

PS. Mam vpsa w homecloud i niby jest fajnie, ale potrafi niekiedy przyciąć ot tak, bez powodu...


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 19 gru 2014, 09:37 
Cytuj  
Kup dedyk, a nie vps. Każdy kimsufi będzie działać Ci lepiej niż gówniany VPS.
Chociaż sekunda odpowiedzi serwera na jakimś tanim gównie to nie jest dużo.
Presta na którym działasz nie znam. Jednak multistoring w magento enterprise wymaga zasobów za dziesiątki tysięcy, a nie 70zł/mc.
Ogólnie wczoraj miałem spotkanie z firmą specjalizującą się tylko w magento i kręcili bekę z serwerów za 400zł/mc.
To jest to co kiedyś pisałem. Rozwiązanie dedykowane skrojone na potrzeby za 7-10k jednorazowo albo pieprzenie się z gotowcami i potem płacenie za migracje, naprawianie, optymalizację.
W przypadku takiego magento to za optymalizację wydajnościową pod potrzeby firmy takowa potrafi i 50k miesięcznie wydać. Drugie tyle za obsługę.
Ale taka firma wykorzystuje chociaż połowę funkcji gotowca.
Usiądź i zastanów się ile z tego prestashopa wykorzystujesz. Wtedy przemyśl czy na pewno aż tyle jest Ci potrzebne. Na końcu pomyśl nad poszukaniem kogoś kto Ci to presta odchudzi ze zbędnych funkcji. Tylko weź kogoś kto siedzi w optymalizacjach, a nie studenciaka, bo ten ostatni to ci powie "dorzuć sprzętu" jako rozwiązanie.
Trzeba straceować zapytania sql, które dławią serwer, poprawić je.
Trzeba wykorzystać memcache lub redis (polecam ten ostatni, ale nie wiem czy presta obsługuje).

Jeśli miałbym doradzić "jakoś tanio" to:
- serwer DEDYKOWANY z MySQL (140zł)
- serwer DEDYKOWANY słabszy z nginx + php-fpm do obsługi zapytań (50zł)
- server VPS/ cloud/ byle hosting do przechowywania mediów (jakieś grosze)

Zapłacisz jakiemuś adminowi z dwa klocki i Ci to wszystko postawi.

Problemem może być kwestia połączenia pomiędzy dwoma dedykami. One muszą mieć minimum te 200Mbps pomiędzy sobą. Jak będzie mniej to więcej trzymaj w redisie na serwerze serwującym treści. Wersja dla totalnej biedy - jeden serwer za 140zł i tam wszystko, ale i tak media wypychasz na jakieś gówno żeby nie zajmować tym maszyny.
I pierdol SSD na serwerach do Twoich zastosowań. Jak coś potrzebujesz szybciej wyrwać to piszesz skrypty, które rzutują symlinki na ramdysk i tam też wrzucają z dysku dane.
Zainwestuj też w ionCube, który Ci na dzień dobry skompiluje pliki do binarek - i o ile nie ma tam struktury syfony/zend2 (pierdyliard plików do ładowania jednocześnie) to da Ci to sporego boosta.

Akurat na raspberry pi nie postawisz nic sensownego jak xanth pisał ;)
Rzeczywiście warto zastanowić się nad kolokacją, ale to znowu koszta idą w górę.
Ogólnie przemyśl - bo jeżeli zarabiasz na tym sklepie więcej niż 4k/mc to warto Ci jednorazowo zainwestować w specjalistów + te 500zł/mc na serwery zamiast się jebać z rozwiązaniami dla studentów.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 19 gru 2014, 09:42 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Akurat na raspberry pi nie postawisz nic sensownego jak xanth pisał ;)

Sensownego w sensie, wymagającego dużej wydajności. Czyli np. sklepu na setki jednocześnie zalogowanych userów. Do prostych zadań czy też prostego sklepu wystarcza aż za bardzo. Choć fakt, lepszym byłby jakiś minipc z i3 ;)

X.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 19 gru 2014, 09:45 
Cytuj  
"proste sklepy" mają bardzo duży narzut na SQL. Chujowy projekt bazy, chujowe zapytania.
Na 256MB ram nie postawisz redisa/memcached, i/o będzie tragiczne.
Na raspie to by poszło hostowanie naprawdę prostego sklepu - zoptymalizowanego pod konkretne potrzeby, a nie presta/magento/inne open sourcowe gówno. Zaznaczę, że SOTE na takiej konfiguracji też nie pośmiga.

Pieniek ma problem z crawlerami i czasem odpowiedzi. To musisz właśnie liczyć jako setkę zalogowanych jednocześnie userów.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 19 gru 2014, 09:52 
Cytuj  
a wlasnie jak to raspberry pi sie sprawuje?
ostatnio wyszedl tez jakis Creator CI20.
pytam, bo moj htpc halasuje juz strasznie i musialbym wrzucic pare stowek w niego aby wyciszyc.
mam w nim q6600 wiec odtwarza wszystko bez problemu i zajakniecia, w przypadku tych malych popierdolek troche sie boje.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 19 gru 2014, 09:58 
Cytuj  
Rasp ma już 512mb, ale czy tak czy siak, do zastosowań wymagających wydajności średnio się nadaje ;)

X.

PS. Mendol Raspberry PI B+ daje radę z full hd bez problemu. Jest nawet gdzieś w sieci gotowy obraz z xbmc do zassania ;)


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 19 gru 2014, 10:01 
Cytuj  
jest nawet kilka :) openelec np.
niestety z tego co czytam to bez podkrecania i kombinowania jest srednio z tym plynnym odtwarzaniem.
ten ci20 ma juz calkiem niezla specyfikacje:
Ingenic JZ4780 dual 1.2GHz MIPS32 processor SGX540 GPU 32k I&D L1 cache 512k L2 cache
8GB Flash 1GB DDR3 memory

ale w sumie raspberry kosztuje 100zl wiec do testow mozna kupic.
zasilacz musze dokupic, czy mozna w zestawie?

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7635 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 276, 277, 278, 279, 280, 281, 282 ... 382  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.