mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 17 lis 2005, 21:15 
Cytuj  
Mark ale ty wszystkiego nie doczytales chyba:

P4 650- 1223zl P4 660- 1806zl

A64 3800+ 1238 zl FX-55 3775zl


A bitow tez nie porownujemy. Jezu! Trzeci raz pisze, nowsze 64bitowe P4 i te Extreme sa lepsze od prescottowych poprzednikow. A tak wlasnie kolega dal porownanie starych P4 z nowymi AMD.

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 17 lis 2005, 21:50 
Cytuj  
Pieszczoch napisał(a):
No tak, ale odnosisz sie tylko do zwojego komputera (no chyba ze jest inaczej, ale nic o czyms takim nie napisales), nie wiem, ja jakbym mial okazje miec doswiadczenia tylko z moim kompem to bym sie zastanowil na polecaniem. Chodzi tu dokladnie o swiadomosc, kiedys bym prawie polecil P4 1,8ghz


No napisalem tak, bo 2 miesiace wczesniej mialem podobny 'problem', tez mialem 3k na kompa i po wielu godzinach szperania w necie zdecydowalem sie na to co kupilem. Dlatego uwazam ze za ta cene jest to najrozsadniejsza konfiguracja. Tak jak Mark napisal, za 600pln nie kupisz intela ktory by dorownywal amd w tej samej cenie.

A spieranie sie o to ktory procek jest lepszy, rozwazajac procki ktore kosztuja w okolicach calej jego kasy ktora ma na kompa to jest jakas pomylka

pozdrawiam

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 lis 2005, 22:27 
Cytuj  
Pieszczoch napisał(a):
A tak wlasnie kolega dal porownanie starych P4 z nowymi AMD.


Jakbys doczytal, przyznalem sie do bledu - a ty sie tego uczepiles, no ale ja jestem ponoc fantatkiem amd - ktory mowi, ze te proce sa lepsze w grach ( co kazdy wie.. chyba? ) i dostrzega zalety p4, aczkolwiek jak ktos pisze, iz szuka konfiguracji za 3k do gier to tu tylko a64 polece. Ty zas we wszystkim widzisz wyzszosc intela, nieublagany upadek amd, armagedon zwiazny z przejsciem na ddr2 ( przejscie na ddr3 u intela, zwiazane ze zmiana plyt - pamieci sa niekompatybilne, juz straszne nie bedzie? ) - tylko to nie jest fanatyzm, a zapewnie zdrowy rozsadek. Piszesz jakies teorie na temat 400mhz wykorzystywane przez programy, bledne informacje, z kosmosu wzieta roznica premier ukladow dwurdzeniowych(pierdol bo pierdol, ale pokazuje twoj stosunek do tematu). Ja przynajmniej nie udaje sciany i dociera do mnie to co pisze druga osoba. Nie pisze tez co mi slina na jezyk przyniesie, tylko najpierw cos sprawdzie w necie.. czasem zbyt pospiesznie.

W tych linkach ostatnich co podalem sa porownania z seria 6xx - juz mi sie nie chcialo drazyc tematu i wklejac testow, coby sobie wydluzyc e-peena, jak ktos bedzie chcial to sam sobie to przejzy i zdecyduje. Prownanie cenowe fxa do 660 to pomylka - tu mozesz wrzucic 4000+. Sowja droga na tych wybranych wykresach nie ma 650.. ale rozumiem, ze cene wrzuciles dla porownania.

Te nowe 64bitowe, jak pisalem, nie we wszystkim sa lepsze od swoich starych odpowiednikow ( w wiekszosci tak ), cyt: "Twice the Cache - 17% Higher Latency"

Ps. tez nie rozumiem, i nigdy nie zrozumiem jakie znaczenie ma szybkosc obrobki video w tematach zwiazanych ze sprzetem gl. do grania.. to tak jak ja bym pisal ze na a64 szybciej pracuje photoshop, acdsee czy 3ds max 5.1. Swoja droga zaleta a64 3000 jest jego latwa i efektywna podkrecalnosc, bez problemu z 3000 mozna zrobic 3200 na boxowym chlodzeniu... przy wyzszych czestotliwosciach juz lepiej uzyc jakiegos klasowego wentyla. (chociaz w tym sklepie int, co na poczatku on podal roznica miedzy 3000 a 3200 to 20pln)

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 17 lis 2005, 23:16 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
64bity vs 32bity - też bzdura.

Jak zwykle czytanie ze zrozumieniem kuleje. Pisalem o typach procesorow, a nie ich bitach. Lopatologicznie: 32 bitowy procesor jest slabszy od 64 bitowego, bo... jest starszy i duzo mniej wydajny (w domysle: w aplikacjach 32 bitowych).

X.


_________________
http://zaginiony.net

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 17 lis 2005, 23:22 
Cytuj  
Pieszczoch ale tutaj cały komputer składamy za 3000zł więc takie procki odpadają.
Imho lepszym wyborem jest A64 3000 za 450zł, niż P4 za 750zł.
Imho w tym przedziale cenowym lepiej kupić AMD 64 (bo jest nowszy i bardziej wydajny, no i bardziej przyszłościowy) niż jakieś P4.

Chyba, że chcemy wywalić więcej kasiory wtedy można myśleć o Intelach.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 17 lis 2005, 23:28 
Cytuj  
ja bym za ta kase pojechal na Filipiny , zaprosil dwie napalone Azjatki i przelamywal bariery jezykowe do rana :]

a serio: moj psi wech czul ze takie topiki to zarzewia amd vs intel :wink:


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 lis 2005, 01:53 
Cytuj  
Pff, się ciesz że jeszcze nie poszliśmy na noże przy ATI vs NV :D


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 lis 2005, 02:00 
Cytuj  
a wlasnie ostatnio nv wypuscilo 7800gtx 512ramu, ponoc na nowym Fx-60 co wyjdzie w styczniu na jednej karcie 15k 3dm05 bedzie - fight? ;) A za oknem snieg pada... swieta ida... w ludzi wstepuje dobry duch...

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 18 lis 2005, 02:03 
Cytuj  
iz szuka konfiguracji za 3k do gier to tu tylko a64 polece

No wlasnie i tu jest ten fanatyzm heh, bo jakbys zauwazyl, to chlopak moflby pozbyc sie zbednego kupna drugiego DVD i mniejszedo dysku, a za oszczedzone pieniadze by kupil P4 630, kosztuje dokladnie 209zl wiecej niz a64 3000+...

Ty zas we wszystkim widzisz wyzszosc intela, nieublagany upadek amd, armagedon zwiazny z przejsciem na ddr2

To akurat mi do geby wciskasz, zacytuj choc jedno zdanie moje, mowiace o totalnej wyzszosci intela nad amd. Sorry ale ja wierze w tzw. okresy oplacalnosci, na ten okres mi sie nie kalkuluje amd i tyle. Moze za rok, moze za dwa, za dobrze intelowi idzie i teraz czas cos spieprzyc i pozniej bedzie vice versa (chociaz amd nie stosuje agresywnej strategii, no moze jedynie w reklamach).

Piszesz jakies teorie na temat 400mhz wykorzystywane przez programy, bledne informacje, z kosmosu wzieta roznica premier ukladow dwurdzeniowych

No tak tak, teoria, podstawy informatyki sie klaniaja. A te 400mhz przy 667mhz dalem dla przykladu, najwidoczniej masz ograniczona wyobraznie, no to wytlumacze moj post jak dla dziecka.

No to lecim:
W dodatku juz mowilem o porownywaniu sprzetu dzisiejszego co jest w pelni uzywany (zasoby) i ten co ma zapas. Nie osiagniesz wiekszych wynikow w grze jak ona dla maxymalnej wydajnosci potrzebuje np. 400mhz majac 667mhz ram albo nawet 1ghz.


No to jest to sobie tak, kiedys byl sobie starszy system DOS, i nie posiadal synchronizacji clock speeda (efekt speeda) i potem wyszedl sobie windows i zaczol ograniczac clock speed dla gier zeby wlasnie za szybko nie _chodzily_. Tzw. synchronizacja komponentow, vga-procek-ram.
I teraz powiecmy sobie ze jakas gra dla maxymalnego performance potrzebuje te 400mhz, albo nie! niech bedzie 1mhz, latwiej sobie to wyobrazisz, i synchronizuje tak aby tego nie przekroczyc w komunikacji vga-procek-ram (pozniej naucze cie co to jest vsync chlopcze), a teraz powiecmy ze mamy sobie 2mhz, no duzo to nie zmieni jezeli nie bedziemy tez posiadac szybszego procesora. No to mamy procesor 2mhz, no i jak myslisz jak to dziala? Sa dwie opcje albo 50% mozliwosci sprzetu albo 200% szybciej dziala fizyka gry. A o co chodzi w tej fizyce? A to ze mobki ty i wszystko sie dzieje 2x szybciej, tzw efekt speeda....
A czemu nie uzywa 100% sprzetu, ale chodzi normalnie? No jak juz wszystko na czas obliczy (przypominam ze to jest max jaki mozna wycisnac ten 1mhz) i nic nie zostaje z potrzebnych mb/s wiecej do obliczenia to poprostu nie obliczy i performance jest w 100% porownywalny! Poza loadingiem...

Reszty niechce mi sie tlumaczyc, nie jestem jakims pedagogiem na forum.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 lis 2005, 02:38 
Cytuj  
Naucz mnie co to vsync chopcze i poczytaj swoje posty do tej reszt co nie chcesz mi tlumaczyc... a za oknem snieg pada...

Ps. Moze daj jakiegos linka z dokladniejszym opisem tego zjawiska, bede wdzieczny. ( chodzi o zjawisko gry ktora w przypadku taktowania powyzej 400mhz nie bedzie miec przyrostu wydajnosci - od tego sie zaczelo, bo odnosze raczej sluszne wrazenie, ze ty o czym innym i ja).

Btw. Intelowi akurat teraz za dobrze nie idzie, amd notuje wyrazne wzrosty sprzedazy.. kilkanascie pozwow w sadach vs intel. Zdaje sie, ze do 2007 amd prognozuje (pewnie by chcieli ) dojscie do 20% udzialow w rynku, obecnie maja chyba ~17% intel "cos"niecale 80% i traci powolutku.. ludziom zaczelo sie oplacac kupowanie procow amd, nawet (jak wspomnialem wczesniej) Dell sie zlamal.. na poczatku po cichu, ale teraz juz oficjalnie. Niedawno IBM nawiazal bliska wspolprace z amd.. ogolnie bedzie ciekawie. Co prawda o wiele lepiej wiedzie sie amd na rynku serwerowym, no ale po domach tez zaczynaja buszowac w wiekszych ilosciach, nie tylko w takiej Polsce -> np. wykres rynku w US jaki zapodal Mark.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 18 lis 2005, 09:53 
Cytuj  
procesor może zamontować jaki chce, ale niech tylko kupi Nvidię to ląduje w ignore :/

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 18 lis 2005, 10:52 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
ale niech tylko kupi Nvidię to ląduje w ignore :/

Serio? Ide kupic Nvidie.

X.


_________________
http://zaginiony.net

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 18 lis 2005, 11:23 
Cytuj  
No jesli chodzi o mid-endowe karty to wybor nVidii jest raczej oczywisty. Chociaz, ludzie pokroju Marka pewnie i tak kupili by ATI ;)


(dlaczego mam wrazenie ze niedlugo zeby przeczytac nowe posty w tym temacie trzeba bedzie zajrzec do dzialu Flames? :) )


pozdrawiam

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 18 lis 2005, 11:46 
Cytuj  
midendowe tzn?
bo 700-800 które ja uważam za midendowe moim zdaniem ATI 800GT lub 800GTO biją 6600GT pod każdym względem.
X850XT jest szybszy od 6800GT
za 300-400zł też z tego co wiem polecają jakieś radeonki 9550 lub 9800PRO (400zł obecnie)
tylko w highendowych - znowu wyszła jakaś Nvidia 7800GTX TURBO ULTRA FORCE NEXT GENERATION 512MB których 24 potoki czasami potrafią prześcignąć X1800XT (co prawda nie obsługuje połowy efektów w porównaniu z X1800XT) z 16 potokami... :evil:

**
Avatar użytkownika

Posty: 427
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 18 lis 2005, 12:35 
Cytuj  
Pieszczoch napisał(a):
(efekt speeda)


juz dawno tego nie mialem.. ale i imprezek rave coraz mniej :/


_________________
__________________________
putting the 'F' back in freedom

neocron - ao - coh - cov - aa - ddo - pe - eq2 - gw - hgl - rfo - vo - swg - ps - tr - mxo - fom - fe - ga - eve - vg - lotro - aoc - war - aion - star trek - perpetum - gw2 - wot - skyforge

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 18 lis 2005, 14:51 
Cytuj  
( chodzi o zjawisko gry ktora w przypadku taktowania powyzej 400mhz nie bedzie miec przyrostu wydajnosci - od tego sie zaczelo, bo odnosze raczej sluszne wrazenie, ze ty o czym innym i ja).

Dobrze wiesz ze gry nie posiadaly znacznego przyrostu na np. DDR 400mhz i DDR2 533 i wyzej, nawet na podkreconym FSB 1066 i to jest wlasnie te zjawisko. Zaczynam miec wrazenie ze zataczamy kolo...

A takze FSB 800mhz=6,4gb\s, RAM 400mhz tez 6,4gb\s, wiec jak nie pokreci sie FSB to tez przyrostu nie bedzie sie mialo. EDIT: 533mhz to juz 8.4gb\s w dualu oczywiscie.

A jak cie moje posty bardzo intryguja i chcesz zebym ci wiecej wytlumaczyl to zacytuj, bo juz nie wiem co cie najbardziej interesuje.

PS.Przynajmniej juz skonczyles z proba osmieszania mnie. A tematu Xeon-Sempron nawet nie bede zaczynal. Sam nawet podales stosunek 20/80 na rynku, a serwery to juz bardziej profesjonalisci kupuja.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 lis 2005, 15:07 
Cytuj  
No wlasnie czy p4 ee z fsb1066 oblsuguje ddr2 400mhz? Bo teoretycznie zakladajac ze tak, wydaje mi sie ze bedzie wzrost wydajnosci wzgledem wsadzenia ddr2 533 <- przy 400mhz przeciez bedzie "zapychac" procka tyko 6,4gb/s przy 553 8,6gb/s ( a to tez ma m.in. wplyw na fps, jako ze proc uczestniczy w procesie tworzenia grafy, cos tam liczy laczy, mniejsza z tym co). Nowe amd ponoc beda mialy w pelni wykorzystywac ddr2 800mhz.. jezeli jeszcze beda obslugiwac slabsze modele ddr2 np 667/533 to bedzie mozna sprawdzic... za okolo pol roku/rok/dwa?.

tylko w highendowych - znowu wyszła jakaś Nvidia 7800GTX TURBO ULTRA FORCE NEXT GENERATION 512MB których 24 potoki czasami potrafią prześcignąć X1800XT (co prawda nie obsługuje połowy efektów w porównaniu z X1800XT) z 16 potokami

Tak pisze zaslepiony fanboy, czy ja pisalem w tym tonie? :) Mark a ty dziekuja Nv, bo ati obnizac bedzie ceny serii x1600 z okazji wypuszczenia przez nv 6800gs. ( rodzajow tych kart jest jak mrowkow - nv i ati, a polowy w sklepach nie ma )

Ps. Proce do serwow to inna bajka, i szczerze mowiac nie wiem jakie tam sa proporcje - wiem, ze o wiele lepiej idzie amd tam niz w rozwiazanich domowych ( takie wnioski mozna przynajmniej wysnuc z newsow ukazujacych sie co jakis czas, aczkolwiek wiadomo ze intel ma przewage ). A rynek oglnie to 17% amd - 75-80% intel, a ta reszta to jakies inne cudaki

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 18 lis 2005, 15:30 
Cytuj  
70% moich postów jest przesięknięta ironią ;)
Tak generalnie to gdzieś mam co jest lepsze i co jakiś tam "pixelek" po drugiej stronie kabla internetowego kupił. Komputerami to ja się interesowałem w szkole średniej i na studiach kiedy z pamięci mogłem wyrecytować cennik 100 rodzajów myszek z poprzedniego weekendu na Giełdzie Komputerowej. Teraz mam to gdzieś tak na prawdę, tylko z zasady jestem przekorny i jak ktoś mi twierdzi "TAK" to mnie kusi by powiedzieć "NIE", a jak kilka osób twierdzi "NIE" to poczuwam się w obowiązku stanąć w opozycji twierdząc "TAK". I tak prawda leży najczęściej po środku więc zawsze przynajmniej częściowo mam rację ;)

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 lis 2005, 15:42 
Cytuj  
Aaaa, znaczy Rydzyka & Co. to chwalisz tak dla poddierżenia razgawora ? ;)


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 18 lis 2005, 17:18 
Cytuj  
a kozu ty jebau? :wink:

generalnie jakos mam podobnie jak mark , to chyba przychodzi z wiekiem :]


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.