mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 15 paź 2012, 17:40 
Cytuj  
Moje typy bylyby:
Canon PowerShot SX130 (lub 150) IS ze wzgledu na cene i stabilizator optyczny
Fujifilm Finepix S2950HD j/w tyle, ze cyfrowy
Samsung WB750 ale szajsung jakos do mnie nie przemawia
Nikon Coolpix L810 najdrozszy z tych wszystkich, tylko zadaje sobie wtedy pytanie czy jest faktycznie skok jakosciowy miedzy nim a tym najtanszym, czy moze szkoda zycia i powinno sie dolozyc drugie tyle ;p

Nad lustrzanka myslalem, ale ni wiem czy mi sie chce bawic cos poza trybem auto ;p


_________________
.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 15 paź 2012, 17:48 
Cytuj  
To bierz canona, cyfrowy is sobie odpuść, lustrzankę też bo mając lustrzankę to bez investowania w optykę tylko się sprzęt będzie marnować a to investowanie to już trochę kosztuje ;)


_________________
Mam leniwe szare komórki.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1313
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 15 paź 2012, 18:12 
Cytuj  
Nie trzeba inwestować w optykę aby cieszyć się lustrzanką. Zwłaszcza do przy oglądaniu zdjęć wielkości 800px na ekranie albo na sporadycznym drukowaniu odbitek 10x15. A kilka plusów DSLR nad kompaktem ma.
Z drugiej strony dobrym rozwiązaniem byłby jakiś bezlusterkowiec jak Pen, NEX itp. Poręczniejsze.
Warto też sprawdzić Fuji X10 (bardzo fajna optyka) albo Nikona P7700 lub PowerShota z serii G.


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 15 paź 2012, 18:17 
Cytuj  
Jak chce coś taniego to bezlusterkowce nie, jak chce trochę wydać to jak najbardziej i imo będą dla Higha lepsze niż lustrzanka, co z tego że lustrzanka ma plusy w stosunku do kompaktu skoro i tak tego nie wykorzysta, najpierw niech się nauczy robić zdjęcia a potem szuka lustra ;)

Do oglądania 800px czy robienia odbitek 10x15 to tak naprawdę każdy się nadaje i nadal będę twierdzić że kupowanie lustrzanki bez inwestowania w optykę to marnowanie sprzętu, lepiej już kupić sobie dobry kompakt.


_________________
Mam leniwe szare komórki.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 15 paź 2012, 18:31 
Cytuj  
No ja umiem uzyc auto, nagrac filmik itp. ;d z tego wzgledu wnioskuje, ze poki co dla mnie cos drogiego jest bez sensu.


_________________
.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 15 paź 2012, 19:07 
Cytuj  
Dokładnie jak sie zapoznasz że sprzętem i będziesz wiedział czego w obecnym ci brakuje to wtedy jest sens zmieniać na lepszy.


_________________
Mam leniwe szare komórki.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1313
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 15 paź 2012, 19:38 
Cytuj  
Ależ wykorzysta nawet w trybie Auto. Pewniejszy i szybszy autofocus, mniejszy lag migawki, lepszy balans bieli. Poza tym lustrzanka nawet z obiektywem kitowym i tak wygeneruje lepszą jakość obrazu niż przeciętny kompakt (przeciętny, nie jakiś z serii "pro") :)
Oczywiście jak najbardziej się zgadzam, że nie ma co wytaczać armat na komary i porządny kompakt da bardzo zadowalające wyniki. Zresztą o to mi chodziło jak przytaczałem link do artykułu o zdjęciach wykonanych iPhonem :-)

W sumie sam powoli przymierzam się żeby kupić coś mniejszego bo latanie z DSLRem na codzień męczące jest dla ramienia. Pewnie skończy się na Fuji EX-1, niestety dla portfela :(


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 15 paź 2012, 19:44 
Cytuj  
Yuurei napisał(a):
Pewniejszy i szybszy autofocus


Hmm ja mam 5D MK II i tu bym się nie zgodził ;) miałem też 2x 7D z czego jeden mia duży backfocus więc C przysłał mi po bojach drugi który miał duży frontfocus , kalibracja nic nie dała.

Pamiętajmy też że działanie Af w lustrzankach jest też uzależnione od podpiętego szkła, dobry obiektyw potrafi zrobić kolosalną różnicę w działaniu AF.


_________________
Mam leniwe szare komórki.

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 15 paź 2012, 20:18 
Cytuj  
Pamiętajmy, że część lustrzanek ma AF wbudowany w aparat a część w obiektywy co warto wziąć pod uwagę kupując lustro.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1313
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 15 paź 2012, 20:22 
Cytuj  
Bloodleaf napisał(a):
Yuurei napisał(a):
Pewniejszy i szybszy autofocus


Hmm ja mam 5D MK II i tu bym się nie zgodził ;)


Nie jestem kanoniarzem ale słyszałem, że AF w MKII nie powala. Chociaż nie chcę mi się wierzyć aby był gorszy niż w zwykłej "małpce" za 700 zł :-)
Z drugiej strony jak sobie przypomnę autofocus w Minolcie D7D... o matko :-)


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 15 paź 2012, 20:35 
Cytuj  
Havok napisał(a):
Pamiętajmy, że część lustrzanek ma AF wbudowany w aparat a część w obiektywy co warto wziąć pod uwagę kupując lustro.


Większość ma AF w korpusie ale i przy tych obiektyw bardzo wpływa na działanie AF, np przy moim 5D miałem okazję bawić się takim czymś http://www.amazon.com/Canon-70-200mm-II ... B0033PRWSW i AF chodził jak marzenie w przeciwieństwie do moich stałek.

@Yuurei nie jest taki straszny ale rewelacyjny niestety nie jest tym bardziej że w takim sprzęcie powinien być idealny, pomimo tego nie zamieniłbym sprzętu na inny, no może na MKIII ;)


_________________
Mam leniwe szare komórki.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1313
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 15 paź 2012, 20:39 
Cytuj  
@Blood - ja do sprzętu podchodzę użytkowo. Lubię co prawda swoje D700 i wcześniej lubiłem D200 ale zapewne tak samo bym lubił 5D jak by mi pasowała canonowska ergonomia. Dlatego Nikon (a w zasadzie Minolta ale z racji beznadziejnego AF przesiadka na Nikona). Kilka godzin z aparatem w ręku sprawia, że zaczyna się bardziej myśleć o wygodzie niż tych wszystkich megapikselach ;)


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 15 paź 2012, 20:43 
Cytuj  
Yuurei napisał(a):
Kilka godzin z aparatem w ręku sprawia, że zaczyna się bardziej myśleć o wygodzie niż tych wszystkich megapikselach ;)


Zgadzam się w pełni :)

Ja się kiedyś zastanawiałem nad zakupem D700 tylko odklejające się gumy na które narzekali użytkownicy no i wybór szkieł zaważyły na C ale Nikosie też lubię :)


_________________
Mam leniwe szare komórki.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1313
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 15 paź 2012, 20:48 
Cytuj  
Bloodleaf napisał(a):
Ja się kiedyś zastanawiałem nad zakupem D700 tylko odklejające się gumy na które narzekali użytkownicy no i wybór szkieł zaważyły na C ale Nikosie też lubię :)


Nie wiem o co chodzi z tymi odklejającymi się gumami. Słyszałem o nich w D200 a moje się trzymają jak skała. A ten korpus był maltretowany dość mocno bo nim robiłem zdjęcia często w tragicznych warunkach. Może się zahartował ;)
Wybór szkieł to dość śliski temat. Pewnie, Canon ma ich dużo tyle... ja i tak korzystam z dwóch. Może trzech w porywach ;-) Więc co za różnica czy producent ma 120 czy 160 obiektywów w ofercie? ;) A poza tym Nikon ma lepsze szerokokątne szkła ;-p

Kurcze... zaraz się zacznie, Canon kontra Nikon ;) Lepiej róbmy zdjęcia :D


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 15 paź 2012, 20:56 
Cytuj  
Jak zwykle na tym forum.

Niedzielny amator pyta o proste cykadło za paręset złotych a po chwili padają nazwy topowych lustrzanek.

Dobrze, że jeszcze nikt o Leice nie wspomniał.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 15 paź 2012, 21:00 
Cytuj  
Ej no przecież odpisalem nt też :-)

Yuurei spoko mnie te wojny systemowe nie ruszają pewnie gdyby nie kasa na to potrzebna miałbym oba systemy :-)


_________________
Mam leniwe szare komórki.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1313
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 15 paź 2012, 21:43 
Cytuj  
Ja też podałem swoje typy... a, że nam się nieco na bok zeszło ;)
Poza tym Leica to topowa tylko z nazwy. Dobrze, że nikt Hasselblada nie polecał ;)


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 15 paź 2012, 23:06 
Cytuj  
Yuurei napisał(a):
Ja też podałem swoje typy... a, że nam się nieco na bok zeszło ;)


ale te Twoje typy to chyba okolo 2k lataja, a nie 500 zl ;)


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 16 paź 2012, 00:03 
Cytuj  
tak się kończy dyskusja na "fachowych" forach :)
ja tu nie widzę problemu, on nie chce poświęcać czasu i życia by robić pro zdjęcia i udowadniać coś sobie czy innym, wydając przy okazji kolejne tysiące, tylko chce mieć nadzieje że jak popstryka to wyjdzie to w zadowalającej jakości, wiec dlatego zasugerowałem aparat, który po forach jest wymieniany najczęściej jako najlepszy w tej cenie i tyle.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 16 paź 2012, 00:27 
Cytuj  
dokladnie tak i si waham miedzy fuji i canonem troche ;p


_________________
.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.