mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4779 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 239  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 18 sie 2012, 11:22 
Cytuj  
Nie ma.
PCIe 3.0 nic ci nie da w praktyce.
A przy kolejnej generacji procesor i tak bedziesz musial wymienić wszystko. Ja bym spokojnie z wymiana czegokolwiek poczekał do przyszłego roku. Chyba, że masz mus.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 18 sie 2012, 14:46 
Cytuj  
płyta już zamówiona także kupuję :P i5 2500k starczy pod kontem gier na długo. Jestem tylko ciekaw czy pcie 3.0 zdąży się przydać nim ten proc się zestarzeje

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 19 sie 2012, 09:23 
Cytuj  
Czekanie na kolejną generacje proców to głupi pomysł, skoro SB i teraz IB w zupełności będą wystarczyć na lata. To grafa jest raczej problemem oraz fakt, że nie wszystkie engine skalują się tak dobrze ze sprzętem.


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 19 sie 2012, 09:58 
Cytuj  
nowa generacja hmm... jedynie z nadzieja czekać na buldozer II bo intel już wpadł w ślepa uliczkę, zwyczajnie nikomu więcej mocy nie potrzeba, jednak taniej przydałoby się


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 19 sie 2012, 13:37 
Cytuj  
To prawda, haswell to głównie lepsze gpu + integracja mostka południowego.
Ja się tylko waham czy nie wpakuję się z i5 2500k w brak pcie 3.0. Procek będzie spokojnie dawał radę a pcie 2.0 będzie ograniczać GPU, tylko te temperatury Ivy...

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 27 sie 2012, 23:38 
Cytuj  
Dziadki, warto i7 920 z 12GB ramu + GF570 upgradować? mega mi zależy na SSD, ale nie będę pakował siana w tego kompa już. Poza tym, zaraz Windows 8 i myślę o zmianie kompa od razu razem z systemem.

Jednym zdaniem, opłaca mi się to?

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 27 sie 2012, 23:54 
Cytuj  
No to wsadz sobie SSD w to, przeciez do nastepnego kompa tez sie przyda.
Ogolnie nie ma co kompów z this-gen upgradowac, dopiero jakis czas po wyjsciu nowych konsol wyscig przyspieszy. Sam myslalem jedynie o dobiciu do 12GB ramu, czy wlasnie ssd, nie ma po co zmieniac bebechów.

Co innego zachcianki jesli chodzi o upgrade peryferiów ;]


PS. Na cholere ci windows8? lawl, przeciez to z tych "co drugich nieudanych", poczekaj na dziewiątke.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 28 sie 2012, 00:23 
Cytuj  
Ale podłączanie SSD pod Sata 2? :o co do windowsa, w sumie racja.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 28 sie 2012, 07:46 
Cytuj  
Sata 2 tez da rade przciez. Zreszta to nie maksymalny transfer daje kopa w systemie, ale blisku zeru czas dostępu.

W normalnym uzytkowaniu miedzy Sata2 i 3 nie zawuazysz roznicy, a miedzy HDD a SSD zauwazysz ogromna.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 28 sie 2012, 08:02 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
Ale podłączanie SSD pod Sata 2? :o co do windowsa, w sumie racja.

SATA to odczyt liniowy. (150, 300, 500 bl bla MB/s). W praktyce nic to nie da, odczyt liniowy przydaje sie przy transferowaniu naprawde duzych plikow w jedną i dugą strone.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 28 sie 2012, 20:36 
Cytuj  
Tak czy siak, doszedłem do wniosku że go zmienię, od początku był totalnym składakiem, cały czas coś dokładałem do niego i wyszedł na koniec misz masz. Zwłaszcza, że może mi się uda go opchnąć wujasowi, więc nie dużo dołożę do nowego a zrobię już z Fractalem, konkretnym chłodzeniem i SSD. Ale to wszystko dopiero po premierze Windowsa 8, bo pewno od razu zmienię system.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 28 sie 2012, 21:04 
Cytuj  
do win8 kup tablet, taniej wyjdzie :)


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 29 sie 2012, 15:22 
Cytuj  
Wykręciłem coś takiego:

Procesor: Intel Core i7 2600K 4x3.40 GHz BOX (LGA1155, 8MB, HD3000, 95W)
Wentylator: Be Quiet Dark Rock Advanced C1
Płyta główna: Asus Maximus V Gene, Z77, VGA, DDR3, SATA3, USB 3.0, RAID, GBLAN, ATX, LGA1155
Pamięci: DDR3 16GB 1866MHz Corsair Vengeance XMP Red (4x4GB, QuadDDR, CL9)
Dysk twardy: Seagate Barracuda 7200 1TB, SATA-III, 64MB cache + OCZ 128GB SSD, 2.5", SATA/600, 560/430, Vertex4
Nagrywarka: Asus DRW-24B5ST Black SATA
Karta graficzna: GeForce GTX680 Asus 2048MB, DDR5, DP, HDMI, DVI, PCI-E TOP 1137/6008
Obudowa: Fractal Design Define R4 USB 3.0 Black Pearl (bez zasilacza)
Zasilacz: be quiet 680W Straight Power Cable Management
System oper.: Windows 8

Wyszła taka cena (około 7400), że chyba sobie daruje :D, już chyba lepiej meble do kuchni kupić :D nie nie nie i jeszcze raz nie, next gen konsola chyba będzie lepszym wyborem za jakiś czas.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 29 sie 2012, 15:51 
Cytuj  
Lol - wiesz chcesz to ci mogę kompa złożyć i za 20 000 tyś - żaden problem. Niektóre podzespoły to chyba specjalnie wybierałeś, żeby drożej było.

Już ci tu parę osób mówiło słusznie, że uppgrade kompa z tego co masz teraz na 'current-gena' jest jakąś pomyłką i nie ma najmniejszego sensu.

Chyba, że masz jakieś zboczone pomysły typu granie na 3-4 monitorach, ale wtedy to na cenę nie powinieneś narzekać.

No, ale jak ty chciałeś kupować komputer bo nowy Windows ma premierę...

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 29 sie 2012, 15:56 
Cytuj  
Motherboard: Gigabyte GA-P55-USB3
Processor: Quad-Core Intel Xeon processor X3430 - 2,40 GHz krecony na 3,4GHz
cooling: Scythe Mugen Rev 2
Memory: Patriot Viper II LLK DDR3 4x 2GB 1600MHz Cl7
Hard Drive: 2x samsung 1TB w RAIDZIE
Video Card: Radeon 5850 HIS 1GB 2xDVI&HDMI&DP (PCI-E) iCooler V Turbo
PSU: Chieftec (CFT-600-14CS) 600W

chodzi mi o grafike - chce odsprzedac swoja ojcu, bo jest mu potrzebna do badan (ponoc ta karta jest dobra do obliczen) i szukam czegos za 400-500zl co bedzie podobne wydajnosciowo (da sie? ta karta ma juz 1,5roku) albo nawet lepsze jak sie da. MUSI BYC 2xDVI i HDMI


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 29 sie 2012, 15:59 
Cytuj  
@sula

Nie będę składał czegoś takiego samego co mam teraz, dlatego po zagłębieniu się w temat nie ma to najmniejszego sensu ten upgrade. Zbyt mało zyskuje a zbyt dużo tracę. Nie ciśnieniuj się tak bardzo :). Płyta jest bajeczna, karta to top high end, nie wiem w którym miejscu przesadziłem... może z ramu można zejść trochę niżej, ale resztę uważam za dobre wybory.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 29 sie 2012, 16:21 
Cytuj  
RufeN napisał(a):
Motherboard: Gigabyte GA-P55-USB3
Processor: Quad-Core Intel Xeon processor X3430 - 2,40 GHz krecony na 3,4GHz
cooling: Scythe Mugen Rev 2
Memory: Patriot Viper II LLK DDR3 4x 2GB 1600MHz Cl7
Hard Drive: 2x samsung 1TB w RAIDZIE
Video Card: Radeon 5850 HIS 1GB 2xDVI&HDMI&DP (PCI-E) iCooler V Turbo
PSU: Chieftec (CFT-600-14CS) 600W

chodzi mi o grafike - chce odsprzedac swoja ojcu, bo jest mu potrzebna do badan (ponoc ta karta jest dobra do obliczen) i szukam czegos za 400-500zl co bedzie podobne wydajnosciowo (da sie? ta karta ma juz 1,5roku) albo nawet lepsze jak sie da. MUSI BYC 2xDVI i HDMI


W tej cenie nic lepszego nie ma. ;>


_________________
@polygamia

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 29 sie 2012, 16:35 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
@sula

Nie będę składał czegoś takiego samego co mam teraz, dlatego po zagłębieniu się w temat nie ma to najmniejszego sensu ten upgrade. Zbyt mało zyskuje a zbyt dużo tracę. Nie ciśnieniuj się tak bardzo :). Płyta jest bajeczna, karta to top high end, nie wiem w którym miejscu przesadziłem... może z ramu można zejść trochę niżej, ale resztę uważam za dobre wybory.

Karta graficzna. Ja to bym wziął GeForce 670.

A pozatym, jak ktoś ma teraz w miare dobry sprzet... To wogole by nic nie kupował.
Osobiscie z wymianą czegokolwiek wstrzymam sie do 2014, kiedy NVIDIa zaprezentuje Maxwella. W 2013 powinny być next-genowe konsole a rok później karta graficzna, które zje te konsole, wypluje i nawet sie przy tym nie spoci.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 29 sie 2012, 19:26 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
@sula

Nie będę składał czegoś takiego samego co mam teraz, dlatego po zagłębieniu się w temat nie ma to najmniejszego sensu ten upgrade. Zbyt mało zyskuje a zbyt dużo tracę. Nie ciśnieniuj się tak bardzo :). Płyta jest bajeczna, karta to top high end, nie wiem w którym miejscu przesadziłem... może z ramu można zejść trochę niżej, ale resztę uważam za dobre wybory.

Wziąłeś płytę do mocnego OC i SLI, a w konfiguracji masz jedną kartę i wentylator na procesor, który wydajność ma do ostrego OC za małą. Czyli przepłacasz.

Kartę grafiki - gtx 680 jest od gtx 670 mocniejsza o jakieś ~5% a droższa o blisko 25%. Jakieś 500 zł.
Obudowę - wziąłeś R4, która jest absolutną nowością i przez to jakieś ~100 zł droższa od R3, a różnicy w wyglądzie i wyposażeniu jest w zasadzie niezauważalna.

Pamiątki jak sam zauważyłeś wziąłeś drogie, a dla wydajności w grach nie ma żadnego znaczenia czy weźmiesz te co wybrałeś czy tanie good-ramy z serii Value.

Zasilacz stanowczo za mocny. 150 W mniej spokojnie by starczył z zapasem.

Procesor - do grania nie ma różnicy czy weźmiesz i7 czy i5. W zasadzie w części gier z włączonym HT będziesz miał mniejszą wydajność. Jak wyłączysz HT to z i7 zrobi ci się i5 praktycznie i nie będziesz używał funkcji za która dopłacasz parę stówek. W dodatku i5 lepiej się kręcą i mniej grzeją.

---------------

Dlatego mówię, że dało by się złożyć kompa słabszego tylko o dosłownie parę % a taniej o dobre 2000 zł.

I to bez ruszania tych ultra cichych wentylatorów.

Wziąłeś górę high-endu, dopłacałeś premium setki złotych na 1 część dla features, których nie wykorzystujesz w swojej konfigiracji, nie dających wzrostu wydajności poza benchmarkami albo dających wzrost typu 2-5% kosztem sporej kasy lub mające premium cenę ze względu na nowość. W dodatku wybierałeś części tworzone specjalnie dla ludzi maksymalnie wrażliwych na hałas.

Imo dokonując takich wyborów nie można narzekać na cenę, bo to jest świadome płacenie mocnej premium ceny dla bardzo niewielkich korzyści.


Poza tym ja się nie denerwuję. Spoko. Po prostu pokazuje ci twoje błędy :wink:
Dlatego mówiłem, że idąc tą drogą można zwiększać koszty praktycznie bez końca :D
Także nie dziw się, że ci wyszło tyle ile wyszło.


PS. Druga sprawa jest taka, że rynek PC od dobrych 2-3 lat kręci się w kółko, a producenci sprzętu skupiają się na zmniejszaniu energochłonności, zmniejszaniu procesu technologicznego i rozmiarów, etc wydajność zwiększając bardzo pooowoli a jak coś ma sporo większą wydajność to i ceny są specjalnie dawane ultra wysokie.
Dlatego też GPU mid-end były wypuszczane z ceną ~1400 zł co jest chore.

Wszystko dlatego, że nie ma nowych konsol i rynek po prostu nie potrzebuje tej 'mocy'.
No poza ostatnio mocno promowanych zestawów wielomonitorowych do grania i olbrzymich rozdzielczości.
No, ale to są rzeczy dla ludzi dla których pieniądze nie mają znaczenia dlatego, że dużo zarabiają albo dlatego, że komputery to całe ich życie i hobby i wobec tego nie żałują grubych tysięcy.
Ja tego nie rozumiem, ale każdy sobie niech robi z kasą co chcę.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 29 sie 2012, 20:54 
Cytuj  
No i nie ma żadnego słowa z którym się z Tobą nie zgodzę, post jest idealnym podsumowaniem wymiany dzisiaj komputera na poziomie i5/i7 pierwszej generacji na generacje trzecią która nie daje kompletnie niczego na tym poziomie.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4779 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 239  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.