mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1575 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 79  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 12 lip 2012, 11:24 
Cytuj  
tomciu: no ta strone odpalilem, dobra jest ale oczy mnie bola jak sie patrze :)

ale dzieki :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 12 lip 2012, 21:47 
Cytuj  
tomugeen napisał(a):
Do domowych zastosowan to sobie odpal http://www.lagom.nl/lcd-test/
Dead pixela to chyba bys widzial od razu.

Kod:
Resolution: 1920x1080
Description:
Note: monitors for this resolution are uncommon; the resolution may not match the native resolution of your monitor.
Note: your resolution does not have a common 5:4 (1.25), 4:3 (1.33), or 16:10 (1.6) aspect ratio, which means that images can be distorted. Your aspect ratio is: 1.78.
Color depth: 24 bits (Truecolor, Millions of colors)


Ta strona jest jakaś pojebana czy rzeczywiście mam nietypowy monitor? oO
Zawsze wydawało mi się, że to standardowa rozdzielczość...


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 12 lip 2012, 22:18 
Cytuj  
Chyba w tv. ;>


_________________
@polygamia

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 13 lip 2012, 10:33 
Cytuj  
Tczewiak - pojebana strona, full HD to od lat standard tez w przypadku monitorow PC.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 13 lip 2012, 11:01 
Cytuj  
strona bardzo dobra.
sio marek.

monitor zajebisty za ta cene. co prawda ciezko przyzwyczaic sie do kolorow, kontrastu ale pewnie wymaga to ustawien.
niestety cos mam zjebane i kiedy gram na nim to drugi monitor dziwnie sie zachowuje, mruga czasami, robi sie czarny (szczegolnie w bf3).
zamowilem sobie soundbar do niego i bedzie git.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 13 lip 2012, 11:59 
Cytuj  
To raczej wina grafiki/kabli a nie monitora.
1080p to natywna rozdzielczosc tez komputerow. Od lat. Ja nie oceniam tej strony bo nawet na niej nie bylem, oceniam tylko te zacytowane brednie.

Aa Mendol to monitor na LED?

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 13 lip 2012, 17:33 
Cytuj  
nie ma monitor na LED, jest tylko rodzaj podświetlenia ledami


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 13 lip 2012, 17:41 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
strona bardzo dobra.
sio marek.

monitor zajebisty za ta cene. co prawda ciezko przyzwyczaic sie do kolorow, kontrastu ale pewnie wymaga to ustawien.
niestety cos mam zjebane i kiedy gram na nim to drugi monitor dziwnie sie zachowuje, mruga czasami, robi sie czarny (szczegolnie w bf3).
zamowilem sobie soundbar do niego i bedzie git.


A co masz źle z kolorami, za bardzo biją po oczach ? ;> Ustaw sobie dla testu kontrast na 65 i podświetlanie na jakąś niską wartość, ja mam dla przykładu zero i chyba trafiłem na idealne ustawienia dla mnie. Matryce mam podobną.


_________________
@polygamia

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 13 lip 2012, 17:51 
Cytuj  
embe napisał(a):
nie ma monitor na LED, jest tylko rodzaj podświetlenia ledami


haha, pewni ludzie na tym forum już przekraczają granice inteligencji swojej, normalnie żal czytać niektórych doktorów.

Co do jasności monitora, ja się przyzwyczaiłem po 2 dniach i mam 50/50 contrast/brightness.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 13 lip 2012, 18:04 
Cytuj  
no jade na game preset i jest w miare ok.
na standard jasnosc mam na 10 i daje rade :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 13 lip 2012, 18:07 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
no jade na game preset i jest w miare ok.
na standard jasnosc mam na 10 i daje rade :)


To chujowo, na game preset jasność się zwiększa albo zmniejsza zauważ, wtedy może rozboleć oko. W grze to mocno nie zauważalne jest ale w windzie widać zmieniającą się jasność.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 13 lip 2012, 18:13 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
embe napisał(a):
nie ma monitor na LED, jest tylko rodzaj podświetlenia ledami


haha, pewni ludzie na tym forum już przekraczają granice inteligencji swojej, normalnie żal czytać niektórych doktorów.

Co do jasności monitora, ja się przyzwyczaiłem po 2 dniach i mam 50/50 contrast/brightness.


A ta wymagasz od embe jak on na telewizorze pracuje. ;>>
Ja testowałem kilka tygodni różne ustawienia i doszedłem do takich, gdzie mnie gały nie bolą. ;>


_________________
@polygamia

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 14 lip 2012, 01:13 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
embe napisał(a):
nie ma monitor na LED, jest tylko rodzaj podświetlenia ledami


haha, pewni ludzie na tym forum już przekraczają granice inteligencji swojej, normalnie żal czytać niektórych doktorów.


ok ok są co prawda wyświetlacze oled i amoled ale dyskusja dotyczy monitorów, a tu technologia led-owa to bardzo daleka przyszłość, pytanie Mark24 zadał chyba jasno ?


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 14 lip 2012, 07:18 
Cytuj  
embe napisał(a):
nie ma monitor na LED, jest tylko rodzaj podświetlenia ledami



ohh really?
Musisz zmniejszyć kontrast/jasność Mendol, albo się przyzwyczaić. Przy przesiadce na LEDa miałem ten sam problem - dużo bardziej oczojebny przy standardowych ustawieniach niż monitory przy "tradycyjnym" podświetleniu.
No ale przynajmniej nawet po kilku latach pracy będziesz miał równiótko podświetlony ekran. Przynajmiej na moim nie widzę żadnych różnic do tej pory - ~2 lata.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 14 lip 2012, 08:23 
Cytuj  
On nie ma leda. ":F"


_________________
@polygamia

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 14 lip 2012, 08:34 
Cytuj  
embe napisał(a):
Sobtainer napisał(a):
embe napisał(a):
nie ma monitor na LED, jest tylko rodzaj podświetlenia ledami


haha, pewni ludzie na tym forum już przekraczają granice inteligencji swojej, normalnie żal czytać niektórych doktorów.


ok ok są co prawda wyświetlacze oled i amoled ale dyskusja dotyczy monitorów, a tu technologia led-owa to bardzo daleka przyszłość, pytanie Mark24 zadał chyba jasno ?


tylko, że mi chodziło zupełnie o co innego, przecież pytanie zadałem odnośnie MONITORa. Jest takie staropolskie przysłowie na podobne sytuacje.

Atherius - no po poście embe myślałem, że to "LEDzik" (wersja dla embe: monitor gdzie matryca jest podświetlana Light Emitting Diodesami).

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 14 lip 2012, 10:24 
Cytuj  
nie jest to takie oczywiste, wystarczy posłuchać "fachowców" po sklepach

Wracając do tematu, trafił ktoś coś sensownego na matrycy IPS 27" i 1920x1080 ?


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 14 lip 2012, 10:29 
Cytuj  
Ale chodzi o tv czy monitor ? Bo jak to drugie to nic sensownego nie ma, bo to za niska rozdzielczość jak na tyle cali. Max w co się powinno pchać fullHD to 24".


_________________
@polygamia

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 14 lip 2012, 12:20 
Cytuj  
Atherius napisał(a):
Ale chodzi o tv czy monitor ? Bo jak to drugie to nic sensownego nie ma, bo to za niska rozdzielczość jak na tyle cali. Max w co się powinno pchać fullHD to 24".

Poczytaj troszkę jeśli nie masz możliwości sprawdzenia tego w praktyce, najbliżej forum pclab, nawet wiki na ten temat ma sporo, a najlepiej sprawdź naocznie bo nikt nie jest masochista by się przesiadać na coś gorszego.
Problem z TV do kompa jest tylko jeden i to dość prosty, nie ma na rynku normalnie dostępnych modeli nadających się do tego, większość TV 32" z rozdziałką 1920x1080 już z odległości pół metra ma widoczną pikseloze ponieważ stosuje się tańsze wersje i odmiany standardu IPS, nie wspominając o innych crapach jak MVA, S-PS, VA lub o tym że często nawet nie mają trybu 60 lub 120Hz, a nawet możliwości wyłączenia dopalaczy, jak i zwykłej funkcji pixel-pixel.

Chyba oczywiste jest że jakby na rynku były 32" z odpowiednią matrycą, to nikt by nie kupił np 27" monitora za dwa razy więcej kasy.

Do 22-27" stosuje się H-IPS ( ma troszke słabsze kąty i zazwyczaj przejaskrawione kolory ), 24-40" S-IPS ( słabsza czerń ) ale na więcej jak 32" mamy już mimo wszystko pikseloze, stosując inne matryce tak jak piszesz 27" to już za dużo dla 1920x1080, jednak są i tak odstępy od normy, różne firmy mają różne ciekawe rozwiązania.

Zresztą szkoda się wysilać, miałka i przewidywalna dyskusja, jak ktoś zna temat to nie będzie zagłębiał się w temat na tym forum tylko szuka tam gdzie można poczytać o testach i jak coś działa w praktyce.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 14 lip 2012, 13:26 
Cytuj  
Powiedz mi jak lepsza matryca powoduje ze wiekszy pixel wygląda na mniejszy.
Na moje to jest poprostu fizycznie nie możliwe.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1575 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 79  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.