mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7635 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 338, 339, 340, 341, 342, 343, 344 ... 382  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 17 sie 2016, 19:53 
Cytuj  
Ja dlatego, bo lubię swoją firmę :D
Rozwijamy się, coraz lepszy zespół, zarobki są w miarę, ale przede wszystkim lubię tamtejszych ludzi i czuję się świetnie pracując.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 19 sie 2016, 23:31 
Cytuj  
Wpierdzieliło mi się do przeglądarek jakieś gówno pokroju http://safesurfs.net/ Ktoś wie jak to usunąć? Próbowałem już chyba wszystkiego :/


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 26 sie 2016, 18:26 
Cytuj  
Wrzucał ktoś 1440p na yt w 60 fpsach? za cholerę nie mogę w 60 klatkach tego zrobić. W 30 fpsach się wrzuciło ale 60 fps @ zapomnij.

Coś robię źle?


Posty: 30
Dołączył(a): 4.08.2016
Offline
PostNapisane: 26 sie 2016, 21:37 
Cytuj  
TobiAlex napisał(a):
Wpierdzieliło mi się do przeglądarek jakieś gówno pokroju http://safesurfs.net/ Ktoś wie jak to usunąć? Próbowałem już chyba wszystkiego :/

adwcleaner?

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 27 sie 2016, 09:00 
Cytuj  
White Trox2 napisał(a):
TobiAlex napisał(a):
Wpierdzieliło mi się do przeglądarek jakieś gówno pokroju http://safesurfs.net/ Ktoś wie jak to usunąć? Próbowałem już chyba wszystkiego :/

adwcleaner?


Używam Malwarebytes. Usunął to, ale ostatecznie okazało się, że... w skrócie do programu było przekierowanie na stronę :lol:


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 28 sie 2016, 11:11 
Cytuj  
https://www.youtube.com/watch?v=vPQCCn3OqpU

Klikać :) wdłg reddita musi być 50 wyświetleń żeby się załączyło 1440p. Chce to sprawdzić.

**

Posty: 490
Dołączył(a): 12.03.2006
Offline
PostNapisane: 4 wrz 2016, 18:28 
Cytuj  
Szukam systemu obsługi sklepu internetowego + sprzedazy bezposredniej. Nie znam sie na tym kompletnie, potrzebuje obsługi stanów magazynowych, integracji z kasa fiskalna i paru innych rzeczy ktore nowsze sklepy internetowe pewnie maja w standardzie.
Moze ktos cos polecic? Obecnie uzywany jest lekko archaiczny i chyba juz niewspierany system mygeckosales z mysql o ile dobrze kojarze, musze sie przesiasc na cos bardziej aktualnego.


_________________
WoW - retired ...?
AoC - failed
Aion - never even started

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 4 wrz 2016, 18:57 
Cytuj  
Tzn potrzebujesz coś co można zintegrować ze sklepem internetowym czy chodzi ci o sam program jak np Subiekt GT/Nexo ?


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

**

Posty: 490
Dołączył(a): 12.03.2006
Offline
PostNapisane: 4 wrz 2016, 19:18 
Cytuj  
Potrzebuje gotowe rozwiazanie do ktorego bede mogl zmigrowac obecny sklep internetowy. Moze to byc na zasadzie wykupu licencji lub subskrypcji.


_________________
WoW - retired ...?
AoC - failed
Aion - never even started

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 4 wrz 2016, 19:21 
Cytuj  
Dobra ale co chcesz przenieść, sklep, który masz gdzieś na serwerze, do tego oprogramowanie na kompie do magazynu, fakturowania, księgowania, zamówień, allegro i masę innych rzeczy, całość oczywiście zintegrowana ze sobą ?


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

**

Posty: 490
Dołączył(a): 12.03.2006
Offline
PostNapisane: 4 wrz 2016, 19:26 
Cytuj  
Wlasnie nie wiem, dlatego pytam :)
W tym momencie mam goły sklep internetowy z baza produktow i klientow ale musze to zmigrowac na nowsze rozwiazanie bo supportu nie ma, oddzielnie kase fiskalna. Przeklepywanie zamowien zabiera sporo czasu + sprzedaz bezposrednia.
To moze daloby sie mniejszymi krokami, chociaz sklep + magazyn + fakturowanie(z kasa fiskalna)?


_________________
WoW - retired ...?
AoC - failed
Aion - never even started

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 4 wrz 2016, 19:29 
Cytuj  
Pwael napisał(a):
Szukam systemu obsługi sklepu internetowego + sprzedazy bezposredniej. Nie znam sie na tym kompletnie, potrzebuje obsługi stanów magazynowych, integracji z kasa fiskalna i paru innych rzeczy ktore nowsze sklepy internetowe pewnie maja w standardzie.
Moze ktos cos polecic? Obecnie uzywany jest lekko archaiczny i chyba juz niewspierany system mygeckosales z mysql o ile dobrze kojarze, musze sie przesiasc na cos bardziej aktualnego.


Sklep z ktorym teraz wspolpracuje ma osobno sklep (autorski system) i do tego subiekta. Dziala calkiem sprawnie, a zamowien jest naprawde sporo.

Jesli chodzi o sam sklep to polecam magento, ale presta tez nie jest zly (a przy odrobinie checi da sie wszystko zrobic za darmo).

Na integracji programu ksiegowego i sklepu sie nie znam.

**

Posty: 490
Dołączył(a): 12.03.2006
Offline
PostNapisane: 4 wrz 2016, 19:34 
Cytuj  
mrynar napisał(a):

Sklep z ktorym teraz wspolpracuje ma osobno sklep (autorski system) i do tego subiekta. Dziala calkiem sprawnie, a zamowien jest naprawde sporo.

Jesli chodzi o sam sklep to polecam magento, ale presta tez nie jest zly (a przy odrobinie checi da sie wszystko zrobic za darmo).

Na integracji programu ksiegowego i sklepu sie nie znam.


Poczytam, dzieki.


_________________
WoW - retired ...?
AoC - failed
Aion - never even started

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 4 wrz 2016, 19:56 
Cytuj  
Z prostych tanich sklepów ale całkiem dobrze wykonanych to polecam ShopGold, do tego jeśli Subiekt GT to masz program do synchronizacji S2S, w takim systemie główna baza produktów, grafik, opisów itd jest w subiekcie co ułatwia zarządzanie.
Całość działa nawet fajnie ale to jest tylko jeśli ma być tanio, inne rozwiązania autorskie kosztują sporo ale wtedy masz całość zintegrowaną i działa fajnie automatycznie.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2016, 08:00 
Cytuj  
Pwael napisał(a):
Potrzebuje gotowe rozwiazanie do ktorego bede mogl zmigrowac obecny sklep internetowy. Moze to byc na zasadzie wykupu licencji lub subskrypcji.

Odradzam SOTE. Znaczy się jest super jako gotowiec, ale jak masz rozwinąć - straszne gówno. Chłopaki nie mają pojęcia co to MVC, nie potrafili tego użyć w połączeniu z przestarzałym już syfony framework 1 i nie ruszyli przez lata do przodu ani kroku.
Sylius - produkt z miasta Mendola, ale bardzo ładnie napisany. Rewelacja do średnich sklepów. Tylko, że to nie jest najtańsze rozwiązanie. Sam sklep jest darmowy, ale bez programisty nie postawisz. Model biznesowy polega na wdrażaniu całych firm w obsługę tego cacka. W sumie podobnie jak...
Do konkretnego ecommerce póki co zaś Magento - mimo, że jest napisany jak gówno to jest to jedyny sklep, który wspiera rozwiązania klasy enterprise. Tylko tutaj to już trzeba mieć i porządny serwis i osobę do obsługi. Za to da się wystawić interfejsy do absolutnie wszystkiego. Tylko, że kod jest oparty o rozwiązania sprzed 10 lat i strasznie dużo singletonów i factory używa. W efekcie trzeba znać dobrze magento żeby coś dorobić.

Rozwiązania typowo open-source jak presta czy wordpress shop ODRADZAM definitywnie. Ilość dziur w tym jest zatrważająca i każdy z tego korzystający mocno naraża się na konsekwencje w przypadku wycieku danych klientów.

Teraz może troszkę o kosztach.
SOTE - licencja ~2000zł + subiekt do fiskalnej + indywidualna skórka ~3000zł + fachowiec co to wszystko zestawi ~1000zł. Rozwiązanie dobre do małych sklepików.
Sylius - licencja darmowa + subiekt do fiskalnej + indywidualna skórka ~5000zł + fachowiec ~500zł/dzień (zależnie od Twoich wymagań dodatkowych trwa to różnie długo - może się zmieścić spokojnie w 2 dniach)
Magento - licencja darmowa na start (enterprise lub wtyczki trzeba dokupić jak chcesz moduł RMA) + subiekt + indywidualna skórka ~2000zł (dużo ludzi robi, łatwo dostępne na themeforest do przeróbki więc i tanio) + fachowiec ~500zł/dzień (j.w.)

Pracowałem przy wszystkich.
SOTE nigdy więcej chujem nie tknę, bo nawet dostawienie wyjątku w menu to pierdolenie się w core kodzie i przy każdym update trzeba proces powtarzać. Nie jestem w stanie nikogo do tego polecić, bo wszyscy tak jak i ja wypięli się na ten system.
Sylius - mogę Cię skontaktować z ludźmi, którzy się tym zajmują, ale to musisz być pewny, że masz budżet.
Magento - niestety obecnie się tym zajmuję zawodowo, ale po godzinach nie chcę sobie życia marnować. Za to mam w firmie jakieś 40 ludzi co w tym pracują więc znajdzie się na pewno ktoś kto by się tym zajął. Większość ma firmy więc to nie problem, ale musisz brać pod uwagę, że będziesz "zleceniem" - 8h dziennie w tym siedzą więc będzie to rozbite w czasie, ale z drugiej strony masz ludzi, którzy siedzą przy prawdopodobnie największym sklepie magento w Polsce.

W każdym przypadku licz się z abonamentem dla informatyka - nic nie będzie robić (w Twoim mniemaniu), ale jak wyjdą łatki bezpieczeństwa to będzie na zawołanie. W razie włamu niweluje też jego skutki. No i zajmuje się infrastrukturą (to dotyczy mniemania klienta - w praktyce to jest w chuj roboty). Koszt 300-1000zł/mc zależnie od wielkości sklepu. Pamiętaj o zapisie w umowie, że ma robić backupy i czasie reakcji w razie awarii.

Aha i najważniejsze - nie wierz ludziom, którzy "postawią Ci wszystko za 500zł". To studenciaki, którzy się dopiero tego uczą i potem niczego nie wyegzekwujesz, a ewentualne dziury trzeba łatać.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

**

Posty: 490
Dołączył(a): 12.03.2006
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2016, 09:01 
Cytuj  
O spoko, zajebiscie ze Ci sie chcialo taki wywod zrobic, ja zawodowo siedze w ERPach wiec jako takie pojecie o IT mam.
Sklep migrowac potrzebuje moja dziewczyna, pierwsze co jej powiedzialem to ze musi miec budzet i ogarnietego goscia co to posklada.
Ja na ecommerce sie nie znam dlatego sie nie podejmuje.


_________________
WoW - retired ...?
AoC - failed
Aion - never even started

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2016, 09:15 
Cytuj  
Jak ma do 1000 produktów to poskładałbym to z tanich elementów gotowców, jak więcej i spory ruch to pewnie sklep zarobi na coś autorskiego.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

**

Posty: 490
Dołączył(a): 12.03.2006
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2016, 09:21 
Cytuj  
Sklep ma ponizej 1k produktow, ~10 zamówien dziennie (x3 w okresach swiatecznych)
Jest potencjał zeby to podnieść ale ona fizycznie nie wyrabia ze sprzedaza bezposrednia + ogarniecie wysylek


_________________
WoW - retired ...?
AoC - failed
Aion - never even started

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2016, 09:59 
Cytuj  
Coś autorskiego zdecydowanie odradzam. Programistę pierdolnie motorówka na hawajach i nikt tego potem nie ruszy. Chyba, że ma się własnego inhouse, ale to jak wiadomo 10-15k/mc netto.
Musicie podjąć decyzję czy to ma być rozwojowe czy na przeczekanie i w zależności od tego podjąć decyzję o budżecie.
Mam kumpla, który miał 40 paczek dziennie na SOTE, wzrosło do kilkuset i niestety - nie da się interesu rozwinąć, a migracja na tym etapie to już kilkadziesiąt tysiaczków.
Przy tak małym sklepiku Sylius odpada... Może Magento z jakimś podstawowym wsparciem (są firmy co się tym zajmują masowo i pewnie wyjdą taniej niż freelancer, ale i terminy wdrożeń będą dłuższe).
Gotowce mają to do siebie, że często moduły wzajemnie się nadpisują. Także i tak potrzeba kogoś do integracji całości.
Jestem antyfanem Magento, ale na tę chwilę nie widzę dla Ciebie lepszego rozwiązania. Tylko trzeba pamiętać o comiesięcznych kosztach. Sam serwer to minimum 100zł/mc, bo to jest kolos i nie odpalisz tego na gównohostingu.
Widziałem problemy jakie ludzie mają korzystając z tanich gówienek i... da się na tym prowadzić biznes, ale jak masz jakiś pomysł to tego nie rozwiniesz, bo nie znajdziesz podwykonawcy, który Ci się zdecyduje na grzebanie w cudzym kodzie, zapewniając gwarancję prawidłowego działania (sylius ma właśnie do wszystkiego testy jednostkowe dlatego można go rozwijać i być pewnym działania, ale to już są konkretne pieniądze).
Z Magento uda Ci się zamknąć w około 5000zł.
Kwestia tego, że jeśli nie ogarnia sprzedaży takiej ilości to tutaj bardziej dochodzi kwestia pracownika do sklepu. Co może się przełożyć na plus - on będzie się zajmować treściami i reklamą w sieci, a przy okazji pakowaniem tych kilkudziesięciu paczek dziennie.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2016, 10:14 
Cytuj  
Robie czasami zdjęcia dla firmy co siedzi na ShopGold za 400zł, do tego S2S za drugie 400zł i wszystko mają w Subiekt GT, zamówienia, pakowanie, faktury/paragony, uzupełnianie danych i jeszcze kontakt z klientem jeśli to firma, ogarnia im to pracownik za 1800zł netto, takie są realia jeśli chodzi o dziadowanie.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7635 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 338, 339, 340, 341, 342, 343, 344 ... 382  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.