mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość

Posty: 40
Dołączył(a): 30.03.2006
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2006, 14:42 
Cytuj  
Witam.

Mam GeForce'a 6800 modowalnego na 16potokow i 6 verteksow@400/840 i w rozdzialce 1600x1200, max detale, niekiedy mam spadki fpsow do chyba 10... albo 2, np. ide sobie przesz las wszystko fajnie, wchodze do jakies karczmy, wychodze i wtedy mi fps spadaja... oco chodzi ? mam najnowsze stery, xp zoptymalizowany (nie zadne TweakXP, SpeedXP etc. wszystko manualnie), pozostały config - 1GB Ramu @490mhz, Athlon XP 2500@3500, to chyba nie normalne przy takim configu, a zwłaszcza grafie !? :-?

Pozdrawiam.


Posty: 40
Dołączył(a): 30.03.2006
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2006, 14:46 
Cytuj  
1gb za mało ? ;p ale dziwie mnie to, że np. gram sobie z 1h wszystko ok, ale tylko gdzieś wejde do jakiegoś małego pomieszczenia ;P wychodze i pyk, low fps i musze wyjsc z gry ;/

a i zapomniałem dodać, że jak wychodze z gry to niestety ale musze reboota robić :-? ekran robi sie rozmazany i alt+f4 ctrl+alt... nic nie daje :roll:

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2006, 15:12 
Cytuj  
aL1En napisał(a):
1gb za mało ? ;p ale dziwie mnie to, że np. gram sobie z 1h wszystko ok, ale tylko gdzieś wejde do jakiegoś małego pomieszczenia ;P wychodze i pyk, low fps i musze wyjsc z gry ;/

a i zapomniałem dodać, że jak wychodze z gry to niestety ale musze reboota robić :-? ekran robi sie rozmazany i alt+f4 ctrl+alt... nic nie daje :roll:


Jak przestaniesz krecic sprzet na obroty do ktorych nie byl przewidziany to moze drivery zaczna pracowac jak trzeba i nie bedziesz mial artefaktow.


_________________
Nestor#1522

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2006, 16:19 
Cytuj  
Jak masz momentalne spadki FPS, szczegolnie przy zmianach lokacji, albo duzej liczbie wydarzen na ekranie to brak RAMu (doczytuje z hdd w tych momentach). Artefakty sa efektem krecenia karty.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1491
Dołączył(a): 14.03.2004
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2006, 16:33 
Cytuj  
Nestor napisał(a):

Jak przestaniesz krecic sprzet na obroty do ktorych nie byl przewidziany to moze drivery zaczna pracowac jak trzeba i nie bedziesz mial artefaktow.


E tam ja mam 6800 Galaxy z odblokowanymi dodatkowymi potokami :P i nie ma problemów.

Też miałem coś podobnego, ale wgrałem stery od producenta i się sytuacja poprawiła.

*

Posty: 5321
Dołączył(a): 19.11.2004
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2006, 18:31 
Cytuj  
Hmm mam GF 6600 GT MSI, moge cos z nim zrobic by szybciej dzialal bez dodatkowego chlodzenia ?.


_________________
I say starighten yuh crooked ways.
Blessed is the man that walketh not in the counsel of the ungodly.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1491
Dołączył(a): 14.03.2004
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2006, 20:01 
Cytuj  
Poszukaj na pc lab tam się dowiedziałem właśnie jak dodać kopa mojej karcie :D http://pclab.pl/art12491-8.html


Posty: 40
Dołączył(a): 30.03.2006
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2006, 23:02 
Cytuj  
Coval napisał(a):
Jak masz momentalne spadki FPS, szczegolnie przy zmianach lokacji, albo duzej liczbie wydarzen na ekranie to brak RAMu (doczytuje z hdd w tych momentach). Artefakty sa efektem krecenia karty.


artefakty to artefakty, przeciez spadki fpsow do tego sie nie zaliczaja...

a grafika mi stabilnie chodzi tzn. wielkorotne testowalem w 3dmarkach, gralem w wymagajace fpsy fear, q4 i jakos wszystko ok ;p no nic, bede musial default zegary ustawic i wtedy zobacze ;

a co do ramu to bardzo watpie, nawet jakby doczytywal to plik wymiany mam na odzielnej partycji...

Pozdro.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2006, 23:41 
Cytuj  
Doczytywanie z najszybszego dysku talerzowego ma sie nijak do szybkosci pamieci RAM. Nawet jesli wydzielisz oddzielna partycje, dysk i co tylko zechcesz.

1GB RAM to nie jest jakas niebotyczna ilosc. Zanim jednak wybierzesz sie na zakupy, sprobuj zmniejszyc rozdzielczosc. Mozesz tez pokombinowac ze sterownikami, jak wczesniej Ci doradzono.


Posty: 40
Dołączył(a): 30.03.2006
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2006, 10:23 
Cytuj  
grałem także na 1280x1024 to juz dla mnie minimum, i dalej to samo, gram z 1h wszystko ok, przechodze w tych lokacjach co już byłem i spadki... może jakąś funkcja w opcjach jest zbędna, a graficznie nic nie polepsza ? tylko co ?

Przywróciłem backup'a systemu jeszcze raz, system na czysto, najnowsze stery, karte ustawiłem na 12 potoków, nie kręciłem i dalej to samo.

Najbardziej mnie wkurza, że po kilkukrotnym zminimalizowaniu gry do windy, jak chce wrócić to wskakuje mi rozmyty obraz i ... reboot :(
No nie umie tego pojąc, przy 16 potokowcu i takie wałki ;x na stronie http://www.nzone.com/object/nzone_world ... _home.html w teście miałem wszystko na full.

Juz nie mam zielonego pojęcia co to może być, a gra ktoś z Was wszystko na high w 1600x1200 !? i podajcie swoj konfig, thx.

Pozdro.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2006, 10:43 
Cytuj  
Jesli spadki zaczynaja sie po dluzszym czasie, to najprawdopodobniej sa to memory leaks. Po prostu aplikacja potrzebuje coraz wiecej RAM, bo nie czysci po sobie. Sprawdz rowniez temperature na karcie graficznej.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2006, 10:46 
Cytuj  
aL1En napisał(a):
na stronie http://www.nzone.com/object/nzone_world ... _home.html w teście miałem wszystko na full.

Mam Athlona XP 2100XP+, Gf Ti 4600, 1 GB ramu i wszystko chodziło jak po maśle. Grałem na 1280x1024, wszystko na max chyba i fpsy spadały tylko w IF. Więc to coś z Twoim komputerem raczej ;)


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2006, 12:36 
Cytuj  
Ja tak patrzę na ten wątek i się dziwię. Czy on był na początku w innym dziale ? Bo jak nie to tak jak jest default city tak jest juz default game ;)


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2006, 12:45 
Cytuj  
zanim wywalisz pieniadze na ram , przeczysc sobie karte graficzna i pousuwaj brud z kosci pamieci (wyjmij ze slotow i dokladnie oczysc)
artefakty wcale niemusza byc wynikiem OC , czesto jest tak ze warstwa
kurzu zbiera sie w sciance laczacej wiatrak z dyszami gdzie chlodzone sa kosci vram. Wiatraki osiagaja ogromne szybkosci i szybko tez zasysaja syf , pozatym kurz gromadzi ladunki elektrostatyczne i moze doprowadzic to do zaklucen


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2006, 13:06 
Cytuj  
jeżeli chodzi o WoW-a to raczej nic na to nie poradzisz. To MMORPG. MMORPGi są tak pisane, że zwalniają pamięć o lokacjach, ludzikach itd. gdy odejdziemy "daleko" i dogrywają z powrotem w momencie gdy się do nich zbliżamy. MMORPG to dynamiczny świat.

2GB RAM-u też nie pomoże. Większość gier nie wykorzysta Ci drugiego GB, mimo tego, że to windows XP ze wszystkimi dodatkami. Będzie dogrywało z HDD mimo 500MB wolnego RAM-u :/

Po pierwsze bym zrezygnował z podkręcania, bo moim zdaniem podkręcanie jest dla dzieciaków. Sprzęt będzie na pewno pracował dobrze na defaultowych ustawieniach. Jak go podkręcisz to nigdy nie znajdziesz przyczyny spadku FPSów.

Po drugie odpal manager-a zadań i zobacz czy nie ma tam jakiegoś procesu który radośnie co kilka minut się odpala w poszukiwaniu wirusów, porządkującego HDD etc. etc. Windows to niestety kombajn i nie da się już nad nim zapanować.

Po trzecie - 1600x1200 uff, ja bym przystopował. Jeszcze najwyższe ustwienia - same tekstury mogą zajmować z 512MB RAM-u...

po czwarte - zacznij się przyzwyczajać - gry teraz są tak pisane, że nawet na superduper uber highendowym sprzęcie przycinają w niektórych momentach i tego nie zmienisz. Memory leaków też się nie pozbędziesz. Więc równie dobrze może to być problem tej gry.


Po piąte - to Nvidia - więc wiadomo, że oprócz beznadziejnej jakości obrazu daje maksylanie ~2 FPS bo optymalizacja procka poszła w cheating i jak największe osiągi w DEFAULTOWYCH ustawieniach 3d marków. No i decydując się na tą markę decydujemy się na artefakty..
:evil:

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2006, 13:51 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
jeżeli chodzi o WoW-a to raczej nic na to nie poradzisz. To MMORPG. MMORPGi są tak pisane, że zwalniają pamięć o lokacjach, ludzikach itd. gdy odejdziemy "daleko" i dogrywają z powrotem w momencie gdy się do nich zbliżamy. MMORPG to dynamiczny świat.


Tak ale przy duzej ilosci RAM (nadprogramowej) mozna tego w znacznym stopniu uniknac. Ale to juz zalezy od aplikacji - nie wiem jak pod tym wzgledem WoW jest napisany.

Cytuj:
2GB RAM-u też nie pomoże. Większość gier nie wykorzysta Ci drugiego GB, mimo tego, że to windows XP ze wszystkimi dodatkami. Będzie dogrywało z HDD mimo 500MB wolnego RAM-u :/


Jak wyżej. Ja w WoW zauwazylem roznice w dwoch przypadkach:
1. Jak przesiadlem sie z 512 na 1gb, po przejsciu na 2gb nie bylo ZADNEJ roznicy.
2. Jak zmienilem karte graf. Oprocz performance boost (R9550 - Rx1600pro) to jeszcze ram pomogl - wczesniej 128 teraz 256.

Cytuj:
Po pierwsze bym zrezygnował z podkręcania, bo moim zdaniem podkręcanie jest dla dzieciaków. Sprzęt będzie na pewno pracował dobrze na defaultowych ustawieniach. Jak go podkręcisz to nigdy nie znajdziesz przyczyny spadku FPSów.


Nie zgodze sie. Mojego starego Radka na pamieciach Hynix mozna bylo podkrecic BARDZO mocno bez uzycia dodatkowego coolingu. A po naklejeniu radiatorow na pamieci oraz puszczenia strumienia zimnego powietrza przez radiator i cooler glownego procesora zauwazylem ogromny przyplyw mocy. Karta nadal dziala (oddalem ja koledze) i nie ma zadnych artefaktow, zgrzytow etc. Nie krecilem jeszcze Nvidii... raz tylko sprobowalem co zaowocowalo crashem.

Cytuj:
Po drugie odpal manager-a zadań i zobacz czy nie ma tam jakiegoś procesu który radośnie co kilka minut się odpala w poszukiwaniu wirusów, porządkującego HDD etc. etc. Windows to niestety kombajn i nie da się już nad nim zapanować.


True. U mnie synchorniczne dogrywanie bylo spowodowane wlasnie jakims third party toolsem, nie pamietam jakim ;/

Cytuj:
Po trzecie - 1600x1200 uff, ja bym przystopował. Jeszcze najwyższe ustwienia - same tekstury mogą zajmować z 512MB RAM-u...


Rozdzielczosc tekstur, a rozdzielczosc ekranu to dwie rozne bajki. Inna sprawa, ze odpowiednio wiecej laduje ich w pamiecie karty graf.Co nie zmienia faktu, ze nawet na moim sprzecie (p4 3,0; 2gb ram; rx1600pro) nie tlukl bym w WoW w 1600x1200.

Cytuj:
po czwarte - zacznij się przyzwyczajać - gry teraz są tak pisane, że nawet na superduper uber highendowym sprzęcie przycinają w niektórych momentach i tego nie zmienisz. Memory leaków też się nie pozbędziesz. Więc równie dobrze może to być problem tej gry.


Do niczego nie trzeba sie przyzwyczajac. Albo zaprojektujemy dobry program, ktory bedzie zoptymilizowany pod obecny sprzet i na kazdym nowszym po prostu bedzie zapieprzal odpowiednio szybciej, albo spieszymy sie z release zeby byc pierwszym i potem przez 3 lata niwelujemy bugi w performance ;) Przyklad? Oblivion - mogles miec super mega sprzet na ktorym gra powinna zasuwac jak nienormalna ale nie zasuwala bo to kolejny Buggerfall gdzie bledy sa nawet w codekach do dzwieku.

Cytuj:

Po piąte - to Nvidia - więc wiadomo, że oprócz beznadziejnej jakości obrazu daje maksylanie ~2 FPS bo optymalizacja procka poszła w cheating i jak największe osiągi w DEFAULTOWYCH ustawieniach 3d marków. No i decydując się na tą markę decydujemy się na artefakty..
:evil:


Sedno - racja :P

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2006, 20:03 
Cytuj  
u nas w guild wow , gildiowiec niedawno rozszerzyl ram do 3gb i mowil ze perf wzrost zauwazalnie , zalezy to od overall spec


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."


Posty: 40
Dołączył(a): 30.03.2006
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2006, 18:00 
Cytuj  
Jak juz pisałem winde mam zoptymalizowana... w autostarcie zadnych dziwnych, podejrzanych softow nie mam ;p co do o/c to sie w ogole nie zgodze, jak dla dzieciaków ? jezeli umie podkrecac to mam szybszego kompa za darmo... a wiem, ze wszystko jest OK bo jakos inne wymagajace gry działają, tak jak pisałem wcześniej... Bude mam dobrze chlodzona z tylu fan 120mm, z boku dwa 82mm do tego duzy 12mm fan na spodzie zasilacza, acha mam Huntkey'a 400AP wiec zaden jakis noname szit, temp. na grafie mam w okolicy 50-57~ artic silver polozony na rdzen.

Z ciekawosci walne formata i zobacze na czystym systemie bez optymalizacji czy tez to samo jest ;x

Dzieki za odpowiedzi.

Pozdro.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2006, 18:15 
Cytuj  
Rofl a co ma autostart do rzeczy.
Tu chodzi o procesy uruchamiajace sie bez Twojej wiedzy i majace start w rejestrze. Albo podszywajace sie pod procesy Windows.
Zainstaluj NOD32 + AdAware.
Uruchom Winde w Trybie Awaryjnym bez obslugi sieci etc.
Zeskanuj dokladnie (w NOD wejdz w zaawansowane opcje i ustaw wszystko na max. Np. skanowanie plikow zarchiwizowanych itp.)
Potem programem HiJackThis lub podobnym zrob liste odpalonych procesow i wszystkie podejrzane www.google.com w celu sprawdzenia skad one sa i co robia.
Kthx bye. Dzisiaj znajomemu w ten sposob wywalilem 4-5 smiesznych rzeczy, ktore normalnie nei byly do znalezienia, a zaklocaly system.


Posty: 40
Dołączył(a): 30.03.2006
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2006, 19:03 
Cytuj  
a oto chodzilo, to takze sprawdzam raz na tydzien, albo czesciej ;p i tez nic nie mam, mam noda i adaware + microsoft antispyware ;asd

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.