mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 11 cze 2006, 12:06 
Cytuj  
Kilka dni temu M$ udostepnil druga bete swojego najnowszego systemu operacyjnego - Windows Vista.
Po rejestracji na stronie M$ dostajemy swoj unikalny (epicki ?) klucz i tym samym licencje na rok (do czerwca 2007). Ze stronki mozemy takze pobrac obrazy plyt (sa 2 zasadnicze wersja, x86 - 32 bitowa, x64 - 64 bitowa. Serwery M$ sa dosyc mocno oblegane, wiec obrazow mozna szukac chocby na filemirrors.com.
Kod:
vista_5384.4.060518-1455_winmain_beta2_x86fre_client-LB2CFRE_EN_DVD.iso  (3276.95mb)

vista_5384.4.060518-1455_winmain_beta2_x64fre_client-LB2CxFRE_EN_DVD.iso  (4208.37mb)


Nowy windowsik mile mnie zaskoczyl, od momentu zaczecia instalacji nie dotnalem myszki/klawiatury ani razu, systemik zainstalowal sie bez mojej ingerencji.
Vista nie ma praktycznie nic wspolnego ze starym poczciwym xp'kiem, calej obslugi i nawigacji trzeba sie uczyc od nowa. Zostala dodana masa bajerkow graficznych np. aero glass, czyli przezroczystosc okienek - efekt jest niesamowity, zrywa beret z glowy.

Testuje go juz 2 dni i poki co nie bylo ani jednej zwiechy/blue screena itp. wiec widac, ze system jest stabilny i spokojnie mozna na nim pracowac.
Ja instalowalem wersje x86, wystarczy miec ~11gb miejsca na partycji i mozna instalowac, system mieszka sobie spokojnie obok xp'ka - jest bootloader z mozliwoscia wyboru systemu. Po instalce rzeczywiste miejsce, jakie zajmuje Vista to ~6gb.
Do pracy z bajerkami potrzeba 1gb ramu, po wylaczeniu uslugi 'desktop window manager session manager' z nowej Visty robi sie poczciwy Xp'ke i daje spokojnie rade nawet na 512mb.

Moze na koniec kilka screenow prezentujacych niektore bejerki nowej windy.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

ps. fajne, zintegrowane szachy :]


_________________
@polygamia

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 11 cze 2006, 12:22 
Cytuj  
A jak z kompatybilnoscia? Sterowniki dzialaja?


pozdrawiam

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 11 cze 2006, 12:24 
Cytuj  
Jak masz jakies stare sprzety to nie gwarantuje... u mnie nf3, 6600, sb live spokojnie smigaja, system sam wszystko wykryl i zainstalowal. Do grafiki zassalem jakies najnowsze stery od nv, dedykowane WV beta 2. W wow'a smigam bez problemow, wiec jest ok.
Znajomy instalowal na p4 starszym i mowil, ze tez bez problemow.


_________________
@polygamia

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 11 cze 2006, 13:08 
Cytuj  
Downloading...
Z tymi zapchanymi laczami to przesadziles. Idzie mi 130kB/s wiec powiedzialbym ze niezle :)

A, jeszcze napisz cos o wydajnosci. Duzo jest wolniejszy od XP? Co prawda moj sprzet (ath64 3000, 1gb ram i gf6600gt) sie raczej nim nie zarznie, ale napisz jak twoje odczucia. Jest jakas roznica np w WoWie?

pozdrawiam

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 11 cze 2006, 13:16 
Cytuj  
Szybszy na 100% nie jest, imo dziala podobnie do xp, ja go jeszcze troche odchudzilem i smiga ok.
Mam go jako drugi system, w razie co pozostaje stary, poczciwy xp. ;]


_________________
@polygamia

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 11 cze 2006, 13:24 
Cytuj  
No tego zeby byl szybszy to sie nie spodziewalem. Chodzilo mi o to czy jest duzo wolniejszy ;) Co do odchudzania to zdradzilbys jakies szczegoly lepiej ;)

Ja niestety mam za malo wolnego miejsca zeby sobie pozwolic na 2 systemy. Ale na szczescie mam ghosta XP wiec w razie czego nie bedzie problemow :)


pozdrawiam

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 11 cze 2006, 13:29 
Cytuj  
Jak chcesz szybki system to trzebawylaczyc ta usluge co napisalem wyze, wylaczyc przywracanie systemu, ladowanie wstepne i kilka innych pierdol.
Moge to dokladniej za jakis czas wypisac. :]


_________________
@polygamia

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 11 cze 2006, 16:23 
Cytuj  
potestuje ver na 64 bit ciekawe czy bedzie jakies boost w stosunku do xp


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 11 cze 2006, 16:40 
Cytuj  
Mnie najbardziej bawi fakt, ze Microsoft przyzwyczail juz swoich klientow, iz kazdy nowy system jest wolniejszy od poprzedniego. Nikt nie zadaje pytania o ile szybszy i lepszy jest nowy Windows. Zamiast tego ludzie pytaja sie czy nie jest duzo wolniejszy. Stabilnosc systemu stala sie luksusem, a wszystko dzieki temu ze Windows byl kiedys tak niestabilny. Jedyne co prawdziwie nowego daje Vista to interface 3D, cala reszta to jakies detale, ktore mozna by wrzucic w latkach do XPka.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 11 cze 2006, 16:49 
Cytuj  
Zapominasz o dx 10.0 których nie będzie pod XP. Sposób wymuszenia zakupu nowego systemu :/


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 11 cze 2006, 16:56 
Cytuj  
Dx 10.0 to dla mnie chwyt marketingowy. Nie zrobia Dx 10 pod XP, zebysmy kupili Windows Vista. Szczerze watpie, ze nie daloby sie tego zaimplementowac pod XP.

Ja nie mam nic przeciwko nowemu systemowi. Wrecz sie ciesze, bo lubie takie zmiany. Szkoda tylko, ze przewaznie oznacza to koniecznosc wymiany sprzetu na lepszy. Zuzycie wiekszej ilosci RAM rozumiem, ale wolniejszego dzialania calosci juz nie. Obym sie mylil w tej kwestii.

Najchetniej chcialbym zobaczyc w Vista zaawansowane opcje instalacyjne. Np. wersja Performance, bez zbednych pierdol. A tak bede musial poczekac, az ktos madry samemu odchudzi ta krowe albo pojawia sie stosowne narzedzia.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 11 cze 2006, 17:58 
Cytuj  
Cytuj:
Ja instalowalem wersje x86, wystarczy miec ~11gb miejsca na partycji i mozna instalowac, system mieszka sobie spokojnie obok xp'ka - jest bootloader z mozliwoscia wyboru systemu. Po instalce rzeczywiste miejsce, jakie zajmuje Vista to ~6gb.
Do pracy z bajerkami potrzeba 1gb ramu, po wylaczeniu uslugi 'desktop window manager session manager' z nowej Visty robi sie poczciwy Xp'ke i daje spokojnie rade nawet na 512mb.

lol tylko 11GB ? a juz myslalem ze bede musial nowy dysk kupic pod sam system ... szczerze to poczekam dwa lata po premierze moze sie nim zainteresuje ... a tak na powaznie to ni wiem czym sie tak zachwycasz bo moj windows XP wyglada

Obrazek

przezroczystosc to tez nie problem ... no tylko to skalowanie okien ... ale ile osob z tego tak naprawde skorzysta ... wszystkie zmiany wizualne to sciema .. ciekawe co to ma pod maska ;]

i nie sa to zadne windows blinds czy inne ujowe zapychacze systemu wiec z wygladu to nie wiem czym sie tak zachwycasz :)

edit . tysiace razy ... problemy z obrazkami :-?


_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 11 cze 2006, 18:02 przez meterrr, łącznie edytowano 1 raz
****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 11 cze 2006, 18:01 
Cytuj  
Coval napisał(a):
Mnie najbardziej bawi fakt, ze Microsoft przyzwyczail juz swoich klientow, iz kazdy nowy system jest wolniejszy od poprzedniego.


Nie ma sie co dziwic. Bardziej rozbudowany interfejs graficzny wiaze sie ze wzrostem wymagan. To mniej wiecej tak jakbys dziwil sie ze kazda nowa gra ma wieksze wymagania od poprzedniej :) Viste zainstaluje tylko ze wzgledu na Aero, bo jesli chodzi o funkcjonalnosc to XP spelnia calkowicie moje wymagania.


pozdrawiam

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 11 cze 2006, 18:26 
Cytuj  
Nikt nie zmusza do uzywania tych 'cukierkow' , mozna wszystko powylaczac i juz mamy wyglada 98'ki... zapotrzebowanie na ram po tym procederze nie jest naprawde duze.
Ja sobie potestuje a co mi tam, jak wyjdzie finalna wersja to przynajmniej nie bede zielony w tym temacie. Przejsc i tak bedzie trzeba, bo 1 to dx 10.0 a 2 to, ze tak samo jak bylo z 98 -> xp, powoli beda sie pojawiali aplikacje, ktore nie beda chcialy ruszyc na starszym systemie.
Vista to nie tylko bajerki graficzne, ale docelowo ma byc nowy system plikow, nastepca ntfs'a -> winFS (bedzie dostepny dopiero w finalnym produkcie).
Ja tam lubie nowosci i jesli cena wersji podstawowej Visty nie bedzie zaporowa to oczywiscie przechodze z 'dnia na dzien' na nowy system.

Logain Darkthorn aero sie pobawilem 2 dni i wylaczylem, bo na chwile obecna za bardzo przymula system.


_________________
@polygamia

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 11 cze 2006, 19:45 
Cytuj  
Atherius napisał(a):
Logain Darkthorn aero sie pobawilem 2 dni i wylaczylem, bo na chwile obecna za bardzo przymula system.


No wlasnie tego dotyczylo pytanie :) Na jakim konfigu ci przymula?
Co do kupna Visty mam podobne podejscie. Bede mial rok na to zeby sie do niej przekonac. Mam nadzieje tylko ze Aero na moim kompie bedzie chodzilo fajnie, bo nie chcialbym wylaczac czegos co jest niewatpliwym plusem systemu :)


pozdrawiam

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 11 cze 2006, 19:52 
Cytuj  
Przymula na kazdym, ja testowalem na sempronie 64@2,4ghz i 1gb ram.


_________________
@polygamia

*

Posty: 5321
Dołączył(a): 19.11.2004
Offline
PostNapisane: 11 cze 2006, 20:09 
Cytuj  
Aero = ?

Bo nie jestem w temacie :(.


_________________
I say starighten yuh crooked ways.
Blessed is the man that walketh not in the counsel of the ungodly.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 11 cze 2006, 20:15 
Cytuj  
Google nie dziala ? :]

http://pclab.pl/news17940.html


_________________
@polygamia

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 12 cze 2006, 12:26 
Cytuj  
Atherius napisał(a):
Przymula na kazdym, ja testowalem na sempronie 64@2,4ghz i 1gb ram.


Widzisz, kiedys sie spierales o P4 a Sempron i stosunek cena - jakosc.

Teraz masz przyklad - bo mi nie przymula :o

*****

Posty: 2199
Dołączył(a): 3.07.2002
Offline
PostNapisane: 12 cze 2006, 12:55 
Cytuj  
z tego co pamietam to winFS nie bedzie nawet w finalnej wersji produktu ( choc moge miec dosc stare informacje), ponoc mieli problemy z implementacja wszystkiego co sobie wymyslili i jakies pol roku temu to bylo to to przesuniete na 2009 rok mniej wiecej... Ale jak sie myle to by bylo milo, w zamierzeniach wyglada o wiele lepiej.


_________________
Nie mam pomyslu na signature

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.