mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ] 
Autor Wiadomość
**

Posty: 443
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 22 paź 2006, 10:58 
Cytuj  
Otóż mam dyskietkę, na której są jedyne egzemplarze pewnych dokumentów(bardzo ważnych) i spadła mi z biurka. Poszła ta ruchoma blaszka razem ze spreżynką. "Wnętrznościom" raczej nic nie jest. Jeśli wsadze ją bez blaszki, to zadziała? Musze jej zawartosć skopwiować w ciągu kilku najbliższych godzin, więc będę wdzięczny za szybką pomoc.

EDIT: chodzi o to, czy nie rozwali mi naoędu, albo się nie rozleci


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 652
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 22 paź 2006, 11:10 
Cytuj  
ruchoma blaszka zabezpiecza tylko "wnętrzności" przed przypadkowym uszkodzeniem
powinna dzialac bez problemu

**

Posty: 443
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 22 paź 2006, 11:16 
Cytuj  
Uratowałeś mi życie, bo jutro bym wisiał na latarnii przy szkole :wink:

A jeśli na innej dyskietce pliki nie chcą działać, dyskietka jest w porządku, tylko wywala, że nie można odczytać ze źródła, to co zrobić? Czy to wina tego co zapisał, czy próbować, jakimiś proogramiami do odzyskiwana. Zna ktoś jakieś dobre, damrowe i proste w obsłudze?


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 22 paź 2006, 16:18 
Cytuj  
Zainwestuj kilka zl w nagrywarke, mamy XXI wiek...


_________________
@polygamia

**

Posty: 443
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 22 paź 2006, 17:23 
Cytuj  
Mam nagrywarke DVD, sprawną itd. Ale jestem redaktorem naczelnym szkolenej gazetki(gimnazjum) i z powodów praktycznych(dostaje dyskietki raz na miesiąc i pliki są w zasadzie jednorazowe) tudzież ludzkich, (bo o informatyków tu naprawde ciężko, nawet takich, którzy rozróżnią CD-R od RW, a dresa lub pół-dresa znajdziesz na każdym kroku). Zresztą jeśli pliki do przenoszenia mają po kilka kb, a dysk jest używany wielokrotnie, to po co przepłacać? :)


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 22 paź 2006, 17:25 
Cytuj  
Po nagraniu pliku na dyskietkę wyjmij ją ze stacji, po czym włóż i spróbuj zgrać plik. Jeśli nie zejdzie, format i nagraj jeszcze raz. Jeśli zejdzie - prawdopodobnie wszystko jest w porządku.

Rada człowieka, który X lat temu wymieniał się 30 MB grami na dyskietkach :}

**

Posty: 443
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 22 paź 2006, 17:52 
Cytuj  
zauważ, że ja dyskietki dostaje nagrane i dostałem w piątek. Są mi potrzebne dane z nich na jutro, a kilka(1 najważniejsza w zasadzie) nie działa - nie można skopiować ze źródła, odpalenie z dyskietki też nie działa


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 22 paź 2006, 18:00 
Cytuj  
To musisz nagrać jeszcze raz, proste.
Nie da się tych danych w żaden sposób odzyskać afair.
A radę przekaż w takim razie osobie, która owe dysietki Ci nagrywała.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 22 paź 2006, 18:02 
Cytuj  
Kupcie sobie za kilkanaście/dziesiąt złotych jakieś pendrive-y.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

**

Posty: 443
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 22 paź 2006, 18:16 
Cytuj  
SwenG: chyba sam bym je musiał kupować i rozdawać
Keii: przekazać to przekaże, ale mam dziwne wrażenie, że ktoś ie po prostu nie wyrobił w terminie i w jakiś sposób "pomógł" dyskietce aby nei działała. Zresztą kilka było nawet niesformatowanych więc jakim cudem mogli skopiować cokolwiek na nie??


_________________
Obrazek

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 24 paź 2006, 00:20 
Cytuj  
Ja rozumiem ze okolicznosci i w ogole ale...

OMG, XXI wiek a ludzie jeszcze dyskietek uzywaja? Szczegolnie przy takich cenach? :)
Polecam zalecic ludziom kupno pendrive'ow (albo wyludzic kase na to ze szkoly, w koncu to grosze kosztuje a przy tym dane na nim sa praktycznie niezniszczalne. w ostatecznosci mozna probowac gadac z dystrybutorami, moze maja jeszcze jakies 64mb malenstwa i beda sklonni oddac pare za free czy po jakichs smiesznych cenach) a samemu kupic przenosny dysk twardy z funkcja USB OTG zeby moc przegrywac na miejscu i klopot z glowy.

Wlasnie rozwiazalem oba twoje problemy. Damn, dobry jestem ;)


pozdrawiam

******

Posty: 4017
Dołączył(a): 26.02.2005
Offline
PostNapisane: 24 paź 2006, 00:26 
Cytuj  
jest jakaś taka fajna seria pendrive'ów z czytnikiem linii papilarnych... sw33t!


_________________
Friends come and go, but enemies accumulate.

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 24 paź 2006, 00:30 
Cytuj  
IMHO nie widze w tym zadnego sensownego zastosowania dla normalnego czlowieka. Wiec jesli nie przenosisz tajnych danych, albo nie masz stwierdzonej glebokiej i nieleczonej paranoii to kupujac cos takiego przeplacasz :)



pozdrawiam

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 24 paź 2006, 01:08 
Cytuj  
Logain Darkthorn napisał(a):
IMHO nie widze w tym zadnego sensownego zastosowania dla normalnego czlowieka. Wiec jesli nie przenosisz tajnych danych, albo nie masz stwierdzonej glebokiej i nieleczonej paranoii to kupujac cos takiego przeplacasz :)



pozdrawiam



tu sie akurat nie zgodze - wiekszosc danych przechowywanych na komputerach ma spora wartosc jesli nie czysto materialna, to "inna". nawet przenoszac na pedrive glupie obrazki czy fotki z urodzin cioci Krystyny wielu osobom nie jest wszystko jedno, czy sie dziela nimi z calym swiatem, czy tylko z tymi, ktorych uwazaja na zaslugujacych na to, i zawsze znajda sie skorzy do wydania paru zl wiecej,aby miec jakies dodatkowe zabezpieczenia.to dziala tak samo jak z haslami do biosa/windowsa,pinu w komorce/karcie kredytowej czy kluczykiem w stacyjce samochodu.
przy takim mysleniu i na firewalla musi Ci byc szkoda kasy (joke) ;)


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

**

Posty: 443
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 24 paź 2006, 05:52 
Cytuj  
1. to nie są dyskietki szkolne, tylko uczniów, zresztą, moją szkołe nie stać na nic co jest potrzebne
2. 64mb widziałem po 7 zł. x40 = 280zł
3. wole sobie darować i męczyć się z dyskiektami, niż użerać się z osobami, które nie wiedzą gdzie takie coś podłączyć :har:
4. Co do pendrivewów itp, kupuje sobie mp3. Na allegro widziałem cąłkiem fajne oferty:
http://allegro.pl/item134176975_mp3_pla ... _w_wa.html
http://allegro.pl/item135310920_mp3_2gb ... _w_wa.html
http://allegro.pl/item133684782_mp3_2gb ... er_gratis_]_m04.html

Co o nich sądzicie? Może macie jakieś lepsze, fajniejsze? Cene w zasadzie do 300zł, 2gb przynajmniej


_________________
Obrazek

******

Posty: 4017
Dołączył(a): 26.02.2005
Offline
PostNapisane: 24 paź 2006, 10:27 
Cytuj  
lepiej kupic sobie MP4, z memory ok 512mb, więcej i tak ci się do niczego nie przyda :wink:


_________________
Friends come and go, but enemies accumulate.

**

Posty: 443
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 24 paź 2006, 14:01 
Cytuj  
na dłuższe wycieczki, czy wyprawę, w celu posprzątania pokoju wypada mieć ładne pare godzin muzyki przynajmniej na dysku

co do mp4 - wole zwykłe mp3 i tak jak mam cos oglądać, to robie to w domu, a muzyki słucham zwykle poza, więc coś małego i zgrabnego, o dużej pojemności pasuje jak ulał


_________________
Obrazek

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 24 paź 2006, 15:44 
Cytuj  
RufeN napisał(a):
tu sie akurat nie zgodze - wiekszosc danych przechowywanych na komputerach ma spora wartosc jesli nie czysto materialna, to "inna". nawet przenoszac na pedrive glupie obrazki czy fotki z urodzin cioci Krystyny


No akurat to mi podchodzi pod opcje nr 2 ;)

Deni napisał(a):
1. to nie są dyskietki szkolne, tylko uczniów, zresztą, moją szkołe nie stać na nic co jest potrzebne
2. 64mb widziałem po 7 zł. x40 = 280zł
3. wole sobie darować i męczyć się z dyskiektami, niż użerać się z osobami, które nie wiedzą gdzie takie coś podłączyć :har:
4. Co do pendrivewów itp, kupuje sobie mp3.


No tym bardziej dziwie sie ludziom ktorzy kupuja dyskietki zamiast zaiwestowac 7zl w perndrive'a. Co do ceny ktora podales to tak jak mowilem: sprobuj dogadac sie z dystrybutorem, moze uda sie wynegocjowac dostanie tego za free.
A tobie nie radzilem pendrive'a kupowac tylko przenosny dysk USB OTG zeby moc 'w locie' przegrywac dane z tych pendrive'ow :)


pozdrawiam

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.