mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 30 kwi 2007, 21:43 
Cytuj  
Na co dzien uzywam wifi i nie ma z tym problemow.
w domu przeciagnalem od komputera brata neostrade i wszystko gralo.
w akademiku u dziewczyny mnie strzela (ch..j).

Siec gowniano-standardowa. 5-latek by sie do niej podpial jakby opanowal klikanie myszka.
W XP wyglada to tak:
1) opcja dla placacych
Jest sobie kabel, zmieniamy adres MAC naszej sieciowki i wszystko gra.
2) opcja dla mniej kasiastych
jest soie kabel, ustawiamy IP, gate, DNSy, W IP musimy wcelowac na kogos kto placi i akurat ma wylaczonego kompa - czyli musimy kilka razy zmienic ostatnia liczbe bo inaczej admin moze przybulgotac.

W j#$%^ej k#%wa Viscie wyglada to tak:
1) jest sobie kabel, zmieniamy adres MAC naszej sieciowki i.... dupa, mamy dzialajace polaczenie lokalne i niedzialajacy net
no i najlepsze ze dostajemy poprawne IP etc., a gdy pingujemy to ping nie dociera nawet o nas samych - komedia.
2) ustawiamy recznie IP i caly ten shit i.... znowu dupa.
z ciekawosci uruchamiamy /ipconfig i widzimy ze mamy na karcie sieciowej calkiem inne IP niz ustawione.
Wylaczylem dla pewnosci Wifi, wylaczam/wlaczam IPv6 - zero.


dla Eugeniuszy komputerowych w stylu pana mik, napisze jeszcze raz - do tej sieci i do paru innych podlaczylem w swoim zyciu kilkadziesiat komputerow (na windowsie XP).

Jakas podpowiedz?

**

Posty: 220
Dołączył(a): 20.12.2005
Offline
PostNapisane: 1 maja 2007, 02:05 
Cytuj  
Nie jestem zadnym Eugeniuszem komputerowym i nigdy za takiego sie nie uwazlem wiec ten sarkazm to wsadz sobie w dupe. Zeby nie wiedziec ze CTRL + ALT + DEL pokazuje task manager, i ze klawisz ze znakiem windowsa na klawiaturze + R wywoluje okienko "run" to sam wystawiasz opinie o swoim geniuszu bo to "wiedza" siegajaca win98. Co do Twoich problemow z internetem to Ci niepomoge bo u mnie dziala a jak bym mial problemy to poszperalbym w google zeby je rozwiazac a nie przypierdalal sie krzywymi postami do innych.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 1 maja 2007, 12:26 
Cytuj  
uuuu jaki wrazliwy ....


:lol: :lol: :lol: :lol:


_________________
Obrazek

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 1 maja 2007, 17:44 
Cytuj  
I po raz kolejny mik pisze totalnie nie na temat. nigdy nie pytalem o wywolywanie task managera, a do tej pory polecenie run bylo bezposrednio dostepne z mychy i zaloze sie ze 99% nie wiedzialo o windows+r.

Nie mam czasu ani mi sie nie chce siedziec godzinami przed google i przeszukiwac dziesiatki zaspamowanych for dyskusyjnych.

Netykieta sie klania - odpowiedz "poszukaj w google" to zadna odpowiedz a zwykly spam. Nie wiesz - nie pisz, bo potem inny czlowieczek szukajacy rozwiazania bedzie sie przedzieral przez gaszcz spamu naprodukowanego przez mik-a i jemu podobnych, po czym zniechecony napisze posta z pytaniem na kolejnym forum.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 1 maja 2007, 21:16 
Cytuj  
Z tego co wiem uzytkowanie visty jest duzo latwiejsze niz xp czy tez tego biednego win98 :/

Na dodatek opis problemu jest, ze tak powiem, do dupy. Za ogolnie zes to opisal.
Wiec za duzo tutaj pomoc nie moge, poza tym, ze wiele modeli kart sieciowych, nie dziala poprawnie na wstecznie kompatybilnym trybie sterownikow pod winxp. Czyli pierwsze co bym zrobil, to sciagnal sterowniki pod platforme visty.
Potem wykasowal poprzednie (dokladnie), wyciagnal sieciowke, odintalowal skonfigurowany networking w windowsie i ponownie wszystko zainstalowal z nowymi sterownikami.

PS.Bodajze najwiecej zaawansowanych kart Marvella i zintegrowanych RTLkow do serii 8110 ma problemy, ale to nie jestem na 100%, za duzy zasieg modeli.

***

Posty: 620
Dołączył(a): 20.11.2005
Offline
PostNapisane: 2 maja 2007, 00:29 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
W j#$%^ej k#%wa Viscie wyglada to tak:
1) jest sobie kabel, zmieniamy adres MAC naszej sieciowki i.... dupa, mamy dzialajace polaczenie lokalne i niedzialajacy net
no i najlepsze ze dostajemy poprawne IP etc., a gdy pingujemy to ping nie dociera nawet o nas samych - komedia.
2) ustawiamy recznie IP i caly ten shit i.... znowu dupa.
z ciekawosci uruchamiamy /ipconfig i widzimy ze mamy na karcie sieciowej calkiem inne IP niz ustawione.
Wylaczylem dla pewnosci Wifi, wylaczam/wlaczam IPv6 - zero.


1) Jestes pewny ze nie ma dwoch maszyn legitymujacych sie tym samym mac adresem?
2) nie ma opcji zebys mial inne ip niz ustawiles, chyba ze patrzysz na nie ten interfejs ( a w viscie troche tego jest ).

Z opisu mozna na 90% stwierdzic ze to blad uzytkownika.


_________________
[GM]Dave>> Hail, Adventurer.
[GM]Dave>> What begins with B and rhymes with Ban?
Player>> Umm...
Player>> Ban?
[GM]Dave>> If you insist.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 2 maja 2007, 17:30 
Cytuj  
Vista byla juz na laptopie niczego sam nie instalowalem wiec mniemam, ze sterowniki sa odpowiednie. Zadnych konfliktow sprzetowych nie ma, sieciowka sprawna bo na urlopie korzystalem z netu w domu (neostrada).
Więc sądze tez, że mozna wykluczyc wszelkiej masci firewalle.

Dwoch MAC addressow byc nie moze, chociazby z tego powodu, ze przelaczalem kabel do komputera stacjonarnego Windows XP i po okolo 5s mialem tam net bez zadnych alertow itp. Po przelaczeniu do laptopa - nic. Kabel byl jeden - komputery dwa.

Na moim laptopie wygladalo to tak, ze dostawalem odpowiedni IP, DNS-y itp. tylko net nie dzialal.
Na Viscie wyglada to nieco inaczej - jest graficzny "model" sieci bardzo uproszczony. U mnie switch (komputer, router) z ktorego bezposrednio szedl kabel byl unidentified i nic co bylo za nim nie chodzilo.
Co dziwne mimo tego, ze otrzymywalem poprawne IP nic nie moglem pingnac - nawet siebie.
W statusie karty sieciowej mialem zero pakietow odebranych.


Podobny efekt uzyskalem gdy wrocilem do domu i mialem wpisane stale IP na karcie WIFI. Polaczenie z routerem mialem, jednak moje IP mu nie pasilo co za tym idzie netu nie mialem. Zamiast nazwy routera mialem unidentyfied. Wlaczenie pobierania IP z dhcp i po 5s wszystko gralo.

W akademiku nic nie dzialalo. DHCP niby wszystko poprawnie mi dawal, jednak pierwszy switch nadal zostawal unidentified i nic po za nim nie dzialalo. Wklepanie recznie odpowiednich cyferek tez na nic sie zdawalo.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.