mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ] 
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 30 wrz 2007, 17:26 
Cytuj  
http://www.zen.co.uk/Broadband/athome.aspx

Warto.

***
Avatar użytkownika

Posty: 652
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 30 wrz 2007, 17:41 
Cytuj  
lol ten crap ma ograniczenie ilosci sciagnietych danych - lol x2 to juz tepsa z tego zrezygnowala
przynajmniej jedna rzecz w Polsce jest tansza i lepsza niz w GB
(krk 85 zeta 6/2 full speed 24/7 no limit, lokalny ISP)

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 30 wrz 2007, 17:51 
Cytuj  
Jak chcesz pr0n ściągać to faktycznie limity mogą być przeszkodą :(

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 30 wrz 2007, 18:09 
Cytuj  
Ale przecież w UK prawie wszędzie są limity. Orange ma tylko 2GB, Seriously Internet ma bodajże 1GB + dokupywanie, BT Broadband ma od 2 do 40GB. Bez limitów kojarzę tylko Tiscali ale ponoć nie warto.

Poszukaj sam, bo moje informacje mogą być troche nieaktualne.

A najlepiej chyba spytać Marka24 bo to rodowity Anglik z matki-prababki...

***
Avatar użytkownika

Posty: 652
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 30 wrz 2007, 18:32 
Cytuj  
Dana napisał(a):
Ale przecież w UK prawie wszędzie są limity. Orange ma tylko 2GB, Seriously Internet ma bodajże 1GB + dokupywanie, BT Broadband ma od 2 do 40GB. Bez limitów kojarzę tylko Tiscali ale ponoć nie warto.

Poszukaj sam, bo moje informacje mogą być troche nieaktualne.

A najlepiej chyba spytać Marka24 bo to rodowity Anglik z matki-prababki...


oo to nikt mnie do Angli nie wyciagnie 35 Funciaków i tylko 1,66 GB pr0n / dzień :(

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 1 paź 2007, 07:46 
Cytuj  
sam mam ten sam problem.
Do zeszłego tygodnia chwaliłem sobie Tiscalli, które jako takie nie ma limitów. 4Mb/s też niby bardzo fajne.
Ale ma Fair Usage Allowance. Sam teraz na tym jadę bo trochę za dużo pościągałem. Wygląda to tak, że wieczorami (po przyjściu z pracy już tak mam) do około 12 - 1am mam jakieś 30-70kB/s na www (chyba zależy od tego ilu ludzików ze mną się męczy na paśmie) + totalnie zablokowany p2p (próbowałem już proxy, sroxy, zmieniałem porty na 21, 80, 81, https, etc. nic nie działa). Co lepsze działa to na mmo - Eve nie mogę odpalić, do LOTRO muszę się dopychać (próbować kilka razy się logować i liczyć na fuxa), archlord za to chodzi bez problemów..
FUA jest fajnie opisane: Dajemy ci 4Mb/s ale 99% używa netu do przeglądania poczty i stron www, 1% ściąga duże pliki. Więc to nie fair by ten 1% przeszkadzał tym 99% (chociaż używa tylko tych 4Mb/s za które płaci, więcej się nie da). Więc wprowadziliśmy Fair Usage Allowance. Masz 4Mb/s, płacisz za 4Mb/s, ale możesz korzystać ze 128kB/s bo inaczej nie jesteś fair i obetniemy ci łącze! Idiotyzm. Ciekawe jaki byłby szum w Polsce gdyby TP SA wpadła na taki pomysł?

ZAcząłem przeglądać fora angielskie i podobno jest net z limitem 300GB/miesięcznie (poza godzinami szczytu wieczorami) + 60GB (w szczycie) ale kosztuje 35 funów/miesięcznie (Tiscalli, virgin, BT, etc, mniej więcej 10-15 funtów/miesięcznie). Nazwy nie pamiętam.
A te tiscalli mam za darmo, bo ono jest wliczone w czynsz.

brat ma Virgin - byłem u niego i trochę kiepawo to wygląda. Zaleta - to kabel, nie jakiś ADSL. Wada - nie dostaje routera Wifi tylko jakieś małe gówienko z jednym wyjściem. Niby ma 2Mb/s, a p2p leci różnie (to co u mnie wcześniej rozpędzało się do 450kB/s u niego szło 30kB/s, po czym skoczyło 170kB/s, po 5min znów spadło na 30kB/s nie wiem o co biega...). Nie wiem jak z uploadem, jak to kabel to jest szansa, ze to łącze symetryczne, co wyglądałoby w sumie nieźle. ROball kup i przetestuj 8)

**

Posty: 263
Dołączył(a): 21.01.2007
Offline
PostNapisane: 1 paź 2007, 15:06 
Cytuj  
Jak mieszkalem w szkocji to korzystalem z telewestu (nie wiem czy dzialaja poza szkocja) nie bylo zadnych ograniczen etc, 2 lata temu 2 mbity kosztowaly cos kolo 20 funtow iirc, 12 mbitow cos kolo 50 funtow. Upload wygladal jak w polsce od 512 do 2mbitow przy najdrozszej opcji.

Cos takiego teraz znalazlem:
Cytuj:
Telewest

* £14.99/month - 2MB 1GB limit Broadband
* £19.99/month - 4MB Unlimited Broadband
* £35.00/month - 10MB Unlimited Broadband

Unlimited Downloads, no usage restrictions
Free Connection
Free Modem
Free Internet Security

***

Posty: 858
Dołączył(a): 29.04.2003
Offline
PostNapisane: 3 paź 2007, 19:01 
Cytuj  
utility warehouse - mam od 4 miechow 8 mb od nich za 19.99 z telefonem (przejmuja linie od BT nie trzeba juz im placic za landline dodatkowo). wczesniej mialem AOL (maja fair usage policy/allowance ale sie nie czepaiaja mocno), tiscali (z tymi nie ma zartow - szybko reaguja). Ale z utility warehouse mam prawdziwy luz - zero ograniczen - chodzi dosc sprawnie z dobrego zrodla downy pod 700 kb/s, przyzwoite pingi w grach, czasem troche zamuli ale dosc rzadko w sumie. Chyba jeden z nielicznych providerow w UK, ktorzy nie stosuja jeszcze ograniczen i oferuja dosc atrakcyjne cenowo uslugi.


_________________
Obrazek

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 9 paź 2007, 20:06 
Cytuj  
Trigger czy te utility warehause wymaga linii BT? W sumie BT mamy w domu, ale na tym leci Tiscali, a chciałbym założyć oddzielne łącze dla siebie. Telefonu nie chce brac bo mi niepotrzebny.
Niestety Tiscali to straszne gówno, teraz nie mogę grać w LOTRO bo mi miejscami stackuje postać. (jak dostanę stuck-a to nie mogę się potem zalogować)Podobno wszyscy na Tiscali mają ten problem.

Cały czas jestem na Fair Usage Allowance (a już nic w godzinach kiedy naliczają nie ściągam) - nie wiesz na ile czasu oni wrzucają na to gorsze pasmo? Może na tym normalnym nie miałbym problemów.

Rozpatruję podłącznie dla siebie Virgin - właśnie rozmawiałem z bratem który to ma, niby limitów nie ma, ale transfer wieczorami to 5kB/s co jak na łącze 2Mb/s jest deko mało. Nie wiem czy gry mi na tym będą chodzić, czy znów wjebię się w jakieś bagno.

***

Posty: 858
Dołączył(a): 29.04.2003
Offline
PostNapisane: 13 paź 2007, 09:56 
Cytuj  
o ile wiem to wymagaja lini bt, tyle ze przejmuja wszystkie oplaty od bt jesli bierzesz pakiet z telefonem czyli broadcall.

Co do tiscali to pisz maila do admina moze to cos zmieni. Nie wiem na ile wrzucaja, moze permanentnie ? ;p Mnie nigdy nie wrzucili - jak dostawalem warninga to gralem w mailowego ping ponga z adminem, potem bylem grzeczny przez jakis czas - i tak kilka razy mi sie udalo.


_________________
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 13 paź 2007, 10:34 
Cytuj  
tak czytam ten topic i az sie wierzyc nie chce, ze w UK taki jest syf z netem, a w PL teraz juz spory wybor, dobre transfery i bez limitow :)


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 13 paź 2007, 18:44 
Cytuj  
No problem w tym, że net nie jest mój ale jest wliczony w czynsz za pokój, więc żadnych maili ani ostrzeżeń nie dostałem. Wygląda na to, że mi już nie blokują p2p bo o tej godzinie torrent mi działa :o

RufeN - polska to kraj narzekaczy więc nie ma czemu się dziwić.

***

Posty: 684
Dołączył(a): 24.04.2004
Offline
PostNapisane: 14 paź 2007, 14:28 
Cytuj  
nie bierz virgina - net chodzi jak scierwo do tego niedawno doszly jakies ograniczenia ;/

bt to taka angielska tepsa - jest wszedzie - jesli wybierzesz innego operatora to musisz placic jakas dzierzawe kabli czy cos

****
Avatar użytkownika

Posty: 1642
Dołączył(a): 24.11.2002
Offline
PostNapisane: 24 paź 2007, 20:03 
Cytuj  
http://www.ntl.com/locales/gb/en/home/broadband/what/

to jest co ja uzywam od 3 lat mam 8mbit lacze 0 problemow sciagma nonstop 24/7 i gram w mmo w tm samym czasie.

Generalnie NTL to jedyna rozsadna opcja bez ograniczen. Jeszcze wsumie jest BT ale to jak nasza telekomuna :)

PS: Zeby nie bylo w UK zyje przez ten czas ^^


_________________
www.excessum-gaming.com - Join us in Skyforge! Apply on our website!
Retired - AO/UO/DAoC/Hz/EQ2/SWG/AC1&2/L2/SoR/WoW/TMO/Rift/Lol/Hon/SWTOR
/CO/GW/Lotr/CO/TcoS/TR/M59/Vg/SB/Fury/SotW/DL/HGL/RoM/DDO/FFXI/Aoc/Eve/WO/Gw2/TSW/Tera/STO/AoW
/DE/DF/Nw/PS2

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 24 paź 2007, 23:07 
Cytuj  
Khebeln wracaj do kraju Platforma wygrala wybory :)


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 paź 2007, 23:43 
Cytuj  
Rysio wracaj! :(

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 25 paź 2007, 19:46 
Cytuj  
ta.. wszyscy się pakują co to będzie - bezrobocie skoczy do 25% i będzie na PO? ;)

****
Avatar użytkownika

Posty: 1642
Dołączył(a): 24.11.2002
Offline
PostNapisane: 26 paź 2007, 00:34 
Cytuj  
Heh, wygrala wygrala ale za puzno :) Juz tu zaczelem kozenie zapuszczac i mi w 4 litery tu dobrze ^^ Dobra praca, kupa wolnego czasu, szybki net, jest do kogo sie przytulic wieczorem etc 8)

A w polsce ludzie tylko narzekaja ^^

Moze za 20 lat jak komuchy wymra smiercia naturalna jak mamuty i dinozaury ^^ :roll: :wtf:


_________________
www.excessum-gaming.com - Join us in Skyforge! Apply on our website!
Retired - AO/UO/DAoC/Hz/EQ2/SWG/AC1&2/L2/SoR/WoW/TMO/Rift/Lol/Hon/SWTOR
/CO/GW/Lotr/CO/TcoS/TR/M59/Vg/SB/Fury/SotW/DL/HGL/RoM/DDO/FFXI/Aoc/Eve/WO/Gw2/TSW/Tera/STO/AoW
/DE/DF/Nw/PS2

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.