mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 31 paź 2007, 11:49 
Cytuj  
Tak jak w tytule, w grach mam randomowe spdaki fps, dosyc znaczne, w kazdym tytule jaki ostanio odpalalem. Sprawdzilem temparatury procka, karty, zuzycie zasobow podczas tych zdarzen, przeskanowalem antywirem - tu wszystko jest ok. To samo jest pod dwoma roznymi systemami, na roznych sterownikach do karty graficznej. Jedyna nieprawidlowosc jaka znalazlem to napiecie z sailacza na lini 5V. U mnie waha sie od 2.2V do 5.2V. Wedlug biosu to napiecie odpowiada za zasilanie ramu. Czy to jest przyczyna? Zna ktos jakis dobry porgram do przetestowania ramu pod tym katem?


_________________
Χ Ξ Σ

****

Posty: 1217
Dołączył(a): 11.10.2005
Offline
PostNapisane: 31 paź 2007, 12:14 
Cytuj  
dokladnie to samo mialem... nie wiem co w sumie pomoglo ale przeczyscilem kompa... i zrobilem reinstalke windy, wkoncu pomoglo


_________________
Śmierć jest czymś normalnym...

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 31 paź 2007, 12:15 
Cytuj  
To raczej nie ram, ale możesz spróbować GoldMemory.

***
Avatar użytkownika

Posty: 652
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 31 paź 2007, 12:18 
Cytuj  
no nie wiem czy to jest nieprawidłowość jak napięcie +5V spada do +2.2V- dla mnie to poważna usterka zasilacza

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 31 paź 2007, 12:25 
Cytuj  
Fakt, ale komp mi sie nie wiesza, nie mam restartow. Problem jest tylko w grach wlasnie ze spadkami fps. Przeczyszcze go, ale watpie zeby to cos dalo bo temperatury sa wporzadku. Rozumuje, ze przy duzym zuzyciu ramu i spadku napiecia pamieci siadaja, stad spadek fps. Nie znam sie na hardware, wiec nie jestem pewien. Zasilacz chyba i tak do wymiany.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 31 paź 2007, 12:28 
Cytuj  
kkkk20 napisał(a):
i zrobilem reinstalke windy


Ankieta pozycja nr 1, sam z siebie teraz leszcza zrobiłeś.

Pozdrawiam!

****

Posty: 1217
Dołączył(a): 11.10.2005
Offline
PostNapisane: 31 paź 2007, 21:38 
Cytuj  
Ten chodzi za mna i wszedzie flamuje... nawet jezeli dzial nie jest flame... Usunalem samego windowsa i pliki systemowe reszta pozostala nieruszona gamoniu...


_________________
Śmierć jest czymś normalnym...

***

Posty: 835
Dołączył(a): 10.02.2005
Offline
PostNapisane: 31 paź 2007, 22:35 
Cytuj  
Ja proponuje ściągnąć jakiś dobry soft do defragmentacji i defragmentować dysk z grą. :)


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 1 lis 2007, 07:55 
Cytuj  
kkkk20 napisał(a):
Ten chodzi za mna i wszedzie flamuje...


Bo trollowałeś tydzień czasu i płakałeś jak dziecko na temat spadku na swoim kompie fpsow, a zrobiłeś to co ja Ci od razu sugerowałem. Gdzie tu logika? A jak mnie jechałeś przy tym, ulalala.

Logiką jest takie coś: Jak Ci się coś zjebie w systemie poważnego, nie naprawiaj tego tylko reinstaluj system. Dewiza na wieczność. Windows XP ma takie możliwości przywracania plików, że można w 40 minut postawić nówkę windę i mieć identyczne ustawienie nawet ikon na pulpice bez zbędnego piepszenia się.

****

Posty: 1217
Dołączył(a): 11.10.2005
Offline
PostNapisane: 1 lis 2007, 10:05 
Cytuj  
Po pierwsze nie zbluzgalem cie jak twierdzisz...

Po drugie powiedzialem ze chcialbym to zalatwic innym sposobem niz formatem - format to ostatecznosc...


_________________
Śmierć jest czymś normalnym...

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 1 lis 2007, 11:24 
Cytuj  
mihn napisał(a):
Ja proponuje ściągnąć jakiś dobry soft do defragmentacji i defragmentować dysk z grą. :)

Defragmentacje robilem jako jedna z pierwszych rzeczy i wyszla stara prawda, ze dyski jej nie lubia. Po paru godzinach pierwsza kilku miesiecy zawieszka systemu, potem problem z wykryciem dysku przez bios. Wczoraj przeczyscilem kompa dobrze i testowalem przez 2h, problem sie nie pojwil. Mam nadzieje, ze zwyczajnie brud powodowal zle funkcjonowanie ktoregos podzespolu, bo zasilacz delej ma wahania napiecia.


_________________
Χ Ξ Σ

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.