mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
*

Posty: 5321
Dołączył(a): 19.11.2004
Offline
PostNapisane: 17 mar 2008, 17:54 
Cytuj  
Od dłuższego czasu walcze z moim ISP o jakośc usług, dzisiaj o dziwo kazali mi wysłać mail do admina, szansa na odpowiedz jest zerowa a jestem już tak zdesperowany że chwytam się wszystkiego. Może komuś wpadnie cos do głowy, zaznaczam że rozwiązań "z google" próbowałem. Sam sądze że jest to wina ISP ale uważam że oni są za głupi by problem zdiagnozować i że trzeba im powiedzieć mniej więcej co jest nie tak bo takto ni chuja...


Cytuj:
Zostałem poproszony przez jednego z techników do wysłania następującego maila. Mam problem z graniem w gre cs 1.6, na wszystkich serwerach występuje ten sam problem, w momencie większego natężenia wydarzeń na ekranie ping zaczyna momentalnie rosnąć do granicy 1-2k po czym często kończy się to rozłączeniem z serwera z komunikatem błędu : NET_SendPacket ERROR:WSAEINTR. Spróbowałem większości popularnych rozwiązań dotyczących tego błedu, bez skutku. Wnioskuje że jest to w jakiś sposób związane z moim łączem ponieważ próbnie przeniosłem mój komputer do znajomego posiadającego neostrade, podobnych efektów nie uświadczyłem. System na komputerze był dwukrotnie reinstalowany, system w tym momencie jest na 100% czysty od wszelkich wirusów czy trojanów.

W przypadku normalnego pingowania serwera efekty są zadowalające, tak samo w przypadku gry kiedy nie dzieje się zbyt dużo, znajomy mieszkający pare bloków dalej nie ma podobnych problemów gdy gra ze mna w tym samym czasie na tych samych serwerach mimo iż posiada on internet w Vectra. Technik polecił mi podać adresy paru wybranych serwerów (mimo iż jak zaznaczyłem ten problem występuje na wszystkich), co też czynie.......



_________________
I say starighten yuh crooked ways.
Blessed is the man that walketh not in the counsel of the ungodly.

**

Posty: 410
Dołączył(a): 14.06.2007
Offline
PostNapisane: 17 mar 2008, 18:39 
Cytuj  
Mialem dokladnie to samo jak bylem w sieci LAN(system computer)osiedlowka, musialem biegac do admina mowiac gram w diablo 2 i mam ogromne lagi porsze cos z tym zrobic, oni na to bardzo milo nie ma sprawy no i dwa dni grania bez lagow, a na trzeci co? znowu lagi, z cs to samo musailem isc do nich powiedziec ze w cs'a gram i cos tam robili ale oczywiscie tez na krotko, wiec podziekowalem im za takie uslugi i rozwiazalem umowe bo nie bylo sesu tam biegac co dwa dni czy tam trzy.Teraz mam UPC chello i jestem bardzo zadowolony zawsze jest net, dobre transfery, zero lagow w grach:)

**

Posty: 249
Dołączył(a): 24.08.2005
Offline
PostNapisane: 17 mar 2008, 18:57 
Cytuj  
kiedy korzystalem z radiowki admin ograniczal ilosc odbieranych/wysylanych pakietow i mialem ten sam efekt co ty. kiedy korzystalem z ASE to wogole byl kosmos bo siec odbierala to jako atak. sporobuj ograniczyc rate/ pakiety wysylanie/odbierane. nie wiem jakie komendy sa na to w cs.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 17 mar 2008, 19:41 
Cytuj  
ja miałem swego czasu w wowie takie coś. kurwica mnie zalewała. czasy aq40 i progressu. off hand z twinow mi spadl i mialem dc, wtedy sie wkurwilem i nastepnego dnia mialem innego dostawce.

***
Avatar użytkownika

Posty: 636
Dołączył(a): 2.12.2005
Offline
PostNapisane: 17 mar 2008, 21:11 
Cytuj  
Łączysz się bezpośredno z dostawcą czy masz jakiś router/switch/hub/modem?

*

Posty: 5321
Dołączył(a): 19.11.2004
Offline
PostNapisane: 17 mar 2008, 21:17 
Cytuj  
To jest kablówka, mam modem kablowy, co jest między mną a dostawcą jeszcze tego nie wiem.


_________________
I say starighten yuh crooked ways.
Blessed is the man that walketh not in the counsel of the ungodly.

***
Avatar użytkownika

Posty: 636
Dołączył(a): 2.12.2005
Offline
PostNapisane: 18 mar 2008, 08:19 
Cytuj  
Jak mozesz, wejdz na strone modemu (zwykle 192.168.0.0/100) i podaj parametry sygnału, najlepiej przy duzym obciazeniu (torrent).

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 18 mar 2008, 09:21 
Cytuj  
ja bym najpierw sprawdzil ustawienia 'rate' w csie
pozniej sprawdzilbym inne gry ze steama np cs source/czy inna taka strzelanke online/lub jakies mmo
Sprobuj takze zajrzec do firewalla jezeli masz, czasem przy naglym zwiekszonycm odbiorze/wysylce danych taki ruch moze zostac potraktowany jako atak-i firewall odcina ci net na 5-10 minut czy ile tam masz ustawione (Kaspersky ma taka opcje)inne pewno tez maja

jezeli wciaz to samo tzn ze masz do dupy isp, i lepiej zmien od razu:P

*

Posty: 5321
Dołączył(a): 19.11.2004
Offline
PostNapisane: 18 mar 2008, 12:21 
Cytuj  
Na ustawianiach odpowiednich 'rate' to j zęby zjadłem, znam teorie, próbowałem wszystkich możliwych ustawień to nie to. Firewalla nie uzywam. No właśnie problem z ISP jest taki że mój kumpel który ma też Vectre gra ze mną w tym samym czasie na tych samych serwerach i jest dobrze.


@ Venan


Cytuj:
Próbujesz odwiedzić adres http://192.168.0.0/100,



Nie moge się połączyć

ps . Odpisał admin ( o dziwo) i od razu zapytał czy mam podłączony modem za pomocą USB czy sieciówki. Czy możliwe że w tym tkwi przyczyna ? Mam za pomocą USB :)


_________________
I say starighten yuh crooked ways.
Blessed is the man that walketh not in the counsel of the ungodly.


Ostatnio edytowano 18 mar 2008, 14:34 przez Shadhun, łącznie edytowano 1 raz
*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 18 mar 2008, 13:02 
Cytuj  
USB ma niższy transfer niż porządna skrętka, ale wątpię żebyś miał większy transfer niż maksymalny na USB.


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

***
Avatar użytkownika

Posty: 636
Dołączył(a): 2.12.2005
Offline
PostNapisane: 18 mar 2008, 18:45 
Cytuj  
Modemy przez usb smierdzom kupom wiec zamieniaj na ethernet i nawet sie nie zastanawiaj. Jak wtedy nadal bedziesz mial problemy to wejdz na strone modemu (na usb nie da sie wejsc na strone modemu, tylko po ethernecie) i podaj te parametry o ktorych byla mowa. Adress/IP modemu moze byc inny od tego ktory podalem, dokladny znajdziesz we wlasciwosciach polonczenia w polu "bramka".

*

Posty: 5321
Dołączył(a): 19.11.2004
Offline
PostNapisane: 20 mar 2008, 00:02 
Cytuj  
Podłączenie modemu pod ethernet zlikwidowalo problem.

/thread


_________________
I say starighten yuh crooked ways.
Blessed is the man that walketh not in the counsel of the ungodly.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.