mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 12 sie 2008, 18:39 
Cytuj  
moze ktos posiada i moglby mi pomoc. na samej gorze pod znaczkiem sa gejowe klawisze od wmp chcialbym je podmienic na funkcyjne (f1, f2, f3, f4, f5 itd) ale cos nie moge bo mi pisze invalid syntax ;-/
f10/f11/f12 jako jedyne daja sie tam skonfigurowac.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 13 sie 2008, 07:21 
Cytuj  
Jest napisane. Wiem, to przez stres mentosku.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 13 sie 2008, 08:56 
Cytuj  
obie formy sa poprawne:

Szanowny Panie,

Owo pisze w użyciach typu W gazecie pisze. Co tu pisze? jest przedmiotem rozstrząsań od jakichś lat czterdziestu (o ile nie dłużej). Jeszcze w latach 60. wypowiadał się na temat w swoich pogadankach językowych prof. W. Doroszewski, negatywnie oceniając poprawność tej konstrukcji, w której widział ślady „zamierzchłej epoki”, kiedy ludzie „animizowali świat i obserwowane zjawiska przypisywali ukrytym i nieodgadnionym siłom”(O kulturę słowa, 1962, s. 108) i stawiał ją w jednym rzędzie z konstrukcjami bezpodmiotowymi w rodzaju naniosło śniegu, w lesie zaszumiało. Słownik poprawnej polszczyzny ją dyskwalifikuje, i takież stanowisko zajęła pani sekretarz RJP. Co na ten temat sądzi prof. J. Miodek – nie wiem.

Osobiście nie jestem przeciwnikiem tej konstrukcji, która jest powszechna w języku potocznym, nawet u osób o wyrobionym poczuciu językowym. Nie uważam też, że jest ona przejawem owej „zamierzchłej epoki”, bowiem musiałbym uznać, że obecnie żyjący ludzie wierzą w nieznane siły piszące w gazetach i na plakatach, a to już prosta droga do wyznawania innej mitologii – istnienia „sił spiskowych”, "knowań masonerii"�itp. głupstw. Dla mnie jest to sposób mówienia, w którym pomija się jako nieważny lub nieznany mówiącemu w danej chwili podmiot czynności – sposób podobny do tego, który motywuje konstrukcje: piszą w gazecie, że…; mówili w telewizji, że…; pisano w gazecie, że…; mówiono w telewizji, że…; jest napisane w gazecie, że... itd.

Co prawda, nie użyłbym rzeczonej konstrukcji w tekście pisanym, ale w potocznej rozmowie zapewne zdarza mi się tak mówić.
Długi czas występowania tej konstrukcji w języku, o czym wcześniej wspomniałem, powinien skłonić normatywistow do pewnej refleksji, czy warto tracić energię na walkę z czymś, co już sie ustabilizowało w użyciu.
Prof. dr hab. Mirosław Skarżyński


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 13 sie 2008, 09:05 
Cytuj  
atherius mam prosbe, jesli nie masz nic do napisania na temat, to nie komentuj bo to nie miejsce tutaj.
tym bardziej, ze chyba tak nie do konca udaje ci sie szukac dziury w calym.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 13 sie 2008, 17:16 
Cytuj  
Ae w zasadzie czego od niego wymagać, nie wspominając o interpunkcji, poprzez polskie ogonki na zaczynaniu zdania z malej litery (zdania, bo jest to "coś" zakończone kropką).

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 13 sie 2008, 17:31 
Cytuj  
Atherius napisał(a):
Ae w zasadzie czego od niego wymagać, nie wspominając o interpunkcji, poprzez polskie ogonki na zaczynaniu zdania z malej litery (zdania, bo jest to "coś" zakończone kropką).


Kolegow szukasz?


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 13 sie 2008, 17:48 
Cytuj  
atherius serio nie interesuje mnie twoje zdanie w tej kwestii. jesli nie masz nic do dodania w temacie to prosze cie daruj sobie bo tylko idiote z siebie robisz.

nikt nie ma fanga? ogolnie mam jakies problemy z rekonfiguracja klawiszy -
nie moge przedefiniowac lctrl.

****

Posty: 1439
Dołączył(a): 7.09.2005
Offline
PostNapisane: 13 sie 2008, 18:50 
Cytuj  
Może ten faq cuś pomoże
http://www.ideazon.com/legacy/faqs/supp ... board.html


_________________
MO - the last hope of mmoRPG

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 13 sie 2008, 20:33 
Cytuj  
Atherius napisał(a):
Twojego starego szukam.


3 pojeb w tym tygodniu na ignore-list. Nic mnie tak nie razi jak te pojebane wrzuty typu "Twoj stary" rodem z gimbusa.


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 13 sie 2008, 23:47 
Cytuj  
Strzel focha, przytupnij nóżka jeszcze !!!

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.