mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2008, 22:48 
Cytuj  
Witam,
Nie moge zainstalowac SP2 do Win Xp - od razu zaznaczam że system posiadam legalny , sprawdzałem dla pewności i za pomoca genui i na stronie M$ i mam legalny system ale jak chce zainstalowac sp2 to dostaje komunikat:zadana sekcja nie byla obecna w danym kontekscie aktywacji no i teraz lipa :/ - musiałem zainstalować autopatchera ale i tak sp2 muszę mieć do niektórych programów...


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2008, 22:52 
Cytuj  
Ja miałem swego czasu problem z SP1 do Visty na laptopie i musiałem niestety przeinstalować system i dopiero poszło.

Jak to Deshroom kiedyś napisał, wszystkie SP należy instalować na najbardziej czystym systemie jaki jest możliwy, nawet przed instalacją karty graficznej.

Jeżeli chodzi o Guide'a na temat instalacji service packów, to zrobiłem go ze strony M$ i dalej to nie pomogło, także wątpię że Ci się to uda, ale popróbuj, ewentualnie drastycznie utnij dociekiwania i przeinstaluj.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2008, 23:04 
Cytuj  
zobacze sp3.... może się uda :|


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

****

Posty: 1439
Dołączył(a): 7.09.2005
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2008, 23:21 
Cytuj  
próbowałeś w trybie awaryjnym ?
próbowałeś instalować sp2 na nowo utworzonym koncie z grupy administratorów ?
próbowałeś najpierw odinstalować SP1 ?

tak czy siak cały ten ambaras skończy się to instalacją nowej instancji XP


_________________
MO - the last hope of mmoRPG

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2008, 23:36 
Cytuj  
sciagnij sobie pirata, z legalnym softem M$ zawsze sa problemy ;| srsly


_________________
Obrazek

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2008, 02:02 
Cytuj  
przerob sobie plytke by odrazu byl sp2 ;) gdzies na stronie ms masz instrukcje utworzenia takich plytek...


anyway, instalujesz z prawami administratora ?
pozatym sprobuje przy pomocy windows update zainstalowac...


jak masz jakies firewalle czy antywiry wlaczone to powylanczaj (razem z ich uslugami)


anyway, sp raczej lepiej instalowac swiezo po nowej instalacji systemu razem ze wszystkimi latami, potem to sa zawsze komplikacje..


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2008, 07:26 
Cytuj  
Panowie ja nie noob:P
Oczywiscie ze na koncie adma
Oczywiscie ze w trybie awaryjnym probowałem
Oczywiscie ze wszelkie firewalle i antywiry powylaczane

No i oczywiscie ze nawet do M$ dzwoniłem i o dziwo...zaradzili reinstalke systemu:P

Problem tkwi w tym ze mam rowniez viste i mi sie zwali bootowanie i bede sie musial bawic w jakiegos boot managera...


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2008, 08:25 
Cytuj  
zaboleq napisał(a):

No i oczywiscie ze nawet do M$ dzwoniłem i o dziwo...zaradzili reinstalke systemu:P



rofl.

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2008, 10:05 
Cytuj  
to tylko dowodzi ze support z microsoftu wie co robi :)


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2008, 10:18 
Cytuj  
zaboleq napisał(a):
Witam,
Nie moge zainstalowac SP2 do Win Xp - od razu zaznaczam że system posiadam legalny , sprawdzałem dla pewności i za pomoca genui i na stronie M$ i mam legalny system ale jak chce zainstalowac sp2 to dostaje komunikat:zadana sekcja nie byla obecna w danym kontekscie aktywacji no i teraz lipa :/ - musiałem zainstalować autopatchera ale i tak sp2 muszę mieć do niektórych programów...
nowe płyty instalacyjne xp, maja zintegrowany sp3, wczesniejsze sp2 - moge ci taka przepalić tylko pro mam sp3, home mam sp2

nigdy nie miałem takiego kłopotu ale może spróbuj całkowicie odinstalować soft antywirusowy itp i zrobić aktualizacje przez www.

sp3 ostatnio zainstalowałem na około 15 komputerach, wiekszość starocie


_________________
psn

****

Posty: 1439
Dołączył(a): 7.09.2005
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2008, 12:59 
Cytuj  
Miast męczyć się z integracją SP2/3 z wcześniejszą wersją instalatora, po prostu pociągnąłbym całe iso z netu.
W końcu masz oryginał.

btw: kiedy ostatni raz instalowałeś windowsa XP na swoim kompie ?

Przy okazji mała anegdotka.
W firmie mielim wymienić vistę business na XP pro. Zadzwoniłem zatem do helpa MS z pytaniem jak to uczynić. Przejście przez piekło jest prostsze niż trafienie poprzez automatyczną centralkę do odpowiedniego działu. Jak już przebrnąłem wstępną selekcję, po rozmowie z miłą panią (swoją drogą dobrze zorientowaną w całym tym informatycznym bagnie) zapytałem jak uzyskać z nośnik z windowsem XP. Dostałem w odpowiedzi:
- najprościej i najszybciej będzie z internetu
Zawiesiła mnie winnukiem przez komutowaną ;]


_________________
MO - the last hope of mmoRPG

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2008, 13:20 
Cytuj  
joshe napisał(a):
pociągnąłbym całe iso z netu

ISO z netu jet dostępne tylko z licencji MSDNAA i nie jest zgodne z licencją OEM/VLP.
ISO z netu z jakichkolwiek innych źródeł jest nielegalne.
ISO z SP3 PL nie zostało nigdy wydane. To co krąży po torrentach to SP2 z zintegrowanym SP3. Taki proceder jest nielegalny. W ten sposób złamałby i utracił licencję.
Warunkiem przestrzegania licencji jest korzystanie z własnego, oryginalnego nośnika.

W wypadku downgrade, który przewidziany jest dla rozwiązań biznesowych należy posiadać nośnik i klucz legalnego windowsa. Jak pociągniesz z netu na "ogólnodostępnym" kluczu to najzwyczajniej w świecie po telefonie w sprawie aktywacji (podając dane visty) i tak aktywacja nie zostanie przeprowadzona, gdyż posłużyłeś się nielegalnym nośnikiem.
Oficjalnie masz możliwość wypożyczenia nośnika od znajomego.

Lepiej się nie chwal, że ktoś kazał ściągać z netu, bo ta pani może przez to stracić pracę. Wiem, bo przez to przechodziłem... Przy czym nie można użyć windowsa MSDNAA do downgrade'u - co jest największą paranoją.

Edytka: Deshroom - SP3 ISO masz PL czy ENG? Jeszcze 3 tygodnie temu podawano do informacji, że SP3PL się nie pojawi ze względu na to, iż kończy się okres sprzedaży XP.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.