mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
****

Posty: 1216
Dołączył(a): 21.07.2004
Offline
PostNapisane: 7 sty 2010, 18:23 
Cytuj  
Mam nie lada problemik...
neostrada u mnie ostatnio pocina niezle w uja i z 6Mb czuje sie jakbym mial 512Kb, dlatego wpadlem na pomysl, aby pociagnac od brachola lacze z chello 120Mb. Brat mieszka w tym samym bloku 5 pieter wyzej. Mamy okna po tej samej stronie, dlatego szukam jakiegos rozwiazania, ktore daloby sie zastosowac. (zwyklego kabla sieciowego nie idzie pociagnac, gdyz sasiedzi nie pozwalaja - jakby to kur... mialo dla nich jakies znaczenie)
Mysle nad zamontowaniem u mnie za oknem anteny panelowej, skierowanej w strone okien brata. Np - taka http://www.interline.pl/htdocs/modules/ ... N-08/24-HV

Jednak problemem bedzie tutaj nadajnik. Wiadomo, ze nadajnikami najczesciej sa routery, jednak nie smieje nam sie wystawiac routera za okno, a przez sciany (jest ich sporo) nie bedzie szans zlapania dobrego sygnalu.
Zastanawiam sie nad jakims zewnetrzym nadajnikiem, ktory smialo moglbym wystawic za okno (czyli nie straszne mu warunki pogodowe), ktory bylby sieciowka podlaczony do routera. Badz tez w miejsce anteny.
Istnieja w ogole takie nadajniki, ktore maja przystepna cene? Troche pogooglowalem i w sumie znalazlem jedynie nadajniki profesjonalne, ktorych zakup nie wchodzi w gre ze wzgledu na cene. A po drugie nie chce nadawac sygnalu internetowego dla polowy miasta...

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 7 sty 2010, 18:39 
Cytuj  
Router jak i karta wifi maja najczesciej mozliwosc dokrecania kabla prowadzacego do zewnetrznej anteny.

http://www.trzepak.pl/index.php


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

****

Posty: 1216
Dołączył(a): 21.07.2004
Offline
PostNapisane: 7 sty 2010, 18:41 
Cytuj  
tak tez mi sie wydawalo, jednak dalej nie wiem jaka antene wybrac do routera? Zasieg musi miec okolo 20-30m, czyli wymagan nie mam za duzych odnosnie zasiegu, ale chcialbym zeby nie bylo zadnych problemow z sygnalem nawet przy ulewnych deszczach czy zajebistych sniezycach

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 7 sty 2010, 18:44 
Cytuj  
Z okna do okna czyli banalnie prosto i pewnie na tym zlomie na allegro z kawalka rurki bedzie smigac ale poczytaj to forum co ci podalem bo tu problemem bedzie uzyskanie tak duzych transferow.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."


Ostatnio edytowano 7 sty 2010, 18:45 przez Teo, łącznie edytowano 1 raz
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 7 sty 2010, 18:45 
Cytuj  
Hmm. Dokup rowniez antene kierunkowa do routera (o ile ma gniazdo antenowe) i tyle.

****

Posty: 1216
Dołączył(a): 21.07.2004
Offline
PostNapisane: 7 sty 2010, 18:59 
Cytuj  
Dzieki embe za linka...

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 7 sty 2010, 19:26 
Cytuj  
niezlych masz sasiadow..:)

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 7 sty 2010, 20:26 
Cytuj  
ja bym olał sąsiadów i puścił kabel. Jak to sprytnie zrobisz, to nawet nie zauważą.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 7 sty 2010, 21:07 
Cytuj  
antena powinna byc si.


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

****

Posty: 1216
Dołączył(a): 21.07.2004
Offline
PostNapisane: 7 sty 2010, 21:11 
Cytuj  
Jakbysmy mieszkali w jednym pionie to nie byloby problemu... Niestety musielibysmy przeciagac kabel przez cala szerokosc budynku, a to niestety juz im przeszkadza... Kiedys mielismy stworzona siec, co ciekawsze wszyscy sasiedzi sie zgodzili, a kilka miesiecy pozniej kabel przecieli i klopsik... Nie chce sie z nimi uzerac...

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.