mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 19 lis 2010, 18:02 
Cytuj  
Potrzebuje fast help, pierdzielnal mi system, a w weekend mialem cos waznego do zrobienia. A te dane mam tylko na nim.

Rano odpalilem, poszedlem do kuchni wrocilem i juz bylo cos zkaszanione. Podejrzewam, ze wlaczal sie normalnie, tylko w trakcie sie zawiesil i po restarcie cos sie sfailowalo. Kazdy restart to niebieski ekran smierci.

Safe mode, wylaczeni podkrecenia proca, repair startup nic nie pomoaga. Przy repair pokazuje mi taki komunikat.
http://img18.imageshack.us/gal.php?g=1020277img.jpg

kiedy startuje "normalnie" tez jest niebieski ekran, ale za szybko przelatuje...

Ogolnie to jak wkladam plyte, to tez wywala, tak, ze nawet nie wiem czy zdolalbym sformatowac :<

Jest jakas nadziaja? ewentualnie czy moge sie jakos laptopem podlaczyc do dysku i sciagnac potrzebne dane? Jesli tak to jak?

Z gory dzieki za pomoc. H4444lp :/

Phenom X2 3ghz
4GB ram kingston
5770
ostatnio cos tam zmienialem stery od realteka ale to raczej nei to


_________________
.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 19 lis 2010, 18:13 
Cytuj  
zrob test ramu i hdd.


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 19 lis 2010, 18:17 
Cytuj  
Czym i gdzie? Windows Memory Diagnostic Tool? bo wlasnie mi to sie sprawdza w tej chwili.

Za wiele zrobic nie moge, bo do windowsa sie nie dostaje.

moge tez wylaczyc autorestart prewencyjny, zeby nie uszkodzilo kompa czy cos


_________________
.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2252
Dołączył(a): 10.12.2001
Offline
PostNapisane: 19 lis 2010, 18:28 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
moge tez wylaczyc autorestart prewencyjny, zeby nie uszkodzilo kompa czy cos


Jak nie wylaczysz to sie nie dowiesz co to za tajemniczy BSOD.

Highlander napisał(a):
czy moge sie jakos laptopem podlaczyc do dysku i sciagnac potrzebne dane? Jesli tak to jak?


O tak np.:
http://allegro.pl/kieszen-chieftec-ceb- ... 06506.html


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 19 lis 2010, 18:40 
Cytuj  
nie da sie tego wylaczyc, ogolnie jak wloze plytke z win7 to tez sie wypieprza. Instalka Win xp niby sie odpala, to moze bym zaintalowal na jakiejs innej partycji (mam boot loadera z xp) i wtedy sciagnal dane i sformatowal dysk z win7.

kurwa, instalka win xp tez sie wypieprza

ntfs.sys kuźwa

http://forum.pcformat.pl/Blue-screen-ntfs-sys-t dokladnie mam to


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 19 lis 2010, 18:52 
Cytuj  
może spróbuj podnieść kompa na linuxie jakimś z pendrive lub cd/dvd, jest wiele nie wymagających instalowania, wtedy możesz pobawić się w diagnozowanie i ratowanie danych


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2252
Dołączył(a): 10.12.2001
Offline
PostNapisane: 19 lis 2010, 19:05 
Cytuj  
Kiedys w podobnej sytuacji korzystalem z tego (linux odpalany z cd):
http://www.freedrweb.com/livecd/?lng=en

Tylko musisz miec dzialajacego kompa gdzie to nagrasz na plytke.

Auto restart da rade wylaczyc bez odpalania systemu:
http://www.technibble.com/how-to-disabl ... o-windows/


_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 19 lis 2010, 19:09 przez Mac, łącznie edytowano 3 razy
****
Avatar użytkownika

Posty: 1083
Dołączył(a): 8.05.2006
Offline
PostNapisane: 19 lis 2010, 19:05 
Cytuj  
odpal hdd regenerator z dyskietki / cd - sprawdzi cały dysk i naprawi bad sectory, jeśli są, bez ingerencji w strukturę danych


_________________
- Conan, what is best in life?
- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 19 lis 2010, 19:24 
Cytuj  
goatguy napisał(a):
odpal hdd regenerator z dyskietki / cd - sprawdzi cały dysk i naprawi bad sectory, jeśli są, bez ingerencji w strukturę danych


co to hdd regenerator? :P a macie jakies takie gotowce do nagrania na cd? mam dzialajacego laptopa pod reka. to bym mogl nagrac. W tej chwili szukam jakiejs dyskietki cd bootowalnej...

co napisaliscie to sprobuje


A nie można by tego jakoś z pendrive'a zrobić? Mogę jako pierwszą bootowalną ustawić usb/pendrive? Jest tam taka opcja w ogóle? :P


_________________
.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1083
Dołączył(a): 8.05.2006
Offline
PostNapisane: 19 lis 2010, 19:41 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
goatguy napisał(a):
odpal hdd regenerator z dyskietki / cd - sprawdzi cały dysk i naprawi bad sectory, jeśli są, bez ingerencji w strukturę danych


co to hdd regenerator? :P a macie jakies takie gotowce do nagrania na cd? mam dzialajacego laptopa pod reka. to bym mogl nagrac. W tej chwili szukam jakiejs dyskietki cd bootowalnej...

co napisaliscie to sprobuje


A nie można by tego jakoś z pendrive'a zrobić? Mogę jako pierwszą bootowalną ustawić usb/pendrive? Jest tam taka opcja w ogóle? :P


Taki program, który naprawia hdd :). Z gotowców to chyba Hiren's Boot albo jakiś linux live.


_________________
- Conan, what is best in life?
- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 19 lis 2010, 19:50 
Cytuj  
Uruchom w trybie awaryjnym, odinstaluj sterowniki karty graficznej, odpal jeszcze raz system.

Ewentualnie F8 i "Ostatnia znana dobra konfiguracja".

Jeśli to nie pomoże to wyjmij ram (jedną kość) i odpal kompa tylko na drugiej. Jeśli masz jedną, to spróbuj użyć bootowalnego programiku memtest86


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 19 lis 2010, 20:02 
Cytuj  
dzieki za rady, bede kombinowal.

podkreslam, zadne safe mode, i cokolwiek nie wybioore, nie pomaga. Za kazdym razem BSOD. Musze wylaczyc ten auto restart najpierw pewnie


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 19 lis 2010, 21:47 
Cytuj  
Po memtescie ruszyl, byl na tym Dr.Web® LiveCD. Niezle narzedzie.

Obecnie kopiuje dane ;d wielkie dzieki.


_________________
.

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 19 lis 2010, 22:44 
Cytuj  
Jestem prawie pewien, że masz walnięty RAM. Aczkolwiek nie pamiętam żeby memtest coś reperował, raczej spotkałem się z tym że testuje ;-)

A jeszcze a propos tego:
Highlander napisał(a):
http://forum.pcformat.pl/Blue-screen-ntfs-sys-t dokladnie mam to

Raczej nie. Z tego co pamiętam ze screena to miałeś 0x00000050


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 19 lis 2010, 23:24 
Cytuj  
niby wskazal, ze jest ok. Czym moge to jeszcze zdiagnozowac?
Ogolnie to bardziej obstawialem na dysk. W sumie to w ostatnimczasie czesto mialem BSOD w roznych momentach pracy kompa. Tysiac razy zabieralem sie do formata itp. ale braklo sil...


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 20 lis 2010, 02:13 
Cytuj  
To wygląda na dysk, pasuje ci zrobić dokładny test i jeśli są bad sektory to nie radze go używać ponownie pod system i ważne rzeczy.
Na przyszłość warto sobie zrobić taki pendrive do ratowania kompa, linux plus narzędzia do odzyskiwania, diagnozowania i naprawiania, oczywiście można startować z usb i masz to w bios.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 20 lis 2010, 12:40 
Cytuj  
przejechalem caly dysk hdd regeneratorem, 0 bledow O_o

moze rzeczywiscie RAM, zle docisniete kosci na plycie?


_________________
.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1083
Dołączył(a): 8.05.2006
Offline
PostNapisane: 20 lis 2010, 13:03 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
przejechalem caly dysk hdd regeneratorem, 0 bledow O_o

moze rzeczywiscie RAM, zle docisniete kosci na plycie?


To może płyta główna? kondensatory nie spuchły? nic z nich nie wycieka? Kiedyś miałem na kilku kompach podobne objawy - na jednym dysk, na drugim ram, na trzecim płyta główna.


_________________
- Conan, what is best in life?
- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!

****
Avatar użytkownika

Posty: 1139
Dołączył(a): 6.01.2002
Offline
PostNapisane: 21 lis 2010, 01:55 
Cytuj  
embe napisał(a):
To wygląda na dysk, pasuje ci zrobić dokładny test i jeśli są bad sektory to nie radze go używać ponownie pod system i ważne rzeczy.
Na przyszłość warto sobie zrobić taki pendrive do ratowania kompa, linux plus narzędzia do odzyskiwania, diagnozowania i naprawiania, oczywiście można startować z usb i masz to w bios.


Imo warto wydac 200zl na dysk i robic backup danych.
Moze nie dokonca ontopic ale zadziwia mnie ilosc ludzi blagajacych o pomoc w odzyskaniu danych. Strata czasu i zdrowia, lepiej sie zabezpieczac.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 21 lis 2010, 02:42 
Cytuj  
No ok, ale to byly dane ktore robilem niedawno. I nie zdazylem zrobic backupa zadnego ;p


_________________
.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.