mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 4 sty 2011, 22:55 
Cytuj  
Mam w planie wypuścić przedłużacz jackowy z kompa i umieścić go na biurku aby móc wygodnie podłączać słuchawki o krótkim kablu (koss UR40).
Chcę taką wtyczkę zamontować jakoś magicznie w meblach problem w tym że nawet te przedłużacze z metalowymi końcówkami się nie sprawdzą. Myślałem żeby zrobić dziurkę wiertarką i upchnąć metalową wtyczkę ale to się raczej kupy trzymać nie będzie. Spotkał się ktoś z Was może z jakimiś gniazdami typu Jack 3,5mm do osadzenia w meblach, albo zna jakiś patent na własny montaż?

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 4 sty 2011, 23:05 
Cytuj  
powpycham parę razy jacka w dziurkę i dziurką w biurku się wyrobi, nie będzie trzymać już tak dobrze ;/

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 4 sty 2011, 23:06 
Cytuj  
Nie prościej iść do sklepu z takimi rzeczami gdzie jest ogarnięty sprzedawca, nie spotkałem się z takim gniazdem do montażu w płycie meblowej, więc szukaj.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 4 sty 2011, 23:27 
Cytuj  
Koleś,

czyli w sumie chodzi o to, że masz krótki kabelek od słuchawek i chcesz zmontować jakieś wejście wygodne na biurku aby je podłączać tak?

A nie lepiej zrobić to tak jak ja mam? pod spdif mam podłączone kino domowe, pod usb słuchawki a pod zielone wejście zwykłe głośniki. Przerzucam tylko w panelu sterowania co ma grać ;(. Czyli w Twoim przypadku, powinieneś umieścić na stałe te słuchawki w zielonym wejściu w karcie i tyle, chyba że Ci jest potrzebne do głośników jakiś? to wtedy pomyśl o zrobieniu spdif, działa cudownie i żadnego wyciągania nie ma.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 4 sty 2011, 23:41 
Cytuj  
epic sobtainer is epic.


omg ;]


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 4 sty 2011, 23:43 
Cytuj  
tomugeen napisał(a):
epic sobtainer is epic.


omg ;]


No co ;( wiedziałem że jak napiszę to będzie drama

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 4 sty 2011, 23:43 
Cytuj  
http://www.cyfronika.com.pl/wtyki_jack2.htm

wiercisz otwór na gwint, nakrętką kontrujesz, profit.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 5 sty 2011, 07:14 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
http://www.cyfronika.com.pl/wtyki_jack2.htm
wiercisz otwór na gwint, nakrętką kontrujesz, profit.

Czy ty widziałeś w ogóle jak wyglądają te gniazda "na żywo"? Wszystkie są do montażu albo na płytkach albo obudowie o grubości max 2-3 mm. Powodzenia w zamontowaniu tego w jakimś meblu. Pisz już lepiej o rwaniu małolat na mangę.

*

Posty: 142
Dołączył(a): 9.11.2010
Offline
PostNapisane: 5 sty 2011, 08:03 
Cytuj  
Gniazda podane od tczewiaka da sie wykorzystac ale trzeba sie troche pobawic:
- robisz w meblu taki otwor zeby przelazlo cale gniazdo
- musisz zalatwic mala metalowa plytke, ktora zakryje otwor ze sporym zapasem
- w plytce centralnie wiercisz otwor do montazu gniazda i przykrecasz gniazdo
- w rogach plytki wiercisz otwory pod wkrety do drewna
- wkretami do drewna przykrecasz plytke z zamontowanym gniazdem

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 5 sty 2011, 09:50 
Cytuj  
Tak, miałem coś takiego napisać, ale dużo z tym zabawy, szkoda czasu a i w większości przypadków nie będzie to wyglądać ładnie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 5 sty 2011, 10:31 
Cytuj  
tomugeen napisał(a):
epic sobtainer is epic.


omg ;]

Ta, na niego zawsze mozna liczyc. hehe


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 8 sty 2011, 00:34 
Cytuj  
Wij napisał(a):
Gniazda podane od tczewiaka da sie wykorzystac ale trzeba sie troche pobawic:
- robisz w meblu taki otwor zeby przelazlo cale gniazdo
- musisz zalatwic mala metalowa plytke, ktora zakryje otwor ze sporym zapasem
- w plytce centralnie wiercisz otwor do montazu gniazda i przykrecasz gniazdo
- w rogach plytki wiercisz otwory pod wkrety do drewna
- wkretami do drewna przykrecasz plytke z zamontowanym gniazdem

Można prościej.
Spory otwór (głębokość dajmy na to przykładowo 5mm - tak aby zostało jeszcze 5mm z drugiej strony, fi 10mm) od strony wnętrza mebla, otwór o fi równym gniazdka (~4mm), potem ten otwór poprawiasz na głębokość 2mm o takim fi, aby wlazła nakrętka i jakiś klucz nasadowy. Potem ładnie maskujesz to pastą wiórową i malujesz na taki kolor jaki ma mebel.
30 minut roboty, a będzie wyglądać ładnie.

Havok to zaś zwykła pizda, która chyba wiertarki i lutownicy w życiu w rękach nie trzymało.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 8 sty 2011, 11:19 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Spory otwór (głębokość dajmy na to przykładowo 5mm - tak aby zostało jeszcze 5mm z drugiej strony, fi 10mm) od strony wnętrza mebla, otwór o fi równym gniazdka (~4mm), potem ten otwór poprawiasz na głębokość 2mm o takim fi, aby wlazła nakrętka i jakiś klucz nasadowy. Potem ładnie maskujesz to pastą wiórową i malujesz na taki kolor jaki ma mebel.
30 minut roboty, a będzie wyglądać ładnie.

Havok to zaś zwykła pizda, która chyba wiertarki i lutownicy w życiu w rękach nie trzymało.

Może i pizda, ale chociaż wywiązuje się z zadań, które podejmuje się wykonać ;).
Autor topiku pewnie ma meble ze sklejki, więc już widzę jak uda ci się taką płytę ponawiercać z obu stron zachowując grubość gwintu tego gniazdka. Pasta na okładzinie będzie faktycznie ładnie wyglądać. Jako kompletny laik ;) czuje, że jakość tego rozwiązania będzie porównywalna z jakością strony dla kominka.

Ps. "(...) pizda, która chyba wiertarki i lutownicy w życiu w rękach nie trzymała" tak to powinieneś napisać. Jeśli już kogoś bluzgasz rób to jak należy.

******

Posty: 3440
Dołączył(a): 18.02.2004
Offline
PostNapisane: 8 sty 2011, 13:12 
Cytuj  
idz gotowac jezeli jako facet nie masz invencj do majsterkowania i samodzielnego rozwiazywania problemow.


_________________
oumn da lololegend

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.