mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 402 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 21  Następna strona
Autor Wiadomość
**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 6 cze 2008, 02:38 
Cytuj  
Kon myslisz, ze Wiedzmin bylby takim sukcesem za 199zl zamiast 99zl?

Mysle, ze nie, bo jest to cena dosc zaporowa. Wszyscy zdazyli sie przyzwyczaic do cen 2x tanszych niz standardowo. Sa jednak ludzie, dla ktorych kazda cena bedzie za wysoka, bo po prostu nie chca placic, jesli nie musza i juz. I mysle, ze tak wlasnie jest w przypadku 99% grajacych na emulatorach osob, ktore twierdza, ze z wypiekami na twarzy rzucilyby sie na kazdy tytul z nizszym 2x abonamentem. Pewnie gdyby standardowa stawka za miesiac grania wynosila nie 50 a 25 zl, to twierdziliby to samo, czekajac na cud w postaci polskich serwerow AOC z abonamentem 12,5zl.

Nawet jesli te serwery powstana, w co dalej nie chce mi sie wierzyc, to dam sobie glowe uciac, ze transfery postaci nie beda mozliwe. Przede wszystkim z uwagi na to, ze serwery, wiec takze bazy danych postaci, beda obslugiwane i hostowane przez dwie rozne firmy - jak juz ktos mowil, gra na normalnych serwerach, placac "polski" abonament nie bedzie mozliwa, bo niby dlaczego mialaby byc?

I tak, w innych grach, gdzie sa rozne wersje jezykowe, byly opoznienia w patchach, i to naprawde spore. Z bardziej znanych tytulow na mysl przychodzi chociazby DAoC, gdzie patche tlumaczone na niemiecki i francuski przez europejskiego dystrybutora, GOA, byly opoznione w stosunku do wersji amerykanskiej o ladne pare miesiecy (nie pamietam juz dokladnie ile).

**

Posty: 494
Dołączył(a): 14.02.2006
Offline
PostNapisane: 6 cze 2008, 05:15 
Cytuj  
Sidagel napisał(a):
TobiAlex napisał(a):
Asmax napisał(a):
TobiAlex napisał(a):
Cóż, tak to jest jak ktoś patrzy w skali miesiąca. A może tak spójrz w skali roku? To jest 240 zł a to są już duże pieniądze.


240zl w skali roku to duzo? HEHE. Jak na kieszonkowe gimnazjalisty moze i tak.
Czasy pracy za 5zl/h w Polsce sie dawno skonczyly. Gdzie nie pojdziesz dostaniesz te 12-14zl jako niewykfalifikowana osoba.
A przypominam, ze AoC to gra 18+.


Ta... a potem się słyszy, że średnia krajowa to 3000 zł. Kurwa, zarabiam 1300 zł miesięcznie więc nie chrzań, że czasy za 5 zł się skończyły. Boże, 12 zł za godzinę? Chyba w miastach typu Warszawa, Poznań, Wrocław itp.

To bardzo mi przykro, że tak nisko się cenisz:)
Jakoś we wsi Elbląg potrawie tyle zarabiać nie wykonując niewolniczej pracy i nie przekraczając 40h tygodniowo.(przekraczając średnią krajową:))


LOL
Znam firmy w Warszawie co na reke nie dadzą Ci nawet 10 zeta.


_________________
Egze Blackthorne - Moogle

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 6 cze 2008, 07:05 
Cytuj  
@Tobi:
Te srednie krajowe podaja brutto, czyli to ~2k na reke. Sam chyba nie masz 1300 brutto tylko netto ;] Wiec masz i tak 2/3 sredniej.


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

**

Posty: 369
Dołączył(a): 11.12.2006
Offline
PostNapisane: 6 cze 2008, 07:08 
Cytuj  
Pare powodów dlaczego JA nie będę grał na polskich serwerach.

a) Zarabiam dobrze i nie robi mi różnicy 30 zł czy 60 zł.

b) Moje doświadczenie z grami zaczeło się d Pirates na C64 a na PC pocinałem w Wolfenstine 3D i Transport Tycoona!!! Za tamtych czasów o PL wersji nie było mowy a , że miałem także satelitę jako nie liczy na osiedlu gdzie oglądałem non stop Cartoon Network w wersji angielskiej. Więc mimowolnie nauczyłem się tego języka i to bardzo dobrze... Po za tym moje pokolenie jest przyzwyczajone do lektora i fakt Shrek z dubbingiem jest zajebisty to już inne filmy z dubbingiem nie jestem w stanie oglądać dubbing jest albo nieznacznie przesunięty do akcji co mnie nie ziemsko drażni albo osoby podkładające głos robią to bez emocji. Dopuszczam jedną wersje polonizacji wersje kinową...

c) Nie lubie się ograniczać i fajnie jest czasem poznać kogoś z UK czy innych państw EU.

d) Jestem pewien, że CDP będzie miał na każdym patchu z miesiąc opóźnienia jeśli chodzi o jego zpolszczenie.

e)Zaczynał bym od nowa....

f)Obawiam się pustych serwerów, zakładając , że musza powstać 3 serwy, Pve, PvP i RP-PvP! A imo by zaludnić te serwy trzeba mieć na każdym minimum 10k luda więc daje nam to 30k aktywnych graczy, szczerze wątpie by dało się to osiągnąć w Polsce.

g) Najwartościowsi gracze z Polski już grają w AoC i może z 10% nich rerollnie na PL serwy...

h) Kto będzie obsługiwał serwer? TPsa??!



:)

**
Avatar użytkownika

Posty: 382
Dołączył(a): 13.06.2005
Offline
PostNapisane: 6 cze 2008, 07:35 
Cytuj  
Dae napisał(a):
h) Kto będzie obsługiwał serwer? TPsa??!
:)


to sie pare razy juz powtorzylo w postach kolejnych osob wiec pozwole sobie skomentowac - nie, serwery obslugiwac bedzie CDP i nie widze powodow dla ktorych mialyby być one gorsze od tych we francji, niemczech czy gdzie ona tam fizycznie stoja, co wiecej mam głebokie przeswiadczenie graniczace z pewnoscia, ze bedzie to dla CDP sprawa honorowa i bede one chodzic rownie dobrze jak te funcomu o ile nie lepiej. A TPSA? no jesli masz neo to tak, bedziesz sie laczyl z serwerami dzieki TPSA tak samo jak sie laczysz teraz grajac np w wow. Zreszta wiekszosc problemow jakie maja uzytkownicy neo w polaczeniach spowodowane jest na linii tpsa-telia, w przypadku serwerow w PL tego prblemu nie bedzie prawda?


A co do ceny - jesli ma kosztowac 30% taniej to ja nie widze powodow dla ktorych mialbym przeplacac, znajde dla zaoszczedzonej sumki inne przeznaczenie. Poza tym wiele osob oplaca 2 konta (swoje i małzonki/dziewczyny), a to juz jest zauwazalna roznica.


_________________
Maiori Cede

***

Posty: 805
Dołączył(a): 28.01.2005
Offline
PostNapisane: 6 cze 2008, 07:44 
Cytuj  
Dae napisał(a):
f)Obawiam się pustych serwerów, zakładając , że musza powstać 3 serwy, Pve, PvP i RP-PvP! A imo by zaludnić te serwy trzeba mieć na każdym minimum 10k luda więc daje nam to 30k aktywnych graczy, szczerze wątpie by dało się to osiągnąć w Polsce.

Dzieki temu nie bedzie wielu instancji, polska wersja z gw zmieni sie w wow. Toz to plus jest z tego co tu czytam o wrazeniach z aoc.

*
Avatar użytkownika

Posty: 83
Dołączył(a): 2.11.2005
Offline
PostNapisane: 6 cze 2008, 07:51 
Cytuj  
W jednym z wywiadów video było wyraźnie powiedziane, że będzie możliwość przeniesienia konta (czyli sposobu opłacania i przypisania samego klucza gry do strefy Polskiej) ale nie postaci. Postacie nie zostaną przeniesione, gra na PL serwerach startuje od zera, nie tylko z powodów, że chwilowo nawet w FUNCOMIE nie ma możliwości przenoszenia postaci, ale także z tego co mówił przedstawiciel CDP aby dać wszystkim równe szanse startu. Dlatego ja osobiście raczej nie wskoczę na PL serwer zostanę na FURY bo jakoś nie chce mi się levelować od nowa . No chyba, że możliwość przeniesienia już wylewelowanych postaci powstanie, wtedy być może się zastanowię.


_________________
http://www.youtube.com/kpszczola

****

Posty: 1889
Dołączył(a): 13.10.2006
Offline
PostNapisane: 6 cze 2008, 07:53 
Cytuj  
Cytuj:
[Aktualizacja] Poprosiliśmy CD Projekt o komentarz w tej sprawie, jednak wydawca odmówił potwierdzenia lub zanegowania informacji.


_________________
Obrazek

****

Posty: 1009
Dołączył(a): 23.02.2005
Offline
PostNapisane: 6 cze 2008, 10:13 
Cytuj  
odpalanie nowych server specjalnie dla polski na chwile obecna jest totalnie bez sensu

90% ludzi nie ruszy dupy z zachodnich serverow, bo i szczerze mowiac nie bedzie po co

taki pomysl ma racje bytu tylko i wylacznie, jesli startuje razem z zachodnimi maszynami, a im wieksze opoznienie startu lokalnych serwerow, tym mniejsza szansa na sciagniecie ludzi na nie

wiec nawet jesli to prawda, to po prostu cdp jest za wolne, bo w sumie mieli kupe czasu na zalatwienie tej sprawy a teraz to moga sie bujac ;P


_________________
Keron -> http://armory.wow-europe.com/character- ... ll&n=kERON

**

Posty: 316
Dołączył(a): 21.11.2004
Offline
PostNapisane: 6 cze 2008, 10:23 
Cytuj  
chyba ze umozliwia bezplatny transfer postaci na polskie serwery to ma to szanse powodzenia


_________________
gole babki i czekoladki

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 6 cze 2008, 10:29 
Cytuj  
Jasne kurde jeszcze może dopłacić Ci mają?
Jest dużo ludzi które nie grają w mmo bo maja np. braki w angielskim. Taki serwer to dla nich zbawienie. Klienci na pewno się znajdą. Poza tym raczej widzę rozsądek w poczynaniach CDP i myślę że lepiej znają się na tym w co pakują pieniądze, z czego żyją od ładnych paru lat (całkiem nieźle btw), niż paru nerdów którzy potrafią tylko narzekać.


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

****

Posty: 1009
Dołączył(a): 23.02.2005
Offline
PostNapisane: 6 cze 2008, 10:33 
Cytuj  
pooma napisał(a):
Jasne kurde jeszcze może dopłacić Ci mają?
Jest dużo ludzi które nie grają w mmo bo maja np. braki w angielskim. Taki serwer to dla nich zbawienie. Klienci na pewno się znajdą. Poza tym raczej widzę rozsądek w poczynaniach CDP i myślę że lepiej znają się na tym w co pakują pieniądze, z czego żyją od ładnych paru lat (całkiem nieźle btw), niż paru nerdów którzy potrafią tylko narzekać.


zdefiniuj slowo duzo

bo te 5-10 tys graczy to jak zdobeda to maks, a biorac jeszcze pod uwage wymagania konana, to one raczej polakow nie zacheca :)

zreszta: ci co chcieli w to grac to juz w to graja, a reszta ma to w dupie ;P


_________________
Keron -> http://armory.wow-europe.com/character- ... ll&n=kERON

****
Avatar użytkownika

Posty: 1116
Dołączył(a): 11.04.2005
Offline
PostNapisane: 6 cze 2008, 10:36 
Cytuj  
Polskie serwery jak najbardziej mają sens razem ze startem polskiej wersji gry. Wtedy wszyscy którzy kupią spolszczonego conana będą od razu się tam ładować.


_________________
whiteman#2717

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 6 cze 2008, 10:44 
Cytuj  
IMO cieszmy się że polska firma bierze się za taki projekt. To pierwszy raz kiedy polski dystrybutor lokalizuje dużą produkcję MMO i na dodatek stawia swoje serwery. Na pewno spopularyzuje to MMO w Polsce, imo jakby WoW był tak obsłużony od początku w Polsce to byśmy mieli drugie tyle graczy - a to sporo. AoC nie jest tak rozpoznawalny, dlatego nie szacuję tego zbyt wysoko - ale myślę że 30k spokojnie się uzbiera. Wiedźmin potrafił się sprzedać w Polsce w pierwsze 2 miesiące po premierze w 90k egzemplarzy. Ile ściągnięto pirackich wersji? Pewnie 5 razy tyle. Tak czy siak ludzi zainteresowanych fantasy i grających jest dużo i mają pieniądze. W AoC'a nie porgasz na piracie, a biorąc pod uwagę tani abonament można się spodziewać, że serwery na pustki nie będą narzekać.

Wymagania sprzętowe raczej nie są przeszkodą, za 1500 zł kupisz sprzęt na którym AoC pójdzie w full detalach.


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

**

Posty: 316
Dołączył(a): 21.11.2004
Offline
PostNapisane: 6 cze 2008, 11:04 
Cytuj  
pooma
i myślę że lepiej znają się na tym w co pakują pieniądze, z czego żyją od ładnych paru lat

To pierwszy raz kiedy polski dystrybutor lokalizuje dużą produkcję MMO i na dodatek stawia swoje serwery.

troche brak w tym konsekwencji :),
CDP zycze sukcesu i wierze, ze sie im uda, ale polski dystrybutor nie robi tego z dobroci serca tylko widzi w tym interes i jesli patrzy na projekt dlugoplanowo, co w przypadku produkcji mmo jest dosc oczywiste, powinien pomyslec o mozliwosci transferu postaci z dzialajacych juz serwerow bo to czysta ekonomia.
Z tym eng jezykiem chyba tez przesadzasz bo jesli kotokolwiek mial kontakt z mmo to mial rowniez stycznosc z jezykiem angielskim, a jak tej stycznosci nie mial to raczej nie kupi gry mmo tyljko pojdzie na kurs angielskiego :)


_________________
gole babki i czekoladki

**

Posty: 264
Dołączył(a): 5.02.2006
Offline
PostNapisane: 6 cze 2008, 11:06 
Cytuj  
pooma napisał(a):
Jasne kurde jeszcze może dopłacić Ci mają?
Jest dużo ludzi które nie grają w mmo bo maja np. braki w angielskim. Taki serwer to dla nich zbawienie. Klienci na pewno się znajdą. Poza tym raczej widzę rozsądek w poczynaniach CDP i myślę że lepiej znają się na tym w co pakują pieniądze, z czego żyją od ładnych paru lat (całkiem nieźle btw), niż paru nerdów którzy potrafią tylko narzekać.


No musze powiedziec, ze cos w tym jest. Jest pewnie sporo starszych osob nawet , ktore czekaja tylko na pierwsza probe z MMORPG. Moj ojciec, na przyklad, zacznie na 100% grac, jezeli AoC ruszy w PL.
Od 5 lat konczy kazda zlokalizowana cRPG w stylu Two Worlds czy Gothic i od 8 lat kazdego FPSa(no tu juz bez lokalizacji). Angielski kuma minimalnie i dla niego to bedzie strzal w dziesiatke, taki server.

Przy tym mysle, ze tez bym sobie sprawil konto i ze staruszkiem popykal jakies Questy wieczorem, albo instancje
8)


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...
WarCry

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 6 cze 2008, 11:09 
Cytuj  
naro napisał(a):
troche brak w tym konsekwencji :),

Chodziło mi o to, że mimo że to pierwszy raz to na pewno wyliczyli wcześniej (siedzą na rynku gier od długiego czasu), że im się to opłaci, a żeby im się opłaciło muszą być ludzie. Ergo - ludzie będą ;-)

A co do języka - znam osoby które np. w L2 bardzo dobrze sobie radziły ze słabą jego znajomością (interakcje z innymi graczami - OK, questy były proste), natomiast w WoW, gdzie żeby dotrzeć do 70 lvla po prostu już trzeba robić questy, był już problem.
Gra z samymi Polakami to też kusząca perspektywa dla hardcorowych RPG-owców, którzy nie potrafią się odpowiednio wysłowić i oddać swoich uczuć w innym języku.
Bariera językowa to tylko przykład, myślę że jest dużo czynników, które mogą sprawić że to się jednak uda.


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire


Ostatnio edytowano 6 cze 2008, 11:11 przez pooma, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 6 cze 2008, 11:10 
Cytuj  
[quote="konrador"]Kon myslisz, ze Wiedzmin bylby takim sukcesem za 199zl zamiast 99zl?


Nawet jesli te serwery powstana, w co dalej nie chce mi sie wierzyc, to dam sobie glowe uciac, ze transfery postaci nie beda mozliwe. Przede wszystkim z uwagi na to, ze serwery, wiec takze bazy danych postaci, beda obslugiwane i hostowane przez dwie rozne firmy - jak juz ktos mowil, gra na normalnych serwerach, placac "polski" abonament nie bedzie mozliwa, bo niby dlaczego mialaby byc?


ja myślę ze to się może udać , pomijając kwestie hardware to jednak mentalność polaka jest taka ze ślepo leci za tańszym , co tez wykorzystują hipermarkety na przykład przypomnijmy sobie co się działo w Łódzkim MM gdzie angry mob szturmował market bo były obniżki chyba nagrywarek do jakiś niskich wartości , nie pamiętam ile . CDP może się przejechać ale IMO maja w tym swój cel w jaki przekonali Funcom , gdzie promowanie tej gry na naszym rodzimym rynku może wyrobić im przychody jakie pozwolą AoC przeżyć kiedy masa subsow zrobi cancel .
Nie zdziwiłbym się jakby Polska wyrabiała im z 20% playerbase po jakimś czasie :)


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."


Ostatnio edytowano 6 cze 2008, 11:28 przez Aldatha, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 6 cze 2008, 11:14 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
pozwolom


:(


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

*

Posty: 195
Dołączył(a): 28.07.2006
Offline
PostNapisane: 6 cze 2008, 13:04 
Cytuj  
Razoth napisał(a):
Aldatha napisał(a):
pozwolom


:(


Już wiemy jak kolega nabił te posty. Bez przesady... ( tak sam napisałem coś w tym stylu chociaż bardziej to miało ukazać problem bezsensownych i odbiegających od tematu postów )


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 402 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 21  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.