mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1274 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 64  Następna strona
Autor Wiadomość

Posty: 25
Dołączył(a): 21.05.2008
Offline
PostNapisane: 28 maja 2008, 14:51 
Cytuj  
Nie gram co prawda na serwerze PVP, jednak nie mogę obojętnie czytać postów na temat waszych poglądów na ten temat pvp. Nie gram na serwerze pvp ponieważ w AoC nie ma jeszcze systemu pvp.
Nie ma żadnych reguł, a mi to nie odpowiada kiedy lvl 80 może bezkarnie zabijac lvl 5. Według mnie jeśli gra ma być w pewnym sensie odwzorowaniem rzeczywistości, nie może być mowy o bezkarnym zabijaniu. Nie wiem czemu ma to służyć, czy chodzi o mozliwość wyładowania się rożnych zakompleksionych dziwaków, niewyżytych seksualnie nastolatków czy innych frustratów z reala.
Powinna być moim zdaniem, możliwość lootowania graczy, oczywiście tych ze statusem PK, stopień loota powinien być uzelażniony od ilości zabitych "niewinnych". Nie znam żadnej gry gdzie można bezkarnie biegać i mordować. Możecie spodziewać się szybkiego wprowadzenie jakichś reguł, gdy zauważalnie zacznie spadać populacja serwerów pvp. Gdy znudzone 80-tki będą się masowo zabawiać w Tortage.

P.S. w WoW-a grałem na serwerze PvP .... ale to było co innego. Po pierwsze były newbie zony, po drugie dwie frakcje a po trzecie honor.

Powodzenia

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 28 maja 2008, 15:11 
Cytuj  
No mogłoby być tak jak w Lineage 2 czy nielubianym przez większość z tego forum ArchLord'dzie czy Silkroadzie:

1. Za zabicie playera dostajemy PK - no chyba, że gracz ten odpowie atakiem :)
2. Gracz z PK jest jakoś oznaczony. Zabicie takiego gracza nie powoduje żadnych kar a zabity gracz z PK traci jakiś przedmiot.
3. PK można się pozbyć poprzez "normalną" grę PvE, czyli robienie questów, zabijanie mobów itp. itd.

Coś w tym stylu :wink:

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 28 maja 2008, 15:11 
Cytuj  
Czesc Huragan.

A tak srsly, skad masz znac "jakiegos MMORPG-a", skoro zapewne grales tylko w WOW? Po raz setny: Serwery open PVP cechuja sie tym, ze maja open PVP. PVP z zasadami masz na PVP.

**

Posty: 369
Dołączył(a): 11.12.2006
Offline
PostNapisane: 28 maja 2008, 15:13 
Cytuj  
Który to Huragan ? Acrisius :D ?

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 28 maja 2008, 15:13 
Cytuj  
Acrisius napisał(a):
P.S. w WoW-a grałem na serwerze PvP .... ale to było co innego. Po pierwsze były newbie zony, po drugie dwie frakcje a po trzecie honor.


W AoC masz trzy frakcje i są specjalne serwery do takiej gry - Cultist PvP. Zauważ też, że honor dostawałeś tylko za gracza, którego różnica między Tobą a nim była mniejsza lub równa 5 leveli. Do tego za kolejne zabicie tego samego gracza dostawałeś co raz mniej honoru, a gdy zabiłeś go więcej niż 5 razy - nie dostawałeś już wcale honoru.

****

Posty: 1889
Dołączył(a): 13.10.2006
Offline
PostNapisane: 28 maja 2008, 15:15 
Cytuj  
Dae napisał(a):
Który to Huragan ? Acrisius :D ?

Cytuj:
Czesc Huragan.

A tak srsly


_________________
Obrazek

**

Posty: 369
Dołączył(a): 11.12.2006
Offline
PostNapisane: 28 maja 2008, 15:21 
Cytuj  
A ok nie załapałem :) hehe


Posty: 25
Dołączył(a): 21.05.2008
Offline
PostNapisane: 28 maja 2008, 15:54 
Cytuj  
TobiAlex napisał(a):
W AoC masz trzy frakcje i są specjalne serwery do takiej gry - Cultist PvP.


1. Pewnie chodzi ci o Culture PvP :lol:
2. 2 Sojusze z WoW mają sie nijak do 3 nacji z AoC.
3. Brak zasad to nie zasady - open PvP to nie brak zasad. W każdej grze są reguły - tu ich nie ma, to fakt, i jeśli ktoś twierdzi, że jest dobrze i że jest to jedna z zalet to musi być bardzo chory.

P.S. o kurcze Huragan lol, grałem w WoW, grałem Shamanem (orczycą) - nie tylko resto, grałem też undeadem rogalem, ale grałem na Veknilashu i byłem w gildii Moonblades. Grałem też w GW, L2 i wiele innych znanych i mniej znanych tytułów.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 28 maja 2008, 16:03 
Cytuj  
tak tobi dziekujemy za cenne wskazowki.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 28 maja 2008, 16:06 
Cytuj  
Acrisius napisał(a):
P.S. w WoW-a grałem na serwerze PvP .... ale to było co innego. Po pierwsze były newbie zony, po drugie dwie frakcje a po trzecie honor.


wow to kiepski przyklad, bo w tej grze juz nie ma pvp, sa tylko punkciki do zbierania.

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 28 maja 2008, 16:12 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
tak tobi dziekujemy za cenne wskazowki.


I co będzie tak walił te swoje mądre odzywki to każdego mojego posta tylko po to aby nabić sobie większy numerek? Jak nie masz żadnej Twórczej uwagi to nie pisz nic!

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 28 maja 2008, 16:51 
Cytuj  
w twoim przypadku, tworcze uwagi skonczyly mi sie pare stron wczesniej.
i o ile udalo sie wiekszosci z nas wypracowac jakis consensus to z toba jest to niemozliwe. tak wiec ogranicze sie tylko do glupich komentarzy.

w open pvp ma byc exp/loot/gold za kille i tyle.
i to nie jakis pieski pvp exp, ktorym mozna sie chwalic przed kolegami, ale exp umozliwiajacy levelowanie naszej postaci.
wtedy zamiast farmowac fod w aoc, moglbym farmowac biedne robaczki questujace.
reszta zasad ma byc ustanowiona przez samych graczy.
jesli masz problem ze zrozumieniem naszych podstawowych wymogow to twoj problem.
natomiast skoncz sprzedawac nam swoja wlasna wizje pve z elementami pvp.

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 28 maja 2008, 16:58 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
w twoim przypadku, tworcze uwagi skonczyly mi sie pare stron wczesniej.
i o ile udalo sie wiekszosci z nas wypracowac jakis consensus to z toba jest to niemozliwe. tak wiec ogranicze sie tylko do glupich komentarzy.

w open pvp ma byc exp/loot/gold za kille i tyle.
i to nie jakis pieski pvp exp, ktorym mozna sie chwalic przed kolegami, ale exp umozliwiajacy levelowanie naszej postaci.
wtedy zamiast farmowac fod w aoc, moglbym farmowac biedne robaczki questujace.
reszta zasad ma byc ustanowiona przez samych graczy.
jesli masz problem ze zrozumieniem naszych podstawowych wymogow to twoj problem.
natomiast skoncz sprzedawac nam swoja wlasna wizje pve z elementami pvp.


O tak, a czy to co Ty przedstawiasz nie jest Twoja wizją? Dlaczego nie mogę wyrazić swojej wizji natomiast Ty tak? Za kogo Ty się uważasz człowieku? Naprawdę granie Ci zaszkodziło aż tak bardzo? Chcesz mieć loot w PvP to idź kuźwa w Tibie grać.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 28 maja 2008, 17:19 
Cytuj  
no juz juz nie unos sie czlowieczku. napisz moze dla nas jakis poradnik :-)

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 28 maja 2008, 17:37 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
no juz juz nie unos sie czlowieczku. napisz moze dla nas jakis poradnik :-)


Hehe, napiszę jak poznam grę 8) i wyjdzie do niej edytor :lol: Pisanie podręczników do edytorów wychodzi mi najlepiej 8)


Ostatnio edytowano 28 maja 2008, 17:45 przez TobiAlex, łącznie edytowano 1 raz
*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 28 maja 2008, 17:38 
Cytuj  
roball napisał(a):
Tobiaszu Aleksie, przedstaw nam swoja wizje PVP. Chetnie przeczytam co masz do powiedzenia, tylko pozniej z godnoscia przyjmij wszystkie uwagi.


Napisałem, drugi post od góry, ale to nie moja wizja tylko sprawdzona wizja.

******

Posty: 4017
Dołączył(a): 26.02.2005
Offline
PostNapisane: 28 maja 2008, 17:40 
Cytuj  
TobiAlex napisał(a):
roball napisał(a):
Tobiaszu Aleksie, przedstaw nam swoja wizje PVP. Chetnie przeczytam co masz do powiedzenia, tylko pozniej z godnoscia przyjmij wszystkie uwagi.


Napisałem, drugi post od góry, ale to nie moja wizja tylko sprawdzona wizja.


ile ludzi, tyle wizji imho


_________________
Friends come and go, but enemies accumulate.

***

Posty: 755
Dołączył(a): 12.10.2005
Offline
PostNapisane: 28 maja 2008, 19:27 
Cytuj  
Facet trafil w 10 imo ze swoja opinia:

Cytuj:
I was really hoping this would be my new MMO. I love everything about it, except the zones.

I lose all sense of immersion. I feel like I'm warping around the world and honestly feel like I don't have a place in the world. I'm not an RPer however I do like to have a sense of roleplaying when I'm playing a roleplaying game.

The Zones and instances take away from the feeling that I'm in a fantasy world, and enforce the fact that I'm just playing a game. I wanted so much to love this game, I'm upset that it is the way it is. I might come back if they change it a bit, but I never knew it was going to be like this.

Too bad, really. But I guess I just gotta wait and see if anything changes, or if a new mmo of this caliber - but without zones is released.


Ech, sam by dal tej grze druga szanse, bo podoba mi sie jej klimat i grafika, ale nie jestem w stanie przebolec tego, ze gra MMO nie ma jednego, stalego swiata dla wszystkich.

Przeciez to istota calej zabawy w takich grach ! Ze wraz z ludzmi z calego globu tworzycie wirtualny swiat, jeden, ten sam dla kazdego niezaleznie o ktorej i gdzie sie zaloguje. Swiat w realiach mrocznego fantasy, wojny itp. Aby dac sobie jak najdoskonalsza iluzje czegos takiego.
Pewna iluzje dzieki ktorej dobrze sie bawisz. A o czym my mowimy jesli masz 30 kopii tej samej krainy ?
Gdzie tu jakis posmak realizmu i klimatu ? Wyjdziesz poza miasto musisz sie bac o swoj tylek, bo gdzies moze czaic sie wrog, obok toczy sie jakas bitwa... A tu ? Jedni w jednej instancji, drudzy w drugiej, ktos sie umowi w 27 na trade... LIPA.

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 28 maja 2008, 21:31 
Cytuj  
Dlaczego nie mogę wyrazić swojej wizji natomiast Ty tak?

Bo twoja wizja gryzie sie z idea open PVP i nadaje sie jedynie na serwery PVE, czyli inaczej serwery z ograniczona, kontrolowana, dozowana iloscia PVP. Zalezy ci jedynie na wzbogacaniu sie i ciaglym wygrywaniu, idac po najmniejszej linii oporu, czyli bez mozliwosci utraty czegokolwiek. Brak ci zdolnosci jakiegokolwiek, chociazby krotkoterminowego przewidywania dot. tego jak bedzie funkcjonowal serwer bez lootu i z PVP, ktore nie przynosi zupelnie zadnych efektow, i na ktorym wszyscy ciagle tylko zdobywaja wiecej i wiecej itemkow oraz golda, ktorych nigdy nie moga stracic, ktore nigdzie nie maja ujscia. A na sam koniec twoim wzorcem perfect MMORPG-a sa koreanskie grindfesty, ktore rozdaje sie za darmo, co calkowicie dyskwalifikuje cie jako osobe wiarygodna w oczach lwiej czesci trzezwo myslacych graczy. Przykro mi.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 28 maja 2008, 21:51 
Cytuj  
to prawda , w kazdym mmo gdzie nie bylo pvp loot w jakie gralem po pewnym czasie byla chora inflacja i postepujace za tym znudzenie , nie wspominajac ze jakikolwiek crafting czegokolwiek oprocz consumables bylo pozbawione na dluzsza mete sensu - te przedmioty nie mogly zostac utracone inaczej jak przez buga , fizycznego zniszczenia przez gracza albo przerobienie na cos innego (transmutacja) , ekonomia to w takich grach zart IMO


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1274 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 64  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.