mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2986 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79 ... 150  Następna strona
Autor Wiadomość
**

Posty: 293
Dołączył(a): 24.05.2008
Offline
PostNapisane: 6 maja 2013, 11:06 
Cytuj  
ja pograłem przez 3 dni, trochę się rozchorowałem i lało prawie cały długi weekend, więc chcąc nie chcąc siedziałem na chacie... :-?
trochę PvE, trochę zbierania, trochę kraftowania, trochę PvP na spotach
8k PP wbite i zaczyna to powoli przypominać grę, problem w tym, że zajebiście wciąga hehe, gorzej chyba niż "jedynka"
performance nie jest najgorszy (co prawda nie brałem udziału w żadnych siegach jeszcze) ale min. trzyma te 70-80 klatek w mieście przy 20-30 osobach przy banku i chuj wie ilu jeszcze przy stacjach do krafcenia - niepokojące mogą być tylko mikro freezy co jakiś czas (nie wiem czy ktoś jeszcze tego doświadczał), poza miastem freezów brak no i klatek oczywiście więcej :lol:

co do pingów, to rzeczywiście spore i częste te lag spajki ;/ o różnych porach już je miałem, poza prime time również, co dziwniejsze czasem kopiąc altem ping był ok (50-60) a kilka kwadratów dalej farmiąc moby miałem (400-600) generalnie zakresy różne - czasem przez cały dzień ok, czasem nie schodził poniżej 150-200 przez dłuższy czas, czasem okresowy skok do kilku tysi
generalnie mają chyba "lekkie" desynchro hehe bo nawet przy pingu rzędu 50ms strzelając do mobów, czy ludzi dmg (dzwięk, efekt wizualny, pop-up w kombat czacie) często gęsto pojawia się z lekkim opóźnieniem jakbym grał na pingu rzędu 400-500 czasem nawet większym - nie jest to na szczęście takie częste, wkurwiające jednak baardzo.

odnośnie samej gry to najlepiej chyba przeczytać review sprzed kilku dni
http://syncaine.com/2013/04/26/dfuw-review-after-two-weeks/
i odpowiedź do jednego z postów :)
"If you like FPS games, if you like MMOs, if you like PvP, and if you like banding together with others — there isn’t a better game that combines all of these things that exists."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 6 maja 2013, 11:17 
Cytuj  
noasz napisał(a):
Podziwiam was. To nudniejsze niz bicie w kolo po 180 mobkow.


ale co jest nudne? klikniecie raz na 10-15 minut? :)
nie wspominajac o crafcie :)

***

Posty: 590
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 6 maja 2013, 11:33 
Cytuj  
Dobrze, że różnica pomiędzy gościem który ma sporą ilość pp (30k+) a tym co ma ~10k pp nie jest taka gigantyczna jak mogłoby się wydawać. Cały czas uczę się grać a pomimo tego położyłem wczoraj jakiegoś skirmishera z SUN, który miał ~35k pp na karku moim 10k primalista.
Obawiam się tylko tego, że im dalej w las jesteśmy tym trudniej będzie kogoś zabić.

**

Posty: 293
Dołączył(a): 24.05.2008
Offline
PostNapisane: 6 maja 2013, 12:04 
Cytuj  
bre napisał(a):
Obawiam się tylko tego, że im dalej w las jesteśmy tym trudniej będzie kogoś zabić.

dlaczego ?
im dalej w las tym więcej ludzi będzie miało zmaksowaną (PvP) przynajmniej jedną klasę i mutlum sprzętu, a co za tym idzie walki będą ciekawsze o tyle, że jeszcze bardziej będzie się liczył aim i przegląd sytuacji na polu bitwy...
jak ktoś nie potrafi Ciebie trafić to co mu po pierdyliardzie PP i dużo większych obrażeniach skoro ich nie zadaje? przykładowo, przed wczoraj napadł mnie na spocie inny skirm - niecałe 20k PP - przy moich chyba 4 kk (z czego sporo wpakowałem w skille do gatheringu, m.in. skinning) nie miałem nawet evade, a dexa 68 z busterem :P
pała nie trafił skilla na otwarcie bo zaczął go kastować za blisko, usłyszałem, długa i walka na dystans
wymiana ze 20 strzałów z czego kolo trafił mnie raz a ja go ponad 10 razy, po czym zwątpił wsiadł na mounta i długa hehe
nie miałem go nawet jak gonić (tzn. dash od razu i łudziłem się że jeszcze go trafię co 2 razy udało się w mounta) ;/ i jakby było dalej w las to miałbym np. evade i już 140 dex zamiast 68 co przełożyło by się na szybsze zakończenie walki :)

Mendol napisał(a):
ale co jest nudne? klikniecie raz na 10-15 minut? :)
nie wspominajac o crafcie :)


dokładnie, hehe


Ostatnio edytowano 6 maja 2013, 12:08 przez jachu, łącznie edytowano 1 raz
****

Posty: 1671
Dołączył(a): 10.07.2010
Offline
PostNapisane: 6 maja 2013, 12:06 
Cytuj  
Ja z kolei zrobiłem w ciągu tygodnia 11k pp imając się właściwie każdego zajęcia, no i wczoraj wieczorkiem już poczułem na mojej postaci, że będzie dobrze. :p

Zrzucenie kogoś tornadem z wysokiego w pizdę klifu - bezcenne.

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 6 maja 2013, 12:10 
Cytuj  
Mam głupie pytanie, tylko się nie śmiejcie :lol: Czy w tej grze można nastawić się tylko na PvE?


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

***

Posty: 590
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 6 maja 2013, 12:12 
Cytuj  
TobiAlex napisał(a):
Mam głupie pytanie, tylko się nie śmiejcie :lol: Czy w tej grze można nastawić się tylko na PvE?


Jak najbardziej. Obawiam się jednak, że szybko można się znudzić.

**

Posty: 293
Dołączył(a): 24.05.2008
Offline
PostNapisane: 6 maja 2013, 12:17 
Cytuj  
TobiAlex napisał(a):
Mam głupie pytanie, tylko się nie śmiejcie :lol: Czy w tej grze można nastawić się tylko na PvE?


oczywiście, że tak, choć to gra w której end-game to stricte siege, wojny, drama, drama, drama i jeszcze raz siege, wojny, zergi, kolejne zergi atakujące inne zergi, siege, wojny, a to wszystko okraszone całą masą dramy :]

aha, jak tylko PvE to radzę wziąć skirmishera, nosić przy sobie 2 mounty i nauczyć się spierdalać


Ostatnio edytowano 6 maja 2013, 12:25 przez jachu, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 6 maja 2013, 12:19 
Cytuj  
Jakby ktos chcial sobie poczytac o DFUW to calkiem jest spoko dyskusja na forum mortal online:
http://www.mortalonline.com/forums/thre ... 50/page-90


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 6 maja 2013, 12:34 
Cytuj  
ja jebie highlander wez sie ogarnij bo ci z wiekiem coraz bardziej ma mozg pada :)
nie wiem gdzie ta spoko dykusja, pierwsze post sa o gotowaniu w mo przez 4 lata.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 6 maja 2013, 12:37 
Cytuj  
No chyba Ty stary jestes, bo Ci palcem musze pokazac. Dalem linka do ostatniej strony po prostu. Jest 90 stron, mialem dac do pierwszej strony z 2012 roku? Ja przejrzalem kilka ostatnich stron i znalazlem pare wartosciowych postow.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 6 maja 2013, 12:42 
Cytuj  
to wklej te wartosciowe posty odnoszace sie do dfo, bo gdyby ktos tutaj chcial grac w mo to by to robil.
a ty robisz tylko burdel.

**

Posty: 293
Dołączył(a): 24.05.2008
Offline
PostNapisane: 6 maja 2013, 12:49 
Cytuj  
to np. z mojego punktu widzenia jest bardzo interesujące:

For anyone with lagspikes:

Originally Posted by raapnaap [IMG]
This is something you should try, as I had this problem in the beta, and a few clan members also had this problem, we all solved it by re-installing our antivirus and firewall software, and giving Darkfall the 'full clear'.

What's most likely happening is that when your client freezes the closer you are to other players (especially NPC cities), with each new player loaded, your antvirus and/or firewall will scan the network package, causing a delay, which results in a client freeze. Simply giving your game the full clear in your firewall or antivirus is not enough, a full re-installation of your security software is required.

Try launching the game without the security software installed initially to verify if this solution works for you, before re-installing the software using the latest installer package from the software developer's website.

Known software packages causing this problem are McAfee, Avast, Norton, Kaspersky, andNod32. If the problem persists after reinstallation, consider keeping it uninstalled and use alternative software instead, such as Microsoft Security Essentials (but this won't cover your firewall).

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 6 maja 2013, 12:54 
Cytuj  
to glupota jakas :)


Posty: 25
Dołączył(a): 6.05.2013
Offline
PostNapisane: 6 maja 2013, 12:57 
Cytuj  
Bedzie wypracowanko :}

Nie będę cytował każdego po kolei żeby nie było za długo.
30k Prawlesów (dobrze wydanych oczywiście) wystarcza spokojnie żeby grać pvp i być w stanie zabić każdego. W grze nadal umiejętności przeważają nad prawlesami :} (ostatnio prawie pojechał mnie mag 10k prawlesów ja mam 60 :} – prosił bym o uniknięcie komentarzy typu noob , każdy może mieć gorszy dzień).
Co do prawlesów zdobywa się je bardzo szybko. Jak pisałem wcześniej mam obecnie 60k (samo pve) wystarczy wiedzieć co kiedy i gdzie jak bić. Postać na 30k idzie zrobić w 4 dni koksu po powiedzmy 7h dziennie jak masz ekipę która ci pomaga dasz rade zrobić 40k w 1 dzień bez większych problemów.
Jak nie mamy czasu albo mamy czas „grać” w pracy polecam zbieranie + crafting w 2-3 dni idzie uzbierać 20k dodatkowych prawlesików nie wychodząc z lame zony :}.
Dlaczego 30k prawlesów starczy pewnie spytacie a no to tak wystarczy wam to na kupno:
- 4 boostery
- max własny stat (jak nie max to 130)
- Skill broni
- Masterka
- Wykup skilli klasowych.
- 50 wizdom
- transfery na 50
Nic więcej nie potrzeba by być w stanie zabić koksa 150 prawlesow. Dodatkowe ptk w przypadku skirma np. dają wam tak max sila – 30hp … szal … skille na maxa = -max 8 staminy 4 many na hicie ze spella … szał pał. Zmaxowane transfery zamiast 7.8 – 9.0 na tiku szał …. Niby wszystko do kupy daje jakieś powiedzmy 50 hp many czy co kto tam potrzebuje ale biorąc pod uwagę to ze 1 kitem dostajesz 40- 70 hp całe te dodatkowe prawlesy naprawdę dużo nam nie dają :}
Ktoś napisał ,że koksy maja po 60k ok ja mam tyle, gram od releasa powiedzmy po 6h -10h dziennie (urlop niestety dziś koniec …) wierzcie mi 60k to mało :P gig od nas ma 100 Yoslin 110 a Cowboye i Slimaki po 150 :P
Problemy z pingiem . Ja osobiście ich nie odczuwam raz dziennie skoczy mi ping na 2 minuty do 400 -500. To samo fpsami są stałe i gra chodzi mega płynnie (nie do porównania do tego co było w becie).
Wiem ,że chłopaki od nas (Polacy) mający netie / tpsa maja największe problemy z pingiem dlaczego no idea ..

Co do balansu klas.
Każdy narzeka ale wierzcie mi nie ma to jak dobrze ubrany woj z 60k prawlesów albo naked mag z 20 proszku rozwalający wszystko co chce :}. Wszyscy narzekają na skirmishera bo może „uciec” a jak przychodzi co do czego okazuje się ze to najsłabsza klasa :}. Ale jak ktoś wyżej napisał wystarczy wejść na forum dfa tam każdy narzeka na każdego :}

Smeagolum.
Widzę kolega ma jakiś uraz do nas (zazdrość ? ). A nazywanie kogoś kogo się nie zna idiotą bardzo dobrze o tobie świadczy :}. Dla wyjaśnienie grające obecnie AQ w dfa to ekipa mortalowa + polskie Aq + AQ z us serwera.


Podsumowując so far gra się bardzo fajnie. Zobaczymy jak się wszystko rozwinie jak ludzie się zkoksaja i zaczniemy się porządnie lać :}

Ps. Gdzie mi zjadło moje stare konto forumowe ….

**

Posty: 293
Dołączył(a): 24.05.2008
Offline
PostNapisane: 6 maja 2013, 12:57 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
to glupota jakas :)

ciii, łudzę się jeszcze, że to może mój kaspersky powoduje te freezy w mieście

a do kolegi wyżej, czyli tak jak myślałem nie opłaca się wywalać po ponad 1k PP żeby maksować skille skirma (tzn. te ofensywne) ?


Ostatnio edytowano 6 maja 2013, 13:04 przez jachu, łącznie edytowano 2 razy
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 6 maja 2013, 13:02 
Cytuj  
[AQ]KoLi napisał(a):
Jak nie mamy czasu albo mamy czas „grać” w pracy polecam zbieranie + crafting w 2-3 dni idzie uzbierać 20k dodatkowych prawlesików nie wychodząc z lame zony :}.


w ciagu 2-3 dni raczej ciezkie do zrobienia w safe zonie.
ja problemy z pingiem odczuwam i niestety nie sadze aby byla to moja wina, zreszta wczoraj tez ludzie narzekali.
tym bardziej, ze w przypadku 1v1 problemu nie ma, ale pojawia sie juz przy 5 osobach - ten problem nie wystepowal w df1.
gra sie fajnie, zobaczymy co wymysla.
niestety steam praktycznie nic nie dal.

**

Posty: 293
Dołączył(a): 24.05.2008
Offline
PostNapisane: 6 maja 2013, 13:13 
Cytuj  
w DF1 po czasie były load lagi
tutaj prócz lag spajków (też uważam że to nie z naszej winy) występują freezy przy większej ilości ludzi - w sumie nie wiem co gorsze

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 6 maja 2013, 13:16 
Cytuj  
freezy wystepuja chyba glownie na kartach ati (zauwazylismy to podczas eventu w zeszly piatek).
ja na nvidii freezy mam czasami po tym jak klient jest odpalony przez pare godzin.
niestety lag spajki sa wkurwiajace na maxa, szczegolnie jak sie chce wybrac na pve.


Posty: 25
Dołączył(a): 6.05.2013
Offline
PostNapisane: 6 maja 2013, 13:17 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
[AQ]KoLi napisał(a):
Jak nie mamy czasu albo mamy czas „grać” w pracy polecam zbieranie + crafting w 2-3 dni idzie uzbierać 20k dodatkowych prawlesików nie wychodząc z lame zony :}.


w ciagu 2-3 dni raczej ciezkie do zrobienia w safe zonie.
ja problemy z pingiem odczuwam i niestety nie sadze aby byla to moja wina, zreszta wczoraj tez ludzie narzekali.
tym bardziej, ze w przypadku 1v1 problemu nie ma, ale pojawia sie juz przy 5 osobach - ten problem nie wystepowal w df1.
gra sie fajnie, zobaczymy co wymysla.
niestety steam praktycznie nic nie dal.


No widzisz u mnie tego nie ma nie ważne czy jade 1v1 czy 20v20 ping jest ok. Obecna teoria jest taka ze serwer maja za slaby i nie wytrzymuje, wybiera sobie ludzi losowo którym skacze ping. Dowodem może być na to kolega który gra z żoną na 1 łączu siedzą koło siebie i on ping 500 ona 40 .... To także bagatelizuje inna teorie .że dotycząca nodek ,że niby niektóre są zlagowane inne nie. Oni graja razem bija te same mobki wiec ...

Jachu tak dawanie w skille jest zbędne potem sobie to spokojnie wbijesz. i pamiętaj o tym ze zlvlowane skille dzialają tylko z primary klasy :}

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2986 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79 ... 150  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.