mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 28 gru 2001, 21:06 
 
Przeczytajcie post Ice's w dziale Flames. Prosze was o powazne podejscie do tematu, mimo ze dzial w ktorym siedzi post tego nie wymaga.
http://mmorpg.pl/board/viewtopic.php?topic=814&forum=19&start=20&39

**

Posty: 251
Dołączył(a): 20.12.2001
Offline
PostNapisane: 28 gru 2001, 21:59 
 
Przeczytalam. Sprawa rzeczywiscie dosc wazna i powazna, ale ...
Poglad wyrazony przez Szerszenia jest mi dosc bliski i mam nadzieje, ze Origin po prostu musial zajac jakies stanowisko ( innego w zasadzie nie mogl ) i na straszeniu sie skonczy.

**

Posty: 251
Dołączył(a): 20.12.2001
Offline
PostNapisane: 28 gru 2001, 22:03 
 
Tak sobie jeszcze mysle, czy jesli mam oryginalnego Offica i uruchamiam go na emulatorze Windowsa (zakladam, ze taki istnieje), to czy naruszam prawa autorskie ?

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 28 gru 2001, 22:11 
 
karanira nie rozumiesz czegos. Tu nie chodzi o walke z emulatorami ani jakas nagonke. Przeczytaj dokladnie. Nam chodzi o stworzenie srodowiska graczy UO w Polsce. Zeby bylo raz i porzadnie. Ku zadowoleniu wszystkich.

**

Posty: 352
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 28 gru 2001, 22:42 
 
Ja juz o tym myslalem bardzo dawno zeby bylo fajnie jakby polaczyc sily ale nie wypowiadalem sie bo se pomyslalem ze zostane zjechany przez wszystkie trzy strony "konfliktu", bo jak latwo zauwazyc kazdy tu pilnuje swoich racji, a ci z CL to az do przesady. Ale cusz taki lajf, taka polska, tacy loodzie :wink:


_________________
Alone In The Dark I'm Craving For Your Blood
So Sweet, So Red, So Hot...

*

Posty: 185
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 28 gru 2001, 22:58 
 
Rekami i nogami podpisuje sie pod tym, co napisal IcE. Ale tak, jak napisalem tam, nie wierze, ze moze to sie udac, niestety.
A wielka szkoda :sad:.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 28 gru 2001, 23:01 
 
Nie zapomnijacie ze oprocz tego ze jak maiwal Bismarck "Wystarczy Polakom dac wladze - sami sie pozabijaja" chodzi jeszcze jedna maksyma "Polak potrafi" :smile:

*

Posty: 185
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 28 gru 2001, 23:09 
 
Ale Pilsudski powiedzial, cyt. "dla Polakow wszystko, z Polakami nic" :sad:.

***

Posty: 623
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 28 gru 2001, 23:23 
 
Wszystkie 3 pol-shardy są specyficzne, gra na nich jest inna, ale stworzenie jednego wilekigo... po przemyśleniu jednak ciekawy pomysł. Oczywiście musiałby stać non-stop, bo nie byłoby alternatywy jak teraz.
Może czas rozpocząć tę dyskusje.
A w kwestii technicznej- kilka krain- Felucci i Tramel podobno z wszystkich emulatorków żaden na razie poprawnie nie obsługuje- a najszybciej bramy do tych światow zrobią twórcy NOXa. Trzeba by więc ten WSPÓLNY SHARD na Noxie robić, a obecna wersja NWa jeszcze zbyt mało stabilna.

Zresztą będe walczył o ten pomysł... ale na pewno kilka(nascie) osób z CL go storpeduje (juz nawet wiem kto...).
Przeniesmy dyskusje na forum każdego Sharda z osoabna i do UO Ogolne moze.

***

Posty: 623
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 28 gru 2001, 23:25 
 
A może polskie OSI. Byłoby ZAJEBIŚCIE, ale na razie ni widu ni slychu...
a z silna społecznością bzdura- a to forum to niby co?

*

Posty: 75
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 28 gru 2001, 23:50 
 
Mastyl: tu potrzeba wiecej ludzi niz to czy inne forum. Kazdy z osobna to moze hmmm moze dalej prowadzic swoj serwer :)

Pozdrawiam


_________________
Spieszmy sie kochac ludzi, tak szybko odchodza.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 gru 2001, 00:03 
 
Ludzie zle rozumujecie. To nie byl by zaden shard na zadnym emulatorze bo w zyciu nie uzyskal by statusu offcial.

*

Posty: 75
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 gru 2001, 00:05 
 
Ekhem
Ja rozumiem o co chodzi :)


_________________
Spieszmy sie kochac ludzi, tak szybko odchodza.

***

Posty: 623
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 gru 2001, 00:14 
 
Oyci3c- też rozumiem, najpierw padła propozycja połączenia 3 polskich free shardów- i tu emulator.
A polskie OSI to jeszcze osobna sprawa, i o tym wspomniałem w innym poscie. Rozumiem, że GMowie z 3 freeshardów pomogliby tworzyć polskiego OSIaka, jako doświadczeni mistrzowie...

*

Posty: 50
Dołączył(a): 14.12.2001
Offline
PostNapisane: 29 gru 2001, 00:27 
 
poraz kolejny komentarz p. wyspianskiego / hiehi to byl geniusz,/ znow z "wesela"

POETA

Kwita,
nie myslalem ze cos swita,
pani prawie obrazona - ?

MARYNA

czegoz to pan jeszcze szuka ?

POETA

ze nie poszla w las nauka

MARYNA

ktoz sie uczyl ?

POETA

tak wzajemnie:
ja od pani, pani ze mnie.

MARYNA

a na coz mnie tej nauki

POETA / uwaga uwaga to jest final )/

NA NIC.


koniec cytata.

nie laczcie sie bo nie o to hcodzi. kazdy ma swuj klimat od mienny. kazdy jest dobry.w swoim rodzaju...kazdy ma troche inne wyobrazenie o RPG i widac je w swiatach. "wojna swiatow" do doprowadzi to zjednoczenia a tylko do utwierdzenia sie we wlasniych przekonaniach wiec po co sobie psuc nerwy ??
na koniec znow "wesele" / tym razem zydek/

taka szopka
bo to nie kosztuje nic
potancowac sobie raz:
jeden Sas, drugi w las....

HLVS

***

Posty: 516
Dołączył(a): 18.12.2001
Offline
PostNapisane: 29 gru 2001, 00:40 
 
a o czym ze ja innym mowie ?
polaczyc serwery.
zrozumial to szerszen, zrozumieli chlopcy z DZ
ale nie. bogowie z CL, kurde maja wszystkich w dupie. bo nie daj boze graczy potraca.
i za to ich nie lubie.
---------------------------------------------
Na to powiem tlyko tak- Pieprzyc CL!, Jezeli beda chcieli zrobic z nami scalenie i sie nie upra na polskim cliencie to super, jak nie to sie nie przejmujmy, wierze ze DZ i SC po polaczeniu bedzie naprawde dobrym serwem (Szerszen kiedy mi odpieszesz??? MAsz 2 privy :smile:)

***
Avatar użytkownika

Posty: 922
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 gru 2001, 01:02 
 
Cytuj:
ale nie. bogowie z CL, kurde maja wszystkich w dupie. bo nie daj boze graczy potraca.
i za to ich nie lubie.

Poczytajcie jeszcze tamten topic na flamesach, tutaj nie chodzi o jeden fajny/wielki serwer dla wszystkich...


_________________
I wish to place a trash barrel~

****

Posty: 1447
Dołączył(a): 17.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 gru 2001, 15:00 
 
To ja tu umieszcze moja opinie z tamtego watku jeszcze - coz zdubluje sobie posty i "nabije" roche gwiazdek :wink::

A ja to widze tak.

7000 ludzi w samej Polsce jest nie do znalezienia, zwlaszcza ludzi chcacych ponosic oplaty za gre na oficjalnym serwerze.

Sa oni jednak jak sadze do znalezienia w sumie w Polsce, Czechach, Slowacji,.... itd ale juz na Wschod.

W chwili obecnej sa 3 sztuki emulatorow UO w Polsce, ktore maja jakakolwiek racje bytu i IMHO na wiecej po prostu nie ma graczy - chyba ze UO splycimy do zabijania potworkow.

Kazdy z tych Emulatorow jest - nielegalny:
Wyciag z CD-Kowej umowy licencyjnej:
Paragraf 5 punkt c

"...Uzytkownik otrzymuje licencje na gre tylko za posrednictwem Uslugi (a taka jest gra na serwerach OSI - patrz wczesniejsze punkty). Origin Systems nie udziela uzytkownikowi licencji na uzywanie Oprogramowania w dowolnym innym celu. Uzytkownik zgadza sie grac w gre Ultima Online tylko za posrednictwem Uslugi a nie za posrednictwem innych srodkow. Uzytkownik zgadza sie takze nie tworzyc lub nie zapewniac dowolnych innych srodkow, za pomoca ktorych inne osoby moga grac w gre Ultima Online, na przyklad na emulatorach serwerow."

Jest to napisane jasno i wyraznie, ze lamiemy licencje zarowno jako gracze jak i jako tworcy swiatow opartych na emu. A ktos kto to podwaza, nie umie po prostu czytac.

A teraz, wracajac do tematu:
Zastanowmy sie co maja swiaty OSI:
a) jednolite spawny - mniej wiecej (z tego co zauwazylem, fakt gralem tam krotko) - niech ktos mnie wyprowadzi z bledu.
b) zestaw serwerow z ROZNYMI zasadami ekonomii (CS i SP chocby) WIDOCZNYCH z jednego miejsca, ktore trzyma jedna baze uzytkownikow.

Punkt a) jest do spelnienia w zasadzie bez bolu, powiedzmy ze sa to 4-5 nocy spedzonych nad spawnmapa i przebierzka GM'ow po calym swiecie.

Punkt b) jest zrealizowany juz czesciowo - chwilowo od nas nie widac pozostalych dwoch DZ i CL ale tez juz nad tym pracujemy (bylo, na starym sphere, da sie zrobic i na NOX'ie - musi sie dac)

Nie widze chwilowo, chocby z wypowiedzi graczy (na Boga, ladna opinie wystawil o was na CL'u Khernan, dobrze ze Hendryk uratowal sytuacje. Takiej nienawisci do czegos co jest inne i to bez sprawdzenia obecnego stanu nie widzialem u nikogo, nawet u tych na ktorych sie uskarzacie - Konrador, Toll) mozliwosci stworzenia jednego swiata - po prostu czesc z nich sie obrazi i pojdzie grac... w cos innego - Chcialbym ale nie widze takiej mozliwosci, chocby dlatego ze CL ma niewiele wspolnego w chwili obecnej ze standardami OSI a to OSI jest standardem.

Nie widze tez mozliwosci prowadzenia na stale oplat za korzystanie z serwera - na pewno nie w obecnej wysokosci pobieranej przez Origin - po prostu Polska ma moze i ceny zachodnie ale zarobki niestety mniejsze.

Jesli ma byc tworzony oficjalny serwer, jestem za jak najbardziej i chetnie sluze pomoca. Jesli bedzie za darmo, sluze wolnym czasem i umiejetnosciami (jesli sie przydadza) jesli bedzie platny, poprosze troche grosza wtedy moge sluzyc rowniez czasem pracy, lub po prostu pracowac na jego potrzeby (za tzw drobna oplata :wink: ).

Musi byc to zrobione z glowa i z uwzglednieniem Polskich warunkow, wiec zycze tym, ktorzy sie ukladaja z ekonomistami z Origin powodzenia i wielu silnych argumentow (a mam nadzieje ze i ja dostarczylem z jeden swoja osoba).

***

Posty: 623
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 gru 2001, 15:40 
 
Powiem tak: średnia wieku grającyh na polskich free shardach jest NA PEWNO niższa od tej dotyczącej OSI na zachodzie. Wynika to po części z pobłazliwego traktowania w masowej opinii elektronicznej rozrywki- jako czegos wstydliwego i dotyczącego ludzi niedojrzałych. W związku z tym młodzież garjąca na polskich shardach w wiekszości nie pracuje, nie posiada kont, a telefony komórkowe kupuja im rodzice.
Wobec tego opłacanie jakichkolwiek abonamentów na zasadzie przelweu elektronicznego (jak przy sieciach telefonii komórkowych) nie wchodzi w gre. Może za kilka lat... w chwili obecnej nie sądze aby było to możliwe. Sama suma 10 $ miesięcznie na pewno nie jest problemem... jesli stac nas na stałe łącze (albo ad maiori a minus granie w kafejkach) to stać nas i na te 40 zł dodatkowo...
Polskie OSI da się stworzyć dopiero za kilka lat, gdy wiekszość z tych ludzi, którzy dziś grają na CL, SC i DZ dorośnie, i będzie samodzielnie zrabiać.
Chyba że wypracujemy inne formy opłat... chociazby wykupienie z góry abonamentu na pół roku etc...
Warto sie nad tym zastanowić.

_________________
Didżej przy konsoli
Spoko robi oli
Zrobi jeszcze lepsze
Gdy łono se ogoli

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Mastyl dnia 2001-12-29 15:41 ]</font>

***

Posty: 516
Dołączył(a): 18.12.2001
Offline
PostNapisane: 31 gru 2001, 02:55 
 
Mastyl------>Mowisz ze te 40zl to latwo dorzucic???? Ja mam 14 lat, staloke mam bo rodzice uwazaja internet za cos potrzebnego, a rachunki sa mniejsze bo modem duzo kosztowal, ale nie dadza mi 40zl tlyko po to zebym mogl grac w 1 gre, rozumiem 10-20, sa bym placil z kieszonkowego jakby mi nie dali, ale 40 i jakie konta-niekonta to za duzo jak na moj gust (posiadam konto ale nie chce mi sie placic itd.) Gdyby powstal DOBRY polski serw, napradwe waet grania, podobny (identyczny??) do OSI, to bym mogl placic zalozmy 200-250 rocznie, mysle ze to wcale mala suma nie jest (osob by bylo napewno wiecej). Na OSI mnie nie stac, ale trzymam kciuki nad pomyslami ktor tu kraza, OSI-PL???? :wink:

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.