mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 129 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
Autor Wiadomość
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2018
Dołączył(a): 16.11.2001
Offline
PostNapisane: 20 wrz 2004, 20:02 
 
Tux a kiedy sie zaczela beta eq2? Bierz poprawke ze my gramy na serwerze na ktorym amerykance maja levele 30+.
Pozatym nie widze czepiania sie ani checi klotni, ja konsekwentnie sie upieram ze zony sa porazka tej gry :>

juz.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 20 wrz 2004, 20:44 
 
Ja tez. Cala nadzieja (marna zreszta) w tym, ze byc moze to poprawia do czasu wydania. Gra jest naprawde fajna... ale jesli chodze po miescie, to kuzwa chce po nim chodzic a nie gapic sie na status loadingu.

X.


_________________
http://zaginiony.net

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 20 wrz 2004, 20:58 
 
Podobno jak ma się 2x HDD 10000rpm na raidzie i 2GB+ RAMu to zony nie są już tak upierdliwe. Zamiast minuty czeka sie tylko 30s :)
Dla mnie ta gra to porażka i nie chodzi tylko o zony.

****

Posty: 1090
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 21 wrz 2004, 07:58 
 
Mi sie bardzo podoba a zonowanie nie przeszkadza mi w najmniejszym stopniu :D

Gdybym tylko miał trochę lepszy sprzęt żebym mógł się w pełni rozkoszować grafiką :wink:


_________________
Sage Kordian Taciturn
Coercer
on the Tarew Marr

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2018
Dołączył(a): 16.11.2001
Offline
PostNapisane: 22 wrz 2004, 01:28 
 
Jest jeszcze jedna zecz ktora mnie wkurwia niemilosiernie
Crashe zony (czeste, jesli graczyw zonie jest 40+ to bardzo czeste; swoja droga lol, czy ktos slyszal o grze ktora ma zone w ktorej obecnosc 50+ graczy powoduje niemilosierny lag i zone crashe?).
Najfajniejsze jest to ze jak czlowiek jest sobie gleboko w podziemiach jakichs, bawi sie ze sowja druzyna, i zona crashnie to a) trzeba sie zalogowac b) trzeba umrzec. dlaczego? bo po restarcie zony wszystkie moby sa up, a ze praktycznie nie ma safespotow w miejscach gdzie sie huntuje.....
No i po smierci oczywiscie ma sie exp penalty (debt do odpracowania) i sharda trzeba odzyskac (bo jak nie to przez 72 godziny mozna pojsc robic co innego niz granie bo staty ma sie obnizone znacznie)

juz.

*****

Posty: 2117
Dołączył(a): 15.11.2001
Offline
PostNapisane: 22 wrz 2004, 05:56 
 
Jestescie beta-testerami, na forum dev'sów zapraszam i ich tam sklac na czym swiat swtoi.. tak czy inaczej trzeba ich upewnic ze to jest najwazniejszy problem..

Przy okazji w EQ1 dalo sie skrocic zonowanie, tu pewnie tez...


_________________
..of Tarew Marr, ew, Nagafen!

Let fools do good, and fair men call for grace; Aaron will have his soul black like his face.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 22 wrz 2004, 07:17 
 
na samym początku pisałem, że sposób umierania jest idiotyczny :) W EQ1 też tak jest?
Wszyscy mieliście taką ankietkę - nie logowałem się przez 2 dni do EQ2 i po zalogowaniu zapytali mnie na ile punkt oceniam fun w EQ2.

****

Posty: 1282
Dołączył(a): 16.07.2003
Offline
PostNapisane: 22 wrz 2004, 08:44 
 
Tuxedo napisał(a):
Uh, jak dla mnie to co praktykujecie to - bezladne czepianie sie wersji roboczej :(

-bo loading jest
-bo mapy nie ma
-a bo freeport nie jest rozowe
-a grafika jest za dobra/za kiepska
-bo zupa byla za slona
-bo ISP mial zly dzien
-bo high elfki nie maja okresu
-bo moj pet mnie nie kocha w ten sposob...

Aha i nie bronie EQ2 - nie widzialem go, sam nie wiem czy bede w WoW (chociaz po to zeby zPKowac Newkera) czy EQ ;) po prostu patrze jak sie czepiacie jak panienka ktorej zabraklo argumentow a ma ochote sie poklocic :/


We all know that Tux <8 EQ ~

***

Posty: 756
Dołączył(a): 9.10.2003
Offline
PostNapisane: 22 wrz 2004, 09:27 
 
Peonz0r napisał(a):
Tuxedo napisał(a):
Uh, jak dla mnie to co praktykujecie to - bezladne czepianie sie wersji roboczej :(

-bo loading jest
-bo mapy nie ma
-a bo freeport nie jest rozowe
-a grafika jest za dobra/za kiepska
-bo zupa byla za slona
-bo ISP mial zly dzien
-bo high elfki nie maja okresu
-bo moj pet mnie nie kocha w ten sposob...

Aha i nie bronie EQ2 - nie widzialem go, sam nie wiem czy bede w WoW (chociaz po to zeby zPKowac Newkera) czy EQ ;) po prostu patrze jak sie czepiacie jak panienka ktorej zabraklo argumentow a ma ochote sie poklocic :/


We all know that Tux <8 EQ ~


True, true, to najwiekszy EQ fan jakiego w życiu spotkałem. :) I do tego chciałby mnie zPK'ować... Zaczynam uciekać. ;)

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2018
Dołączył(a): 16.11.2001
Offline
PostNapisane: 22 wrz 2004, 09:46 
 
Tux wysylam po 30 petycji dziennie, boje sie ze przestane byc traktowany powaznie :>, tu wylewam swoje zale :>

juz.

*****

Posty: 2117
Dołączył(a): 15.11.2001
Offline
PostNapisane: 22 wrz 2004, 10:13 
 
Nope, jestem fanem PKowania Nukusia :D and a devout one too!! Ohh you can run but you can't hide!! ;)


Moje wypowiedzi? Glownie tycza sie krytyki Marka ktory jedzie po kazdym najdrobniejszym szczegole potem wpada Zodiac i robi reklame WoW.. wyglada na zorganizowana akcje :lol: z reszta moze niedlugo byc moze bede mial konto EQ2 do dyspozycji przez 2 tygodnie.. zobaczymy albo napisze cos pozytywnego albo dolacze do Was heh...

Ktora opcja? zbieram zaklady :D


krzyk: A jest cos takiego jak forum with Dev? :/


_________________
..of Tarew Marr, ew, Nagafen!

Let fools do good, and fair men call for grace; Aaron will have his soul black like his face.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2018
Dołączył(a): 16.11.2001
Offline
PostNapisane: 22 wrz 2004, 10:55 
 
Tux jest, ale nie chce mi sie powtarzac na forum w kolko po raz 3848475775 tego co juz 48484884 osob powiedzialo.

juz.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 22 wrz 2004, 11:05 
 
niektóre rzeczy które wymieniłem to wcale nie szczegóły. Po drugie należy pamiętać, że gra wychodzi za niecałe 2 miesiące, a to co sobą teraz prezentuje to jest żenada.
Uważam, że w ciągu 2 miesięcy niemożliwe jest poprawienie tego wszystkiego co napisałem. Co gorsza niektóre elementy z zasady są źle zrobione i powinny być napisane od nowa. Sam system questów i expowania pozostawia wiele do życzenia. Zonowania co 5 kroków też raczej nie załatwią patchem. AI mobów które jest dokładnie zerowe a moby są linknięte od czasu narodzin - to też powinni przepisać. W WoWie jak zabijam dina to jak inny to zauważy to biegnie z pomocą, do tego czasami moby potrafią uciekać lub krzyczeć "pomocy" do innych (czasami skutecznie) - w EQ2 2 moby zlinkowane ze sobą w odległości 200m się widzą (!?!?) i pomagają sobie za to z mobkiem z tego samego rodzaju (identycznym) pałętającym się 10cm od naszych stop które depczą ciało ich pobratymcy nie mają nic wspólnego.

Gdybyś mnie miesiąc temu Tux zapytał co bym wolał EQ2 czy WoW to bez wahania bym odpisał EQ2. Filmiki z tej gry są świetne i tylko to.

No ale chyba dzisiaj może będę miał przyjmnośc zamontowania nowej grafy. Zobaczymy co sobą gra reprezentuje w wysokich detalach.... :P

**

Posty: 308
Dołączył(a): 16.11.2001
Offline
PostNapisane: 22 wrz 2004, 12:03 
 
Hm...".. wysylam po 30 petycji dziennie, boje sie ze przestane byc traktowany powaznie" I tak trzymac he he. Niech devsi rusza lepetyna
coby gierka wyszla na poziomie,Zastanawiam sie czy 30 petycji dziennie to nie za malo?


Posty: 41
Dołączył(a): 22.05.2004
Offline
PostNapisane: 22 wrz 2004, 12:52 
 
Mark, faktycznie zonowanie jest do dupy. i sa bledy, bugi do poprawienia poprostu ta gra nie jest w takim stadium rozwoju jak obecnie wow. Zonowanie bardzo dreczy na pierwszych levelach kiedy to trzeba sie poruszac w obrebie roznych dzielnic w miescie, jednak jak sie juz opusci miasto i ruszy swiat questy moga byc bez zadnego zonowania lub co pare godzin, nie znenia to faktu ze zonowanie jest do dupy. Pisze to po to zeby osoby czytajace to nie zwracaly uwagi na opinie marka w kwesti mobow bo to bzdura najslabsze moby zachowuja sie dokladnie tak samo jak na pierwszych levelach jak moby w wow, jednak jak sie juz zrobi jakis lev 12+ zacznie robic questy poza miastem to po 1 samemu nie zrobi sie nic potrzebna dobrana grupa a grupe nie trudno znalesc lub stworzyc a po 2 moby sa juz tez inne. Mark tam gdzie grasz ty jak moge skakac i tanczyc kolo wiekszosci mobow agro zlinkowanych i mnie nie zaatakuja bo poprsostu sie mnie boja, tam gdzie gram ja jak tylko zaczniesz zachowywac sie agresywnie do mobow a inne sa dosc blisko by to zauwazyc to obojetnie jakiego sa gatunku zaatakuja wszystko zalezy od stosunku levelu moba do twojego. W grupie nawet mob ma taunt od tanka a ty mu zadzasz w danym czasie najwiecej obrazenia zuci sie na ciebie bo poprsotu ty jestes dla niego najgrozniejszy. Nie zauwazylem jeszcze w eq2 jednak moba co przerywa walke i leci po ratunek. To chyba wszystko w ramach sprostowania wypowiedzi marka.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 22 wrz 2004, 13:44 
 
żadne sprostowanie po prostu mnie nie zrozumiałeś. Podchodzimy do 30 żuków pałętających się za miastem. Klikamy na jednego z nich i mamy go zaznaczonego + na dole napis "GROUP". Święcą nam się DWA zuki. Atakujemy DWA żuki.
Te dwa żuki są linknięte Z ZASADY, a pozostałe 28 nielinknięte Z ZASADY.
Idizesz dalej widzisz jakichś human mobs - linknięte czwórkami.
Magowie linknięci szóstkami.
Nie podoba mi się to i tyle. Sztuczne jak ch...

Wiem co to jest agro i wiem jak działa. Wiem co to jest lvl i wiem że nawet agresywne moby atakować graczy do jakiegoś tam lvl (skrypt na 1 linijkę).

W WoW-ie nie ma mobów linkniętych z zasady, owszem jak zaatakujesz lwa i blisko jest inny lew to się linknie. W EQ2 mob linknięty może sobie pójść na drugi koniec planszy może nie widzieć całej walki ale będzie spieszył z pomocą. Strasznie uproszczone.

*****

Posty: 2117
Dołączył(a): 15.11.2001
Offline
PostNapisane: 22 wrz 2004, 17:28 
 
Wiesz Mark w EQ1 tak nie bylo.. jak dla mnie to jest po prostu udogodnienie dla newbiesow do 10 lvlu zeby sie nauczyli co to agro ;)


_________________
..of Tarew Marr, ew, Nagafen!

Let fools do good, and fair men call for grace; Aaron will have his soul black like his face.


Posty: 41
Dołączył(a): 22.05.2004
Offline
PostNapisane: 22 wrz 2004, 17:56 
 
Mark ja to napisalem odnosnie twojego swtierdzenia ze atakujesz moba obok stoi stado i nic nie robi. Te zuki oraz weze i pancerniki ktore sa przy glownej bramie freeport to 1 moby jakie napotyka gracz chca wyjsc z miasta, polaczone sa one z kolesiem przy bramie ktory daje ci expa i troche kasy za kada mije z nimi zwiazane sa to typowe moby i mijse zwiazane z dojsciem do lev 10 lub 11 i wyruszenia dalej w prawdziwa gre. Nie oczekujesz chyba ze te stada mobow tak liczne zeby nie czekac na ich spawn dla noob postaci zucily sie na nooba bo zaatakowal jednego z nich ??. Moby fakt sa likniete i to wszedzie ale to tylko kolejny powod na to zeby nie grac solo bo solo poza miastem to poprsotu samobojstwo.

Ps. ja nie bronie tej gry, bo pewnie sam wybiore wow, ale nie jest ona jednak tak kipska jak przedstawia to mark, mnie przynajmniej wciagnela.

*****

Posty: 2117
Dołączył(a): 15.11.2001
Offline
PostNapisane: 22 wrz 2004, 19:55 
 
Mark po prostu buduje sobie community do WoW na forum EQ2 ;) bo wie kto biega w WoW'ie.. chyba ze nie ten topic przeczytalem :P


_________________
..of Tarew Marr, ew, Nagafen!

Let fools do good, and fair men call for grace; Aaron will have his soul black like his face.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 23 wrz 2004, 06:36 
 
Ale to nie zmiania postaci rzeczy, że system pullowania i linkowania mobów jest uproszczony na max-a. Praktycznie zaznaczając moba wiemy ile sztuk badziewia się zlinkuje i kto dokładnie sie linknie (dalej też jest ten sam system linkowania wczoraj w full party załatwialiśmy jakieś orki i puller mówił co się zaraz linknie np. 2x warrior + 2x priest). Trochę tylko głupio to wygląda, bo linkuja się moby która stoją w kolosalnej odległości od siebie, a biorąc pod uwagę zasady agro nigdy w życiu by sie nie linknęły.

Po zmianie na 9800XT gra nabiera kolorków. Naprawdę nie warto tej gry odpalać na 9600PRO i poniżej. Wczoraj zamontowałem nową grafikę i grałem do dzisiaj - no po 00:00 mnie wykopało i nie chciało mi się juz logować :). A wcześniej przez dwa dni nie chciało mi się włączać gry. Teraz tylko memory leaki i pady serwera co kilka godzin. No i lagi -podstawa - łącze już mi naprawili nie mam prawa narzekać (ograniczenie do 30kB/s po portach w zupełności wystarcza na komfortową grę) - a w EQ2 moba widzę przede mną, potem za mną, potem znów przed mną, wciskam atak gdy stoi 1cm obok mnie i co chwila wyłazi komunikat, ze mob za daleko... Tak samo postacie innych graczy. I są freeze - co godzine jest taki lag ze nic sie nie dzieje przez minutę na ekranie - a potem wszyscy drą mordy "llllllllllllaaaaaaaaaaaaaggggggggg" i połowa zaczyna szukać swoich spritów. Gra też potrafi się crashnąć od czasu do czasu. Zdarzyło mi się, ze 3 razy w ciągu całej bety.
Jak z tym sie uporają to pewnie ktoś się skusi na tą grę.

Tzn. na 9800XT 256bit, 256MB Ram na karcie gra chodzi dużo szybciej. Ale nie za szybko... Jak ktoś poważnie mysli o grze w EQ2 to na niech kupuje jakieś 6800, lub X800PRO (XT). Na 9800 i ustawienia defaultowe high (a są jeszcze dwa wyższe) rozdziałka 1152x???x32 jeszcze potrafi przycinać.

No ale generalnie duzo pozytywniej :)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 129 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.