mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 127 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 14 gru 2004, 09:10 
Cytuj  
no cos ty jeszcze dopłacają ale tylko rumunom...

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 14 gru 2004, 09:19 
Cytuj  
)v(ario napisał(a):
Nie chcesz to nie graj, ale dlaczego bez przerwy równasz z ziemią ludzi za ich opinie na temat innych mmo niż Twoje ulubione i granie na "shitowatych" servach?

Jakbys czytal uwazniej, to bys wiedzial, ze nie rownam nikogo z ziemia, tylko zwracam uwage na fakt, ze idiotyzmem jest wypowiadac sie na temat WSZYSTKICH mmorpgow w momencie, jak sie widzialo tylko te za free, ktore platnym nawet do piet nie dorastaja contentem, mechanika, community i wieloma innymi sprawami.

Sniegu napisał(a):
Nie wiem, moze ciezkie dziecinstwo? A moze ciezkie zabawki w dziecinstwie?

Typowo gowniarskie podejscie, brak argumentow na konkretny zarzut, to urzadza sie wycieczki osobiste. Tyle, ze jakos mnie to w tym dziale nie dziwi.

Cytuj:
skoro nie napisal w nich nic madrego tylko same bluzgi

To moze zacznij czytac uwaznie i ze zrozumieniem. A co do bluzgow, to narazie to ty mnie obrazasz, a nie ja ciebie...

oxidize napisał(a):
Siekanina - sux <-- taki mial byc temat /oczywiscie pan iKs wbil sie na topik i rozmowa przeobrazila sie w klutnie platne vs darmowe.

A umiesz czytac ze zrozumieniem? Czy jestes kolejnym z tych, ktorzy radosnie poklepuja sie po plecach dla zasady "jak inni, to i ja"?

Tak, wiem, ze to wolanie w pustke, dlatego EOT

X.


_________________
http://zaginiony.net

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 14 gru 2004, 10:15 
Cytuj  
Xanth daj sobie spokój, odpowiesz im na pytanie to jeszcze cię zjadą, że nie dałeś przykładów, linków, nie oddałeś wypracowania a na końcu, że nie zafundowałeś im gry.
*rence*


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 14 gru 2004, 11:39 
Cytuj  
Powiedzmy sobie wprost ile z tych gier tu jest naprawdę darmowych (chodzi o retaile a nie bety)?
Większość to nie są darmowe gry tylko piracka - a to jest chamska kradzież czyjegoś ciężko wypracowanego mienia.

Wracając do tematu - jak się nie ma wyobraźni to nic nie poradze że dla większości to tylko hack&slash. Ja przy głupim Diablo 2 bawiłem się świetnie ze znajomymi - można było opwiadać sbie niezliczone historie przy ognisku etc. Ale tego trzeba chcieć i trzeba mieć wybraźnie. Jeśli jej nie masz to nie zwalaj winy na gry... jak widac to zabawa nie dla Ciebie.
Xanth ma tu bardzo dużo racji - większość os. z tego działu nie widziała pożądnego mmorpg na oczy (wraz graniem na normalnym serwerze przy popuilacji kilku tyś. graczy, nez bugów etc.). To co jest darmowe jest takie dlatego, że nie ma prawa się sprzedać - czyli to jest raczej namiastka mmorpg. Takie właśnie Diablo 2 w sieiowym wydaniu. Ale i przy tym mozna się dobrze bawić... Ale jak się zmienia grę 10 razy w tygodniu nie ma się do niczego zacięcia czy checi przeżycia jakieś dużej przygody to sorry, ale sami sobie jesteście winni.

I wypraszam sobie czepianie się ludzi grających w płatne mmo. Bo to forum dotyczy właśnie nas a dział darmowe jest jedynie dodatkiem. Jeśli tu ktoś z nas pisze to głównie po to żebyście zdali sobie sprawę że nie ma czegoś takiego jak darmowe mmorpg.


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

**

Posty: 267
Dołączył(a): 23.04.2004
Offline
PostNapisane: 14 gru 2004, 15:08 
Cytuj  
Xanth, SwenG i Sylvian, każdy ma prawo do własnego zdania. To się nazywa wolność słowa. Nawet człowiek który grał tylko w mmoh&s "Mu online" może wyrazić opinie o EQ albo Lineage2. Na tym to polega. Inna sprawa jaki to ma sens...
A jeżeli tacy wspaniali z was znawcy to moglibyście służyć pomocą zamiast wyrażać opinie w stylu: "śmiać mi się chce..."
Wiem, że macie przekonanie o swojej ogromnej wiedzy na temat mmo, ale co z tego? Opinie w stylu: jesteśmy dowartościowani, bo wiemy co dobre, nie podnoszą waszej wartości. Co najwyżej liczbe postów, chyba że właśnie o to chodzi?
Dział Darmowe mmorpg to bodajże najbardziej ruchliwy zakątek forum, więc wyrażajcie jakieś konstruktywne i przydatne opinie dla graczy zaczynających swoją przygode z mmorpg...

Sylvian: Jeżeli ty masz dużo czasu na mmo i podoba ci się to OK. Ale nie wszyscy mogą przeznaczyć kilka(naście) godzin dziennie na gre. Wypraszasz sobie czepianie ludzi grających w płatne mmo to nie czepiaj się ludzi grających w darmowe... Aha, jeszcze jedno. Dział "Darmowe mmorpg" musi być straszną farsą skoro takowe w ogóle nie istnieją... :wink:

Pozdrawiam.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 14 gru 2004, 15:40 
Cytuj  
)v(ario odstosunkuj się proszę i przeczytaj threed od początku. Odpowiedzi były, dokładnie na temat. Ale jak założyciel threedu zamiast z nich skorzystać pisze "wysilcie się" to mi ręce opadają. W tym momencie przestałem pisać w tym threedzie, bo z bucem nie chce mi się dyskutować. I takoż proponuję jego zamknięcie.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

***

Posty: 666
Dołączył(a): 24.10.2004
Offline
PostNapisane: 14 gru 2004, 15:57 
Cytuj  
Jestem za CLOSE. Ale w sumie cos ostatnio się sporo zamyka tych kopalń.. yhy threedów.. Wszyscy nabijają sobie posty .. w sumie to mmorpg.pl to też coś w rodzaju RPG :)


_________________
Forum savoir-vivre. Poznaj dobre maniery.
Zainwestuj w korektę

***

Posty: 988
Dołączył(a): 6.11.2004
Offline
PostNapisane: 14 gru 2004, 16:03 
Cytuj  
X. ma po częsci rację, ale faktem jest, że to właśnie często zaczyna małe wojny na forum :). Wiekszosc z ludzi na forach o darmowych mmo nie widziała zbyt wielu (albo zadnego) płatnego, porządnego mmorpg'a(np. ja - przyznaje sie bez bicia), ale to nie jest powód, dla którego trzeba tych ludzi zjechać po całości (moim zdaniem). Do mieszania sie z błotem jest (chyba) dział Flames. Dlatego apeluje by zakończyć wzajemne wyzywanie się i powrócić do tematu siekanina - sux


_________________
Opowiadamy historie o bohaterach, zeby pamietac ze i my mozemy byc wielcy.

****

Posty: 1309
Dołączył(a): 7.08.2004
Offline
PostNapisane: 14 gru 2004, 16:11 
Cytuj  
Jestem za. Koniec z klutniami. Xanth nie bedziesz obrazal mnie ja nie bede obrazal Ciebie, zarządzam pokuj. Piss Xanth piss wszystkim. Wrocmy do tematu...


_________________
Obrazek

**

Posty: 350
Dołączył(a): 24.07.2004
Offline
PostNapisane: 14 gru 2004, 16:57 
Cytuj  
Widze ze dosc wyczerpojaco )v(ario wyjasnil tu kilka spraw i nagle cisza. Bardzo dobrze od siebie dodam ze gram od 7 miechow w SWG i co ? jestem lepszy od tego goscia ktory rypie dzien w dzien na ultimaro ? Ja nie mam za wiele czasu na gry itp. Jezeli mu to sprawia przyjemnosc niech tam wali po tej myszce ile wejdzie byle by na tym forum nie robil hamstwa i tego typu rzeczy. Jedna rzecz ktora mnie irytuje w darmoch mmorpg ja juz sie trafi taki np jakis "prywatny serv" i nawet on dziala dosc sprawnie to jednak nadal sa tam ludzie ktorzy wprowadzaja zament haos i nie sa dosc mili i to traci duzo na wartosci a chyba kazdy sie zgodzi ze w tych gral community to wazna rzecz. Pozdrawiam wszystkich goraco w te zimne dni jak i tych po stronie platnych jak i tych ktorzy nie maja na to czasu badz pieniazkow etc ;)

**

Posty: 267
Dołączył(a): 23.04.2004
Offline
PostNapisane: 14 gru 2004, 17:23 
Cytuj  
Podpisuje się pod w/w postem panie Gevaar... Jest dobry od A do Z...

****

Posty: 1309
Dołączył(a): 7.08.2004
Offline
PostNapisane: 14 gru 2004, 17:34 
Cytuj  
Zaraz znowu sie zacznie...


_________________
Obrazek

**

Posty: 267
Dołączył(a): 23.04.2004
Offline
PostNapisane: 14 gru 2004, 17:51 
Cytuj  
Nie zacznie się bo też nikt nie bluzgał i mam nadzieję że już nikt nie będzie......


Posty: 8
Dołączył(a): 14.12.2004
Offline
PostNapisane: 14 gru 2004, 20:15 
Cytuj  
Sylvian napisal, ze nie ma czegos takiego jak darmowe mmorpg. Niezgodze sie z toba, chociaz potrafie znalesc tylko jeden wyjatek:
Sigonyth

To jest gierka tworzona przez zapalencow wiec bedzie darmowa (jezeli znajda sponsora na serwer). Gra nie jest jeszcze zrobiona, ale po screenach, modelach, muzyce i zapale tworcow zapowiada sie jeden z ciekawszych mmo przyszlego roku
tyle

***
Avatar użytkownika

Posty: 966
Dołączył(a): 22.11.2001
Offline
PostNapisane: 14 gru 2004, 21:14 
Cytuj  
Hyhhy, ano nie spodziewam sie zeby Sigonyth bylo darmowe...
A mowie to jako czlonek New Desert...
Choc oczywiscie wiele zalezy od wydawcy, ba nawet wiecej niz od devsow...
A co do Sigonyth, nie sadze bybyl darmowy, gdyz serwera nie pociagnie pojedyncza maszyna typu PC, tak jak darmowa Tibie... a klasycznie juz - za cluster serverowy, za lacze szerokopasmowe w kilku szkieletach, za prace GMow i devsow trzeba placic...
Choc podejrzewam tez, ze jako ze spora czesc teamu wywodzi sie z Polski beda dla Polakow pewne udogodnienia, typu mozliwosc placenia w zlotowkach, albo moze nawet SMSami - ale na to by cos takiego powiedziec jako pewna informacje jest jeszcze o duzo za duzo za duzo za duzo za wczesnie :)
Polecam sledzic http://www.sigonyth.com/ - tam bedzie update na biezaco :D


_________________
Obrazek


Posty: 8
Dołączył(a): 14.12.2004
Offline
PostNapisane: 14 gru 2004, 22:36 
Cytuj  
Pisze to co przeczytalem na oficjalnej stronie i na oficjalnym forum, wiec przepraszam za niescislosci, ale skoro tam jest tak napisane, to nie moja wina ze wprowadzilem was w blad. Sry

Ostatnio faq czytalem kilka miesiecy temy, wtedy bylo jeszcze napisane, ze gra bedzie darmowa. A na forum zdaje sie ze jeszcze nie jest zmienione i jest napisane, ze raczej bedzie darmowe, jak nie to koszty serwa.
LOL A ja zylem przez polroku w blogim przekonaniu ze te gra bedzie darmowa. Deczko mnie w c***a zrobili :(
PS
Gdybys nie napisalze jestes w ndesertto bym cie wysmial i zjechal z blotem, ze glupoty piszesz i musi byc darmowa (ironia losu). Ale dobrze ze teraz chociaz wiem czego sie spodziewac na pewno. A na stronie i forum dalej nie ma nic o tym ze bedzie platne, wiec sry, skad moglem wiedziec, podalem tylko stare informacje
PSS
Przepraszam wszystkich ktorych wprowadzilem w blad. Nie ma nic w oficjalnych zrodlach ze gra bedzie platna, wiec kierowalem sie tym co bylo napisane wczesniej.
PSSS
Nie musicie po mnie jechac, bo mam stare informacje, zwlaszcza ze nie ma jeszcze nowych, niewszyscy znaja kogos z ndesert

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 14 gru 2004, 23:51 
Cytuj  
Zafundujesz tworcom lacze, cluster, oplacisz devsow i obsluge, to bedzie darmowa. Samo sie nie sfinansuje. Za darmo tez sie nie zrobi, jesli to ma byc dobra gra. Bo za darmo to mozna grac w ...(bylo wielokrotnie pisane w co)... albo w morde dostac (to ostatnie to tez nawet juz nie). Dlatego nie pisz, ze ktokolwiek cie zrobil w "c z gwiazdkami", bo pobozne zyczenia to jedno, a rzeczywistosc to drugie.

X.

PS. Placisz za swoje lacze? To skad przypuszczenie, ze inni maja za darmo?


_________________
http://zaginiony.net


Posty: 8
Dołączył(a): 14.12.2004
Offline
PostNapisane: 15 gru 2004, 00:00 
Cytuj  
Jak juz napisalem, na stronie gry i forum bylo napisane ze bedzie darmowa. Wiem ze sa pewne koszty, ale bylo napisane, ze tworcy dolazo wszelkich staran o to by gra byla darmowa. Z wypowiedzi kilku osob na oficjalnym forum wynikalo ze tworcy maja jakis sposob na utrzymanie serwa, szczerze mowiac ani na stronie ani na forum niema jeszcze nic ze gra bedzie platne, a ze wczesniej bylo ze bedzie darmowa, to napisalem ze bedzie darmowa

Ale z rozumowania Xantha wynikaloby, ze sigonyth bylby w czwartej ldze mmog dlatego ze bylby darmowy

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 15 gru 2004, 00:12 
Cytuj  
Pewne koszta powiadasz? Policzmy:

mocny klaster: minimum 50 tysiecy
maintenance klastra: minimum 10 tysiecy miesiecznie
szybkie lacze do jednego isp: minimum 5 tysiecy miesiecznie, lacz powinno byc minimum 3
serwerownia i biuro: minimum 10 tysiecy miesiecznie
dev team: z 10 osob, miesieczna pensja dla kazdego minimum 8 tysiecy
obsluga klienta i pracownicy biurowi: z 15 osob, miesieczna pensja minimum 5 tysiecy.

Podsumujmy: mimimalny miesieczny wydatek za obsluge niewielkiej gry mmo z ambicjami, to na dzien dobry 200 tysiecy zlotych. Zaznaczam: minimalny, nie policzylem wielu dodatkowych kosztow, ktore sa zawsze. Oczywiscie koszta mozna obciac, ale wtedy i jakosc produktu drastycznie spada.

Faktycznie, pewne koszta trzeba poniesc. A pieniadze z nieba spadna.

X.

PS. Blizzard na beta serwery US WoW wydal 50 mln dolarow (slownie: piecdziesiat milionow dolarow). Masz jeszcze jakies pytania na temat darmowosci dobrych gier mmo?

PS2. Za darmo, to ja moge postawic gownianego peceta na gowniam laczu z gownianym emulatorem jakiejs gry, do ktorego raz na jakis czas sobie zajrze gdy bede mial na to ochote.


_________________
http://zaginiony.net

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 15 gru 2004, 00:56 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
obsluga klienta i pracownicy biurowi: z 15 osob, miesieczna pensja minimum 5 tysiecy.


Chyba w Warszawie :D
Gdzie ja mieszkam to pracowanik biurowy zarabia od 1200-3000zl w zaleznosci od firmy/stanowiska itd.

Co do tej kasy to bym sie w miare klocil....mianowicie zlotowki bym zamienil na dolary albo x0.8EUR.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 127 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.