mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość

Posty: 7
Dołączył(a): 20.01.2004
Offline
PostNapisane: 9 sty 2005, 17:50 
Cytuj  
Naczytalem sie juz tyle na ten temat, wiec mam pewnosc ze nie jestem z tym problemem sam.

No wiec, patchowanie idzie u mnie straszliwie wolno, i dosc czesto sie wylacza. Niby nic wielkiego, ale jesli aktualizacja gry po pierwszej instalacji zajela mi okolo 9 dni, to jednak jest lekka przesada. Patch wtedy nie byl az tak wielki, skoro inni gracze z polski (na neostradzie i chello classic) zgrywali ten patch w ciagu 30-40 min.

Łącze mam naprawde zadowalające jak na domowe warunki (Chello +), wiec nie powinno byc problemu, ale z tego co wyczytalem na necie predkosc lacza nie ma tu znaczenia ( ludziom na 40 Mbit pare godzin sie patch zgrywa, a innym na 56kbps 15 min.)

Wiec...ma ktos moze jakiekolwiek pomysly co moze byc przyczyna takich problemow?

****

Posty: 1090
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 10 sty 2005, 09:21 
Cytuj  
Taaa, ja mam też niezłą szopkę. Pierwszy patch jaki zciągałem był gigantyczny ponieważ patchowałem pliki z BetyEQ2 a nie te z płytek. POszedł zadziwiająco szybko. W becie wszystkie zmiany zciągały się szybciutko. a ten ostatni patch ... szkoda gadać. Zciągałem 4 dni... i mnie trafił szlag. Za każdym razem miałem download interupted na pliku EQII manual.pdf, qwa żeby jeszcze do czegośto było potrzebne ale na manualu???

Na szczęści, a moze nie szczęście to siędopiero okaże, dostałem orginalne płytki, zainstalowałem od nowa i ciągne od nowa całość. Może tym razem pujdzie. :cry:


_________________
Sage Kordian Taciturn
Coercer
on the Tarew Marr

***
Avatar użytkownika

Posty: 652
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 10 sty 2005, 14:48 
Cytuj  
tak niestety - normalnie gra chodzi bez lagow na CHELLO ale patcher to PORAZKA - sam ratuje sie sciagajac potrzebne pliki od innych osob
jakby cos to pisac do mnie - postawie ftp i sobie pliki sciagniecie


Ostatnio edytowano 10 sty 2005, 14:51 przez Jackhammer, łącznie edytowano 1 raz
****

Posty: 1090
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 10 sty 2005, 14:51 
Cytuj  
Jack ---> sam jestem na chello i wzceśniej nie było problemów tak jak pisałem. Dopiero od ostatniego patcha się zaczeło :har:


_________________
Sage Kordian Taciturn
Coercer
on the Tarew Marr

***
Avatar użytkownika

Posty: 652
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 10 sty 2005, 14:56 
Cytuj  
ja mialem problemy w grudniu jak instalowalem gre ale przez noc - po 2 w nocy sie jakos sciagnelo - teraz sciagalo sie max 5-6 mb i koniec

do tego najgorsze ze wykrywalo blad w plikach .vpk i chcialo sciagac je (w sumie od ludzi scaignalem te pliki - 130 mb)
u innych bylo podobnie - postawilem ftp i w sumie w pitek scaigneli odemnie 500+ mb
wczoraj nawet glupiej delty everquest2.exe nie chcialo ssac ...


Posty: 41
Dołączył(a): 31.01.2004
Offline
PostNapisane: 10 sty 2005, 17:21 
Cytuj  
W SWG bywalo tak samo i to niezaleznie gdzie miales lacze, ja mam CHELLO i tez w kraku i patch do EQ sciagal sie z 20 min max....


_________________
"There is nothin' as sure in the world as the glitter of gold and the treachery of Elves."
- Old Dwarf Saying

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 10 sty 2005, 19:22 
Cytuj  
Ja mam neo 128 i nie mialem zadnych problemow, szybko i sprawnie. Wczorajszy patch sciagnal sie w kilka minut.

*

Posty: 59
Dołączył(a): 8.01.2005
Offline
PostNapisane: 11 sty 2005, 15:07 
Cytuj  
zainstalowalem eq 2 , i podczas updatu zatrzumuje sie na pliku qey_harbor.vpk_delta.gz . Sciaga tylko 416 kilo i stop. Reinstalowalem , repatchowalem , ale znowu skonczyl na tym samym etapie. Jesli mozecie w jakis sposob przeslac mi ten plik albo dac cenna rade to bede wdzieczny.

***
Avatar użytkownika

Posty: 652
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 13 sty 2005, 16:20 
Cytuj  
JEST ROZWIAZANIE PROBLEMU PATCHY !!!!
na forum GOLA :

Arbitius Napisał:
Jestem nowym nabytkiem na waszym forum...i generalnie nie zamierzam nigdzie dalej szukac, bo jest tu calkiem fajnie ;P

...ok tak naprawde znalazlem was szukajac rozwiazania na problem z patchem przez chello :D

I nie jestem do konca pewien czy to co zrobilem faktycznie mi pomoglo...ale coz, gra sie spatchowala i teraz wszystko jest ok.

Dla zainteresowanych polecam:
http://chellopl.one.pl/artykuly.php?id=8#8

Tam w tekscie jest odnosnik do dzialu download, gdzie mozna sciagnac programik ktory zmienia MTU (Maximum Transfer Unit). Ja zmienilem na 500 i zadzialalo (albo tak mi sie zdaje).
Mogl to byc zbieg okolicznosci, ale w DC++ po raz pierwszy od dlugiego czasu mialem transfer ponad 300kb/s.

Moze wiec warto sprobowac?
----------------------------------------------

U mnie ZADZIAŁAŁO
dzisiejszy maly patch sciagnolem w 3 s (szlo z max predkoscia 180kb/s)
ustawilem MTU na 496

HURAAA[/url]

*****

Posty: 2117
Dołączył(a): 15.11.2001
Offline
PostNapisane: 14 sty 2005, 10:47 
Cytuj  
Hmm MTU jest najlepiej sprawdzac na www.zus.pl czy www.bph.pl jesli jest za duzy po prostu sie nie otworza, albo beda to robic strasznie wolno ;)


...ah ja mam Neo+ przez sagema (zero routingu, zero ustawien) i.. zero problemow z patchowaniem :D


_________________
..of Tarew Marr, ew, Nagafen!

Let fools do good, and fair men call for grace; Aaron will have his soul black like his face.

****

Posty: 1282
Dołączył(a): 16.07.2003
Offline
PostNapisane: 14 sty 2005, 15:40 
Cytuj  
Tak na Neo idzie to blyskawicznie... rowniez na Thompsonie :]


_________________
Nie ma fajnych mmorpg.
Muzyka relaksacyjna

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.