mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 537
Dołączył(a): 2.12.2001
Offline
PostNapisane: 24 sty 2002, 03:36 
 
No tak...bylem kowalem i gornikiem na CLce
teraz przesiadlem sie na SC

Gdzies tam daleko znalazlem pare topicow zwiazanych z gornictwem na SC, ale nie wiem na ile sa aktualne, wiec pozwolcie ze zaloze nowy

Mam kilka pytan dotyczacych gornictwa na SC
bylbym wdzieczny za konkretne odpowiedzi.


1. Waga rudy.

Czy z zalozenia ma byc taka duza, czy to bedzie jeszcze zmienione?
Na jeden czepiec kolczy trzeba uzbierac rudy o lacznej wadze 200 - co przygwazdza do ziemi przecietnego gornika.
Zauwazylem tez ze sa dwa rodzaje rudy o roznej "gestosci" jedna wazy 10 za 1, a druga 20 za 1.

2. Odnawianie sie rudy.

Zauwazylem ze ruda odnawia sie bardzo wolno i bardzo szybko sie konczy. W ogole na "skalkach" np. kolo Brit trudno trafic na miejsce gdzie wystepuje ruda. Troche latwiej jest w jaskiniach, ale te sa daleko od miecha, a ruda ciezka

3. Metale kolorowe

Czy to prawda ze pancerze z lepszych (trudniejszych do wykucia metali) nie daja lepszego pancerza (AR). Sam tego nie moge sprawdzic ale slyszalem takie pogloski..

4. EXPy na SC

Czy na SC istnieja EXPy? Z tego co sie zdolalem zorientowac nikt nie nosi expow i nikt takich nie wykuwa.

5. Kilofy

Bardzo szybko niszcza sie kilofy
Gdzies pisalo ze to juz zostalo naprawione
Czy to oznacza ze kiedys psuly sie jeszcze szybciej :smile: ?
Czy to da sie zmienic?

6. Arms Lore

Czy umiejetnosc Arms Lore jest w jakis sposob powiazana z szansa na wykucie lepszej zbroi, broni itp?

Z gory dziekuje za odpowiedz.


_________________
Obrazek

***

Posty: 514
Dołączył(a): 23.01.2002
Offline
PostNapisane: 24 sty 2002, 06:40 
 
więc po koleji:
1: ruda jest ciężka ale widzisz bardzio łatwo ja przeniosić naprzykład w plecaku dodatkowym w tzw. rekach tj nie wkładasz jej do plecaka głónego tylko przenisisz w powietrzu a jak juz przeniesiesz do przetopiona ruda w sztabki nawet 3000 sztabek wazy smiesznie malo.
2. plecam iśc do Minoc i kopalni koło tego maista nie weim co robisz jako górnik w Britani tam faktycznie nie ma surowców ale to jest stolica a Minoc to maisto górnicze. Tam masz 3 kompleksy kopalniane z czego na wyjsci z jednego masz piec :razz:
3. jesli chodzi o metale kolorowe to juz jest lepiej niz było bo pancerz z stali jest starsznie ciężki ale zato z takiego markitu na dzień dzisciejszy w połaczeniu z złotym jest bardzo dobry.tak więc zdecydowanie powiem tak. pomiedzy ar stalowych pancezy a kolorowych jet różnica tyle tylko że jak juz kujesz z kolorowych to różnica pomiędzy nimi tj kolorowymi AR jest śladowa 2-3 pkt.
4. z tym pytaniem to do GM bo nawet bedąc kowalem nie potrafie ci powiedziec alesadze ze sa tylko nie ma kowala co by miał 100% tej ze umiejetności i dlatego nie ma ludzików w zbrojach exepsionial. szczerze powiedziawszy strsznie trudno rosnie BS.

5: obawiam sie że to już nie ulegnie zmainie kiedyś na poczatku świata w ciągu 15 min gry rozwaliłem 6 kilofów majać 50 miningu teraz mam 100 ale i tak zdazra sie rozwali ckilof ale nie w tak krótkim czasie...zbankrutowałbym:")

6: niesadze gdyz jest ona odpowiedzialan a za umiejetnosc okreslenia w jakim stnie urzywalnosci jest juz wykuty sprzet.


_________________
"Est suloris Oth mithas - Uzarania zniszczenia świata zawsze jest jego początek*

***

Posty: 537
Dołączył(a): 2.12.2001
Offline
PostNapisane: 24 sty 2002, 08:49 
 
Wilk - wielkie dzieki z odpowiedz
ps o Minoc myslalem, tylko z Brit mam znajomych, wiec sam nie wiem. A w dodadatku przyzwyczailem sie.....moze bedzie trzeba zmienic przyzwyczajenia.

Co do ostatnich niejasnosci. Bardzo prosilbym o wypowiedz GM.


_________________
Obrazek

****

Posty: 1447
Dołączył(a): 17.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 sty 2002, 09:21 
 
Ad. 6 Nie dam sobie glowy uciac ale raczej tak.

Ad. 4 w momencie ogladania przedmiotu (jako GM) widze miejsce na expy, dodatkowo z tego co pamietam kiedys rybacy takie wylawiali hihihihi - GM fishermani mieli dobrze u nas... mieli. Wiec na pewno da sie i wykuc... ale jak - to juz sadze tajemnica jakiegos mistrza kowadla.

Ad. 5 Widzialem plecaczek "gornika" - i to nie z 50 minningu na OSI - kilofy tutaj naprawde wolno sie psuja i sa bardzo wytrzymale. (tak a propo latwego OSI hihihi)
_________________
Ciemno, zimno i do domu daleko....
Tu mi dobrze tu sie rozmnoze :wink:

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Szerszen dnia 2002-01-24 09:51 ]</font>

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 sty 2002, 12:16 
 
Cytuj:
2002-01-24 09:21, Szerszen napisał:
Ad. 6 Nie dam sobie glowy uciac ale raczej tak.

Ad. 4 w momencie ogladania przedmiotu (jako GM) widze miejsce na expy, dodatkowo z tego co pamietam kiedys rybacy takie wylawiali hihihihi - GM fishermani mieli dobrze u nas... mieli. Wiec na pewno da sie i wykuc... ale jak - to juz sadze tajemnica jakiegos mistrza kowadla.

Ad. 5 Widzialem plecaczek "gornika" - i to nie z 50 minningu na OSI - kilofy tutaj naprawde wolno sie psuja i sa bardzo wytrzymale. (tak a propo latwego OSI hihihi)
_________________
Ciemno, zimno i do domu daleko....
Tu mi dobrze tu sie rozmnoze :wink:

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Szerszen dnia 2002-01-24 09:51 ]</font>

Szerszen a nie dalo by sie zaaplikowac w stone graglye kilofa magicznego ? bo ja znalazlem dwa w drake i jeden mlotek ale one nie dodaja skilla tylko maja bonus do obrazen - nie mozna by tego zmienic ?

***

Posty: 623
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 sty 2002, 12:51 
 
Cytuj:
2002-01-24 03:36, Migalart napisał:
Na jeden czepiec kolczy trzeba uzbierac rudy o lacznej wadze 200 - co przygwazdza do ziemi przecietnego gornika.



Czepiec kolczy zabiera 10 sztabek materiału- do wytworzenia 10 sztabek potrzeba 3-4 kupoek rudy, co waży ok. 40 kg, a więc tyle, że nawet dziecko powinno przenosić. A że na 10 sztabek zużywasz 200 kg (kamieni) to dlatego, że masz niski mining i tracisz przy przetapianiu. Słaby górnik ma zawsze trudniej.

**

Posty: 401
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 sty 2002, 13:03 
 
Mastyl to dziecko co 40kg przenosi to ile ma lat?


_________________
Ku pamieci kupa - wpisal sie Alojzy Dupa

***

Posty: 623
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 sty 2002, 13:04 
 
4 latka, ale wypasione :smile:

***

Posty: 514
Dołączył(a): 23.01.2002
Offline
PostNapisane: 24 sty 2002, 13:33 
 
Nie sparwy wiesz jestem Kowalem i górnikiem z konieczności więc sam sie kiedyś borykalem z tymi problami.:grin:. Co do zmiany przyzwyczajeń weź pod rozwagę to iż jest to górnicze własnie miasto więc twoje miejsce jest W minoc A do britani wcale tak daleko nie jest wystrczy przr portal sie przjsc. chyba trezci od Britanskiego portalu to własnie Minoc. musisz po wyjsciu isc na gore. powodenia i pozdrawiam
pozdrawiam


_________________
"Est suloris Oth mithas - Uzarania zniszczenia świata zawsze jest jego początek*

***

Posty: 537
Dołączył(a): 2.12.2001
Offline
PostNapisane: 24 sty 2002, 16:36 
 
Mastyl:
Nie powiem narazie jestem slabym gornikiem
U mnie jest zaleznosc liniowa
tzn 10 rudy = 10 sztabek
Czyli mowisz ze jak sie ma wyzszy minnig
to z 10 rudy ma sie wiecej niz 10 sztabek?

U mnie to wyglada tak:

Na czepiec potrzeba 10 sztabek, 10 sztabek ma sie z 10 rudy (nie wiem w czym mierzone)
1 rudy wazy 20, a czasami 10 (waza roznie)
czyli potrzebuje 10x20 =200 kg(lub optymistycznie 100) <tyle wazy ruda


Jak wykopie 400 rudy to wazy okolo 7000kg
ale juz mi wytlumaczyli ludzie ze jest bug, ze mozna nosic w plecaku ile sie chce :smile:
(w powietrzu) wiec waga rudy juz mi nie przeszkadza.

po przetopieniu na sztabki waga drastycznie spada: z 7000 za 400 rudy, zmienia sie na okolo 150 za 400 sztabek

ale tutaj pojawia sie cos ciekawego
(taki malo istotny bug)
jak kuje czepce z zelaza to okazuje sie ze jeden czepiec jest ciezszy niz 10 sztabek :smile:

czyli przekuwajac sztabki na czepce moje obciazenie wzrasta :smile: - no ale to juz nie jest takie wazne


Ps zauwazylem jeszcze jeden ciekawy bug (nie wiem czy tak jest zawsze, czy tylko mi to sie zdarza)
Jak jestem w jaskini (np w kopalni w Minoc, albo w tunelach na polnoc od Brit) to jestem niesmiertelny - jak ktos mnie atakuje nie to nie zabiera mi zadnych obrazen :smile: :smile:
Gdy wychodze na powierzchnie to dostaje normalne obrazenia...


Ps2. Dzisiaj podczas gry zglosilem bug i po minucie pojawil sie GM i mi pomogl. Bylem w szoku. Na CL czekalem na GM 30 min i sie nie zjawil. Slyszalem opowiesci o ludziach co godzinami czekali. A tutaj bylem bardzo mile zaskoczony. GM w mik rozwiazal moj problem.




_________________
Migalart - Kowal Morza
from CLSE and don't forget about it!!!

Galerie fantasy - http://republika.pl/migalart

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Migalart dnia 2002-01-24 16:40 ]</font>

****

Posty: 1447
Dołączył(a): 17.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 sty 2002, 16:39 
 
Heh miales szczescie po prostu ze ktos byl (Pewnie Thaxyllis) a z jaskiniami... hmm i niesmiertelnoscia... to ciekawe... gornicy tego nie zglaszali... hmmm sprawdzimy sprawdzimy...


_________________
Niemoralne jest pozostawienie pieniedzy frajerom.
Uzupelnienie: Smith&Wesson bije cztery asy.

***

Posty: 623
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 sty 2002, 16:43 
 
Migalart- tak, jak będziesz lepszym górnikiem, to z 10 rudy zrobisz więcej niż 10 sztabek, które w dodatku ważą niewspółmiernie mało. Można nosić kilkaset sztabek przy sobie, a może i kilka tysięcy- sprawdze.

***

Posty: 537
Dołączył(a): 2.12.2001
Offline
PostNapisane: 24 sty 2002, 16:52 
 
Cytuj:
2002-01-24 13:33, Wilk napisał:
weź pod rozwagę to iż jest to górnicze własnie miasto więc twoje miejsce jest W minoc


Udalem sie dzisiaj z wizyta do Minoc.
Najpierw napadli mnie w kopalni, ale bylem niesmiertelny to mi nic nie mogli zrobic :smile:
potem wyszedlem na zewnatrz to mnie zaatakowala banda 5 gosci z demonem.
Zabrali mi 10 kilofow i kilka czepcow lol

To ja juz wole Britanie - tam mi nic nie grozi - znajomii :smile: . Tym bardziej ze juz znalazlem sobie idealne, spokojne miejsce do kopania.
Ale nie powiem gdzie :smile:


_________________
Obrazek

****

Posty: 1447
Dołączył(a): 17.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 sty 2002, 16:55 
 
hmm z tego co wiem to ty jeszcze jestes tu newbie... czyz nie.

to za najblizszym "napadnieciem" poprosze screena (zreszta tyczy to kazdego newbie)

Jz ja znajde kogo trzeba i nie skonczy sie na duszku...

PK nie ma prawa zabijac newbiesow... i byla o tym wielokrotnie juz mowa... kto nie czytal jego problem.
_________________
Ciemno, zimno i do domu daleko....
Tu mi dobrze tu sie rozmnoze :wink:

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Szerszen dnia 2002-01-24 16:56 ]</font>

***

Posty: 623
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 sty 2002, 16:55 
 
Migalart- a ja myslałem, ze szczyt PKowego chamstwa to na cmentarzu w Brit. Mówiłem żeby olać Minoc, tam górnicze buraki tylko żyją! A w ogóle co z chamstwo atakować newbie kowala, ktory nie ma przy sobie nic wartościowego! Jak cię spotkam w grze, to daj namiar na tych leszcy i ich odpowiednio ukarze (choc brygada pięciu z demonem to cięzka sprawa). Albo wyslij na priva ich ksywy w grze.

****

Posty: 1447
Dołączył(a): 17.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 sty 2002, 16:58 
 
Nie Mastyl, ja poprosze ich ksywy hihihihi nikt mi nie bedzie newbiesow bezkarnie PK'owal... wiem ze na poczatku jest dosc ciezko... i tak naprawde kazdy gold sie liczy


_________________
Niemoralne jest pozostawienie pieniedzy frajerom.
Uzupelnienie: Smith&Wesson bije cztery asy.

***

Posty: 537
Dołączył(a): 2.12.2001
Offline
PostNapisane: 24 sty 2002, 17:03 
 
Cytuj:
2002-01-24 16:55, Mastyl napisał:
Migalart- a ja myslałem, ze szczyt PKowego chamstwa to na cmentarzu w Brit.


No ja tez bylem w malym szoku.
Ale nic cennego nie starcilem, a kumple od razu dali mi nowy sprzet na "rozruch" czyli 10 kilofow i plecak :smile:
No i teraz juz siedze w Brit

Z tymi lolkami to ja sobie poradze kiedys, a ksywek nie zapomne


_________________
Obrazek

****

Posty: 1318
Dołączył(a): 17.12.2001
Offline
PostNapisane: 24 sty 2002, 17:13 
 
To widze ze musze sie wybrac do Minoc! Jako wojownik Orderu, obronca ucisnionych gornkikow! Spodziewajcie sie mnie na minutach, drodzy "PKowcy"!

PS. Ale bedzie ubaw :grin: :grin: :grin:

****

Posty: 1447
Dołączył(a): 17.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 sty 2002, 17:18 
 
Chyba umre.. Taunis z Orderu. Swiat jaki znalem zaczal sie walic :wink:


_________________
Niemoralne jest pozostawienie pieniedzy frajerom.
Uzupelnienie: Smith&Wesson bije cztery asy.

***

Posty: 623
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 sty 2002, 17:21 
 
?????
Taunis po jasnej stronie mocy? Olabogas, toż to rewolucja.
_________________


<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Mastyl dnia 2002-01-24 17:22 ]</font>

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.