mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 831
Dołączył(a): 22.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 sty 2002, 09:32 
 
Viki..
Ty jako pacyfistka powinnas wiedziec jak rozwiazac "delikatnie" takie spory
i wytlomaczyc takim ktorzy te czary sprzedaja za tanio...
ze zle czynia...
ogolnie, doelowo ma sie zmienic sporo, ale na razie musicie sobie sami radzic :sad:
Gadget

*

Posty: 55
Dołączył(a): 16.01.2002
Offline
PostNapisane: 29 sty 2002, 11:00 
 
Kontrolowanie cen odgornie jest bez sensu bo dojedzie do tego ze dobre czary bedzie mial nie ten kto na nie zarobil ale ten kto ma kolegow ktorzy mu je dadza. Co do pisania 8 kregu to wlasnie rpzepisalem moj 1 czar wiec juz 3 osoby pisza:)

Pozdrawiam Slimi


Posty: 15
Dołączył(a): 29.01.2002
Offline
PostNapisane: 29 sty 2002, 14:26 
 
Wiem ze nie jestem super doswiadoczony w graniu w UO ale mysle ze racje maja ci ktorzy mowia zeby zablokowac Recall. Mag z nizszego poziomu poradzi sobie czarami ofensywnymi a jak nie to umrze tak jak kazdy inny. Popatrzmy na swiaty ksiazkowe, tam zeby rzucic jakikolwiek portal transportujacy nawet samego maga w inne miejsce potrzeba bylo czasem nawet kilku osob. Pozatym tworzac umiejetnosc ktora jest "przegieta" sprawiamy ze jest przydatna w kazdej innej dziedzinie zycia (nawet rybakowi bedzie bardziej sie oplacalo rzucic czar woda-fisherman-sklepzeskladnikami niz isc tam. Traci w ten sposob czas ktory moglby poswiecic na zarabianie/podwyzszanie skilla. Dlatego jestem za zablokowaniem tego czaru. Zmiana skladnikow wszystkich czarow chyba nie wchodzi w gre, wtedy bedziesz super magiem a ni bedziesz mogl rzucic czaru bo nie bedzie skladnikow, mimochodem mowiac, ze czasem i tak ich brakuje.


_________________
Jeden by wszystkie zgromadzic i w ciemnosci zwiazac...

***

Posty: 537
Dołączył(a): 2.12.2001
Offline
PostNapisane: 29 sty 2002, 14:49 
 
Cytuj:
2002-01-29 02:44, tekbart napisał:
zeby byly jakies okreslone ceny za czary i to okreslone przez was np

3 - 2000
4 - 4000
5 - 8000
6 - 16000
7 - 25000
8 - 50000



Mi to przypomina czasy epoki slusznie minionej!
Daj spokoj z tym interwencjonizmem panstwowym!
Nie ma to jak niewidzialna reka rynku.

A jak mi ktos wpisal po znajomosci za darmo czary z kregow 1-6 to co?


Ps Tekbar. Jak ty to sobie wyobrazasz. Jestes magiem. Proponujesz aby innym co chca byc magami bylo trudniej, a jednoczesnie myslisz ze ciebie zmiany nie beda dotyczyc?
Przecierz jak innym magom bedzie trudniej to i tobie.


_________________
Obrazek

*

Posty: 197
Dołączył(a): 21.01.2002
Offline
PostNapisane: 29 sty 2002, 15:20 
 
Cytuj:
2002-01-29 01:43, tekbart napisał:
e o update strony mi chodzi a apropo podziemia to ja rozumeim dawanie czarow ... od kolegow ale ... nie takie ceny jak ktos na aukcje wystaia 5 czarow z 7 kregu i ida za 3,5 k
to powinno byc karalne


Tekbart czlowieku opanuj sie :smile: Propozycja odgornego kontrolowania cen jest co najmniej smieszna :smile:


Posty: 45
Dołączył(a): 21.01.2002
Offline
PostNapisane: 29 sty 2002, 17:09 
 
Ja nie mowie tu o odgornym kontrolowaniu cen ale boze swiety czemu sprzedajecie te czary za bezcenn ... po co to zeby tworzyc innym szanse tak jak to ktos napisal chcesz abyktos ginol od broni ktorza sam wykonales i sprzedales za bezcenn a czy ty chcesz zginac d czaru ktory sam sprzdales za grosze czy zdobycie poteznego czaru nei powinno byc trodne ?? Sami odpowiedzcie sobie na to pytanie ... Ja sadze ze wszystko powyzej 3 kregu to powinno sie zaczynac trodno dostac ... a moze wprowadzmy trodnosc wpisania czaru do ksiegi zaleznego byc moze od inteligencji ?? co moze wtedy taki gornik tak latwo czaru sobie nie przepisze badz taki rybak czy wojownik ... tak np
10 int 20%
20 int 40%
30 int 60%
40 int 80%
50 int 100%
i np poziomy by obnizaly szanse wpisania np 6 -10%
7 -20%
8 -30%

Wydaje mi sie ze blokowanie jakich kolwiek czarow to nie jest rozwiazanie .... trzeba ulatwic tym ktorzy zaczynja grac magami a utrodnic tym ktorzy sobie te czary wykorzystuja jako ulatwienie ...
7

***

Posty: 537
Dołączył(a): 2.12.2001
Offline
PostNapisane: 29 sty 2002, 17:36 
 
Cytuj:
2002-01-29 17:09, tekbart napisał:
1.)a moze wprowadzmy trodnosc wpisania czaru do ksiegi zaleznego byc moze od inteligencji ??

2.)trzeba ulatwic tym ktorzy zaczynja grac magami a utrodnic tym ktorzy sobie te czary wykorzystuja jako ulatwienie ...


ad1. nie musze sobie sam czarow wpisywac, chyba ze to by sie tez zmienilo. Ale co z tymi co juz sobie zdazyli wpisac koplecik?

ad2. jak chcesz dojsc do tego kto jest kto?
to jest nie mozliwe.
Ja na poczatku wzialem sobie skille maga
a potem mining u vendora Czyli bylbym w grupie uprzywilejowanej


_________________
Obrazek

*

Posty: 148
Dołączył(a): 4.01.2002
Offline
PostNapisane: 29 sty 2002, 21:28 
 
Przepraszam a czy ceny umowione zostaly z piszacymi czary ? to dla mnie jest ciut dziwne skoro nie znam narazie osoby dalej grajacej a piszacej 8 krag nie ma sprawy cennik zostanie ustalony ale jesli ktos kce sprzedawac taniej prosze bardzo sam na tym traci wiezcie mi wyzsze kregi ciezko jest zdobyc i zycze milego szukania 8 kregu ja mam i bede sprzedawal po okreslonej cenie jesli ktos bedzie sprzedawal taniej traci drozej straci klientuw bo pojda do mnie wszysko opiera sie na rynku igraczach jednostki nie beda dyktowac :smile:

*

Posty: 155
Dołączył(a): 20.01.2002
Offline
PostNapisane: 29 sty 2002, 22:02 
 
Cytuj:
... a moze wprowadzmy trodnosc wpisania czaru do ksiegi zaleznego byc moze od inteligencji ?? co moze wtedy taki gornik tak latwo czaru sobie nie przepisze badz taki rybak czy wojownik ... tak np

całkiem całkiem.. zapisane i przykjejone do szafy :wink:

****

Posty: 1447
Dołączył(a): 17.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 sty 2002, 22:19 
 
Cytuj:
2002-01-29 14:26, Smorun napisał:
Popatrzmy na swiaty ksiazkowe, tam zeby rzucic jakikolwiek portal transportujacy nawet samego maga w inne miejsce potrzeba bylo czasem nawet kilku osob.


Tak??? Poczytaj sobie Ravenloft albo Forgotten Realms...

Cytuj:
Pozatym tworzac umiejetnosc ktora jest "przegieta" sprawiamy ze jest przydatna w kazdej innej dziedzinie zycia (nawet rybakowi bedzie bardziej sie oplacalo rzucic czar woda-fisherman-sklepzeskladnikami niz isc tam. Traci w ten sposob czas ktory moglby poswiecic na zarabianie/podwyzszanie skilla.


Heh raczej zyskuje :wink: Pozatym takic zar nie jest latwo rzucic - chyba nigdzie a recall wcale nie jest przegiety.

Cytuj:
Dlatego jestem za zablokowaniem tego czaru. Zmiana skladnikow wszystkich czarow chyba nie wchodzi w gre, wtedy bedziesz super magiem a ni bedziesz mogl rzucic czaru bo nie bedzie skladnikow, mimochodem mowiac, ze czasem i tak ich brakuje.


Heh chcialem sie ugryzc w jezyk bo to DZ a nie moj swiat ale nie wytrzymalem, przepraszam.


_________________
Niemoralne jest pozostawienie pieniedzy frajerom.
Uzupelnienie: Smith&Wesson bije cztery asy.

*

Posty: 92
Dołączył(a): 10.12.2001
Offline
PostNapisane: 30 sty 2002, 02:51 
 
Cytuj:
Ty jako pacyfistka powinnas wiedziec jak rozwiazac "delikatnie" takie spory
i wytlomaczyc takim ktorzy te czary sprzedaja za tanio...
ze zle czynia...
ogolnie, doelowo ma sie zmienic sporo, ale na razie musicie sobie sami radzic


wiem Gadgecik :sad: ciezko jest .. tymbardziej ze ludzie ktorzy kupuja na "czarnym rynku" niechca zdradzac swoich zrodel... ale ja wykombinooje cos:) ja pacyfikuje demonkami:) ostatnio Gubrin dal mi pobiegac ze smoczkiem:) ale i tak demonki kocham:P

Ged hymh.. mash wielka racje .. cza by zbrac do qpy tych co pisha i ustalic ceny..
za 8 krag faktycznie bym stawiala 50k nawet wiecej to juz potezne czary

Blokowanie czary.. tez bezsens.. chyba ze runbukiem bedzie mozna zwiac recalem.. bo Gate'y cos kiepsko wychodza gm mag raz na 10-20 ech.. porazka.. chyba sie starzeje:)

BTW czy czar reaktive armour dziala jakos gdzies na cos albo mozna go jakos wlaczyc?

Szerszen... alez jak najbardziej wypowiadaj sie tu i tam i siam:) wolna Polska:))

hym niedoczytalam sie ale ktos tu cos o regach mowil ze gdzies cos brakuje.. yh czlowieku lec do Moonglow.. wiesz ilu tam srybow alchemikow i magow wkolo?.. niemowie juz o tym ze ludzie znacza runa bo roznych wyspekach gdzie zalazki cywilizacji sa aby zdobywac wieksze ilosci

ktos swierdzil ze na DZ latwiootko nauczyc sie magi bo i regi sa tanie.. wg mnie nie az tak takie... zwykly mag nigdy niezarobil by sam na regi i czary.. (po to wiec trza innyc zawodow) lepiej troche utrodnic wzrost ilosci skilka magery .. czlowiek jest tu pare dni i juz mi z demonem biega kiedy ja pracofauam dlooogasnie na to.. yh gloopie:P

hym.. zwracaja sie do mnie ludzie Inskrybci.. Ingi popatrz znwo na akcji czary za darmo prawie... i co ja mam robic...
proste zapamietuj/spisuj imiona.. potem sie ich jakos spacyfikuje.. cza dosjc do zrodla kto niszczy rynek mlodych ciezko pracujacych skrybow

kontrolowanie cen ma sens... ale kontrolowanie przez zwyklych smiertelnikow... w to bogowie rzeczywiscie niepowinni sie mieszac... dostaneisz od znajomego czar z 7/8 kregu? powodzenia
7 w smokach ... 8 niet (chyba)
jesli chodzi o wewnetrzne sprawy gildi to normalne .. sama nowemu dalam ksiege 1-5, co by mu latiej bylo do domku przybyc bo po drodze moze zdechnac.. a to juz niemile... gornik.. tez mu latwiej z tym bedzie (po co np ja mam czas i skladniki tracic jak on sobie sam da rade?:P (ale to juz moja wrednosc:)) jakos mi sie przez Zakon Smierci przewijaja same Warlocki:) moze to blad.... nastepni beda konkretniej dobierani

hymh odejszuam trochu od tematu

czary a swiat... za duzo magow sie porobilo... niedobrze a szczgolnie warmagow.. niema rownowagi kazdy dazy do samodzielnosci i samowystarczalnosci... gdzie tu wspolparaca miedzy ludzmi i koordynacja pracy i walki.. ech dopra bo jeshcze od tych smutow Ingi zapomni jak wladac mieczem

**

Posty: 266
Dołączył(a): 30.01.2002
Offline
PostNapisane: 30 sty 2002, 11:04 
 
Obserwujac ostatnie zmiany lub tez propozycje zmian dotyczace cen zbroi i utrudnienia z kozystania magii zastanawia ,mnie jedno... czy ktos ma moze jeszcze ochote zagrac poczatkujacym Warlockiem ? :smile:


_________________
To nie skill lost... to LAG :)


Posty: 45
Dołączył(a): 21.01.2002
Offline
PostNapisane: 30 sty 2002, 11:20 
 
Hmm naprawde trodno jest to opanowac widzialem jak paru takich chyba z CL poprostu psuje ceny nam na serverze pojawiaja sie tacy i daja sobie czary po cenie groszowej poprostu to jest niemozliwe zaczyna mnie to coraz bardziej wkurzac na poczatku bylo zupelnie inaczej o czary bylo ciezko i nie widzialo sie maga na kazym rogu rzucajacego gate i przywolujacego demona
to zaczyna byc coraz bardziej dobitne
Ten zawod staje sie polularny jak rolnik nawet wojownicy sypia juz chyba gatami z rekawa

*

Posty: 55
Dołączył(a): 16.01.2002
Offline
PostNapisane: 30 sty 2002, 12:10 
 
Zgadzam sie z tym ze nie ma sensu sprzedawac za tanio czarow gdyz po prostu nie da sie wyzyc z zawodu jakim niewatpliwie jest bycie skryba. I przyznam szczerze moim zdaniem jest to zawod trudniejszy od powiedzmy gornika (o innych sie nie wypowiem bo bylem jak narazie tylko skryba i gornikiem na odbowiednio wysokim poziomie zeby o tym mowic). Ja aby zarobic postawilem na przywiazaniu do siebie klienta, po prostu czary z 3-4 kregu sprzedaje bardzo tanio i obiecuje ze jezeli beda u mnie dalej robic zakupy wtedy beda mieli znizki (taki marketing nastawiony na klienta). Ale jezeli mowie ze za 7 krag chce 10k co i tak nie jest cena wysoka jak na naklad pracy jaka wlozylem zeby muc te scrolle przepisywac to wszyscy mi mowia ze maja taniej. Wydaje mi sie iz za jakas przyzwoita cene scrolle powinny tez skupowac vendorki no bo jak narazie to mozna sprzedac scrolle z 7 kregu architektowi ale za 35gp no troszki to malo. Pozdrawiam,
Skryba Slimi

*

Posty: 55
Dołączył(a): 16.01.2002
Offline
PostNapisane: 30 sty 2002, 12:20 
 
Ostatnio spotyka mnie duzo osob z innych shardow i kiedy mowie ze np. scroll 5 kregu kosztuje 3k to mi odpowiadaja "a 1? niechce kupowac calego kragu". A tak wogule to zgadzam sie z ViKi ze to nie bogowie a my sami powinnismy pilnowac cen, tak jak kiedys robily to cechy kupieckie, rzemieslnicze itd. Tak wiec proponuje sie spotkac z osobami wykonujacymi ten zawod profesjonalnie (czytaj: przepisuja 7, 8 krag) i ustalic nasz ceny cechowe ponizej ktorych nie bedziemy nikomu sprzedawac czarow. Za 1, 2, 3 razem moze nic nie sprzedamy ale w koncu ludzie beda musielu u nas te czary kupic.

Pozdrawiam,
Slimi


Posty: 19
Dołączył(a): 20.01.2002
Offline
PostNapisane: 30 sty 2002, 12:48 
 
Nic nie powiem jeszcze, ale byc moze Partia GMow zafunduje wam cos bardzo ciekawego jako rozwiazanie tego problemu... ale to za jakis czas. Miesiac, moze dwa. Poczekamy zobaczymy. A narazie zalozcie konsorcium - biedziecie mieli monopol. :wink:

Kruk
All we see or seen is but a dream within a dream...


Posty: 47
Dołączył(a): 29.01.2002
Offline
PostNapisane: 31 sty 2002, 06:52 
 
Hmm, jak niektorzy nie wiedza to ja wystawilem czary z 7 kregu za 2k, bylem wtedy za mocno zdraznony tym co sie dzieje z cenami czarow. Zreszta jak by sobie wiekszosc skrybow nie walila w h... to by osoby chcace kupic czary nie myslaly ze sa one tanie, i by ta cena z 2k skoczyla do 50-60k, tylko sie przekonalem jak jest z rynkiem teraz... wiec nie za ciekawie... a i jeszce slowko do Tekbarta... wiec jak dobrze pamietam sam licytowales ta torbe z czarami , ale tylko do 3k, nie wiem czy uznales to ze 3k to za drogo,, czy co... i tez przypomnialem sobie ze jak bywalem u skrybow w Britt (gdzie ty prawie zawsze siedziales) to chcialem ci sprzedac czary po normalnej cenie (jak prawie zawsze robilem, oprocz tej aukcji :smile: ), a drugi raz smiales sie mi w twarz ze masz taniej czary... (jak i zreszta wiekszosc ludzi) , a teraz jak juz masz cala ksiege zapisana (te czary ktore sa narazie na DZ) to sie dopiero draznisz ze ktos sprzedaje taniej... eh. Ja zeby zapisac swoja ksiege to sie musialem naprawde duzo wyplacic, bo osoba mi sprzedajaca nie leciala sobie, i sprzedawala mi po normalnych cenach... i sie musialem napracowac na te czary... a ostatnio jak chcialem cos sprzedac to wszyscy mi sie smieja w twarz, i mowia ze maja taniej, a nawet dwie osoby mowily ze sobie kupily czary za 250gp z 5 czy 6 kregu... i tak wogole to sprzedalem moze pare scrolli, wiec nie za ciekawie, a cennik powinien byc wywieszony, a osoby ktore sie do niego nie stosuja powinny byc scigane. Tez zgadzam sie ze nie ma sensu mieszzac w to GMow, jakby mieli malo do roboty, jeszcze maja scigac sobie lewych skrybow... hehe :smile:.

P.S. Jakbym sie jutro na zebraniu nie stawil to tylko dlatego ze bede spal, wiec sorki :smile: Jak zostanie ustalony cennik to sie bede napewno do niego stosowal...


Posty: 45
Dołączył(a): 21.01.2002
Offline
PostNapisane: 31 sty 2002, 09:00 
 
uno a propo tych czarow z aukcji ... to jedno chcialem je kupi cpomimo iz je mam tylko dlatego ze ... chcialem zeby sie nie dostaly w niczyje rece za tak niska cene ale nie mialem przy sobie wiceej kasy i tak jakos zapomnailem o tej aukcji wtedy ,.. hmm co tu jeszcze ja sobie nie przypominam abym mial od Ciebie kupowac czary a ty w grze sie wypierasz co do slabej pamieci a teraz pamietasz ju wszystko ze szczegolami hmm dziwne .. co jeszcze by tu dodac nigdy nie sprzedalem czaru taniej niz 2/3 ceny tego jaki kiedys byl cennik
no chyba ze moim kolesiom ktorzy mieli byc razem ze mna w bractwie za 1/3 ceny no i sa :smile: teraz :smile: wiec wszsytko pozostalo w rodzinie


Posty: 47
Dołączył(a): 29.01.2002
Offline
PostNapisane: 31 sty 2002, 14:17 
 
No tak, jak powiedziales ze w dzien dzisiejszy spzedawalem czary, to sie zastanawialem o co chodzi... hmm, ale jak powiedziales pare dni temu, to sie domyslilem kto ty, i ze chodzi o 7 krag :smile: , a jak nie zauwazyles, to nie mowilem ze sprzedawales czary taniej, zreszta sam od ciebie kiedys kupywalem czary , jak zaczynalem magie, i sprzedales po normalnej cenie, ale m chodzi o kupno :smile: , wiec sobie przypomnij :smile:.


Posty: 45
Dołączył(a): 21.01.2002
Offline
PostNapisane: 31 sty 2002, 15:07 
 
heh wtedy zaprzatalo moj umysl cos zupelnie innego pierw chcialem przechwycic te czary a zapomnialem o tym bo hmm juz je mialem a po za tym zapomnialem po szmal sie wrocic przeciez kto nosi przy sobie wiecej niz 1k a ja mialem 3k i tak za doozoo :smile: akorat szedlem po zapas regow i tak jakos sie zdarzylo i jakos mnie to wkurzylo hmm i jak juz mowilem sam widziales i sam tego doswiadczyles ze ja taniej nie sprzedaje nawet jak mam z innych zrodel niz kupno a czasami i takie sie zdarzaja to zawsze opycham nie taniej szanuje czyjas prace ... a szczegolnei swoja kombinatorkska

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.